Ailemi PC Almaya Nasıl İkna Ederim

Bu konuyu okuyanlar

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Oyun Geliştirmek İstiyorum Kodlama Yapmak İstiyorum 9.Sınıf Öğrencisiyim Bilişim Bölümünde Evde Kodlama Yaptırıyorlar Ama Elimdeki 2006 Model Bilgisayarım Buna Yetersiz Annem İse Akşama Kadar PCde Oyun Oynadığımı Düşünüyor Annemi Bilgisayar Almaya Nasıl İkna Ederim Bilgisayarımdaki Sorunlardan Bahsediyorum Ne Kadar Kastığından Bahsediyorum Beni Takmıyor Bile Onun İçin Bilgisayarda Ne Yaptığım Önemli Değil Hep Oyun Oynadığımı Düşünüyor Yan Komşumun Çocuğu Derseri Hiç İyi Değil Akşama Kadar Oyun Oynuyor Küfür Ediyor Sesleri Benim Evime Kadar Geliyor Ona Ailesi 10000 tlye PC Aldı Ben İse Sadece Kodlama Yapmak Oyun tasarlamak İsteyen Bir Gencim Benim Eksiğim Nedir Anlamıyorum Hiçbir Şekilde Beni Takmıyor Dediğimi Ciddiye Almıyor Anneme Yeni Bilgisayar Naısl Aldırırım Taktik Verirseniz Sevinirim

Son düzenleyen moderatör:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Oyun Geliştirmek İstiyorum Kodlama Yapmak İstiyorum 9.Sınıf Öğrencisiyim Bilişim Bölümünde Evde Kodlama Yaptırıyorlar Ama Elimdeki 2006 Model Bilgisayarım Buna Yetersiz Annem İse Akşama Kadar PCde Oyun Oynadığımı Düşünüyor Annemi Bilgisayar Almaya Nasıl İkna Ederim Bilgisayarımdaki Sorunlardan Bahsediyorum Ne Kadar Kastığından Bahsediyorum Beni Takmıyor Bile Onun İçin Bilgisayarda Ne Yaptığım Önemli Değil Hep Oyun Oynadığımı Düşünüyor Yan Komşumun Çocuğu Derseri Hiç İyi Değil Akşama Kadar Oyun Oynuyor Küfür Ediyor Sesleri Benim Evime Kadar Geliyor Ona Ailesi 10000 tlye PC Aldı Ben İse Sadece Kodlama Yapmak Oyun tasarlamak İsteyen Bir Gencim Benim Eksiğim Nedir Anlamıyorum Hiçbir Şekilde Beni Takmıyor Dediğimi Ciddiye Almıyor Anneme Yeni Bilgisayar Naısl Aldırırım Taktik Verirseniz Sevinirim
Bilgisayarım o kadar eski ki derslerim kasıyor, ebaya giremiyorum ve derslerimde zorluk çekiyorum de. Bunu 1 ay yap. Genelde işleyen bir taktiktir. Ben ôyle aldırdım
.

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Oyunlar Ksıyor Değil Zaten Oyun Kaldırmıyor :)

Bilgisayar Bozuldu Desem Tenezzül Edip Bakmaya Bile Gelmez

Kaç Kere Bilgisayarım Bozuldu Kendim Tamir Ettim Tamirciye Bile Götürmeme İzin Vermedi

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Neden böyle şeylere yöneliyorsunuz anne babanız parayı sokaktan bulmuyor imkan olsa alırlar zaten ayrıca büyük harf kullanmayın her an uyarı alabilirsiniz

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden böyle şeylere yöneliyorsunuz anne babanız parayı sokaktan bulmuyor imkan olsa alırlar zaten ayrıca büyük harf kullanmayın her an uyarı alabilirsiniz
Durumumuz Var Ama Almıyor

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
İlk önce Web araçlarını kullanarak kodlamaya başla. Örneğin bu site. Yaptığın projenin her aşamasını annene-babana göster. Bir şeyler için çabaladığını anladıklarında sana iyi bir bilgisayar alacaklardır. Ama şu zamanlarda sana önerim ebeveynlerini bu konuda çok darlamaman. Borçları olabilir, parası ancak ev ihtiyaçlarına yetiyordur vs. Kendi paranı biriktirip ikinci el parçalarla 2000₺'ye güzel bir bilgisayar toplayabilirsin.

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
eğer yani kendine ikidebir altın bilezik falan gibi birşey alıyorsa yapılmalı, ama kendinede alamıyorsa gitip kendin çalışıp alman lazım

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İlk önce Web araçlarını kullanarak kodlamaya başla. Yaptığın projenin her aşamasını annene-babana göster. Bir şeyler için çabaladığını anladıklarında sana iyi bir bilgisayar alacaklardır. Ama şu zamanlarda sana önerim ebeveynlerini bu konuda çok darlamaman. Borçları olabilir, parası ancak ev ihtiyaçlarına yetiyordur vs. Kendi paranı biriktirip ikinci el parçalarla 2000₺'ye güzel bir bilgisayar toplayabilirsin.
Maddi Açıdan Sıkıntılı Değiliz Annem İle Tek Yaşıyoruz Ama Almamakta Israrcı

eğer yani kendine ikidebir altın bilezik falan gibi birşey alıyorsa yapılmalı, ama kendinede alamıyorsa gitip kendin çalışıp alman lazım
Ama Malesef Çalışıp Kendim Almam Mümkün Değil Öyle Bir İmkanım Olsa Çalışırım Zaten Daha Liseye Gidiyorum

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757

Ama Malesef Çalışıp Kendim Almam Mümkün Değil Daha Liseye Gidiyorum
bence tatilde 1 ay kendin falan çalış annende onu görünce büyük ihtimal destek çıkar ama gene olmazsa yapabileceğin hiç birşey yok

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Tek başına çalışıp yapabileceğin o kadar çok şey var ki. İnternet üzerinden video izletmeyecek kadar kötü bir bilgisayarın olduğunu düşünmüyorum. Ücretsiz eğitimler var. İzle, öğren, yap ve sat veya paylaş. Oyun yapmak için de çeşitli siteler var. Basitten başlamazsan karmaşığı zaten yapamazsın. Çalıştığını görürlerse alacaklardır.

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Tek başına çalışıp yapabileceğin o kadar çok şey var ki. İnternet üzerinden video izletmeyecek kadar kötü bir bilgisayarın olduğunu düşünmüyorum. Ücretsiz eğitimler var. İzle, öğren, yap ve sat veya paylaş. Oyun yapmak için de çeşitli siteler var. Basitten başlamazsan karmaşığı zaten yapamazsın. Çalıştığını görürlerse alacaklardır.
Zaten Çalışıyorum Pytoon Kodlamaları Yapıyorum Ama Annem Bunu Görmüyor Anlatıyorum Tenezül Eip Dinlemiyor Bile Akşama Kada PC Başında Oyun Oynadığımı Düşünüyor

Neyse Sanırım Yapacak Birşey Yok

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Zaten Çalışıyorum Pytoon Kodlamaları Yapıyorum Ama Annem Bunu Görmüyor Anlatıyorum Tenezül Eip Dinlemiyor Bile Akşama Kada PC Başında Oyun Oynadığımı Düşünüyor
Ben de diyorum ki, sadece kodlama yapmakla kalma. Bir şeyleri başarmaya çalış, kendine hedefler koy. Annene hedeflerini anlat, başardıktan sonra tekrar yanına git ve ona bunu göster. Çalıştığını farkettiğinde kendisi sana bilgisayar almak isteyecektir.