Donanım Beyler nasıl babama pc aldımaya ikna ederim

karebale

Asistan
6. sınıfa gidiyorum ilk dönem alıdırmayı deniyeceğim daha önce olmadı inşallha olur olmassa şimdi nasıl alcam
-Uncar_Blood- arkadaş çok iyi bir pc önerdi onu alcam karne indirimi olur mu o pcnin fiyatı ucuzlar mı yoksa ozamana kadar daha çok çıkar mı nasıl ikna ederim babam 4000 tl maaş ama yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda işine gelince para yok işine gelince para var . gerçekten para var ama

-Uncar_Blood-

Profesör
6. sınıfa gidiyorum ilk dönem alıdırmayı deniyeceğim daha önce olmadı inşallha olur olmassa şimdi nasıl alcam
-Uncar_Blood- arkadaş çok iyi bir pc önerdi onu alcam karne indirimi olur mu o pcnin fiyatı ucuzlar mı yoksa ozamana kadar daha çok çıkar mı nasıl ikna ederim babam 4000 tl maaş ama yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda işine gelince para yok işine gelince para var . gerçekten para var ama
ben pc yi taktir alırsam şartıyla almıştım 90 ort ile de taktir almıştım tabii şuan 3.5 yaşında ama olsun hala çalışıyor :) sende şart koyabilirsin benim gibi :D

karebale

Asistan
Ben babam ve anneme şart koyunca dövüyorlar olmaz not ortalamam zaten hep 90 üzeri 95 üzeri istiyorlar bu sene çok çalışıyom zaten olcak hoca deneme yapıyor 100 veya 95 alıyorum çoğunlukla 100 masaüstü istiyom laptop var ya diyor nereye koyan kaç metre masa var kardeşimle bile yarı yarıyo kullanıyoruz ona rağmen çok yer var

Alparslan57

Profesör
Bende 6 ya gidiyorum ekran kartı aldıramıyorum. 2.el al bari diyorum bakıyor almıyor. 11 yaşındayım 10 yıldır GTX550Ti kullanıyorum.

Anlamadım neden bilgisayarı gereksiz bir makine olarak nitelendiriyorsun su anda kayıt olduğun site bile bilgisayar tarafından yazıldı ?
6. Sınıfa gidiyor. Çok yüksek ihtimalle oyun için alacak. Babası da oyun belasına düşmesini istemediği için almıyor olabilir.

Yazları bir dükkanda çırak olarak çalışıp kendi almaya çalışabilir babası almazsa. O zaman çok daha zevkli oluyor kullanması da.

Wisconsin

Öğrenci
6. Sınıfa gidiyor. Çok yüksek ihtimalle oyun için alacak. Babası da oyun belasına düşmesini istemediği için almıyor olabilir.

Yazları bir dükkanda çırak olarak çalışıp kendi almaya çalışabilir babası almazsa. O zaman çok daha zevkli oluyor kullanması da.
arkadasim yuksek ihtimallerle konusmayalim lutfen sen bu cocugu tanimiyorsun bile belki de alacagi bilgisayar sahesinde yazilimciliga ilgi duyub dunya icin devrim getirebilecek bi yazilimda gelistire bilir buda bir ihtimal sonucta

Umut Çelik

Profesör

Haklısınız. PC alacak babası ne için? Oyun oynamak için. Sonra bir süre sonra babası sınır koyacak çok oynuyor diye.
Hadi diyelim derse girecek, üniversitede lazım olacak tamam da bu yaşlarda bence de gerekli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadasim yuksek ihtimallerle konusmayalim lutfen sen bu cocugu tanimiyorsun bile belki de alacagi bilgisayar sahesinde yazilimciliga ilgi duyub dunya icin devrim getirebilecek bi yazilimda gelistire bilir buda bir ihtimal sonucta
Arkadaş yazılımla ilgili dememiş ki. Oyun oynayacak.

rover_xp

Doçent
Viko vb. elektrik firmaları priz birleştirme işi veriyorlar hemde evine bırakıyorlar prizleri sen birleştiriyorsun ve yine evinden alıyorlar.18 yaşından büyük birisi adına yapman lazım.Priz başına 25kr ile 2tl arasında değişen miktarda para alıyorsun ama tavsiyem bir berberde çırak ol.veya kahvede çay götürme,garsonluk,çiğköftecide servis,su satma gibi işler yapabilirsin gayet kazançlılar.bulabilirsen bilgisayarcıdada çalışabilirsin format atmayı bilsen yeterli zaten çoğunlukla ayak işleri yaptıracaktır.

Umut Çelik

Profesör
Viko vb. elektrik firmaları priz birleştirme işi veriyorlar hemde evine bırakıyorlar prizleri sen birleştiriyorsun ve yine evinden alıyorlar.18 yaşından büyük birisi adına yapman lazım.Priz başına 25kr ile 2tl arasında değişen miktarda para alıyorsun ama tavsiyem bir berberde çırak ol.veya kahvede çay götürme,garsonluk,çiğköftecide servis,su satma gibi işler yapabilirsin gayet kazançlılar.bulabilirsen bilgisayarcıdada çalışabilirsin format atmayı bilsen yeterli zaten çoğunlukla ayak işleri yaptıracaktır.
Para varmış. İkna yolu istiyor.

defacerGLD

Profesör
Babasının almamasının tek sebebi dedikleriniz gibi oyun oynar diye.Oyun oynayıp derslere çalışmaz diye almıyordur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devrim?Fransız devrimi mi?😀