Usb 3.0 nasıl kullanabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bugün sipariş verdiğim usb geldi (Kingston DataTraveler G4 32gb) Bigisayarımda 4 tane usb girişi var, sağdaki ikisinin üst kısmı siyah, soldaki ikisinin üst kısmı mavi. Anladığım kadarıyla mavi olanlar usb 3.0 destekleyenler usb yi her iki girişte de denedim veri aktarım hızında hiçbir değişiklik olmadı ilk kez usb 3.0 aldım pek bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

alki4242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün sipariş verdiğim usb geldi (Kingston DataTraveler G4 32gb) Bigisayarımda 4 tane usb girişi var, sağdaki ikisinin üst kısmı siyah, soldaki ikisinin üst kısmı mavi. Anladığım kadarıyla mavi olanlar usb 3.0 destekleyenler usb yi her iki girişte de denedim veri aktarım hızında hiçbir değişiklik olmadı ilk kez usb 3.0 aldım pek bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

dostum usb 3.0 bir teknoloji eğer bilgisayarın destekliyorsa usb 3.0 teknolojisine sahip bir usb takabilirsin
usb 3.0 daha hızlı dosya atmak için ideal

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
dostum usb 3.0 bir teknoloji eğer bilgisayarın destekliyorsa usb 3.0 teknolojisine sahip bir usb takabilirsin
usb 3.0 daha hızlı dosya atmak için ideal
Anladığım kadarıyla mavi olan girişler 3.0 destekliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Alıntısı.PNG

bu resimden ne çıkartılır bilmiyorum ama atayım dedim

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
evet destekliyor ama tam emin değilim usb 3.0 teknoloji bir usb takarak deniyebilirsin
İşte onu diyorum ben de mavi olan girişlerde de siyah olan girişlerde de aynı hızı aldım bilgisayarım 3.0 destekliyo demek tüm girişler 3.0 destekliyor demek değil heralde. Bi sitede okumuştum 3.0 destekleyen usb girişleri genelde mavi renk oluyorumuş (içindeki o çıkıntı)

USB bellek 3.0 mı peki?
Öyle yazıyordu usb marka modeli belirtmiştim Kingston DataTraveler G4

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İşte onu diyorum ben de mavi olan girişler de de siyah olan girişlerde de aynı hızı aldım bilgisayarım 3.0 destekliyo demek tüm girişler 3.0 destekliyor demek değil heralde. Bi sitede okumuştum 3.0 destekleyen usb girişleri genelde mavi renk oluyorumuş (içindeki o çıkıntı)

Öyle yazıyordu usb marka modeli belirtmiştim Kingston DataTraveler G4
Siz bilgisayardan flash belleğe mi, yoksa flash bellekten bilgisayara mı kopyaladınız?

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Siz bilgisayardan flash belleğe mi, yoksa flash bellekten bilgisayara mı kopyaladınız?
İkisini de yaptım pcye atarken daha hızlıydı, hız 2 farklı girişte de aynıydı.
Bir de hız ara ara aniden düşüyor birkaç saniye bekledikten sonra tekrar çıkıyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İkisini de yaptım pcye atarken daha hızlıydı, hız 2 farklı girişte de aynıydı.
Bir de hız ara ara aniden düşüyor birkaç saniye bekledikten sonra tekrar çıkıyor.
PC'den flash belleğe yazma hızı genelde düşük oluyor. Ama flash bellekten PC'ye USB 3.0 bağlantısı ile daha hızlı veri aktarımı yapması lazım.

Flash belleğin yazma ve okuma hızlarını kontrol edin bence.

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Selamlar Mustang1967,

USB 3.0 Teknolojisi var olan bilgisayarlarda bu USB girişi mavi renkte olur. Mavi renkli olan USB Girişleri 3.0 Teknolojisini destekliyor anlamına gelir. USB 3.0, USB 2.0 standardından yaklaşık 10 kat daha hızlı olan 5 Gbit / s'ye kadar veri aktarabilen SuperSpeed USB olarak adlandırılan yeni aktarım hızını ekler. Yani daha hızlı aktarım işlevi gören bir teknolojiye sahiptir. Örneğin SanDisk'in bu ve benzer 3.0 Teknolojisini destekleyen USB Bellekler kullanarak aktarım hızını artırabilirsiniz.

Teşekkürler, İyi Forumlar

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
PC'den flash belleğe yazma hızı genelde düşük oluyor. Ama flash bellekten PC'ye USB 3.0 bağlantısı ile daha hızlı veri aktarımı yapması lazım.

Flash belleğin yazma ve okuma hızlarını kontrol edin bence.
Dediğiniz gibi dosyayı usb'ye atarken max gördüğüm hız 26mb/sn pc'ye atarken ortalama 30mb/sn daha sabit fakat demek istediğim mavi olan girişlerde denediğimde de değerler aynı diğer girişlerde denediğimde de değerler aynı.