Donanım Beyler nasıl babama pc aldımaya ikna ederim

karebale

Asistan
Benim yazılıma 0 ilgim var ben doktor olmak istiyorum tıpa ilgim var babam dersleri salacam diye değil neymiş evde 1 tane bilgisayar varmış o bana yetermiş eee okulda başkalarının var onlar gibi deli gibi oynayıp it kopuk mu olcan diyor eskiden işimi görüyordü derslerde iyiydi ama almıyor başka fikir çırak olabilir dediğiniz gibi

Umut Çelik

Profesör
Yasaklı
Benim yazılıma 0 ilgim var ben doktor olmak istiyorum tıpa ilgim var babam dersleri salacam diye değil neymiş evde 1 tane bilgisayar varmış o bana yetermiş eee okulda başkalarının var onlar gibi deli gibi oynayıp it kopuk mu olcan diyor eskiden işimi görüyordü derslerde iyiydi ama almıyor başka fikir çırak olabilir dediğiniz gibi
Yazılım vb ilgin yoksa hiç gerek yok zaten. Doğru söylemiş baban gerek yok pcye.

Ben lise sınavına kadar bir bilgisayar almanı önermem.
Aileni kendi eğlencelerin için üzme.
Para biriktirebilirsin.
Sistem istemek yerine haftalık harçlık iste.
Harçlıklarını sınav sonuna kadar biriktir.
Sonra güle oynaya sistemini alıp yaz tatili boyunca oyuna doyabilirsin

Wisconsin

Üyecik
Ben de para biriktirmek için sanayide çalışıyorum 10'a geçeceğim 1500liram oldu daha da biriktiriyorum taksitli alacam zaten inşallah, ama babam izin vermiyor inşallah iknâ edeceğim yani sen beni düşün. Daha yaşın küçük bu yaşta bu istek baban kabul edinceye kadar saçma çünkü baban senin için kabul etmiyor ama sen de kabul etsin istiyorsun sabret zaman hızlı geçiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de para biriktirmek için sanayide çalışıyorum 10'a geçeceğim 1500liram oldu daha da biriktiriyorum taksitli alacam zaten inşallah, ama babam izin vermiyor inşallah iknâ edeceğim yani sen beni düşün. Daha yaşın küçük bu yaşta bu istek baban kabul edinceye kadar saçma çünkü baban senin için kabul etmiyor ama sen de kabul etsin istiyorsun sabret zaman hızlı geçiyor.Birlikte sabredelim 🤗

6. sınıfa gidiyorum ilk dönem alıdırmayı deniyeceğim daha önce olmadı inşallha olur olmassa şimdi nasıl alcam

-Uncar_Blood- arkadaş çok iyi bir pc önerdi onu alcam karne indirimi olur mu o pcnin fiyatı ucuzlar mı yoksa ozamana kadar daha çok çıkar mı nasıl ikna ederim babam 4000 tl maaş ama yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda işine gelince para yok işine gelince para var . gerçekten para var ama​

Pc alma bence hiçbirşey değişmeyecek benimde pc var ama artık zevk vermiyor bende senin gibi heyecanlıydım başta ama zevki yok pc alacam dedimmi 5000 tl ve üstü almak lazım

Viko vb. elektrik firmaları priz birleştirme işi veriyorlar hemde evine bırakıyorlar prizleri sen birleştiriyorsun ve yine evinden alıyorlar.18 yaşından büyük birisi adına yapman lazım.Priz başına 25kr ile 2tl arasında değişen miktarda para alıyorsun ama tavsiyem bir berberde çırak ol.veya kahvede çay götürme,garsonluk,çiğköftecide servis,su satma gibi işler yapabilirsin gayet kazançlılar.bulabilirsen bilgisayarcıdada çalışabilirsin format atmayı bilsen yeterli zaten çoğunlukla ayak işleri yaptıracaktır.
Hocam gerçekten böyle bir şey varmı ben 9a gidiyorum elim bu işlere çok yatkındır günde belki 50 100 tane takarım varsa yazın bu işi yaparım ya

Miraç71

Asistan
O arkadaşın önerdiği sistemi bilmiyorum ama sen şu konuya da göz atabilirsin.

rover_xp

Doçent
Hocam gerçekten böyle bir şey varmı ben 9a gidiyorum elim bu işlere çok yatkındır günde belki 50 100 tane takarım varsa yazın bu işi yaparım ya
evet var.bir elektrikçiyle konuşun bulursunuz öyle.ve buna benzer bir şey daha vardı sanırım pensan veya fatih yapıyordu kalemleri kutuların içinemi koyuyorduk neydi öyle bir şeydi.onuda bulursunuz biraz araştırırsanız.