Forumdaki "Kullanıcı Adı"nızın Anlamı Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
NESDelisi: NES burada oyun konsolun kısa adıdır. Tam adı: Nintendo Entertainment Sysytem'dir. Delisi: Klasik bir addır.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
1606472801077.png

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Forumda bir çok farklı kullanıcı adı (nick) var. Fakat anlamlarını bilmiyoruz.

Bazıları kısaltma, bazıları ingilizce vs..

Peki bu kullanıcı isimlerinizin anlamı nedir ve niye bu ismi kullanıyorsunuz?

Ben başlayayım.

Kamtarir, çatık kaşlı demek :) Söylenişi hoşuma gidiyor, yoksa çatık kaşlı değilimdir.

Ekli dosyayı görüntüle 120203
mapperdim bi aralar.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
İyide benim ismimin anlamı yok ki :(

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
OverClock=Bilgisayar donanımlarında hız aşırtarak, daha fazla performans ve verimlilik almak için yapılan işlem.
İnsan=Dünyada yaşayan canlı (biz)

OC(OverClock)+İnsan= Oc'li İnsan=Hız aşırtılmış insan=Uzaylı=

mim.png

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Kendi adım :D adımı seviyorum dalga gecselerde seviyorum (gelmişler diyolar kıyamet ne zaman kopcak)

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Alemin kıralı filminin bir bölümünde geceleri telsizde online olan ismi için demişti ona esinlenerek verdim

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Nello Amore = Aşık demek. Sınıfta İtalyan bir kıza aşık olduğum zaman sözlükten bakarak ( İçinde Aşk Anlamına Geliyor Sanıyordum.) gitarımın üstüne "Nello Amore" yazarak kıza hediye ettim. O da hep "Nello" kelimesini "Mello" gibi okuyordu. Sonra sınıftan ayrıldı İtalya'ya döndüler. Gerçekten seviyordum onu, sonrasında telefonum falan olmasına rağmen ne mesaj attı, ne aradı. Kullanıcı adımı Mello yapacaktım, pek yakıştıramadım bende Amello yaptım. :)

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Kullanıcı adımı AhmetRyzen yapacağım. Aranızda bir şeyler hatırlamaya başlayan vardır umarım?.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Benim nickimin hikayesi biraz enteresan.
İsmini vermiyim bir online mmorpg oynuyorduk 15 yaşlarında filandık. Hesap açma sıkıntısı vardı o online oyunda. Garip bir şekilde ücretsiz olmasına rağmen kimse hesap açamıyordu. Türkiye de bug vb. bir durum vardı. Oyunun geliştiricileri bunu bir süredir çözememişlerdi.

Biz de o zaman üniversitede takılıyoruz. Abi birde buradan açmayı deneyelim dedik. Bir de ne görelim, üniversitenin kurumsal hattından hesap açabiliyorduk. Hoba...

2 gün boyunca bacak kadar boyumuzla gizlice fakülteye giriyor, oradaki bilgisayar odasına giriyor ve sürekli hesap açıyorduk. 275 tane hesap açtım. Sonraki gün sistem düzeldi. Denemek için 276.ıncı hesabı açtım...

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Nello Amore = Aşık demek. Sınıfta İtalyan bir kıza aşık olduğum zaman sözlükten bakarak ( İçinde Aşk Anlamına Geliyor Sanıyordum.) gitarımın üstüne "Nello Amore" yazarak kıza hediye ettim. O da hep "Nello" kelimesini "Mello" gibi okuyordu. Sonra sınıftan ayrıldı İtalya'ya döndüler. Gerçekten seviyordum onu, sonrasında telefonum falan olmasına rağmen ne mesaj attı, ne aradı. Kullanıcı adımı Mello yapacaktım, pek yakıştıramadım bende Amello yaptım. :)
ilginç bir öyküsü varmış.

YEU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yunus Emre Uslu

Adımın baş harfleri