Aşktan yana şansım yok. Vol3

Bu konuyu okuyanlar

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Merhaba Arkadaşlar;

Vol3 yazıyorum çünkü https://forum.shiftdelete.net/threads/asktan-yana-sansim-yok.420658/#post-4137331 bu linkte vol2 versiyonu mevcut.
Vol2 den sonra uzun bir süre ilişkiye ara vermiştim güven sorunlarım vardı ve gerçekten güvenebileceğim biri ile yola devam etmek istiyordum. Uzatmadan konuya gireyim;

Geçen sene bu zamanlar; 5 yıldır çalıştığım mağazaya bir bayan işe alındı. İlk görüşte tutuldum ancak dediğim gibi tanımadan bir adım atmak istemedim. 2016 aralıktan 2017 nisana kadar tanımaya çalıştım ilgimi pek belli etmedim ancak bir çok ortak noktamız olduğunu gördükten, hayata bakış açısını da görebildikten sonra anlaşabileceğimize karar verdim.

Tam olarak Nisan 2 de açıldım hanımefendiye. Saatlerce konuştuk whatshap üzerinden. Meğerse onunda bana ilgisi varmış. Konuştukça daha da kaynaştık. Ben ilişkinin adını koymak adına çevremizde ki insanlarında bizim bir ilişkiye başladığımı bilmesini istedim. Birazda kıskancım ondan da olabilir. Ancak karşı taraf her seferinde itiraz etti. Yaklaşık bir ay kadar whatshaptan konuştuk. Bana aralıklarla sürekli söylediği şöyle bir cümle oldu. ''Hayatımı düzene soktuktan sonra seninle görüşmek istiyorum'' şeklinde tam olarak. Ben anlayışla karşıladım. Belki onunda güven sorunları vardır gibi düşünüyordum.
Ama bu bizim sürekli konuşmamızı ve görüşmemizi etkilemedi. Birbirimize karşı olan ilgimiz devam ediyordu.

Nisan ve temmuz arası toplasanız 2 defa dışarda görüşmüsüzdür. Görüştüğümüz zamanlarda da karşı taraf genellikle çok kalabalık olmayan sakin yerleri tercih ediyordu.

Temmuz ayı içinde bir arkadaşının evinde buluştuk. Akşam saatlerine kadar sohbet ettik.

Bir anda ertesi gün hiçbir mesajıma cevap vermemeye başladı. 1. gün 2. gün. 3. gün derken bir gün uzunca bir mesaj attı. Ana konusu yine aynı; ''Kendi başıma halletmem gereken şeyler var. Benim kafamı toparlamaya ihtiyacım var. Seninle ilgili bir sorun yok'' dedi.Üzerine bende kendi başına halletmesi gereken sorunların kafamı karıştırdığını bana bir açıklama yapmasını istedim. Yapmadı. Son cümlesi zorlamamı, istersen bu hikayeyi bitirebiliriz'' oldu. Kabul etmedim. Sonrasında tekrar zamana ihtiyacı olduğunu herşeyi zamanı gelince anlatacağını söyledi. Yine anlayışla karşılamaya çalıştım. ( malesef)
Üzerine düşmedim. Ben her zaman bekleyeceğimi ve kendisini gerçekten sevdiğimi söyledim.

Bu süre zarfında ben bir açıklama bekliyorum ve aynı iş yerinde olduğumuz için iletişim kurmak mecburiyetindeydik. Birbirimize karşı ilgimiz yine devam ediyordu ancak, o cümlelerin ardından ben bir adım atamıyordum. Sürekli ondan bir açıklama bekler halde kaldım.

Birbirimize küs ve dargın değildik . Az da olsa yine konuşuyorduk.

Kendisi bir anda şehir içinde farklı bir eve taşınma kararı aldı ve bir sabah beni tüm sosyal medya hesaplarından engelledi. Nedenini sorduğumda iş yerinde anlatamayacağını daha sonra anlatacağını söyledi. ''Gizlim saklım yok'' dedi.

Yine anlayışla karşılamaya devam ediyorum ancak gerçekten bu sefer sinirliyim.
Tekrar bir açıklama beklediğimi kendisine ilettim. Benden yine zaman istedi ve ''kendi evime taşınıyım, bir rahatlıyım anlatıcam '' dedi.

Yeni evine Ağustos sonu gibi taşındı. Ben halen bir cevap bekliyorum. Ama kendisinden ne bir konuşma talebi ne de açıklama yapma zorunluğunda hissettiğine dair bir tavır yok.

Ve ben o sıralar çöküntüdeyim. Gerçekten arafta kalmıştım. Bu ilişkinin sonu ne olacak. Ne ayrılabiliyoruz ne kavuşabiliyoruz.

Ve o sıra öğrendim ki kızın uzun süre beraber yaşadığı bir erkek arkadaşı varmış. Benimle görüştüğü sıralarda kaldığı ev erkek arkadaşının eviymiş. Aralarında duygusal bir bağ kalmamış ve ayrılmışlar benden o yüzden zaman istiyormuş. Bunu öğrendikten sonra gerçekten ruh halim inanılmazdı. Hem seviyor hem nefret ediyordum. Ne yapacağımı bilemiyordum.
Olgun karşılamaya çalıştım. İnsanların zor dönemleri olabilir. Bu süre de ben de kendisine destek verirsem ve yanında olduğumu hissettirirsem daha iyi olabilir şeklinde düşündüm ve bir tepki vermedim. Hala kendisinin bir şeyleri anlatmasını bekliyorum. Ay oldu eylül , ekim. İş yerinde çok iletişim kurmamaya başladım. Farketmiş olacak ki biraz yakınlaşmaya başladı. Ama bana hala bir açıklama yapılmıyordu.

Artık şöyle düşünmeye başladım ; acaba hiç açıklama yapmasını beklemesem ve benmi konuşsam. Bana bir açıklama yapmana gerek yok gibi söylemek geldi içimden. Ancak konuşmaya davet etmesi gereken ben değil, söz verdiği üzere oydu.

Benım artık kızgınlığım geçmiş ve iletişim kurmaya çalışıyorum ancak istediğim yakınlığı bir türlü alamıyorum. Bu arada aylardan kasım oldu.

Tam bir hafta önce 15 kasım'da ayrıldıklarını sandığım, aralarında duygusal bağın bittiğini sandığım kızın erkek arkadaşı çalıştığımız yere geldi ve onunla görüştü. Kendime nasıl bir hikayedeyim lan ben diye soruyorum. Acayip sinirliyim. Ama kendime hakım olmam lazım.
O akşam tamamen düşündüm, olabilir eski arkadaşı ile mağaza içinde bir konu hakkında görüşmüş olabilirler. Sonuçta çok samımı değillerdi. Ancak benim bunları görmem de gerekmezdi. Artık kafamda tamamen bu kızı bitirmem gerektiğini anladım. Olan yine bana oldu.
Bir açıklama yapmamasınıda hissettiği suçluluk duygusu olduğuna bağlıyorum. Kendiside bu durumdan memnun değil davranışlarındanda belli ediyor.

Bu hikaye burda biter arkadaş dedim kendi kendime ve artık tamamen set çektim. Konuşmalarım ve kendisine olan tavrım, herhangi biri gibi artık.

İnsanların duyguları ile oynayan biri ile beraber olmak anlamsız. Kendimi yara bandı gibi hissettim. Hala çok üzgünüm, onu gördükçe kurduğum hayaller geliyor hala aklıma ve her zamanki gibi içimde kelebekler uçuşuyor ancak tekrar başlamanın bir manası yok. Duygularımı bastırıp kendimi buna alıştırıp hayatıma devam edeceğim. Yüzüne karşı söylemek istediğim çok şey var ancak, değeceğini düşünmüyorum.

Bir kez daha kimseye güvenilmeyeceğini anlaşım bulunmaktayım. Okuduğunuz için teşekkürler. Selamlar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Vol 4 bekleyişimdeyim. Sonra 4 kızı aynı anda götürenlere kötü gözle bakıyorsunuz. Kızlara bu bile az 4 yok 40 tane aynı anda idare ederseniz hepside ayağınıza düşecektir :D

kızlara olur bizlere olmaz mı?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Vol 4 bekleyişimdeyim. Sonra 4 kızı aynı anda götürenlere kötü gözle bakıyorsunuz. Kızlara bu bile az 4 yok 40 tane aynı anda idare ederseniz hepside ayağınıza düşecektir :D

kızlara olur bizlere olmaz mı?

Bu çok yanlış bir düşünce, katılmıyorum. OLMAZ!

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bu çok yanlış bir düşünce, katılmıyorum. OLMAZ!
biz yapmayalım kızlar da bin oyunlardan çıksın.

Bak kızla güzel anlar yaşamış kız da erkek arkadaşının evinde yaşadığını bile söylememiş.

Kızların hepsi olmasada geneli böyle. 10 erkekle bir anda konuşurlar muhabbet ederler binbir moku yerler sonra aralarında en uygunu hayatında sıkıntı çıkarmayacak olanı secerler.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
biz yapmayalım kızlar da bin oyunlardan çıksın.

Bak kızla güzel anlar yaşamış kız da erkek arkadaşının evinde yaşadığını bile söylememiş.

Kızların hepsi olmasada geneli böyle. 10 erkekle bir anda konuşurlar muhabbet ederler binbir moku yerler sonra aralarında en uygunu hayatında sıkıntı çıkarmayacak olanı secerler.

O zaman karşı tarafı daha fazla tanımanız gerekiyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
O zaman karşı tarafı daha fazla tanımanız gerekiyor.
Heee o zaman kız kıvırırsa daha fazla tanımayı es geçerse Olmayan mokları yemiş demek. Böyle mi? :D Anladım sağolasın.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Heee o zaman kız kıvırırsa daha fazla tanımayı es geçerse Olmayan mokları yemiş demek. Böyle mi? :D Anladım sağolasın.

Empati kuralım. Bir erkek 10 tane kızla konuşup her türlü aksiyonu yaşadıktan sonra bir tanesini seçmesi mantıklı fakat kız yaptığı zaman mantıksız öyle mi? Bu zihniyetinizi değiştirmenizi öneririm. Sevdiğim güzel bir söz vardır. " Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma! "

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Ben söylesem de söylemesemde böyledir zaten. Ben yapmazsam başkası yaparda öteyede geçer.
Hatta arkadaşına bile ayarlanacağını ayırmış en sonda. Kombo yapmış. :D

Dyrl0v.jpg

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Ben söylesem de söylemesemde böyledir zaten. Ben yapmazsam başkası yaparda öteyede geçer.
Hatta arkadaşına bile ayarlanacağını ayırmış en sonda. Kombo yapmış. :D

Dyrl0v.jpg

O zaman sadece kızlara ait genelleme çok yanlış olur, erkeklerinde geneli böyledir :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bu dünyanın çivisi çıkmış benimde başımdan bu tarz bi olay geçti 5 senem heba oldu şuan kimseyi istemiyorum insanlardan soğudum tatil günlerimde yıllık izin dönemlerimde doğayla içiçe takılıyorum ne kadar az insan o kadar huzur diyorum artık ve insanlara bunları yaşatanları Allah a havale ediyorum kul hakkıdır bi yerde

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Kız ya da erkek diye bir önyargı yanlış olur. Kadınlarında başından böyle şeyler geçmiştir kesin biz erkekler yüzünden. Kadın erkek demeden insan olarak karşı tarafın duyguları ile oynamak kimseye yakışmaz.

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Selam dostlar. Tam 5 yıl aradan sonra konuyu hortlatıyorum :)
Artık gülüp geçiyorum ve her şer de bir hayır vardır diyorum . Şu an 2 yıllık evliyim ve ellerinizden öper 2 aylık kızım var.
İnanın hayatta başınıza ne geliyorsa boşuna gelmiyor. Her şey bir tecrübe bizim için.

Bu konu ilişkilerle ilgili bir mesela ancak , iş hayatında , sosyal hayatta vs ne olursa olsun iyi ya da kötü, biz her an değişiyor ve gelişiyoruz.

Bu nedenle canımızı sıkan şeyler, elbet bir gün bizim yüzümüzü güldürecek ve farklı güzelliklerin sebebi olacak.

Herkese selamlar. :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
İnanın hayatta başınıza ne geliyorsa boşuna gelmiyor. Her şey bir tecrübe bizim için.

Bu konu ilişkilerle ilgili bir mesela ancak , iş hayatında , sosyal hayatta vs ne olursa olsun iyi ya da kötü, biz her an değişiyor ve gelişiyoruz.

Bu nedenle canımızı sıkan şeyler, elbet bir gün bizim yüzümüzü güldürecek ve farklı güzelliklerin sebebi olacak.

Canımın sıkkın vaktinde böyle bir yazı okumak bana iyi geldi.

Ailenle birlikte mutluluklar diliyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Selam dostlar. Tam 5 yıl aradan sonra konuyu hortlatıyorum :)
Artık gülüp geçiyorum ve her şer de bir hayır vardır diyorum . Şu an 2 yıllık evliyim ve ellerinizden öper 2 aylık kızım var.

Allah anali babali buyutsun, hayirli olsun. Konuyu yeni gordum, ilk defa okudum. Sonradan bu konuyu okuyacaklar icin bir sey diyecegim. Ne olursa ama ne olursa olsun "Kendi başıma halletmem gereken şeyler var. Benim kafamı toparlamaya ihtiyacım var. Seninle ilgili bir sorun yok." tarzi insanlardan kosarak uzaklasin kadin erkek fark etmez. Zamaninizi bosuna harcamayin.