Sizce HMS cihazlar GMS cihazlardan daha mı performanslı? HMS mi, GMS mi?

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Arkadaşlar biliyorsunuz ki Huawei cihazlar için Google Servisleri desteği artık Resmi olarak sağlanmıyor. Peki sizce HMS yeterli mi? Yoksa GMS açık ara onu geçebilir mi?
Bence HMS servisleri ekosistemi açısından gayet iyi, fakat daha fazla uygulama çeşidi ve GApps paketinin de yüklü gelmesi bir başka güzel olur diye düşünüyorum.
Siz ne dersiniz?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Arayüz performansı olarak HMS daha hızlı olabilir çünkü bildiğim kadarıyla daha hafif.

Genel olarak GMS’li bir android almak çok daha mantıklı.

Ancak bir tüketicinin öncelikleri sadece Huawei cihazında varsa ve GMS’leri ekleme konusunda uğraşmaya meyilli ise o zaman HMS’li Huawei alınır.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Dijital ortamdaki bütün hesaplarım ve verileim Google'ın elinde olduğu için benim için Google Servislerini barındırmayan bir Android cihaz tuğladan ibarettir. Ama GApps yüklenebilirse işler değişir.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
HMS GMS deyince yeni terimler mi çıkmış teknolojiye geride mi kaldım diye kısa süreli donma yaşadım sonradan düştü yapmayın böyle kısaltmalar :D ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar biliyorsunuz ki Huawei cihazlar için Google Servisleri desteği artık Resmi olarak sağlanmıyor. Peki sizce HMS yeterli mi? Yoksa GMS açık ara onu geçebilir mi?
Bence HMS servisleri ekosistemi açısından gayet iyi, fakat daha fazla uygulama çeşidi ve GApps paketinin de yüklü gelmesi bir başka güzel olur diye düşünüyorum.
Siz ne dersiniz?
Hms gereksiz programlar olmadığı için Gms ye göre daha akıcı olsada oturmadığı için bir anlam ifade etmiyor.