Toplama bilgisayarım kitleniyor.

Bu konuyu okuyanlar

Hocam benim anladığım şu ki
Donanım 8GB harcıyor, artık her ne demekse,Geriye 8GB ram kalıyor. Onu da windows ve programlar harcıyor.

Photoshopta ağır işlem yaparken RAM kullanımına baktığımda 7.8 gb görünüyor.

yani 8gb donanıma ayrılmış, geri kalan 8gb'ın 7.8gb'ını photoshop kullanıyor. Sonuç kaos.

Yani sizin dediğinizden farklı anladım ben ama? yorumunuz için teşekkürler..
gayet de dogru anlamışın bu bilgisayar a sağ tık özellikler bi foto atsana

kakaoskisilk

Öğrenci
Ramlerde sıkıntı olma ihtimalide var. 2 Adet ramden biri çalışması çok garip gelmedi mi sana?
Donanım 8GB harcıyor, artık her ne demekse,Geriye 8GB ram kalıyor. Onu da windows ve programlar harcıyor.

yani 8gb donanıma ayrılmış, geri kalan 8gb'ın 7.8gb'ını photoshop kullanıyor. Sonuç kaos.

_Zaur_

Dekan

Abi donanım kendine ayırmış diye bişey olamaz. Ne ram taktınsa Şak diye önüne gelicektir o bellek kapasitesi.

Donanım da Harcaması varsa Harcasın maksimum 2.5 GB Geriye Kalsın 13GB bellek.

Hem Ram tek çalıştığına göre Frekansı yarı yarıya düşer Dual Channel olduğundan.

Mesela Ram 3000 MHZ model ise. Tek ram görev yapıyorsa 1500 MHZ hızda çalışıyordur.
İkinci Ram yanında Görev Yaparsa Dual Channel çalışır 3000 Mhz Hızı İkisi birlikte sağlar PC`ye

kakaoskisilk

Öğrenci
tam da tahmin ettiğim gibi durum ama böylesini gömemiştim bu bazı pc lerde olan bi durum benim laptop da da vr di çözümü vr merak etme sıkıntını çözecez ve vatana gitmene gerek kalmayacak birazdan ben bi video linki vercem bi onu izle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bekliyorum hocam. Gerekirse gider yeni ram de alırım yeter ki sorunum çözülsün. Hatta 2 tane 16 gb veya 2 tane 32 gb ram alabilirim. Bir sürü para verdim photoshop bile kullanamıyorum......

Abi donanım kendine ayırmış diye bişey olamaz. Ne ram taktınsa Şak diye önüne gelicektir o bellek kapasitesi.

Hem Ram tek çalıştığına göre Frekansı yarı yarıya düşer Dual Channel olduğundan.

Mesela Ram 3000 MHZ model ise. Tek ram görev yapıyorsa 1500 MHZ hızda çalışıyordur.
İkinci Ram yanında Görev Yaparsa Dual Channel çalışır 3000 Mhz Hızı İkisi birlikte sağlar PC`ye
sen şu foto ya bi baksana ram in yazdığı yere: Screenshot

kakaoskisilk

Öğrenci
sen şu foto ya bi baksana ram in yazdığı yere: Screenshot

şu kısmı da ileteyim size. hocam bana yardımcı olun valla size yemek sepetinden iskender göndericem evinize ya çıldırmak üzereyim 6 ay oldu pcyi alalı kafayı yiyorum saçlarım döküldü

kakaoskisilk

Öğrenci
Fotoyu atsaydı ya 😁

Ramlerin Yerini değişsin bide.
Ramlerin yerini değiştirerek, tek tek takarak denedim hep aynı donma problemi devam etti...

hiç alakası yok dostum dünyadan bi habersin. SSD Kronik sorun ondan 😂 Memtest86 yapsın.
izliyorum ve uyguluyorum şu an hocam haberdar edicem

hiç alakası yok dostum dünyadan bi habersin. SSD Kronik sorun ondan 😂 Memtest86 yapsın.
memtest yapmıştım bu problemle ilk karşılaştığımda, hiç bir error vermemişti..

_Zaur_

Dekan
Kolunu kasaya sür. Kolunu ve Tüylerini Elektrik Çarpıyor mu bir bak derim.
İğne gibi batıyorsa SSD nin tökezlemesi ondan olucak muhtemelen.
Elektrik kaçağı tüm sistemimi bozmuştu benim. Sata bağlantısını görmez oluyordu ve sistem kitlenip mavi ekran veriyordu.

Yeni farkedip düzelttim Kaç ay oldu çıldırmıştım. 3 gündür sorunsuz.

kakaoskisilk

Öğrenci
Kolunu kasaya sür. Kolunu ve Tüylerini Elektrik Çarpıyor mu bir bak derim.
İğne gibi batıyorsa SSD nin tökezlemesi ondan olucak muhtemelen.
Elektrik kaçağı tüm sistemimi bozmuştu benim. Sata bağlantısını görmez oluyordu ve sistem kitlenip mavi ekran veriyordu.

Yeni farkedip düzelttim Kaç ay oldu çıldırmıştım. 3 gündür sorunsuz.
daha önce forumlardan baktığımda statik elektrik muhabbetini okudum çok defa, eve elektrikçi çağırdım topraklamayı kontrol ettim vs bir problem yok dediler.

kardeşim artık attıgım videoyu izlicen mi :
izliyorum hocam uzun video, bios güncellemesini anlatıyor onu deneyeceğim gerekirse

SDN Son Haberler