Türknet Saniyelik Kopma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

xvaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türktelekomdan buraya sırf akksi yok diye geçtim fakat sürekli saniyelik kopmalar oluyor snr ve hat zayıflaması değerlerim gayet iyi 3-4 kere destek kaydı oluşturdum fakat sürekli hep aynısını ankastre kutusunu kontrol edin diyorlar kopyala yapıştır yapıp geçiştiriyorlar modemde de internet gittiğin de bazen ışıklar gitmiyor dsl ve internet sürekli yanıyor modemin raporlarına baktığımda ise bunlar yazıyor lütfen yardımcı olur musunuz ne anlama geldiğini Ekran Alıntısı.PNG Ekran Alıntısı1.PNG

Son düzenleyen moderatör:

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hattı başka bir modemde de deneme imkanın var mı? Bunun birçok nedeni olabilir.Kabloların sorunsuz olduğundan da emin olmalısın.Anlık kesintiyi nasıl algılıyorsun? Mesela download ederken aniden hata mı veriyor... Veya bir siteyi açmayı denediğinde birkaç saniye internet yok mu diyor?

xvaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hattı başka bir modemde de deneme imkanın var mı? Bunun birçok nedeni olabilir.Kabloların sorunsuz olduğundan da emin olmalısın.Anlık kesintiyi nasıl algılıyorsun? Mesela download ederken aniden hata mı veriyor... Veya bir siteyi açmayı denediğinde birkaç saniye internet yok mu diyor?
Başka bir modem şuan elimde yok malesef tanıdıklarda da olduğunu sanmıyorum ama nasıl desem en çok facebookta gezerken gidip gidip geliyor zaten modemide 2. el almıştım

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bu kötü olmuş.Çünkü bu durum, bazen modemden veya kablolardan da kaynaklanıyor şeklinde yorum yazanlara rastladım.Modem hangi marka? Veya modeme reset atıp tekrar kurulum yapmayı hiç denedin mi? Dns ayarlarını da google dns yap. 8.8.8.8 - 8.8.4.4

xvaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kötü olmuş.Çünkü bu durum, bazen modemden veya kablolardan da kaynaklanıyor şeklinde yorum yazanlara rastladım.Modem hangi marka? Veya modeme reset atıp tekrar kurulum yapmayı hiç denedin mi? Dns ayarlarını da google dns yap. 8.8.8.8 - 8.8.4.4
Valla denemedim aldım kullanıcı adı şifre girdim kullanmaya başladım modemim airties 5650 ttnet olanından değil bittorenti olanından bizim telefonun oralarda sıkıntı olduğunu düşünüyorum kardeşim koridorda koşunca bile internet gidiyor çünkü

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hattında splitter kullanıyorsan veya kabloda ekleme varsa yeniden bir kontrol et.1 gün splitter olmadan dene interneti.Yani direkt olarak bağla modeme.Eğer koridorda koşarken internet gidiyorsa sorun kabloda olmalı.Kabloda ekleme yoksa , herhangi bir yerinde kırılma olabilir dikkat et.

xvaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hattında splitter kullanıyorsan veya kabloda ekleme varsa yeniden bir kontrol et.1 gün splitter olmadan dene interneti.Yani direkt olarak bağla modeme.Eğer koridorda koşarken internet gidiyorsa sorun kabloda olmalı.Kabloda ekleme yoksa , herhangi bir yerinde kırılma olabilir dikkat et.
Kontrol edicem fakat modeme direkt bağlarsam telefonu nasıl kullanıcam yani o direkt bağlama olayını bilmiyorum tam

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hmm zaten birkaç saat deneyeceksin.Gelen hattı splitter kutusundan çıkarıp direkt olarak modeme tak.Eğer kablo yetişiyorsa tabi.Ayrıca ev içindeki kabloyu oynatarak deneme yanılma yap.İnternet kesintisi nerede oluyor veya oluyor mu.Splitter kutusunu aç ve bağlantıya bak.Kablolar sıkıca bağlanmış mı... gibi.Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlıyorsan, başka bir ethernet kablosu ile dene.Eğer yoksa o kabloyu da deneme yanılma ile kontrol et.

Son mesajlar