Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Halka sorulmadan diyip durmuşta osmanlı halka çok soruyordu..

Aşırı haklı ???
Burada eleştirilen şey yönetim şeklinin "cumhuriyet" olup halifeliğin kaldırılması (157 evet 1 hayır), cumhuriyetin ilanı (158 oy) gibi adımların halka sorulmadan atılması. Yani teori ile uygulamadaki tezatlık.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Başta Atatürk olmak üzere bütün insalara önemli devlet adamlarına atalara dedelere yapılan küfürlerin sınırsız banlanmasını desteklerim açıkçası. ( Hakaret eden banlansın ifade özgürlüğüne veya yorum yapanın bile banlanmasına karşıyım. )

Atatürk Konuşulamaz Tartışılamaz lafını desteklemiyorum. Atatürk'ü severiz sayarız ama neticede 1920-1938 arasında bir Yöneticidir devlet adamıdır ve Siyaset yapmıştır Atatürk'te.
Hakarete sonuna kadar karşıyım lakin aldığı kararlar veya siyasi söylemler yönünden şöyle olmasa iyi olurdu veya şuda yanlış sanki bile demekte yasak denirse iş başka yere gidiyor bence. Yoksa Atatürk Müslümanmıydı Ateistmiydi flan boş tartışmalar Müslüman olsa ne Ateist olsa ne anlamsız bir tartışma.

Mesela şu yasa geçmese iyi olurdu şu inkılap o günün şartlarına göre yanlış sanki veya şu idamlar olmasa iyi olurdu Kazım Karabekir gibi paşalar dışlanmasa itibarsızlaştırılmasa kurdukları muhalefet partisi kapatılmasa 1950 lere kadar tek parti olmasa iyi olurdu desem veya Dersim bombalanmasa iyi olurdu Musul Kerkük 12 ada alınabilse iyi olurdu Lozanda şu tavizler verilmese iyi olurmuş dediğimiz zaman biz vatan hainimi olacaz hemen.

Geçen gün kadından cin çıkaran adam sence müslüman mı? O da müslümanım diyordu. Sapığın teki çıktı.

Bu arada şuna hoca flan deme bence. Nerelerde kimlerle beraber geziyormuş baksana.

1600121213271.png

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,560
Burada eleştirilen şey yönetim şeklinin "cumhuriyet" olup halifeliğin kaldırılması (157 evet 1 hayır), cumhuriyetin ilanı (158 oy) gibi adımların halka sorulmadan atılması. Yani teori ile uygulamadaki tezatlık.
Olağanüstü bir hal 1. Ve 2. Dunya savasi arasinda yeniden dogan bir ulke. Halka sorulmamasi normal. Oy verenlerde halki temsil edenler degil mi? Bolgelerinin onde gelenleri.
Halk ömründe karar almamis oy kullanmamis verecekleri karara ne denli guven olur. Hele isyancilari ve mandacilari goz onunde bulundurunca gayet yerinde hareket.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,039
Başta Atatürk olmak üzere bütün insalara önemli devlet adamlarına atalara dedelere yapılan küfürlerin sınırsız banlanmasını desteklerim açıkçası. ( Ama hakaret eden banlansın ifade özgürlüğüne veya yorum yapanın bile banlanmasına karşıyım. )
Ama Atatürk Konuşulamaz Tartışılamaz lafını desteklemiyorum. Atatürk'ü severiz sayarız ama neticede 1920-1938 arasında bir Yöneticidir devlet adamıdır ve Siyaset yapmıştır Atatürk'te.
Hakarete sonuna kadar karşıyım ama aldığı kararlar veya siyasi söylemler yönünden şöyle olmasa iyi olurdu veya şuda yanlış sanki bile demekte yasak denirse iş başka yere gidiyor bence. Yoksa Atatürk Müslümanmıydı Ateistmiydi flan boş tartışmalar Müslüman olsa ne Ateist olsa ne anlamsız bir tartışma.
Mesela şu yasa geçmese iyi olurdu şu inkılap o günün şartlarına göre yanlış bence veya şu idamlar olmasa iyi olurdu Kazım Karabekir gibi paşalar dışlanmasa itibarsızlaştırılmasa kurdukları muhalefet partisi kapatılmasa 1950 lere kadar tek parti olmasa iyi olurdu desem veya Dersim bombalanmasa iyi olurdu Musul Kerkük yada12 ada alınabilse iyi olurdu Lozanda şu tavizler verilmese iyi olurmuş dediğimiz zaman biz vatan hainimi olacaz hemen.
Konu zaten 5 sayfa civarı sürdü. Hakaretler başlayınca kapandı çünkü hiddetleniyordu konu.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Konu zaten 5 sayfa civarı sürdü. Hakaretler başlayınca kapandı çünkü hiddetleniyordu konu.

Tartışma kültürünü bilmeyen yazacağı cümlenin ağırlığını tartamayanı banlayın mesajını silin o başka bir konu. Ama Atatürk dönemi Tartışılamaz o zaman ki konular konuşulamaz yorum yapılamaz demek çok başka bir şey oluyor.

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Koskoca Microsoft neden doğru düzgün download manager yapmak istemiyor ki?

25 GB'ı indirdim bugün devam edeyim dedim hata verdi ve bekletti bende silmek zorunda kaldım.
koskoca microsoftun bulunduğu ülkedeki insanlar bunu indirmek için günlerce beklemediğinden olabilir, trafik ışıkları neden kaplumbağaların geçmesi için yeterince uzun süre beklemiyor ki

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Doğruyu seçebileceğime dair inancım kalmadı kendime.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,141
Karşı yola bi çıktım ötmeye kıl patı kurtardım canımı.
Otobüsler adamı delirtiyor be ağa.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,141
Vito'lar kovalasın o otobüsleri.
Adamlar ayı resmen abi. Arkada araçları bile düşünmeden ani frenlemeler durdurmalar yol vermeme filan. Bu ne rahatlık? Nedir bu rahatlığın kaynağı?

Kendilerine yapan olursa böle şeyi, hakaretleri havada uçuşur resmen.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
koskoca microsoftun bulunduğu ülkedeki insanlar bunu indirmek için günlerce beklemediğinden olabilir, trafik ışıkları neden kaplumbağaların geçmesi için yeterince uzun süre beklemiyor ki
Doğru düzgün download manager'dan kastım şu:
İndirilen dosyayı ben indirmeyi kapatsam bile kaldığım yerden devam edebileyim ve hata verip indirdiğim dosyaları hiçe sayması rahatsız etti.
Yoğunluktan yaşanacak sorunlar zaten belli bir şeydir. Yüksek hızla download desteği veremez, Hatta program yanıt vermeyebilir.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,622
Sonunda bir çekiliş kazandım bee :D 20 tl steam odu çıksa daha iyi olurdu ama olsun neyse takas edecek varmı kodları :D

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,622
Söz meclisten dışarı;

arabayla bir yere giderken nereye gittiğiniz, ne şarkı dinlediğiniz, ne konuştuğunuz zerre umrumuzda değil. Artık çekmeyin şu saçma videoları.
Evde tıkılı kaldım ve insanların tatil videolarını görmek beni sıkıyor

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Söz meclisten dışarı;

arabayla bir yere giderken nereye gittiğiniz, ne şarkı dinlediğiniz, ne konuştuğunuz zerre umrumuzda değil. Artık çekmeyin şu saçma videoları.
Olur mu hiç arabası var herifin göstermesi lazım bütün dünya bilmesi lazım.Özellikle de kızların kesin görmesi lazım.Yani instagramda 1 tane tek öyle paylaşımım oldu o da ilk defa araba kullandığım yani ilk gidiş olduğu için hatıra kalsın diye çektirdim arkadaşa.İşe gidiyorsun bir şarkı çıkıyor bir anda gördüğü ünlü kişiye üşüşen kameramanlar gibi herkes çıkarıyor telefonu yola tutuyor nedir story atacaklar çok garip hissediyorum kendimi o zaman Allah'ım kimlere denk geldim diyorum ??

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,141
Olur mu hiç arabası var herifin göstermesi lazım bütün dünya bilmesi lazım.Özellikle de kızların kesin görmesi lazım.Yani instagramda 1 tane tek öyle paylaşımım oldu o da ilk defa araba kullandığım yani ilk gidiş olduğu için hatıra kalsın diye çektirdim arkadaşa.İşe gidiyorsun bir şarkı çıkıyor bir anda gördüğü ünlü kişiye üşüşen kameramanlar gibi herkes çıkarıyor telefonu yola tutuyor nedir story atacaklar çok garip hissediyorum kendimi o zaman Allah'ım kimlere denk geldim diyorum ??
Profil resimi değiştireyim mi diyorsun? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar