ailemi ikna edemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN merhaba ailemin maddi durumu çok iyi ve ben ve abim olarak 2 kardeşiz abim ben o kadarda büyük değil aramızda 5 yaş var yada 6 tam bilmiyorum neyse ailem bana tek bir kez telefon aldı ilk çıktığı zaman Apple 6sPlus almışlardı 16Gb ama artık yetmiyor ne kadar yapsanda batarya ve herşeyi ölmüş durumda doğum günüm yaklaşıyor geçen doğum günüm hediye bile almamışlardı :( Ama abimin doğum gününde ona apple'dan çok iyi bir telefon aldılar fiyatı 9K ve beyfendi bunu beğenmedi gidip en üst modellerden birini aldı ama babam itiraz bile etmedi doğum gününden 2 gün felan sonra artık telefonum eskidi diye anneme söyledim ve paralarının olmadığını söylediler ama bende bunu dert edip babamın kredi kart bilgilerine baktım ve bana yalan söylediklerini gördüm ne yazıkki. Artık evlatlık olduğumu düşünüyorum :( Yardım lazım
konu hortlamış yazıyım çalış al bide evlatlık diyor ??? benim telefonum bile yok ?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN merhaba ailemin maddi durumu çok iyi ve ben ve abim olarak 2 kardeşiz abim ben o kadarda büyük değil aramızda 5 yaş var yada 6 tam bilmiyorum neyse ailem bana tek bir kez telefon aldı ilk çıktığı zaman Apple 6sPlus almışlardı 16Gb ama artık yetmiyor ne kadar yapsanda batarya ve herşeyi ölmüş durumda doğum günüm yaklaşıyor geçen doğum günüm hediye bile almamışlardı :( Ama abimin doğum gününde ona apple'dan çok iyi bir telefon aldılar fiyatı 9K ve beyfendi bunu beğenmedi gidip en üst modellerden birini aldı ama babam itiraz bile etmedi doğum gününden 2 gün felan sonra artık telefonum eskidi diye anneme söyledim ve paralarının olmadığını söylediler ama bende bunu dert edip babamın kredi kart bilgilerine baktım ve bana yalan söylediklerini gördüm ne yazıkki. Artık evlatlık olduğumu düşünüyorum :( Yardım lazım
bide siyah yazma karanlık temedakiler göremiyor

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Yokluğu görmemiş çocuklar böyle oluyor işte biz çocukken bize bisey verildiğinde veya alındığında hep beraber yerdik... bir çikolatalı gofreti 6 bölerdik 4 kardeştik ama anama da babamıza da verirdik...

şimdiki çocuklara bakıyorum da paylaşmayı hiç sevmiyor... bu kardeşin yaşi küçük herhalde. Hemen evlatlık oldunu düşündüğüne göre.. .

Son düzenleme:

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Çok saçma bir yazı ve ona verilen saçma ve bir o kadar tehlikeli yanıtlar. Kimse baban dahi olsa sana telefon almak zorunda değil. Okul gereci yada sağlıkla ilgili bir durum başka. Zaten elinde sana alınmış bir cihazın var. İlerde kendi kazandığın parayla en güzelini alırsın. Aile zevklerimizi karşılayan bir otomat makine değildir. Olsa olsa sizleri sevdiğinden hediyeler alabilir. Bir başka şey yok telefonunu patlat gibi öneriler. Arkadaş buna uysa evinde yangın çıksa ne hissedersiniz?. Çok yanlış şeyler ve bazen bu sitede bunları okuyan bir moderatör varmı gerçekten merak ediyorum. Varsa neden müdahale etmiyor?

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Allah başka dert vermesin :) ,
Abinizin yaşına geldiğinizde muhtemelen size de istediğiniz telefon alınır.
5 sene önce sizin yaşınızdayken abiniz hangi telefonu kullanıyordu hatırlıyor musunuz?

KovboyBey

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,013
Yazdıklarınız çok komik gerçekten.
Böyle düşünme. Sen onlar için değerlisin. Onlar senin için her şeyin en iyisini bilir, senin iyiliğinizi isterler. Onların kıymetini bil. Kıymet bilmezseniz yokluklarında acınız daha büyük olur !

Telefon almadılar diye evlatlık olduğunu, seni sevmediklerini düşünmen garip. Sahip olduklarının farkına var ve şükret. Sağlığının, huzurunun yerinde olduğuna şükret.

Telefon her şey değil ve telefonsuzluk da dünyanın sonu değil.

Umarım bu dediklerimi dikkate alırsın !

Not: Telefonun amacı iletişimdir. Profesyonel fotoğraf çekmiyorsan kamerası sana yeter. Ayrıca sana tavsiye, hayatının en güzel zamanlarında kendini teknolojiye, video oyunlarına kaptırma.
Batarya yetersizse de pilini değiştirirsin olur biter.

Tekrar söylüyorum, annenin babanın kıymetini bil.

İyi günler.
biz biliozda noluyor sımdıden okul masrafı ıle kafamı yedı adam
Mesaj otomatik birleştirildi:

16 yasındayım aslında okumasam daha ıyıdı.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,961
Bende geçen yıl Lise 1'e geçtiğimde telefon aldılar. Ondan önce benim de yoktu arkadaşlarımın vardı ama benim yok diye ne Allah'a ne de aileme isyan ettim. Lise 1'e geçtiğimde bana aldılar telefon ve Allah'a şükür benim de telefonum oldu. Sana da alırlar ya da telefonunu onarırlar merak etme. :)

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Allah'ım sana geliyorum.Tek derdin bu olsun.Benim bilgisayarın var telefonum var.Ama babam yanımda değil hep işte.6 ayda bir görüyorum 10 gün.Bu arkadaşımız beyin nakli yaptırmış.Yerine saman doldurmuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende geçen yıl Lise 1'e geçtiğimde telefon aldılar. Ondan önce benim de yoktu arkadaşlarımın vardı ama benim yok diye ne Allah'a ne de aileme isyan ettim. Lise 1'e geçtiğimde bana aldılar telefon ve Allah'a şükür benim de telefonum oldu. Sana da alırlar ya da telefonunu onarırlar merak etme. :)
Birde trip atıyor.Ya ailen yanında bundan daha mutluluk verici birşey olabilir mi ?

GoArrive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
knk bencede evlatlıksın

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Dua et telefonun var :(

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Zamanı gelince alır bende istediğim telefonu alamadım taksit olmuyor diye mecbur istemediğim bi telefon aldım yapıcak bişey yok hayat devam ediyor.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Nası evlatlık oldunu düsünüyü iphone 6s var dua et iphone 5 olalanlar var

Son mesajlar