Sorun PSU mu?

Bu konuyu okuyanlar

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
birde bu yüksek ısıda işlemci yanmaz mı? ee malum salgın var ve pc yi tamirciye götürüp termal macunu yeniletmemiz artık zor. aslında ben sorunu araştırırken youtube dan yine shiftdelete nin youtube kanalında termal macun nasıl sürülür diye bir video gördüm izledim. o kadar da zor değil kendimizde süreriz fakat ne kadar acele edilmesi lazım. böyle 1-2 hafta daha bakarsak cpu ya zarar gelir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeterli gibi duruyor PSU. Onun dışında o bilgisayara R7 240 / R7 250 yapabilirsin ama o PC'yi yükselteceksen PSU'yu 400W yapmanda yararlı olacak. Bütçe nedir?

@Drift King, @Emir Aydın, @met 35, @yusufozkan58, @okurbaba
bütçe 450-500. 600 de sayılabilir

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
birde bu yüksek ısıda işlemci yanmaz mı? ee malum salgın var ve pc yi tamirciye götürüp termal macunu yeniletmemiz artık zor. aslında ben sorunu araştırırken youtube dan yine shiftdelete nin youtube kanalında termal macun nasıl sürülür diye bir video gördüm izledim. o kadar da zor değil kendimizde süreriz fakat ne kadar acele edilmesi lazım. böyle 1-2 hafta daha bakarsak cpu ya zarar gelir mi?
Şurada ben işlemcinin termal macununu yenile demiş miydim? :) İşte burada:

Tam tahmin ettiğim gibi. CPU'da throttling var. Termal macunu yenilemen gerekiyor ve mümkünse dilersen işlemci için soğutma alabilirsin. :)

Bu arada, senin güç kaynağın yeterli gibi duruyor bu sistem için.

İlk öncelikle termal macunu yenileyip, soğutucu alabilirsin. Ondan sonra 2. elden R7 240-250 tarzında bir ekran kartı alabilirsin. 8GB RAM yaparsan daha da iyi olabilir.

Bir soru sormak isterim, anakart modeli nedir? Bütçeyi biraz geçebiliyorsan bunları alabilirsin.

@Görkem Say

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Şurada ben işlemcinin termal macununu yenile demiş miydim? :) İşte burada:

İlk öncelikle termal macunu yenileyip, soğutucu alabilirsin. Ondan sonra 2. elden R7 240-250 tarzında bir ekran kartı alabilirsin. 8GB RAM yaparsan daha da iyi olabilir.

Bir soru sormak isterim, anakart modeli nedir? Bütçeyi biraz geçebiliyorsan bunları alabilirsin.

@Görkem Say
Anakart : Foxconn G31MX-K. Araştırdığım kadarıyla 800 MHz. Oc ile 1066 yapılabiliyor.

İnternette de ddr2 4 GB ram yok. Varsa da doğrumudur bilmiyorum.

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Maalesef 4GB RAM destekliyor. :( Bunu da öğrenmiş olduk. Yani 8GB RAM yapmak mantıksız olur bu bilgisayara.

Zaten ben 4gb yapacaktım. İlk önce ekran kartı alıcam ama. Tabi ki r7 240 daha iyi ama ben bana yakın olan vatan mağazasından almak istiyorum. 1 ay önce falan r7 240 vardı ama stokta kalmadı

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
ben kasanın içini açıp psu ne kadarlık diye bakmadım.

sistem :
İşlemci : Intel Core 2 Quad Q6600
Ekran kartı : ATI Radeon HD 2400 Series 256 MB
Ram : 3 GB tanesi 333mhz
Boş alan : 420 GB HDD olması lazım.

cs 1.6 gibi eski bir oyunda sıkıntı yok. donma yapmıyodu arka plana aldım chrome dan birşeye bakacaktım, tak! dondu. bende dedim ki herhalde ram e fazla yük biniyo zaten ram'ın mhz si yavaş
Komple PC yi değiştirmen lazım senin. Ryzen e geç.

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Komple PC yi değiştirmen lazım senin. Ryzen e geç.
Yoğğğğaamm. Aslında Intel işlemci fazla enerji tüketerek fazla ısınma yapıyormuş galiba. Ryzen 3 3200G ye baktım 820tl ve vazgeçtim. Birdaha bakamam ryzen lerin suratına. Yaw ben pc donmaya başlamadan 1-2 ay önce sadece ekran kartı alma düşüncem vardı. Son zamanlarda ramı da 4 e mi yükseltiyim diye düşündüm. Bana göre benim sistemine ilk önce ekran kartı sonra ram. Sağolun PC yi komple değiştirmek de iyi fikirmiş :d

İleride laptop alıcam onda ryzen 3 3200 var.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Yoğğğğaamm. Aslında Intel işlemci fazla enerji tüketerek fazla ısınma yapıyormuş galiba. Ryzen 3 3200G ye baktım 820tl ve vazgeçtim. Birdaha bakamam ryzen lerin suratına. Yaw ben pc donmaya başlamadan 1-2 ay önce sadece ekran kartı alma düşüncem vardı. Son zamanlarda ramı da 4 e mi yükseltiyim diye düşündüm. Bana göre benim sistemine ilk önce ekran kartı sonra ram. Sağolun PC yi komple değiştirmek de iyi fikirmiş :d

İleride laptop alıcam onda ryzen 3 3200 var.
Ryzen 5 1600AF ye baktınız mı?