Toplama bilgisayarım kitleniyor.

Bu konuyu okuyanlar

DeathKisS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Her zaman derim özellikle Vatan'dan uzak durun diye yakın zamanda forumda da konusunu açacağım insanı salak yerine koyan müşteri memnuniyeti adı altında çıldırtan ve uğraştıran başka bir firma daha yoktur. En kötü ihtimal sadece pc üzerine toplama firmalar ile çalışın itopya vs. gibisinden sorununa gelicek olursa bios'tan olacağını sanmıyorum desem yeridir çok büyük ihtimal senin Ramler'de sıkıntı var yukarda bir arkadaş video paylaşmış onu denedin'mi bilmiyorum ama sana tavsiyem imkanın varsa onun yerine farklı ram takarak dene bakalım ne oluyor yada vatana gidip bi değiştirde bakalım görelim demen olucaktır.

Reaksiyon puanı
220
deneyip haber vericem hocam
tmm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her zaman derim özellikle Vatan'dan uzak durun diye yakın zamanda forumda da konusunu açacağım insanı salak yerine koyan müşteri memnuniyeti adı altında çıldırtan ve uğraştıran başka bir firma daha yoktur. En kötü ihtimal sadece pc üzerine toplama firmalar ile çalışın itopya vs. gibisinden sorununa gelicek olursa bios'tan olacağını sanmıyorum desem yeridir çok büyük ihtimal senin Ramler'de sıkıntı var yukarda bir arkadaş video paylaşmış onu denedin'mi bilmiyorum ama sana tavsiyem imkanın varsa onun yerine farklı ram takarak dene bakalım ne oluyor yada vatana gidip bi değiştirde bakalım görelim demen olucaktır.
inş vatan a gitmeye gerek kalmadan sıkıntıyı çözeriz

kakaoskisilk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
tmm

valla hocam denedim, msconfigden tik işaretleyip 16gb değer verip yeniden başlatınca tekrar tik kalkmış oluyor otomatikman. Biosu güncelledim tertemiz problemsiz, güncelledikten sonra tekrar dondu bilgisayar. Yarın bilgisayarın parçalarını komple söküp tekrar takmayı denemeyi planlıyorum

Reaksiyon puanı
220
valla hocam denedim, msconfigden tik işaretleyip 16gb değer verip yeniden başlatınca tekrar tik kalkmış oluyor otomatikman. Biosu güncelledim tertemiz problemsiz, güncelledikten sonra tekrar dondu bilgisayar. Yarın bilgisayarın parçalarını komple söküp tekrar takmayı denemeyi planlıyorum
bençe ona hiç kalkışma overclok vr mi pc de

Reaksiyon puanı
112
Hiç bir şey yapmıyorlar kaç kere gittim. Ekran kartından olabilir dediler farklı ekran kartı takıp denediler yine oldu. PC toplama olduğu için pcyi paramparça söküp tüm parçaları garantiye göndermemiz lazım incelenmesi için dediler. İşim gücüm var bilgisayarda dolayısıyla gönderemiyorum o şekilde.

Ve montaj işlemini onlar yaptılar ama faturada herhangi bir işçilik hizmeti kesmedikleri için yasal hak da iddia edemiyorum. paramla rezil olmuş durumdayım kafayı yemek üzereyim...
Some vatan problems

Reaksiyon puanı
220
eger oc vrsa ondan olabilir veya işlemci fanı düzgün takılmamıştır pc yük altına girince donar mavi ekran verir

cpuid hw monitör görüntüsü atsana pc boştayken

eger fan dogru takılmadıysa duzgunçe takılması lzm onun sonra duzelir buyuk ıhtımalle sonra kullanılabilir ram miktarınıda çözelim senin on altı gb ram in vr 8 ini kullanabiliyosun yani 8 gb ram in vr mış gibi

Son düzenleme:

kakaoskisilk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
tmm

Hocam selam. Bios'a update yaptım. 3 gündür kullanıyorum iyice beklemek istedim yazmadan önce. 3 gündür 1 kere bile donmadı bilgisayar. Böyle devam ederse sorun bios eski sürümdenmiş diyebilirim. Şu an sıkıntı yok. Teşekkür ederim anlattıklarınız için.

Ram miktarını arttıramıyorum ama donanıma ayrılmış 8gb, kullanılabilir 8gb diyor.

Bu da şundan olabilir mi? Ben 2 monitör birden kullanıyorum. Ekran kartıma 2 monitör bağlı aynı anda. Acaba bu yüzden yüksek miktarda ram kullanıyor olabilir mi sistem?

Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
220
Hocam selam. Bios'a update yaptım. 3 gündür kullanıyorum iyice beklemek istedim yazmadan önce. 3 gündür 1 kere bile donmadı bilgisayar. Böyle devam ederse sorun bios eski sürümdenmiş diyebilirim. Şu an sıkıntı yok. Teşekkür ederim anlattıklarınız için.

Ram miktarını arttıramıyorum ama donanıma ayrılmış 8gb, kullanılabilir 8gb diyor.

Bu da şundan olabilir mi? Ben 2 monitör birden kullanıyorum. Ekran kartıma 2 monitör bağlı aynı anda. Acaba bu yüzden yüksek miktarda ram kullanıyor olabilir mi sistem?

Teşekkürler.
hyr alakası yok

konu açsana kullanılabilir ram miktarı sorunu diye sana yardımcı olurlar

Reaksiyon puanı
646
parçaları garantiye gönderin (muhtemelen kullanıcı hatası diyecekler) eğer işe yaramazsa iade edin