Beyler nasıl babama pc aldımaya ikna ederim

Bu konuyu okuyanlar

karebale

Asistan
Reaksiyon puanı
24
6. sınıfa gidiyorum ilk dönem alıdırmayı deniyeceğim daha önce olmadı inşallha olur olmassa şimdi nasıl alcam
-Uncar_Blood- arkadaş çok iyi bir pc önerdi onu alcam karne indirimi olur mu o pcnin fiyatı ucuzlar mı yoksa ozamana kadar daha çok çıkar mı nasıl ikna ederim babam 4000 tl maaş ama yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda işine gelince para yok işine gelince para var . gerçekten para var ama

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
6. sınıfa gidiyorum ilk dönem alıdırmayı deniyeceğim daha önce olmadı inşallha olur olmassa şimdi nasıl alcam
-Uncar_Blood- arkadaş çok iyi bir pc önerdi onu alcam karne indirimi olur mu o pcnin fiyatı ucuzlar mı yoksa ozamana kadar daha çok çıkar mı nasıl ikna ederim babam 4000 tl maaş ama yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda işine gelince para yok işine gelince para var . gerçekten para var ama
ben pc yi taktir alırsam şartıyla almıştım 90 ort ile de taktir almıştım tabii şuan 3.5 yaşında ama olsun hala çalışıyor :) sende şart koyabilirsin benim gibi :D

karebale

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Ben babam ve anneme şart koyunca dövüyorlar olmaz not ortalamam zaten hep 90 üzeri 95 üzeri istiyorlar bu sene çok çalışıyom zaten olcak hoca deneme yapıyor 100 veya 95 alıyorum çoğunlukla 100 masaüstü istiyom laptop var ya diyor nereye koyan kaç metre masa var kardeşimle bile yarı yarıyo kullanıyoruz ona rağmen çok yer var

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ben çalıştığımda ilk 2016'da almıştık.Birde 3 ay önce'de o bilgisayarı satıp üzerine biraz daha para koyup yenisini aldık.Yani çalışarak da kendi paranla da alabilirsin.Kendin çalışıp aldığındaki his bir başka oluyor.?

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Bende 6 ya gidiyorum ekran kartı aldıramıyorum. 2.el al bari diyorum bakıyor almıyor. 11 yaşındayım 10 yıldır GTX550Ti kullanıyorum.

karebale

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Anlamadım neden bilgisayarı gereksiz bir makine olarak nitelendiriyorsun su anda kayıt olduğun site bile bilgisayar tarafından yazıldı ?
Adamım lafı kodu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama ben laptop kullanıyorum

başka fikir yok mu

Reaksiyon puanı
7,999
Anlamadım neden bilgisayarı gereksiz bir makine olarak nitelendiriyorsun su anda kayıt olduğun site bile bilgisayar tarafından yazıldı ?
6. Sınıfa gidiyor. Çok yüksek ihtimalle oyun için alacak. Babası da oyun belasına düşmesini istemediği için almıyor olabilir.

Yazları bir dükkanda çırak olarak çalışıp kendi almaya çalışabilir babası almazsa. O zaman çok daha zevkli oluyor kullanması da.

Wisconsin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
6. Sınıfa gidiyor. Çok yüksek ihtimalle oyun için alacak. Babası da oyun belasına düşmesini istemediği için almıyor olabilir.

Yazları bir dükkanda çırak olarak çalışıp kendi almaya çalışabilir babası almazsa. O zaman çok daha zevkli oluyor kullanması da.
arkadasim yuksek ihtimallerle konusmayalim lutfen sen bu cocugu tanimiyorsun bile belki de alacagi bilgisayar sahesinde yazilimciliga ilgi duyub dunya icin devrim getirebilecek bi yazilimda gelistire bilir buda bir ihtimal sonucta

omerbahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Adamım lafı kodu

Ama ben laptop kullanıyorum

başka fikir yok mu
Babana pc ile herşeyi yapabileceğini söylemelisin. Pc yi baban kullanacak sende ikinci kullanıcı olacaksın.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Haklısınız. PC alacak babası ne için? Oyun oynamak için. Sonra bir süre sonra babası sınır koyacak çok oynuyor diye.
Hadi diyelim derse girecek, üniversitede lazım olacak tamam da bu yaşlarda bence de gerekli değil.

arkadasim yuksek ihtimallerle konusmayalim lutfen sen bu cocugu tanimiyorsun bile belki de alacagi bilgisayar sahesinde yazilimciliga ilgi duyub dunya icin devrim getirebilecek bi yazilimda gelistire bilir buda bir ihtimal sonucta
Arkadaş yazılımla ilgili dememiş ki. Oyun oynayacak.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Viko vb. elektrik firmaları priz birleştirme işi veriyorlar hemde evine bırakıyorlar prizleri sen birleştiriyorsun ve yine evinden alıyorlar.18 yaşından büyük birisi adına yapman lazım.Priz başına 25kr ile 2tl arasında değişen miktarda para alıyorsun ama tavsiyem bir berberde çırak ol.veya kahvede çay götürme,garsonluk,çiğköftecide servis,su satma gibi işler yapabilirsin gayet kazançlılar.bulabilirsen bilgisayarcıdada çalışabilirsin format atmayı bilsen yeterli zaten çoğunlukla ayak işleri yaptıracaktır.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Viko vb. elektrik firmaları priz birleştirme işi veriyorlar hemde evine bırakıyorlar prizleri sen birleştiriyorsun ve yine evinden alıyorlar.18 yaşından büyük birisi adına yapman lazım.Priz başına 25kr ile 2tl arasında değişen miktarda para alıyorsun ama tavsiyem bir berberde çırak ol.veya kahvede çay götürme,garsonluk,çiğköftecide servis,su satma gibi işler yapabilirsin gayet kazançlılar.bulabilirsen bilgisayarcıdada çalışabilirsin format atmayı bilsen yeterli zaten çoğunlukla ayak işleri yaptıracaktır.
Para varmış. İkna yolu istiyor.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Babasının almamasının tek sebebi dedikleriniz gibi oyun oynar diye.Oyun oynayıp derslere çalışmaz diye almıyordur.

Devrim?Fransız devrimi mi??

karebale

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Benim yazılıma 0 ilgim var ben doktor olmak istiyorum tıpa ilgim var babam dersleri salacam diye değil neymiş evde 1 tane bilgisayar varmış o bana yetermiş eee okulda başkalarının var onlar gibi deli gibi oynayıp it kopuk mu olcan diyor eskiden işimi görüyordü derslerde iyiydi ama almıyor başka fikir çırak olabilir dediğiniz gibi

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Benim yazılıma 0 ilgim var ben doktor olmak istiyorum tıpa ilgim var babam dersleri salacam diye değil neymiş evde 1 tane bilgisayar varmış o bana yetermiş eee okulda başkalarının var onlar gibi deli gibi oynayıp it kopuk mu olcan diyor eskiden işimi görüyordü derslerde iyiydi ama almıyor başka fikir çırak olabilir dediğiniz gibi
Yazılım vb ilgin yoksa hiç gerek yok zaten. Doğru söylemiş baban gerek yok pcye.

Tost Kayaoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Ben lise sınavına kadar bir bilgisayar almanı önermem.
Aileni kendi eğlencelerin için üzme.
Para biriktirebilirsin.
Sistem istemek yerine haftalık harçlık iste.
Harçlıklarını sınav sonuna kadar biriktir.
Sonra güle oynaya sistemini alıp yaz tatili boyunca oyuna doyabilirsin

Wisconsin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

MehmetSaidK

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Ben de para biriktirmek için sanayide çalışıyorum 10'a geçeceğim 1500liram oldu daha da biriktiriyorum taksitli alacam zaten inşallah, ama babam izin vermiyor inşallah iknâ edeceğim yani sen beni düşün. Daha yaşın küçük bu yaşta bu istek baban kabul edinceye kadar saçma çünkü baban senin için kabul etmiyor ama sen de kabul etsin istiyorsun sabret zaman hızlı geçiyor.

Ben de para biriktirmek için sanayide çalışıyorum 10'a geçeceğim 1500liram oldu daha da biriktiriyorum taksitli alacam zaten inşallah, ama babam izin vermiyor inşallah iknâ edeceğim yani sen beni düşün. Daha yaşın küçük bu yaşta bu istek baban kabul edinceye kadar saçma çünkü baban senin için kabul etmiyor ama sen de kabul etsin istiyorsun sabret zaman hızlı geçiyor.Birlikte sabredelim ?

Reaksiyon puanı
109

-Uncar_Blood- arkadaş çok iyi bir pc önerdi onu alcam karne indirimi olur mu o pcnin fiyatı ucuzlar mı yoksa ozamana kadar daha çok çıkar mı nasıl ikna ederim babam 4000 tl maaş ama yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda işine gelince para yok işine gelince para var . gerçekten para var ama​

Pc alma bence hiçbirşey değişmeyecek benimde pc var ama artık zevk vermiyor bende senin gibi heyecanlıydım başta ama zevki yok pc alacam dedimmi 5000 tl ve üstü almak lazım

Reaksiyon puanı
1,338
Hocam gerçekten böyle bir şey varmı ben 9a gidiyorum elim bu işlere çok yatkındır günde belki 50 100 tane takarım varsa yazın bu işi yaparım ya

Miraç71

Asistan
Reaksiyon puanı
222
O arkadaşın önerdiği sistemi bilmiyorum ama sen şu konuya da göz atabilirsin.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hocam gerçekten böyle bir şey varmı ben 9a gidiyorum elim bu işlere çok yatkındır günde belki 50 100 tane takarım varsa yazın bu işi yaparım ya
evet var.bir elektrikçiyle konuşun bulursunuz öyle.ve buna benzer bir şey daha vardı sanırım pensan veya fatih yapıyordu kalemleri kutuların içinemi koyuyorduk neydi öyle bir şeydi.onuda bulursunuz biraz araştırırsanız.