Turknet internet kopmaları

Bu konuyu okuyanlar

Maestro869

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Turknet 35mbps vdsl paket kullanıyorum. (Bina girişindeki kutudan eve gelen hat kablosu yeni cat6 kablo kendim çektim. Modem yeni asus ac750 arıza yapacağını düşünmüyorum.) Günde 5-10defa kopmalar yaşıyorum snr margin değerim düşük kopmaların bundan dolayı olabileceğini düşünüyorum durumu türknete bildiriyorum sorunu çözdük diyolar ama durum aynen devam ediyor. Kopmalar sırasında çoğu zaman modem üzerindeki ışıklarda yanıp sönme eksilme olmuyor internet varmış gibi ışıklar yanıyor. Sorunun benle alakalı olma ihtimali var mı ?
EF6E519D-653E-4295-B88E-D37923052FDB.png

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ben de yaşıyordum bu sorunu.
Sakın kabloları kontrol etmeye 100tl isteyenlere evet demeyin.
Kablonet e geçtim. Şimdi çoook memnunum. Türknet kaynaklı bir sorun.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Büyük ihtimalle Türk.Net kaynaklıdır. Diğer şirketler gibi onları zor durumda bırakırsanız, dava vs. söylerseniz ve sık kayıt açarsanız ilgilenecektirler diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklıma bir şey takıldı. Bu sorunlar siz kablo değiştirdikten sonra mı olmya başladı?

Son düzenleme:

Cerberusss

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Bende de hep oluyor. İnternet gitmiyor ama bazı sitelere giriş yapamıyorum 3-4 dakikalığına. Mesela Instagram açılmıyor ama Youtube açılıyor. 3 dakika sonra falan geliyor.

Maestro869

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Binanın tesisatı eskiyip çürüdüğü için merdivenlerden cat6 kablo ile kendim hat çektim sonra turknete başvurdum

Şimdi uygulama üzerinden bağlantınızda kopma yok yazmışlar çıldırıcam. Kopma yaşadığımı nasıl ispatlarım ?

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Türknet Kadar Rezil Bir İnternet Servisi Yok Daha Adam Gibi İnternet veremiyor

kadeşim Sen Türknet Çık Biran önce Rezil internet Gerçekten

Maestro869

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
35mbpslik paketi 25-26mbps download 5-6mbps upload 15-20ping ile kullanıyorum

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Ben TürkTelekom Kullanıyorum Kaç Gündür internet Gelmedi Aradim ama Zarzor Servis Geldi kablo ek yapmış bizi amca oğlu mal oldu için internet kaç gün bekledim sonu da Geldi

Ugurreze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Turknet 35mbps vdsl paket kullanıyorum. (Bina girişindeki kutudan eve gelen hat kablosu yeni cat6 kablo kendim çektim. Modem yeni asus ac750 arıza yapacağını düşünmüyorum.) Günde 5-10defa kopmalar yaşıyorum snr margin değerim düşük kopmaların bundan dolayı olabileceğini düşünüyorum durumu türknete bildiriyorum sorunu çözdük diyolar ama durum aynen devam ediyor. Kopmalar sırasında çoğu zaman modem üzerindeki ışıklarda yanıp sönme eksilme olmuyor internet varmış gibi ışıklar yanıyor. Sorunun benle alakalı olma ihtimali var mı ?Ekli dosyayı görüntüle 122735
Adsl ve VDSL türk Telekom alt yapisi ,sen yapcagini yapmışsın Cat 6 kablo bile çekmişsin sorun sende değil 40 yaşındaki alt yapıda daha genc alt yapilara geç Türksat ,Türkcell ve Vodafone fiber alt yapisii varsa binanda hemen geç yoksa yapacağın şey türk telekoma geçmek portu değiştirirler düzelir belki ,kendi alt yapıları sonuçta kendi müşterilerine ilgi daha fazla

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
İyide sevgili kardeşim,
Onlar kopma olup olmadığını sistem üzerinden görebiliyor. Yavaşlamayı fark etmeleri için onların arayüzü üzerinden hız testi yaptırman gerekiyor sadece. Senin kabloda veya modemde sorun olmadığına emin misin ?

Bir kaç gündür sürekli gece yarılarına doğru planlı çalışma yapıyorlar. Bu cevabı size iletmediyseler otomatik olarak anlamanız lazım sizin bölgenizde herhangi bir çalışma yok. Kopmaları da görmüyorsalar muhtemel olarak sizin modem veya kablonuzda ir sıkıntı var.

Modeminizin tüm güncellemeleri yapılı mı ?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
İyide sevgili kardeşim,
Onlar kopma olup olmadığını sistem üzerinden görebiliyor. Yavaşlamayı fark etmeleri için onların arayüzü üzerinden hız testi yaptırman gerekiyor sadece. Senin kabloda veya modemde sorun olmadığına emin misin ?

Bir kaç gündür sürekli gece yarılarına doğru planlı çalışma yapıyorlar. Bu cevabı size iletmediyseler otomatik olarak anlamanız lazım sizin bölgenizde herhangi bir çalışma yok. Kopmaları da görmüyorsalar muhtemel olarak sizin modem veya kablonuzda ir sıkıntı var.

Modeminizin tüm güncellemeleri yapılı mı ?
Hocam büyük ihtimal yeni modem bile aldı konuyu açan arkadaş :D
3 yıl olduda

Maestro869

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Modem ve kablolarda sorun olduğunu düşünmüyorum. Planlı çalışma yapacaklarını önceden bildirdiler ama bakımdan önce yine kopmalar oluyodu. Bina girişindeki telefon kutusu mu artık adı her neyse onu telekom mu değiştirir benim mi değiştirmem gerekir ?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Konuya dair Türknet suçlu diyen arkadaşlar bazen saçmalıyorsunuz galiba. Her yerde Türknetin altyapısı yok bu arkadaşın olduğu muhitte türk telekom altyapısı üzerinden internet veriliyor olabilir. Bu durumda altyapıdan kaynaklanan kopmalarda kablo üzerinde bir sorun varsa sorunu çözecek kurum türk telekomdur. İşte burada türknet ve türk telekom arasındaki sorun bildiriminde türk telekom çalışanlarının iş güzarlığı devreye giriyor. Altyapıdaki değşiklikler türk telekom sorumludur. Bunu ev sahibi kiracı ilişkisi gibi düşünün altyapıyı türknet kiralar eğer kendisi tamirat yapmak istese türk telekom buna izin vermiyor sadece biz yapabiliriz diyor. Ama türk telekomda ev sahibi olduğundan umursamaz davranıp savsaklıyor.

Maestro869

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bulunduğum bölgede altyapı türk telekomun turknetin elinden bir şey gelmiyordur belki tamam ama bu durumda ne yapmam gerekiyo kime derdimi anlatıcam

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bulunduğum bölgede altyapı türk telekomun turknetin elinden bir şey gelmiyordur belki tamam ama bu durumda ne yapmam gerekiyo kime derdimi anlatıcam
Derdini türknete anlatacaksın onlarda türk telekoma bildirecekler.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Konuya dair Türknet suçlu diyen arkadaşlar bazen saçmalıyorsunuz galiba. Her yerde Türknetin altyapısı yok bu arkadaşın olduğu muhitte türk telekom altyapısı üzerinden internet veriliyor olabilir. Bu durumda altyapıdan kaynaklanan kopmalarda kablo üzerinde bir sorun varsa sorunu çözecek kurum türk telekomdur. İşte burada türknet ve türk telekom arasındaki sorun bildiriminde türk telekom çalışanlarının iş güzarlığı devreye giriyor. Altyapıdaki değşiklikler türk telekom sorumludur. Bunu ev sahibi kiracı ilişkisi gibi düşünün altyapıyı türknet kiralar eğer kendisi tamirat yapmak istese türk telekom buna izin vermiyor sadece biz yapabiliriz diyor. Ama türk telekomda ev sahibi olduğundan umursamaz davranıp savsaklıyor.
İstanbulda dikkat etmedim, İzmirde de görmedim. Çevre ilçelerdeyse hiç hatırlamıyorum.
Bugüne kadar net şekilde söyleyebileceğim ttnet harici iki firma mevcut.
Turkcell kendi fiber kablolarını pilot bölgelerden sonra bir çok ilçede devreye aldı. Bunun haricinde kablonette örneğin uşağın en ünlü kalabalık mahallelerinde yıllar önce döşedi. Şimdilerde ise toki vs gibi yerlere çekiyor, büyük oranda imza ile eski mahallelere geliyor.

Finalinde;
Kablonet kendi hattında, Turkcell ise kendi fiber kablosunda. Kablonete dair birşey diyemesem de Turkcell, Vodafone veya aklınızdan ne geçiyorsa hepsinin base switch merkezi ttnet. Ttnet önce kendi müşterisine bakar. Kendi müşterisi hem birebir kendi son kullanıcısı (bireysel,kurumsal) hemde bu şekilde al sat yapan ötekiler. Fakat işte bir sıralama var. Sıralamaya göre gider.

Şunun da altını çizeyim. Turknet dünkü firma. Türknet kim TR'ye kablo çekmek kim. Şaka yapmayın, mesai sonrası çok hoş olmuyor.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Şunun da altını çizeyim. Turknet dünkü firma. Türknet kim TR'ye kablo çekmek kim. Şaka yapmayın, mesai sonrası çok hoş olmuyor.
Bende şunun altını çizeyim türk telekom kendi hattının geçtiği yerden başka firma hattının geçmesine izin vermiyor. İBB ise kendi açtığı hatta metre başına kira istiyor. Türknet dünkü firma olabilir ama böyle firmaların ellerini kollarını da bağlıyorlar.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bende şunun altını çizeyim türk telekom kendi hattının geçtiği yerden başka firma hattının geçmesine izin vermiyor.
Adam tüm Türkiyeye kablo geçirmiş. Bir karşılığı olacak tabi belirli yıl boyunca.
İBB ise kendi açtığı hatta metre başına kira istiyor.
İBB kendi açtığı hatta tabii ki kira ister. İsteyen Turkcel gibi hub'dan çeksin fiber kablosunu. Onca yol çalışması, tesisat patlakları. Gözü yerse.

Yinede ttnetin tesisatına bağlanacaksın. Lider döşemeci o :)

GeForce ☾★

Doçent
Reaksiyon puanı
862
Türknetten Biz Ne çektik tavsiye etmiyorum Çıkarken abonelik işlemleriyle 2-3 hafta uğraşacaksınız.Süperonline kablonet çok iyidir geçiş yapın:)

Son mesajlar