Kitapyurdu için hangi kargo kullanılmalı?

Sizce Hangisi?

• PTT Kargo

• MNG Kargo

• Aras Kargo

• UPS Kargo

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

0ner

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
12
Kitapyurdu'dan sipariş vereceğim. Hangi kargoyu kullanayım? Önceden herhangi birisiyle deneyimi olan paylaşabilir mi? Cevap vermeyenler en azından anketi cevaplasın lütfen. Ücret bilgileri ekte.
renksizpp.PNG

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
PTT'yi hiç önermem, geçenlerde yakınım PTT ile sipariş etmişti 1 haftada dağıtıma zor çıktı. Aras şubeden şubeye değişiklik gösterir, mesela buradaki şube çok berbat. Burada Ankara'ya 500KM var İstanbul'a 1K+ KM var, Ankara'dan gelen kargo Aras Kargo ile geliyordu İstanbul'dan gelen Sürat Kargo ile geliyordu ama elime ilk ulaşan ürün en uzak yerden gelen yani Sürat Kargo'dan gelen olmuştu, Aras Kargo daha dağıtımı falan yetiştirememişti. Şubeye güveniyorsanız Aras'ı seçin fakat pek güven yoksa MNG'yi seçin gitsin, biraz da yoğunluk meselesi. Genelde Aras Kargo MNG'ye göre daha çok tercih edilir bu durumda MNG daha doğru bir seçim olacaktır.

0ner

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
12
PTT'yi hiç önermem, geçenlerde yakınım PTT ile sipariş etmişti 1 haftada dağıtıma zor çıktı. Aras şubeden şubeye değişiklik gösterir, mesela buradaki şube çok berbat. Burada Ankara'ya 500KM var İstanbul'a 1K+ KM var, Ankara'dan gelen kargo Aras Kargo ile geliyordu İstanbul'dan gelen Sürat Kargo ile geliyordu ama elime ilk ulaşan ürün en uzak yerden gelen yani Sürat Kargo'dan gelen olmuştu, Aras Kargo daha dağıtımı falan yetiştirememişti. Şubeye güveniyorsanız Aras'ı seçin fakat pek güven yoksa MNG'yi seçin gitsin, biraz da yoğunluk meselesi. Genelde Aras Kargo MNG'ye göre daha çok tercih edilir bu durumda MNG daha doğru bir seçim olacaktır.
Mng kargonun yorumları pek iyi değil gibi. Önceden kalem almıştım. Aras ile Ankara'dan Mersin'e 2 günde geldi. Şubeden mi kaynaklı bilmiyorum. Bir de şu pandemi döneminden dolayı gecikme olur mu sizce?

Reaksiyon puanı
8,012
Ben hep PTT ile alıyorum bu siteden. Hepsi sorunsuz hızlıca geldi.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Mng kargonun yorumları pek iyi değil gibi. Önceden kalem almıştım. Aras ile Ankara'dan Mersin'e 2 günde geldi. Şubeden mi kaynaklı bilmiyorum. Bir de şu pandemi döneminden dolayı gecikme olur mu sizce?
Şubenin yoğunluğuna bağlı, gözlemlerime göre transferde vs. pek problem yok fakat dağıtım konusunda yani şubede sıkıntı çıkıyor.

0ner

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
12

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yaşadığın Şehirinde hangi iyi ise onu seçmeye bak.

4-5 TL kargo ücreti pek bir şey değil sırf bedava diye PTT seçme bence. PTT demek rahat 1 hafta kargonun atması demektir.

0ner

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
12

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şehirimdeki iyi kargoyu nasıl seçebilirim?

Deneme yanılma ile :D Kaç yıldır internetten siparişler vere vere kendi şehrinde hangisi iyi hangisi kötü hangisinin hizmet kalitesi daha güzel anlıyor insan.
Sürekli mesaj atarak bilgilendiren ve kargo dağıtıma çıktımı mesaj atan kargo şirketleri bana daha iyi geliyor.
Trakya bölgesi için benim en beğenmediğim Sürat kargo sonra PTT kargo sonra Yurtiçi geliyor. Kargom hakkında ne sitelerinden adam akıllı bilgi alabiliyorsun ne arayarak bilgi alabiliyorum nede kendileri mesaj atarak bilgi veriyor nede kısa sürede kargo geliyor.

Aras ve MNG nispeten idare eder firmalar ben hizmetini beğeniyorum... UPS ve Hepsiexpress aşmış kargo firmaları. ( Genelde pahalı şeyleri getiriyor bu iki firma ama hiç yoktan vaad ettikleri günde getiriyor. )

Senin alacağın ürün Kitap olacaksa bence bu kadar kasmana gerek yok ha 1 hafta erken gelmiş ha 1 hafta sonra sağ sağlim gelsin kafasında isen fark etmez seçeceğin firma.