Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
dolar-kuru-bugun-ne-kadar-25-mayis-2018-dolar-euro-fiyatlari,Cyctd-yl90yacaxoqhjitQ.jpg
Erken seçimden sonra Dolar değer kaybeder mi, yoksa 5 Türk lirasının üstüne çıkmaya devam eder mi?​

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
düşmez sadece Cumhurbaşkanı seçilecek... bence 10TL olacak izleyin...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
akıllı uslu düşer...
26/12/2009'da 450ml Pepsi Max kola 1,45TL iken şimdi 2,45TL...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Düşmez 450 milyar dolar dış borç var, dolar 1.18 den 4.92 seviyelerine geldi, ne zaman ki üretim ekonomisini hayata geçirir ve tarım, hayvancılık, endüstri, teknoloji ve sanat üretimi yapıp bunları dış ülkelere de satarsak o zaman ekonomi rayına oturur ki bugün başlasak meyveleri 10 yıl sonra yeni yeni çıkmaya başlar, bu kafayla gidersek dort beş yıl içinde 10a kadar yolu var.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bu yönetim anlayışı (ha bunlar kötü başkası daha iyi anlamına gelmesin alayına geçerli) ile hiçbir zaman düşmez sadece iki ileri bir geri yapar, insanlar geri gitmeleri hep düşecek sanır.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Seçimden sonra doların keskin yükselişi bir süre durur sonra yine dalgalanarak yükselmeye devam eder, bence.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Düşmez 450 milyar dolar dış borç var, dolar 1.18 den 4.92 seviyelerine geldi, ne zaman ki üretim ekonomisini hayata geçirir ve tarım, hayvancılık, endüstri, teknoloji ve sanat üretimi yapıp bunları dış ülkelere de satarsak o zaman ekonomi rayına oturur ki bugün başlasak meyveleri 10 yıl sonra yeni yeni çıkmaya başlar, bu kafayla gidersek dort beş yıl içinde 10a kadar yolu var.
tam diyeceklerimi söylemişsin ağzına sağlık.

FURKANYSLDGG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Melih Gökçek Boşa Tweet Atmaz Diye Düşünüyorum. Seçimden sonra Ak Parti Kazanır İse 30 Milyon TL Rezerve Girecekmiş Bu Da Faizin Tek Rakamlara Düşeceği Doların Büyük Bir Vurgun Yiyeceği Anlamına Geliyor Temennim Doğru Olmasında. Hayırlı Akşamlar

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bu saatten sonra dolar 4₺ nin Altına düşmez. Demeyi demeyin.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Düşmeyecek.

Daha da yükselecek. Aynı yönetim devam ederse.

Hiç düşündünüz mü, şuan dolar karşısında güçlü değiliz. Seçimden sonra ne değişicek ? Birden ekonomi devi mi olucaz ?

Hayır. Yabancı yatırımcı şuan bile bu ortam da bulunmaktan korkuyor ve parasını çıkartma derdinde. Doların her 1 kuruş artışında zararımız milyarlarca tl. Toz pembe hayallere kapılmayın. Çünkü kriz batağına düştük artık. Göremeyenler var. Hiç önemli değil. Onlar da görücek. Ve bilgisiz insanlar yüzünden daha da dibe batmaya devam edicez.

Çünkü onlar sadece duymak istediklerini duyar ve görmek istediklerini görür.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Düşmeyecek.

Daha da yükselecek. Aynı yönetim devam ederse.

Hiç düşündünüz mü, şuan dolar karşısında güçlü değiliz. Seçimden sonra ne değişicek ? Birden ekonomi devi mi olucaz ?

Hayır. Yabancı yatırımcı şuan bile bu ortam da bulunmaktan korkuyor ve parasını çıkartma derdinde. Doların her 1 kuruş artışında zararımız milyarlarca tl. Toz pembe hayallere kapılmayın. Çünkü kriz batağına düştük artık. Göremeyenler var. Hiç önemli değil. Onlar da görücek. Ve bilgisiz insanlar yüzünden daha da dibe batmaya devam edicez.

Çünkü onlar sadece duymak istediklerini duyar ve görmek istediklerini görür.

Orası birazcık karışık. Seçimden sonra yönetim değişirse dolar yine yükselecek. Çünkü herkes enkaz edebiyatı yapacak. Okumayı bilen herkes ders çıkartabilir, bakınız Galatasaray. Enkaz edebiyatı, seçimleri ben kazanayım diye oynamak illaki kaybettiriyor bir yerlerde.

Demiyorum ki Ak partiye oy verin istikrar sürsün ama Ak partinin kaybetmesi ülkeyi bir anda güzelleştirip geliştirmeyecek.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şuanki yönetim değişir yeni gelen kişiler iyi sinyaller verirse yabancı yatırımcı ülkeye gelir. Hemen düşmez ama yükselmesi de önlenir çünkü para girecek ülkeye. Aynı AKP ilk iktidar olduğunda Adalet ve diğer iyi şeylerden bahsettiğinde yatırımcıların güvenip ülkeye deli gibi para soktuğu durum oluşur.
Merkez bankası bile bağımsız değil bizde Ohal'de tuzu biberi. Ohal kalksa bile dolara etkisi olur.
Ayrıca evet borçluyuz fakat biz batarsak borçlular borcunun tahsil edemez. Nasıl Yunanistan batarsa borçlarını alamayacakları için ülkeler yunanistan sürekli batmasın diye borç veriyorsa aynı durum bize olur. Tek farkı bize yatırımcı gelir. İlk yapılması gereken şey güven ortamı. Şimdiki yönetim ile bunun olmasının İMKANI YOK.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Doların yükselmesinin sebebi hükümet değil. Halktır. Üreticimiz yokki hani hangi partiye verirseniz verin dolar değişmiyecek. doların yükselten de düşüren de biziz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kimse dolar,euro kullanmasın almasın,satmasın düşer.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Şuanki yönetim değişir yeni gelen kişiler iyi sinyaller verirse yabancı yatırımcı ülkeye gelir. Hemen düşmez ama yükselmesi de önlenir çünkü para girecek ülkeye. Aynı AKP ilk iktidar olduğunda Adalet ve diğer iyi şeylerden bahsettiğinde yatırımcıların güvenip ülkeye deli gibi para soktuğu durum oluşur.
Merkez bankası bile bağımsız değil bizde Ohal'de tuzu biberi. Ohal kalksa bile dolara etkisi olur.
Ayrıca evet borçluyuz fakat biz batarsak borçlular borcunun tahsil edemez. Nasıl Yunanistan batarsa borçlarını alamayacakları için ülkeler yunanistan sürekli batmasın diye borç veriyorsa aynı durum bize olur. Tek farkı bize yatırımcı gelir. İlk yapılması gereken şey güven ortamı. Şimdiki yönetim ile bunun olmasının İMKANI YOK.

Benim okuduğum gündemin böyle bir avantajı yok. Her türlü çekeceğiz.

Yatırımcı Filistin'e de gidiyor mecbur kaldığında, ucuz iş gücü bulduğunda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim okuduğum gündemin böyle bir avantajı yok. Her türlü çekeceğiz.

Yatırımcı Filistin'e de gidiyor mecbur kaldığında, ucuz iş gücü bulduğunda.
Yatırımcı girerken sıkıntı yok ama çıkışta %40 kesinti yapılma ihtimali olan bir ülkeye(konuşuluyor muhtemelen gelecek kuvvetli bir iddia), Cumhurbaşkanının Londra'da yatırıcımların olduğu bir toplantıda bağımsız olması gereken Merkez bankasına açık açık sinyalimi bekleyin diyerek baskı kurmasını gördüğü halde gelir mi? Sizin düşüncenizi bilmem. Ama bence gelmez.

Doların kısa zamanda yükselip alçalması bir tarafa AKP'nin karşısında uçuk hedefleri olmayan çözüm odaklı çalışan(İnce ve Karamollaoğlu)(Akşener uçuyor.) düşünenen. Ülkenin baş sorunları olan Adalet ve bundan kaynaklanan güven ortamının bozuk olması ve paranın üretime değilde betona gömülmesi meselesini gayet iyi analiz eden, basit ve tutarlı çözüm sunan bunun yanında üniversitelerin bölünmesi gibi saçma bir kararları iptal edecek, kendisiyle çelişmeyen(bakınız Recep Tayyip Erdoğan'ın 1992'de kurulan Süleyman demirel üniversitesini kendisini kurduğu iddiası) bir muhalefet varken zaten çekeceğimiz acı reçeteyi 1-2 yılda bitirebilecek bir muhalefet varken bize 4 sene daha acı çektirecek bir İktidara neden oy vermeliyiz?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Orası birazcık karışık. Seçimden sonra yönetim değişirse dolar yine yükselecek.

Hayır neden karışık olsun ?

Şuan ülkede çıkıpta bana mükemmel olan bir adaletten bahseder misin ? Bahsedemezsin çünkü öyle bir şey yok. Ohal yıllarca devam ediyor.
Bu süre zarfında kim çıkıpta ülkeye düzgün yatırım yapsın ? Kimse. Peki sen biliyor musun bu ülkenin çoğu şirket gelirleri yurt dışından döviz ile ülkeye para sokup devlet yardımı aldığını ? Kanıt istersin elbet bu dediğime ama sadece ülkeye aniden girip çıkan paralara bakarsak ve bu paraların yatırımda olmadığını hesaba katarsak bunu destekleyebiliriz.

2001 krizi nasıl aşıldı hatırlıyor musun ? Güvenle, tarımla ve güven+adaler+yatırım=sıcak para ile. 2008 te bile birileri kriz teğet geçti derken inanılmaz algılar ile atlatıldı o dönem. Ama derinlmesine araştırılmadan bazı şeyler bilinmez. Mesela 2008 2009 arası Amerikadan Türkiyeye para yağdı para.
Peki bu sıcak paralar nerde ? Üzgünüm çoğu yandaş betonlarda. Kusura bakmayın. Bu ülke böyle devam edemeyecek.

Başımızda hala inşaat sektörünü destekleyip betona para yatıranların hatta ve hatta yurt dışından yüksek faizli kredi alınıp (devlet bankaları tarafından) yandaş inşaat şirketlerine düşük faizlerle verilmesi buna örnektir.

Ben sana soruyorum şimdi bu karışıklık mı ? Hayır bu kör düğüm. Bu düğüm ancak adaletli birinin yönetiminde açılacak bir düğümdür.

İnşallah artık şu devletin başına eğitimi düzene sokan ve insanlara doğru bilgileri verebilen bir lider gelir de, biz doğruları söylediğimiz de abartıyor damgası yemeyiz.

Çünkü ne yazik ki a haber izleyip sorgusuz sualsiz orda ki bilgilere itibar eden saf vatandaşlarımız var.
Ve bu yüzden her geçen gün paramız değer kaybediyor. Ekonomimiz kan ağlıyor. Dolar ile borcu olanlara ne demeli peki ?
Zamanında dolarını yok parasına bozdurup ülkeyi kurtaracağını sanan insanlarımız vardı. Ne oldu ? Dolar vs bozdurmakla ekonominin kurtulduğu dünyanın neresinde görülmüş.

By efsane ve diğer arkadaşlarım şunu asla unutmayın ekonomide sayılar her zaman istediğini alır. Ve bunu ilk başında zaten almıştır.
Biz şuan boşuna mücadele ediyoruz. Yapacağımız tek şey bundan sonra ki hamlelerimiz düzeltmek ve ona göre uzun vadeli planlar yapmakta geçer.

Ama ekonomiden sorumlulara bakıyorum da imkansız gibi bir şey istiyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Doların yükselmesinin sebebi hükümet değil. Halktır. Üreticimiz yokki hani hangi partiye verirseniz verin dolar değişmiyecek. doların yükselten de düşüren de biziz.

O kadar yap işlet durumlarını dolar ile devlet hazinesine bağlayan hükümetin hiç bir suçu yok öyle mi ?
Güldürme beni. Doların her 1 kuruş değerinde borcumuz kar topu gibi yuvarlanıp büyüyor.

Bütün suç halkın demek tamemen yanlış bir düşüncedir.

kimse alıp,satmazsa düşernokta.

Ne yazik ki bu biraz zor. Hatta imkansız.

(bakınız Recep Tayyip Erdoğan'ın 1992'de kurulan Süleyman demirel üniversitesini kendisini kurduğu iddiası)

Buna benzer bir çok erdoğanın kendi ağzından çıkan cümleler var.

Böyle bir insan nasıl olur da hala başta kalır anlamıyorum. Adam resmen yapmadığı bir şeyi biz yaptık diyor.

Gerçi halk nasıl olursa öyle yönetilir.

Son düzenleme:

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Yatırımcı girerken sıkıntı yok ama çıkışta %40 kesinti yapılma ihtimali olan bir ülkeye(konuşuluyor muhtemelen gelecek kuvvetli bir iddia), Cumhurbaşkanının Londra'da yatırıcımların olduğu bir toplantıda bağımsız olması gereken Merkez bankasına açık açık sinyalimi bekleyin diyerek baskı kurmasını gördüğü halde gelir mi? Sizin düşüncenizi bilmem. Ama bence gelmez.

Doların kısa zamanda yükselip alçalması bir tarafa AKP'nin karşısında uçuk hedefleri olmayan çözüm odaklı çalışan(İnce ve Karamollaoğlu)(Akşener uçuyor.) düşünenen. Ülkenin baş sorunları olan Adalet ve bundan kaynaklanan güven ortamının bozuk olması ve paranın üretime değilde betona gömülmesi meselesini gayet iyi analiz eden, basit ve tutarlı çözüm sunan bunun yanında üniversitelerin bölünmesi gibi saçma bir kararları iptal edecek, kendisiyle çelişmeyen(bakınız Recep Tayyip Erdoğan'ın 1992'de kurulan Süleyman demirel üniversitesini kendisini kurduğu iddiası) bir muhalefet varken zaten çekeceğimiz acı reçeteyi 1-2 yılda bitirebilecek bir muhalefet varken bize 4 sene daha acı çektirecek bir İktidara neden oy vermeliyiz?
Bu ülkede gerçek üretim ak parti zamanında başladı, inanmayanlar araştırsın. Kaldı ki üretimin önündeki en büyük tehlike ince ve onun gibi düşünen sizlersiniz.Baraj (HES) yapılacak, istemezük, havaalanı yapılacak yine istemezük, yerli oto yapılacak yine istemezük, nükleer santral, köprü, yol, hastane ....vs.vs.hep sizler gibi istemezük diyenler engellemek istediler. Tüm bunlara rağmen çok şükür dünyanın en prestijli projelerini gerçekleştiriyoruz. O yüzden sizler bir müddet daha şöyle bir kenarda durun ve bizi izlemeye devam edin.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Bu ülkede gerçek üretim ak parti zamanında başladı, inanmayanlar araştırsın. Kaldı ki üretimin önündeki en büyük tehlike ince ve onun gibi düşünen sizlersiniz.Baraj (HES) yapılacak, istemezük, havaalanı yapılacak yine istemezük, yerli oto yapılacak yine istemezük, nükleer santral, köprü, yol, hastane ....vs.vs.hep sizler gibi istemezük diyenler engellemek istediler. Tüm bunlara rağmen çok şükür dünyanın en prestijli projelerini gerçekleştiriyoruz. O yüzden sizler bir müddet daha şöyle bir kenarda durun ve bizi izlemeye devam edin.

Adam araba yerine, arabayı yapan robotun yazılımı yapmayı düşünüyor. Ama siz o kadar basit düşünüyorsunuz ki ne diyim.

nükleer santral, köprü, yol, hastane ....vs.vs

Allah için bunlar nasıl yapılıyor hiç araştırdın mı be arkadaş.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hayır neden karışık olsun ?

Şuan ülkede çıkıpta bana mükemmel olan bir adaletten bahseder misin ? Bahsedemezsin çünkü öyle bir şey yok. Ohal yıllarca devam ediyor.
Bu süre zarfında kim çıkıpta ülkeye düzgün yatırım yapsın ? Kimse. Peki sen biliyor musun bu ülkenin çoğu şirket gelirleri yurt dışından döviz ile ülkeye para sokup devlet yardımı aldığını ? Kanıt istersin elbet bu dediğime ama sadece ülkeye aniden girip çıkan paralara bakarsak ve bu paraların yatırımda olmadığını hesaba katarsak bunu destekleyebiliriz.

2001 krizi nasıl aşıldı hatırlıyor musun ? Güvenle, tarımla ve güven+adaler+yatırım=sıcak para ile. 2008 te bile birileri kriz teğet geçti derken inanılmaz algılar ile atlatıldı o dönem. Ama derinlmesine araştırılmadan bazı şeyler bilinmez. Mesela 2008 2009 arası Amerikadan Türkiyeye para yağdı para.
Peki bu sıcak paralar nerde ? Üzgünüm çoğu yandaş betonlarda. Kusura bakmayın. Bu ülke böyle devam edemeyecek.

Başımızda hala inşaat sektörünü destekleyip betona para yatıranların hatta ve hatta yurt dışından yüksek faizli kredi alınıp (devlet bankaları tarafından) yandaş inşaat şirketlerine düşük faizlerle verilmesi buna örnektir.

Ben sana soruyorum şimdi bu karışıklık mı ? Hayır bu kör düğüm. Bu düğüm ancak adaletli birinin yönetiminde açılacak bir düğümdür.

İnşallah artık şu devletin başına eğitimi düzene sokan ve insanlara doğru bilgileri verebilen bir lider gelir de, biz doğruları söylediğimiz de abartıyor damgası yemeyiz.

Çünkü ne yazik ki a haber izleyip sorgusuz sualsiz orda ki bilgilere itibar eden saf vatandaşlarımız var.
Ve bu yüzden her geçen gün paramız değer kaybediyor. Ekonomimiz kan ağlıyor. Dolar ile borcu olanlara ne demeli peki ?
Zamanında dolarını yok parasına bozdurup ülkeyi kurtaracağını sanan insanlarımız vardı. Ne oldu ? Dolar vs bozdurmakla ekonominin kurtulduğu dünyanın neresinde görülmüş.

By efsane ve diğer arkadaşlarım şunu asla unutmayın ekonomide sayılar her zaman istediğini alır. Ve bunu ilk başında zaten almıştır.
Biz şuan boşuna mücadele ediyoruz. Yapacağımız tek şey bundan sonra ki hamlelerimiz düzeltmek ve ona göre uzun vadeli planlar yapmakta geçer.

Ama ekonomiden sorumlulara bakıyorum da imkansız gibi bir şey istiyorum.

2001 krizinde ben sekiz yaşındaydım, sen altı yaşındaydın hatırlamamız pek mümkün değil. Araştırmaların sonucu ise, rakamlar genelde ekonomiye ve bizim gördüğümüz şeylere uymazlar. Örneğin, Amerika Suudi Arabistan'a dolarlar yağdırıp petrol satın alıyor, sonra dolarlarını geri almak için silah satıyor. Buna düzgün ekonomi denmez.

Ayrıca 2001 yılında Kemal Derviş vardı ve uymamızın farz olduğu detaylar vardı. 2009'da Amerika bize neden para yağdırdı mesela?

Ben Uluslararası İlişkiler okuyorum, az da olsa ekonomi bölümün bir parçası. Ve sana eğitimde öğrendiklerimi değil, siyasetten ve ülke insanından edindiklerimi anlatıyorum.

Sana Ak partiye oy ver veya Erdoğan kalsın istikrar sürsün demiyorum. Sadece diyorum ki, bu ülkenin insanında giden birinin arkasından sorumluluk alıp her şeyi toparlama güdüsü yok. Şu anki adaylardan hangisi gelirse gelsin Dolar artmaya devam edecek çünkü diyecekler ki enkaz devraldık. 16 yıldır AKP batırmış. Tek iyi cümle duyamayacağız.

Ayrıca, ben 2001 döneminde giden siyasetçilerin arkasından ağlayan bir %50 görmedim. Şimdi kim seçilmezse, taraftarları ağlayacak, mutsuz olacak. 2001 dönemindeki farklardan biri de bu.

Bir yarışı kazanmak istiyorsan, fark yaratmak istiyorsan tek taraflı düşünmemelisin.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Adam araba yerine, arabayı yapan robotun yazılımı yapmayı düşünüyor. Ama siz o kadar basit düşünüyorsunuz ki ne diyim.

Allah için bunlar nasıl yapılıyor hiç araştırdın mı be arkadaş.
Arkadaşım masal dinlemekten bu millet bıktı, ilk defa ciddi ciddi elini taşın altına koyacak ülkenin alanında en iyisi olan firmalar bir araya gelmiş bir rüya gerçeğe dönüşecek , birisi çıkıyor '' Hayır arabayı bırakın ben onu yapan robotun beynini yapacam'' derseniz bu insanlar senin beyninle alakalı bir sorunun olduğunu düşünürler.
Yap işlet devret ile yapılıyor siz olsaydınız nasıl yapardınız acaba....Eğer bu yatırımlar kredi kullanılarak yapılmaya kalkılsaydı eğer ödeyeceğimiz faiz firmalara garanti verdiğimiz miktarın iki katını buluyordu umarım araştırmışsınızdır.

Reaksiyon puanı
5,172
Unarım bu hükümet kalırda en azindan belli bir orana göre gerileriz. En son başa sağ sol ortak koalisyon çıktığında mark kendini bir günde ikiye katlamıştı

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
2001 krizinde ben sekiz yaşındaydım, sen altı yaşındaydın hatırlamamız pek mümkün değil. Araştırmaların sonucu ise, rakamlar genelde ekonomiye ve bizim gördüğümüz şeylere uymazlar. Örneğin, Amerika Suudi Arabistan'a dolarlar yağdırıp petrol satın alıyor, sonra dolarlarını geri almak için silah satıyor. Buna düzgün ekonomi denmez.

Derinlemesine araştırdığım için zaten bu konuya giriyorum. Bilmediğim konulara girmem.
Ama bizim şuan da berbat bir ''ÇÖP'' belgelerimiz var. Ve bunu devlet açıklıyor.

Şuanda dış yatırımcılar Türkiyede ki bir çok devlet tarafından yapılan ekonomi verilerine çöp muamelesi yapıyor. Çünkü artık devletin bazı kurumları kendi halkını kandırmak için hesaplamalarda değişiklik yapıyor.

Mesela enflasyon. Bize açıklanan %11 civarı. Ama gerçek hesaplamalar ne biliyor musun :) + %35
Ekonomin evrensel bir dili vardır. Senin hesaplanman veya yanlış algın %11 diyorsa bu sadece lafta kalır. Çıkar yabancı bir yatırımcı veya ekonomist herşeyi hesaba döker yine sonuca ulaşır. Ve bu yapıldı. Bu yüzden zaten yalan üstüne yalanla yönetiliyoruz.

Benim o bu şu tuttuğum bir parti yok. Mesela vatan. Elimizden kayıp gidiyor. Borç aldık. Borçlarımız dolar ile. Dağlar kadar dolar borcumuz varken doları güçsüzleştirmek çok çok çok zor artık.

Ve bu bir yarış değil. Bu vatan meselesi.

Dön bir bak etrafına parti veya siyasetçi tutar halinde halk. Bu eğitimsizliğin ve cahilliğin baş gösterdiği bir durumdur.
Durum o kadar ciddi ki birbirimize girmemiz an meselesi ki girdik. Ülkenin haline bak.

Bu fanatiklik bizi iç savaşa sürüklemek üzere. Başımızda bizleri ötekeleştiren birisi var.
Kendi safında olmayan herkes fetocu,hain,dinsiz,kafir. Bu nasıl bir yönetim şekli ?
Milleti biribirine düşürmesini iyi biliyorlar.

Feto ile fetoğrafı olanlar bile içerideyken bizim başımızdaki kol kolaydı, bir ton açıklaması var.Ve kandırıldık diyor.
O zaman içerde ki herkes kandırıldık dediğinde serbest mı kalıcak ? Ya bu nasıl bir adalet anlayışı ?
Böyle bir adalet düzeni olan bir ülke nasıl kalkınıcak ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gitsinler tamam mı? devam mı? dedi herkes tamam dedi nokta.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
gitsinler tamam mı? devam mı? dedi herkes tamam dedi nokta.

Geçen sene Evet Hayır zamanında anayasada kuralı tanımayanlar mı yapıcak bunu ?

Hem oy kullanırken bu sene değişen kurallara hiç göz attın mı ? Bir bak istersen. Nasılda bazı şeyler esnetilmiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...