Ekran kartım çok ısınıyor !

Bu konuyu okuyanlar

RTX ON

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Merhabalar, öncelikle Hayırlı Ramazanlar. Arkadaşlar dün akşam ekran kartımı temizlemeye karar verdim. Isı değerleri normaldi ama anakartı yinede toz yapıyordu içinde toz vardı fanların arasından gözüküyordu oluk oluk. Ama abartılacak kadar değil hep kenarlarındaydı tozlar. Temizlemeden önce oyunlarda 60-65 arası çalışıyordu ve fan normal sessiz çalışıyordu. Akşam çok normal bir şekilde açtım termal macunu kulak çöpüyle sildim yeni termal macun sürdüm gayet düzenli bir biçimde. Soğutucuyu bloğundan ayırdım. Metal demirleri dış fırçası ile temizledim. Fanları da peçeteyle sildim aynen herşeyi geri taktım. Bakın termal macunu iyi sürdüğümden, herşeyi aynen olduğu gibi taktığımdan sonuna kadar eminim. İlk defa yaptığım bir iş değil. Normal şekilde bilgisayarı çalıştırdım. Isı değerleri boştayken 34 derece 35 derece. 36 Dereceyi görmüyor bile boşta müzik falan dinlerken. Ama herhangi bir oyuna geçince fanlar bildiğiniz çığlık atıyor ve ısı değerleri 90 95 e yükseliyor 101 i de gördü. Her zaman oynadığım ayarlarda sessiz şekilde 60 derece çalışan ekran kartı temizleyince sadece oyunlarda çok fazla ısınıyor. Ayarları minimuma çekiyorum yinede fanlar maks. ayarda çalışıyor ama yinede soğutmaya yetmiyor. Oyundan çıkınca ısı birden 40 'n altına düşüyor. Birşeyleri hatalı yapsam boşta da ısınır veya açılmaz. Oyunlarda FPS Düşmesi olmuyor FPS aynı ama çok kötü derecede ısınıyor. Sizce ne yapmam gerekli
Ekran kartım : R9 270X

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Kullandığın macun kaliteli bir macun muydu yoksa ucuz sistemler icin kullandığımız o 10 TL’liklerden mi?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bilgisayarcıdan aldım tek kullanımlık. Ama kalitesiz birşey olduğu belli koyu gri renk.
Sorun belli oldu, termal macunun adı termal macun, diş macunu susmuşsunuz ?. (Termal macun iyi bir iletken olmalı fakat o macun büyük olasılıkla iyi bir iletken degil ısı konusunda).

1587826859752.jpeg

(bunun gibi miydi?)

RTX ON

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Sorun belli oldu, termal macunun adı termal macun, diş macunu susmuşsunuz ?. (Termal macun iyi bir iletken olmalı fakat o macun büyük olasılıkla iyi bir iletken degil ısı konusunda).
Haklı olabilirsiniz ama şunu da sorayım. Ben burdan tek kullanımlık kaç defa termal macun aldım. Çok kez kullandım. Ama hep işlemci üzerine kullandım işlemci üzerinde gayet iyi çalışıyordu oyunlarda, stres testlerinde. Bu termal macun işlemcide normalken Ekran kartında niye böyle bir fark attırıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 95184
(bunun gibi miydi?)
Ta kendisi bu arada.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Haklı olabilirsiniz ama şunu da sorayım. Ben burdan tek kullanımlık kaç defa termal macun aldım. Çok kez kullandım. Ama hep işlemci üzerine kullandım işlemci üzerinde gayet iyi çalışıyordu oyunlarda, stres testlerinde. Bu termal macun işlemcide normalken Ekran kartında niye böyle bir fark attırıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ta kendisi bu arada.
TDP değeri ile alakalı bir durum olabilir.

Son mesajlar