Sürekli olarak kopma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Herkese Merhaba iyi forumlar :)
Yeni VDSL Pakete geçtim 33 megabit hız alıyorum ama hattımda sürekli kopmalar meydana geliyor çok fazla kopma sorunu yaşıyorum
Saate 20 kere kopuyor internet kullanılamaz hale geldi. Asus dsl n16 Modem kullanıyorum yeni aldım modem arızalı mı diye başka birinde deedik 2 gün boyunca hiç kopma sorunu yaşamadı. Ankastre kutusundan tekrar sıfır kablo çekmeyi düşünüyorum nasıl bir kablo almalıyım en kalitelisi en iyisi hangisidir sizce?
TurkNet destek kayıtı açtım ama fayda sağlamadı. Hat değerlerim resimde ki gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hat.jpeg

Modem sizce nasıl? İyi bir modem mi? Başka modem alsam SNR Değeri değişir mi?

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Snr değeri santral ile aranızdaki mesafe ve kablolar ile alakalı. Hızınızı 30 megabite sabitlettirip öyle deneyin birde yada deneme imkanınız varsa farklı modem ile kendi internetinizi deneyin.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Snr değeri santral ile aranızdaki mesafe ve kablolar ile alakalı. Hızınızı 30 megabite sabitlettirip öyle deneyin birde yada deneme imkanınız varsa farklı modem ile kendi internetinizi deneyin.
Ankastre kutusundan daireye gelen kablo ek ile geliyor. Sıfırdan kablo çekeceğim TurkTelekom İnce bir kablo ile bağlamış ve ucunu açık bırakmış biz de o kaplodan daireye kadar kendimiz kablo çektik ama ince bir kablo hata yaptığımızı araştırınca anladım. En iyi kablo hangisidir ücreti hiç önemli değil sıfırdan kutudan daireye kablo çekeceğim.

Cat6 diyorlar doğru mu sizce? Cat6 da önerdiğini bir marka var mı nereden bulabilirim.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ankastre kutusundan daireye gelen kablo ek ile geliyor. Sıfırdan kablo çekeceğim TurkTelekom İnce bir kablo ile bağlamış ve ucunu açık bırakmış biz de o kaplodan daireye kadar kendimiz kablo çektik ama ince bir kablo hata yaptığımızı araştırınca anladım. En iyi kablo hangisidir ücreti hiç önemli değil sıfırdan kutudan daireye kablo çekeceğim.

Cat6 diyorlar doğru mu sizce? Cat6 da önerdiğini bir marka var mı nereden bulabilirim.
Cat6 işinizi görür, araya ek koymadan ankastreden direkt olarak modeme çekin.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ek kablo geliyormuş bunu söylememiştiniz. Kabloları değiştirirseniz sorun çözülebilir.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Cat6 işinizi görür, araya ek koymadan ankastreden direkt olarak modeme çekin.
Teşekkür ederim öyle yapacağım evet.

Ek kablo geliyormuş bunu söylememiştiniz. Kabloları değiştirirseniz sorun çözülebilir.
Teşekkür ederim

24 Megabite sabitlediler hızımı sorun çözüldü ama maalesef hız kaybım oldu. 0 dan tertemiz kablo da çekersem kopma tamamen biter şu anda 7 saatir hiç kopma olmadı.

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707

Teşekkür ederim

24 Megabite sabitlediler hızımı sorun çözüldü ama maalesef hız kaybım oldu. 0 dan tertemiz kablo da çekersem kopma tamamen biter şu anda 7 saatir hiç kopma olmadı.
Sorum çözülmüşe benziyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Teşekkür ederim

Evet dediğim gibi hız sınırlamayla çözülmüş.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
O zaman İSS kaynaklı.
Modemin sürümünü düşürünce biraz daha düzene girdi 12 Saatir kopma yok bakalım zaman gösterecek ben yine de kablo çekmeyi düşünüyorum eve en azından sorunun benden kaynaklı olmadığını göstereceğim kanıtım olur

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Modemin sürümünü düşürünce biraz daha düzene girdi 12 Saatir kopma yok bakalım zaman gösterecek ben yine de kablo çekmeyi düşünüyorum eve en azından sorunun benden kaynaklı olmadığını göstereceğim kanıtım olur
Ben size deneyimlerimi aktardım. Ne yapsanız da bu sorun çözülmez.
Artık benim de çözümüm yok. Sadece iss değiştirebilirsiniz.
İyi forumlar.