Detaylı inceleme! HP Omen 15 2020

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Stres testi yapabilecek şu an ne imkanım var, ne de gerekli programım.
Sistemi termal açıdan, soğutma gücünü ortaya çıkarmak açısından aida64 programı ile Sistem Kararlılık Testi penceresinde yalnızca FPU testini gerçekleştirmen ve test sonucunu paylaşman güzel olurdu aslında. Birkaç saat çalışsın diye bilgi var ama 20-30 dakika da kâfi olurdu herhâlde. :) Bakalım Anakart sıcaklığı, CPU sıcaklığı kaç derecelerde olacak. Bilmiyorum ben sana biraz iş çıkartıyorum ama benimkisi bir öneridir, eğer biraz vaktin olursa. Selamlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhaba tekrardan. Cihaz elime ulaştı. Bir sorum olacak size. Sağ fandan gelen hava akışı sola nazaran daha az hissediliyor değil mi sizde de? Çift çıkış olduğu için diye tahmin ediyorum.
Sol taraftaki fan tek çıkışlı olduğu için daha büyük o yüzden sol taraftaki çıkıştan şiddetli hava gelmesi daha normal.

CihanErcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
diğer tarafta böyle bir sorun yok, onun fotoğrafıda bu:

Sanırım hatalı ürün değil mi
Hatalı değil sanırım bende de mevcut üretimden kaynaklıdır diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem arkadaşımızın dediklerine birkaç şey eklemek istiyorum. Stress testini İntel XTU üzerinden ben yaptım ve 80 derecelerde seyretti. Max derece ise 89. Bunun yanında Valorant'ta sıcaklıklar 70-75 civarında geziyor. Biraz gürültülü çalışıyor silent mod olmasını isterdim. Ufak bi problem var klavyenin üzerinde delikler var. Hava akışını sağlamak için. Daha 3 saatlik kullanım sonunda toz ile kapandı biri. Ne yaptıysam çıkmadı. Uzun dönemde bu ufak delikler tozlanma yapabilir.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hatalı değil sanırım bende de mevcut üretimden kaynaklıdır diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem arkadaşımızın dediklerine birkaç şey eklemek istiyorum. Stress testini İntel XTU üzerinden ben yaptım ve 80 derecelerde seyretti. Max derece ise 89. Bunun yanında Valorant'ta sıcaklıklar 70-75 civarında geziyor. Biraz gürültülü çalışıyor silent mod olmasını isterdim. Ufak bi problem var klavyenin üzerinde delikler var. Hava akışını sağlamak için. Daha 3 saatlik kullanım sonunda toz ile kapandı biri. Ne yaptıysam çıkmadı. Uzun dönemde bu ufak delikler tozlanma yapabilir.
Şarja takılı olduğu sürece bilgisayar boşta olsa dahi fanlar döndüğü için ortalamaya göre daha sesli çalışıyor evet. Ancak son BIOS güncellemesinden sonra bu durum biraz daha düzeldi. Bataryada kullanılırken fanlar boştayken hiç gürültü yapmıyor ancak benim en büyük korkum buydu. Toz olayı da sizin şansınıza denk gelmiş artık bende sıkıntı yok :D Bulunduğunuz odayı süpürüp havalandırın sık sık. Ek olarak bir mikrofiber bez ile gece yatmadan veya sabah kalkınca temizleyebilirsiniz.

lopenxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar aynı laptopun ryzen 4800h lısı gelirse (TRYE) almayı düşünüyorum sizce gelir mi?

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Numpad olmayan klavyeye klavye demem ancak "klav" derim :D Bu konuda takıntılıyım rtx2080 bile olsa laptopta numpad yoksa gerçekten çok kötü fikirler geçiyor aklımdan "bi numpadi çok mu gördünüz be" gibi :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Herkese merhabalar aynı laptopun ryzen 4800h lısı gelirse (TRYE) almayı düşünüyorum sizce gelir mi?
4800H'li olanda maksimum 1660 Ti var yalnız 2060 kullanmıyorlar diye biliyorum. Ne zaman gelir emin değilim.

Numpad olmayan klavyeye klavye demem ancak "klav" derim :D Bu konuda takıntılıyım rtx2080 bile olsa laptopta numpad yoksa gerçekten çok kötü fikirler geçiyor aklımdan "bi numpadi çok mu gördünüz be" gibi :D
Ben zaten yüzde 80 harici klavyem olan Razer Blackwidow Elite ile kullandığım için çok sorun değil. Yoksa bende numpad seven birisiyim.

lopenxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4800H'li olanda maksimum 1660 Ti var yalnız 2060 kullanmıyorlar diye biliyorum. Ne zaman gelir emin değilim.

Ben zaten yüzde 80 harici klavyem olan Razer Blackwidow Elite ile kullandığım için çok sorun değil. Yoksa bende numpad seven birisiyim.
neden sadece 1660ti bana rtx 2060 lazım ey hp yetkilileri :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
r7 de 2060 kullanılıyor youtubede var videoları
Kendi sitelerinde up to 1660 Ti şeklinde yer vermişler.

image.png

Bu Laptop gerçekten efsane @Görkem Say inceleyince daha da efsane olmuş.
Teşekkürler :)

lopenxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Öncelikle hayırlı olsun ve elinize sağlık. Ben de RTX 2070'li modelini almayı düşünüyorum.
SD kart okuyucu USB 3.0 mı 2.0 mı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öncelikle hayırlı olsun ve elinize sağlık. Ben de RTX 2070'li modelini almayı düşünüyorum.
SD kart okuyucu USB 3.0 mı 2.0 mı?
Teşekkür ederim. 2070'li modelin MaxQ olmadığına dikkat edin. 2.0 ama ben daha 3.0 destekli doğru düzgün bir gaming laptopa rastlamadım açıkçası. Yine de Thunderbolt 3 dock ile bu sorun çözülebilir diye düşünüyorum.

CihanErcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konumuza sürekli dahil oluyorum ama kusura bakmayın insanları bilgikendirmek amaçlı:). Cod Warzone oyununu indirdim ve iki saat oynadım. sıcaklıklar 95’e dayandı ama normal olduğunu düşünüyorum. Birkaç ufak ayarlama ile sıcaklıkları 85-88 civarlarına düşürdüm. RTX teknolojisi açık. Bence bu oyun için sıcaklıklar gayet normal.

kosero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
batarya ömrü hakkında test yaptınız mı?

kosero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tarayıcıda falan gezerseniz kullanıma bağlı 5-6 saat civarı götürür ama aşırı fazla bir şey beklemeyin derim. Gaming laptop sonuçta.
Internette baktığım incelemelerde hep ekranın esnemesine (flex) laf etmişler sizce bu sorun olur mu yoksa hata olsa da problem acmayacak hata mı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Internette baktığım incelemelerde hep ekranın esnemesine (flex) laf etmişler sizce bu sorun olur mu yoksa hata olsa da problem acmayacak hata mı?
Ekranın esniyor evet ama normal bir kullanımda kim ekranın üzerine baskı uyguluyor ki? Çantada taşırken test ettim ekranın üzerine esnetecek kadar baskı olmuyor zaten. Bunu incelediğim bir videoda da görmüştüm. İnceleyen kişi ekranın esnediğini ancak taşırken sorun olmadığını belirtmişti bende ona güvenerek almıştım zaten.

kosero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranın esniyor evet ama normal bir kullanımda kim ekranın üzerine baskı uyguluyor ki? Çantada taşırken test ettim ekranın üzerine esnetecek kadar baskı olmuyor zaten. Bunu incelediğim bir videoda da görmüştüm. İnceleyen kişi ekranın esnediğini ancak taşırken sorun olmadığını belirtmişti bende ona güvenerek almıştım zaten.
Teşekkürler yorumun için. Fotoğraflarda farkettiğim üzere klavye türkçe Q klavye. Türkiyeden bu bilgisayarı aldığımızda ingilizce Q klavye ile isteme olasılığımız var mı öyle bir seçenek?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Teşekkürler yorumun için. Fotoğraflarda farkettiğim üzere klavye türkçe Q klavye. Türkiyeden bu bilgisayarı aldığımızda ingilizce Q klavye ile isteme olasılığımız var mı öyle bir seçenek?
Bildiğim kadarıyla yok. Çünkü her bölgeye belli seri numarası ile ürün yolluyorlar. Burada ücret karşılığı değiştirme ihtimalleri var ama.

lopenxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. 2070'li modelin MaxQ olmadığına dikkat edin. 2.0 ama ben daha 3.0 destekli doğru düzgün bir gaming laptopa rastlamadım açıkçası. Yine de Thunderbolt 3 dock ile bu sorun çözülebilir diye düşünüyorum.
hocam şuan bu laptopu alanlardan ulaşabildiğim tek kişisiniz videolu incelemesi gelir mi acaba :))

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
hocam şuan bu laptopu alanlardan ulaşabildiğim tek kişisiniz videolu incelemesi gelir mi acaba :))
Videolu inceleme çok zor. Ne onu çekecek ekipmanım var ne de çektiğim videoyu düzgünce editleyebilecek vaktim. Onun haricinde soracağınız her soruyu cevaplamaya çalışırım.

lopenxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videolu inceleme çok zor. Ne onu çekecek ekipmanım var ne de çektiğim videoyu düzgünce editleyebilecek vaktim. Onun haricinde soracağınız her soruyu cevaplamaya çalışırım.
yakın zamanda almayı planlıyorum sıcaklık değerleri yüksek grafikli oyunlarda 85 in üstüne çıkıyor mu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
yakın zamanda almayı planlıyorum sıcaklık değerleri yüksek grafikli oyunlarda 85 in üstüne çıkıyor mu
Oyuna bağlı. COD Warzone gibi bozuk oyunlarda yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi çıkıyormuş. Oyunun optimizasyonu ile alakalı bir durum yoksa ben AC Odyssey oynuyorum 80 dereceye bile çıkmıyor. Dota 2 ve LoL oynarken 75 derece altında seyir ediyor.

lopenxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyuna bağlı. COD Warzone gibi bozuk oyunlarda yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi çıkıyormuş. Oyunun optimizasyonu ile alakalı bir durum yoksa ben AC Odyssey oynuyorum 80 dereceye bile çıkmıyor. Dota 2 ve LoL oynarken 75 derece altında seyir ediyor.
cs go oynama şansın oldu mu ?