ailemi ikna edemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Wearlais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN merhaba ailemin maddi durumu çok iyi ve ben ve abim olarak 2 kardeşiz abim ben o kadarda büyük değil aramızda 5 yaş var yada 6 tam bilmiyorum neyse ailem bana tek bir kez telefon aldı ilk çıktığı zaman Apple 6sPlus almışlardı 16Gb ama artık yetmiyor ne kadar yapsanda batarya ve herşeyi ölmüş durumda doğum günüm yaklaşıyor geçen doğum günüm hediye bile almamışlardı :( Ama abimin doğum gününde ona apple'dan çok iyi bir telefon aldılar fiyatı 9K ve beyfendi bunu beğenmedi gidip en üst modellerden birini aldı ama babam itiraz bile etmedi doğum gününden 2 gün felan sonra artık telefonum eskidi diye anneme söyledim ve paralarının olmadığını söylediler ama bende bunu dert edip babamın kredi kart bilgilerine baktım ve bana yalan söylediklerini gördüm ne yazıkki. Artık evlatlık olduğumu düşünüyorum :( Yardım lazım

Son düzenleyen moderatör:

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Elinde en azından telefonun var şükret yani. Şimdi şöyle birşey yap bu pc yakan usb ler varya ? ondan al. Çevirici adaptör al yak telefonu. Ama telefondan uzak dur batarya patlar matlar aman diyim.?? bu işin gırgırı ama elindeki telefon tamamen bitsin öyle iste. Abini filan boşver takma kafaya.

Wearlais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eşinde en azından telefonun var şükret yani. Şimdi şöyşe birşey yap bu pc yakan usb ler varya ? ondan al. Çevirici adaptör al yak telefonu. Ama telefondan uzak dur batarya patlar matlar aman diyim.
Bataryası zaten azıcık daha kullanırsam patlayacak pil sağlığını bile gösteremiyor telefon :(

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Ooo o zaman direk baba hazretlerinin huzuruna çık. Yaş kaç? Belki abinin yaşına sen gelince sana 9k lık tel alırlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Elinde en azından telefonun var şükret yani. Şimdi şöyle birşey yap bu pc yakan usb ler varya ? ondan al. Çevirici adaptör al yak telefonu. Ama telefondan uzak dur batarya patlar matlar aman diyim.?? bu işin gırgırı ama elindeki telefon tamamen bitsin öyle iste. Abini filan boşver takma kafaya.
Harbiden iyi taktikmiş hee ben olsam dışarı ailemin göremeyeceği bir yere gidip içini açarak bataryayı falan söker intten yoluna bakarak imha eder aileme bozuldu diye yuttururdum (şaka yapıyom hee denersen ve yakalanırsan sorumluluk kabul etmiyorum)

Wearlais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ooo o zaman direk baba hazretlerinin huzuruna çık. Yaş kaç? Belki abinin yaşına sen gelince sana 9k lık tel alırlar
Yaşım 16 kanka babamada konuştum ama aynı şeyler lazım faturalar felan felan yakında memlekete gidicez amcam'ın yanında sıkıştırısam belki işe yarayabilir. Abim benim yaşımdayken aynı şekilde benden daha iyi durumu vardı ben bir kez ekran kırdım yemediğim laf kalmadı o her hafta ekran kırıyor ve olur öyle şeyler nazar nazar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Harbiden iyi taktikmiş hee ben olsam dışarı ailemin göremeyeceği bir yere gidip içini açarak bataryayı falan söker intten yoluna bakarak imha eder aileme bozuldu diye yuttururdum (şaka yapıyom hee denersen ve yakalanırsan sorumluluk kabul etmiyorum)
Kanka elimde Patlama olasılığı çok Yüksek bataryası şişiyor yere düşse patlayacak

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Belki annen süprizi bozmak istememiştir. Doğum gününde belki telefon gelecek? Hemen kötü düşünme bence. Telefon gelirse eğer bataryasını yeniletip hayrına birine hediye edersin ?

Wearlais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Belki annen süprizi bozmak istememiştir. Doğum gününde belki telefon gelecek? Hemen kötü düşünme bence. Telefon gelirse eğer bataryasını yeniletip hayrına birine hediye edersin ?
Bana öyle bir şey yapsınlar bataryayı bırak telefonu baştan aşağı yenilerim biriktirdiğim bir para var telefon almak için şükür ki

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Hani kızlar yapar ya ilgisiz davranırlar ama ilgililerdir. Aynısının Bir Değişik Türünü Yap. Sürekli 'bunu yapacaktım ama telefonum iyi olmadığı için yapamıyorum' de. Ama Ailenin Hoşuna Gitmeli Mesela Ders Yapacaktım vs.

Zorlama yani aga en son çareyi mobil trojanda bulursun herhalde :D

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,307
Hani kızlar yapar ya ilgisiz davranırlar ama ilgililerdir. Aynısının Bir Değişik Türünü Yap. Sürekli 'bunu yapacaktım ama telefonum iyi olmadığı için yapamıyorum' de. Ama Ailenin Hoşuna Gitmeli Mesela Ders Yapacaktım vs.

Zorlama yani aga en son çareyi mobil trojanda bulursun herhalde :D
Anne arkadaşımdayım merak etmeyin telefonum olsa arardım ders çalışacağız Ahmet le onun Ayfon 11 i varmışda

(bunun gibimi :D)

Reaksiyon puanı
7,999
6S Plus halen daha performans olarak güçlü bir ciaz. Bence üst modellere bakacağına elindeki malın kıymetini bil. Anne babanın başka planları vardır. Hemen telefon alınmadı diye evlatlık mıyım diyorsan ohoo.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
6S Plus halen daha performans olarak güçlü bir ciaz. Bence üst modellere bakacağına elindeki malın kıymetini bil. Anne babanın başka planları vardır. Hemen telefon alınmadı diye evlatlık mıyım diyorsan ohoo.
Kardeş telefon iflas etti diyo batarya o kadar ölmüş ki sağlığı görünmüyor

Reaksiyon puanı
7,999
Kardeş telefon iflas etti diyo batarya o kadar ölmüş ki sağlığı görünmüyor
Maddi durumumuz iyi diyor versin servise batarya değiştirsin çok mu zor? Kendim giriş seviye arama yaparken kitlenen telefon ile sırf aileme yük olmamak için yıllarca idare ettim. 6S Plus çok güçlü donanım olarak pil takıp uzun süre kullanır.

Reaksiyon puanı
197
Alırlar gibi duruyor vallaha 16 yaşındasın ve maddi durumun iyi ama abine alıp sana almıyorlar değişik bi durum vallaha kusura bakmada bende senin yerinde olsam kendimi evlatlık gibi hissederdim :(

Wearlais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Güçlü bir cihaz ama telefonun ekranında kavis var buna batarya sebep oluyor

Bende öyle hissediyorum :((

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN merhaba ailemin maddi durumu çok iyi ve ben ve abim olarak 2 kardeşiz abim ben o kadarda büyük değil aramızda 5 yaş var yada 6 tam bilmiyorum neyse ailem bana tek bir kez telefon aldı ilk çıktığı zaman Apple 6sPlus almışlardı 16Gb ama artık yetmiyor ne kadar yapsanda batarya ve herşeyi ölmüş durumda doğum günüm yaklaşıyor geçen doğum günüm hediye bile almamışlardı :( Ama abimin doğum gününde ona apple'dan çok iyi bir telefon aldılar fiyatı 9K ve beyfendi bunu beğenmedi gidip en üst modellerden birini aldı ama babam itiraz bile etmedi doğum gününden 2 gün felan sonra artık telefonum eskidi diye anneme söyledim ve paralarının olmadığını söylediler ama bende bunu dert edip babamın kredi kart bilgilerine baktım ve bana yalan söylediklerini gördüm ne yazıkki. Artık evlatlık olduğumu düşünüyorum :( Yardım lazım
Yaşın büyük değilse ondan almazlar bende s10e istiyordum 5 bin felandı almadılar taksit yok diye onun yerine 5200e pc aldım hayırlısı böyleymiş demekki dedim kapattım konuyu zamanı gelince alırlar veya sen çalışarak alırsın bide şöyle düşün senin durumun çok iyi Allaha şükür bizimde durumumuz gayet iyi senin benim gibi durumuyo iyi olmayan birsürü insan var onlar ne yapsın

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
Güçlü bir cihaz ama telefonun ekranında kavis var buna batarya sebep oluyor

Bende öyle hissediyorum :((
16 yaşındasın daha yolun başı sabret. İlerleyen yıllarda belki de iyi ki bana zamanında o telefonu almamışlar diyebilirsin ?

Mr.E

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Derslerin nasıl senin ve abinin klasik aile abi işte benimde babam evdeki herkese şaka yapar ben bişey derim yan yan bakar bende bunun sebebini bilmiyorum

PixCrøw Official

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeş bende de aynı durum 1 sene falan önce babama yeni bir telefona ihtiyacım olduğunu söyledim "param yok" dedi fakat 1 gün sonra onu yeni telefonunun kurulumunu yaparken görünce kalakaldım. Ben de sinirlendim tabiki de ona "hani paran yoktu??" diye sorunca da "seneye alıcam" dedi. Sonra da 6 senelik kömürle çalışan eski telefonunu bana verdi. "alo" bile diyemiyorum sim kart soketi arızalı whatsappda bile yanıt vermiyor hatası alıyorum ve bataryası bazen kendi kendine boşalıyor. Öyle sıkıntıları var ki şuan bu mesajı bile zor yazıyorum. Hatta bazen sinirden telefonu kırasım geliyor. Şimdi annemin de telefonu bozulmaya başladı annem babama "sen de müsait olduğun zaman benim de egenin de telefonunu yenileyelim ege de bu telefonu kullanırken çok sıkıntı çekiyor" diye söyledi babam 1 ay sonra anneme alırken bana da alacağını söyledi inşallah yine öyle bahaneler uydurmaz

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
1,056
Son cümlem çok saçma evlatlık olduğunu düşünüyormuş yaşın küçük gibi geldi bana ama yine saçma baban sana bir telefon almadı diye evlatlık olduğunumu düşünüyorsun en azından telefonun var

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Yahu kardeş çalışacak durumun varsa çalış kendin al telefonunu... tahminen yaşın çok küçük herhalde kıskançlık yaptığına göre... ailen belki derslerini çalışmazsın diye almıyorlardır

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Ben lıseye gıdıcem abı servıs hesabları okul masraf parası hesabı dıor hıc okuma daha ıyı dıodu D haılıne sukretse bıde

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Yazdıklarınız çok komik gerçekten.
Böyle düşünme. Sen onlar için değerlisin. Onlar senin için her şeyin en iyisini bilir, senin iyiliğinizi isterler. Onların kıymetini bil. Kıymet bilmezseniz yokluklarında acınız daha büyük olur !

Telefon almadılar diye evlatlık olduğunu, seni sevmediklerini düşünmen garip. Sahip olduklarının farkına var ve şükret. Sağlığının, huzurunun yerinde olduğuna şükret.

Telefon her şey değil ve telefonsuzluk da dünyanın sonu değil.

Umarım bu dediklerimi dikkate alırsın !

Not: Telefonun amacı iletişimdir. Profesyonel fotoğraf çekmiyorsan kamerası sana yeter. Ayrıca sana tavsiye, hayatının en güzel zamanlarında kendini teknolojiye, video oyunlarına kaptırma.
Batarya yetersizse de pilini değiştirirsin olur biter.

Tekrar söylüyorum, annenin babanın kıymetini bil.

İyi günler.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Yazdıklarınız çok komik gerçekten.
Böyle düşünme. Sen onlar için değerlisin. Onlar senin için her şeyin en iyisini bilir, senin iyiliğinizi isterler. Onların kıymetini bil. Kıymet bilmezseniz yokluklarında acınız daha büyük olur !

Telefon almadılar diye evlatlık olduğunu, seni sevmediklerini düşünmen garip. Sahip olduklarının farkına var ve şükret. Sağlığının, huzurunun yerinde olduğuna şükret.

Telefon her şey değil ve telefonsuzluk da dünyanın sonu değil.

Umarım bu dediklerimi dikkate alırsın !

Not: Telefonun amacı iletişimdir. Profesyonel fotoğraf çekmiyorsan kamerası sana yeter. Ayrıca sana tavsiye, hayatının en güzel zamanlarında kendini teknolojiye, video oyunlarına kaptırma.
Batarya yetersizse de pilini değiştirirsin olur biter.

Tekrar söylüyorum, annenin babanın kıymetini bil.

İyi günler.
Aynen

Python 3.8.2

Doçent
Reaksiyon puanı
558
Şükret kardeş !

Bu telefonu hayal edenler,onun için aylarca köpek gibi çalışanlar var.

Batarya yetmiyorsa değiştir ama yeni bir telefon isteme.

En iyisi: Sen kendin para kazan ve kendine al. Böylece anneni ve babanı gururlandır. Ayrıca kendi kazandığın parayla bir şey almak seni çok mutlu eder.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Afedersiniz ama değişik dertleriniz var.Bir şey olmayınca hemen neden ben evlatlık mıyım,şu muyum,bu muyum diyorsunuz?Azıcık sabredin yahu.Diğer yandan Türkiye'de telefon almayı bırakın,birikim yapmak bile zor.Ailemin durumu iyi demişsin ancak babanın da annenin de bir bildiği vardır tabi.Artı olarak 6S halen performanslı bir cihaz 100-200 liraya bataryayı tamir ettirip 1-2 sene daha kullanmak varken neden fiyatı komik seviyelerdeki cihazlara yöneliyorsun ki?.Aile ekonomisi diye bir şey var.
Çok kolay diyorsan bir yerde çalışıp kendin alabilirsin.Hiç olmadı babanın almasına yardımcı olabilirsin.Böyle istekler için konfor alanından çıkmak lazım malesef