LG G2 Yeniden Elimde Soru-Cevap Videosu Hazırlıyorum #Sorularınızı Sorun

Bu konuyu okuyanlar

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Sizde 10/10c nin yanında TUR yazıyor ama bende sayılar var bunun sebebi nedir bilen var mı ?
Evet yaziyor d802tr10c-tur-xx yaziyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yani hem gerek yok hem de boşu boşuna zarar vermemelisin. %15 altına indimi tak gitsin.
Tamamen bitmesi bataryaya zarar veriyor çünkü.
Tamam hocam %8in altinda taktim iki kez bundan sonra %15 de takarim:)

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam merhabalar LG g2 ürünü aldım dün elime aldığımda %85 civarı şarjı vardı şarja taktım full doldurdum sonra çektim yüksek parlaklık seviyesinde wi-fi bağlı oyun ve uygulama yükledim, telefonu kişiselleştirdim ve sosyal medya kullandım 5-6 saat. Sonra gece 12de kapattım diğer gün saat öğlen 1 gibi telefonumun şarjı tamamen bitti. Bana az gibi geldi batarya ömrü telefonum da sıkıntı yoktur değil mi ?

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hocam merhabalar LG g2 ürünü aldım dün elime aldığımda %85 civarı şarjı vardı şarja taktım full doldurdum sonra çektim yüksek parlaklık seviyesinde wi-fi bağlı oyun ve uygulama yükledim, telefonu kişiselleştirdim ve sosyal medya kullandım 5-6 saat. Sonra gece 12de kapattım diğer gün saat öğlen 1 gibi telefonumun şarjı tamamen bitti. Bana az gibi geldi batarya ömrü telefonum da sıkıntı yoktur değil mi ?

Kardeşim var olan şarjı %15 indirdikten sonra takılmalı diye biliyorum ama ilerleyen zamanlarda batarya performansı artıcaktır diye düşünüyorum.

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum emin misin ilerleyen zamanlarda performansın artacağına ? Yahu güzel bir telefon aldık dedik onda da sıkıntı çıkıyor

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Dostum emin misin ilerleyen zamanlarda performansın artacağına ? Yahu güzel bir telefon aldık dedik onda da sıkıntı çıkıyor

Kardeşim saçmalama gördüğüm en iyi pil performansına sahip cihaz G2. Örneğin [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] arkadaşımızda G2 kullanıyor ve pilinden çok memnun. Sen 1 hafta düzenli şarj et artıcaktır performans. Arap atı gibi sonradan açılıyor :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

İyi de siz neyden şikayetçisiniz? Piliniz gayet normal görünüyor tabi anlatımınıza göre. 3.000mah batarya bu 30.000 değil ki. Ben bütün gün kullanıyorum günde 2 kez şarj ettiğim olmadı hiç. Diğer cihazlarla günde en az 2 kez şarj ediyorum. G2'de bazen 2 günde 1 şarj ediyorum.

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yav bataryayı ne kadar çok sıkıntı ediyonuz.1 günlük kullanım neyinize yetmiyor.akşam bataryayı şarja takmaya da mı üşeniyonuz.Telefon alırken asla böyle şeyleri sorun etmem.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bencede 1 gün kullan yeter 2 gün tam takır nasıl çalışsın :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Al sana normal kullanım. Akşam olmuş batarya hala %61. Daha nolsun ki?
ary8uhaz.jpg

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yahu ben cihaz kötü mü diyorum arkadaşım direkt saldırıya geçtiniz. Burada yardımcı olmanızı istiyorum. Yani olay benim cihazımda problem olup olmaması meseleyi anladınız mı ? Şimdi mesela şarjdan çıkaralı sadece 3 saat geçti biraz thor biraz subway surfers oynadım ışık oranı %50 de ve %75 şarj kalmış ?? Hani matematiksel hesaplara göre arıza var mı üründe onu demek istiyorum ben. Varsa bunu nasıl düzeltebilirim bana şöyle bir şey demişlerdi ilk aldığınızda şarjı bitene kadar kullanın (yani iş işten geçtikten sonra) sonra da takıp sonuna kadar şarj olmasını bekleyin ama ben onu yapmadım maalesef. Bunu soruyorum ben.

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yahu ben cihaz kötü mü diyorum arkadaşım direkt saldırıya geçtiniz. Burada yardımcı olmanızı istiyorum. Yani olay benim cihazımda problem olup olmaması meseleyi anladınız mı ? Şimdi mesela şarjdan çıkaralı sadece 3 saat geçti biraz thor biraz subway surfers oynadım ışık oranı %50 de ve %75 şarj kalmış ?? Hani matematiksel hesaplara göre arıza var mı üründe onu demek istiyorum ben. Varsa bunu nasıl düzeltebilirim bana şöyle bir şey demişlerdi ilk aldığınızda şarjı bitene kadar kullanın (yani iş işten geçtikten sonra) sonra da takıp sonuna kadar şarj olmasını bekleyin ama ben onu yapmadım maalesef. Bunu soruyorum ben.
Yeni nesil bataryalarda bunları fazla soru etme diyoruz biz sana.Sonuta şarja takmadıysan da bu direk olarak bataryanın öleceği anlamına gelmez.Şarj bu kullanıma göre değişir kimi zamanlar bi kaç gün gider kimi zamanlar 1 gece zor dayanır.Bunlar senin telefonla yaptığın işleme göre değişir.Bende Note 3 kullanıyorum kimi zamanlar bakıyorum şarjım %40-50 civarı ama akşam yine de takıyorm şarja.bazı zamanlarda günde 2 kez takıyorum.Bunlar kesin ölçülecek değerler değil kullanıma göre değişir.Hayırlı Olsun bu arada.

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni nesil bataryalarda bunları fazla soru etme diyoruz biz sana.Sonuta şarja takmadıysan da bu direk olarak bataryanın öleceği anlamına gelmez.Şarj bu kullanıma göre değişir kimi zamanlar bi kaç gün gider kimi zamanlar 1 gece zor dayanır.Bunlar senin telefonla yaptığın işleme göre değişir.Bende Note 3 kullanıyorum kimi zamanlar bakıyorum şarjım %40-50 civarı ama akşam yine de takıyorm şarja.bazı zamanlarda günde 2 kez takıyorum.Bunlar kesin ölçülecek değerler değil kullanıma göre değişir.Hayırlı Olsun bu arada.

Teşekkür ederim öncelikle ama şöyle bir şey söyleyeyim telefonun iadesini gerektirecek bir problem değildir bu di mi ? Onun için bu kadar aceleci davranıyorum bir de benim şarj makinemin ucu avrupa uçlu ona dönüştürücü aldım xbox 360 da kullandığım dönüştürücü ona uyuyor onun özel dönüştürücü yoktur değil mi bir de bu ''şarjın hepsi bitsin sonra 12 saat şarja tek'' mevzusu gerek değil sanırım. Siz bu işlemi uyguladınız mı hocam?

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Teşekkür ederim öncelikle ama şöyle bir şey söyleyeyim telefonun iadesini gerektirecek bir problem değildir bu di mi ? Onun için bu kadar aceleci davranıyorum bir de benim şarj makinemin ucu avrupa uçlu ona dönüştürücü aldım xbox 360 da kullandığım dönüştürücü ona uyuyor onun özel dönüştürücü yoktur değil mi bir de bu ''şarjın hepsi bitsin sonra 12 saat şarja tek'' mevzusu gerek değil sanırım. Siz bu işlemi uyguladınız mı hocam?
Benim abimde g2 kullanıyor bunu bize de söylediler ancak abim aldı bi kaç gün kullandı ve daha sonra bu işlemi yaptı.Dönüştürücü bizim aldıgımız ürünün yanında verildi.Her firma bunu yanında vermıyo olabilir ama xbox'ındaki de olur sonuçta bi fiş bence çok fazla sorun ediyosunuz.Telefon stabil çalışıyo mu performansını begenıyomusunuz onlara bakın derim ben size.bataryada ileride bi problem çıksada yeni bir batarya alırsınız olur bıter.

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim abimde g2 kullanıyor bunu bize de söylediler ancak abim aldı bi kaç gün kullandı ve daha sonra bu işlemi yaptı.Dönüştürücü bizim aldıgımız ürünün yanında verildi.Her firma bunu yanında vermıyo olabilir ama xbox'ındaki de olur sonuçta bi fiş bence çok fazla sorun ediyosunuz.Telefon stabil çalışıyo mu performansını begenıyomusunuz onlara bakın derim ben size.bataryada ileride bi problem çıksada yeni bir batarya alırsınız olur bıter.

Peki hocam abin kullanıyor mu şu anda ve batarya sorunu yaşıyor mu ? Bana ne önerirsiniz ben de tamamen bitirip 12 saat şarja takayım mı ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Hayır 12 saat şarja takmıyorsunuz. Sadece şarj ederken mümkünse uçak moduna alıp 2 saat şarj edin. Her seferinde 2 saatten az şarj etmeyin. Her seferinde mümkünse uçak moduna alın ve oyun vs oynamayın.
Şarj %100 olduktan sonra batarya simgesinin içindeki şarj simgesinin kaybolmasını bekleyin. Bu kaybolduktan sonra şarjdan çekin. Bunu her seferinde yapın.

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Peki hocam abin kullanıyor mu şu anda ve batarya sorunu yaşıyor mu ? Bana ne önerirsiniz ben de tamamen bitirip 12 saat şarja takayım mı ?
Bi kere 12 abartili bize 6 dediler.hepsi kafasina gore bi sey diyo eski telefonlar icin soylenmis bi sozdur bu en az 6 saat sarja takin diye.yeni modellerde yok boyle bi sorun yok.abim sarja felan hoc takilmiyo hergece takiyo tam bitmiyo ama yine de takiyo.bu arada telefon gercekten guzel harika bi ekrani var kamerasida bi okadar harika optik imaj sabitleyicinin bulunmasi ve 8.0 x optik zoom yapmasi buyuk bi avantaj.Iyi cihaz kullananlar memnun senin yine de için rahat etcekse gece tak 12 saat sarja.

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefondan ben de memnunum zaten ekranı, kamerası şekli şemalı stabilitesi her şeyi iyi sadece şu şarj işini de halledebilirsem tamamdır sıkıntı yok :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2 almk istiyorum ama çok iyi diyenleri de duydum çok kötü diyenleri de bence çok güzel ama tedirginim. lg servisi ve güncelleme sıkıntısı yüzünden kötü bir marka olarak görülüyor. sizce bunu dikkate almalımıyım? ayrıca g2 nin knock on özelliği bozulur mu ve arka kısmında telefonu sıktığımızda çıtırdamalar geliyormuş bunlar önemli detaylarmı yoksa çok mu abartılıyor o konuda baya endişeliyim ve bi telefon alıcaksam vereceğim paraya değsin istiyorum. sorularımı en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
lg g2 almk istiyorum ama çok iyi diyenleri de duydum çok kötü diyenleri de bence çok güzel ama tedirginim. lg servisi ve güncelleme sıkıntısı yüzünden kötü bir marka olarak görülüyor. sizce bunu dikkate almalımıyım? ayrıca g2 nin knock on özelliği bozulur mu ve arka kısmında telefonu sıktığımızda çıtırdamalar geliyormuş bunlar önemli detaylarmı yoksa çok mu abartılıyor o konuda baya endişeliyim ve bi telefon alıcaksam vereceğim paraya değsin istiyorum. sorularımı en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

Kardeşim zahmet edip üye ol lütfen.
Sorularını bildiğim kadarıyla cevaplayayım.

Sen G2 yi kötüleyenlere bakma. Güncellemeyi dert etme 4.4 verildi gelmesi bekleniyor bundan ileriside verilir bence çünkü G2 nin üstüne yeni olarak ne çıkabilirki G Pro 2, G3 vs. yani G2 nin üstüne 6 7 cihaz çıkacak değil LG de eşşek değil sadece 2 cihaza güncelleme vericek değil G2 yede verir. Güncellemeyi dert etmeyin LG toparlanıyor.
Kardeşim diğer sorununa geçiyim knock-on özelliğinin bozulması söz konusu bile değil :) Varsayalım ki bozuldu 1 güncellemeye bakar ;)
Sonraki sorunun arka taraftaki çıtırdamalar yani bundan bahsedenler var ama cuk diye oturdu diyenlerde var orayı dert etme sağlam yerden alıcaksın hiçbir sorun çıkmaz. Emin ol verdiğin paraya değer G2 çok stabil çalışıyor.

Birşey daha söyliyim Z1C çıkacak birkaç yazı gördüm 1500 felan diyen var onada bir bak derim.

G2 fanı felan değilim bunlar benim düşüncelerim zaten sorularının 2 si söz konusu bile değil.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
[MENTION=365554]TURKER[/MENTION] arkadaşımız çok güzel açıklamış. Ekleyecek bir şey yok ancak ben de G2 kullanıcısı olarak görüşlerimi bildireyim.

G2'nin güncellenme ihtiyacı yok. alalı tam 3 ay olacak hiçbir sıkıntı çekmedim. Çekilen sıkıntıların çoğu da marketteki uygulamalardan kaynaklanıyor bunu da belirtelim. Yani cihazın kendisinde bir sıkıntı olması söz konusu değil. Sadece alırken iyice kontrol edin ve teknosa, Vatan bilgisayar gibi güvenilir yerlerden alın. Vatan bilgisayardan almanızı da ayrıca tavsiye ederim.
Knock-on özelliği çok iyi çalışıyor, çok hassas çalışıyor. ekrana çok hafif dokunmalarımda bile açılıyor. Asla beklettiğini ve çalışmadığını görmedim. Buna her türlü yemin edebilirim.
Knock-on düzgün çalışmıyor diyenler ya ellerini sensör'ün üstüne koyuyorlar ya ekran kapanır kapanmaz açmaya çalışıyorlar. ya yanlış bölgelere dokunuyorlar ya da çift tıklama hızını ayarlayamıyorlar.
Knock-on kullanırken ekranın üstündeki sensörden uzak durmalısınız. Telefon kapandıktan sonra veya elinizi sensörden uzaklaştırdıktan sonra 2-3sn beklemelisiniz. Ekranın ortasına ve ortaya yakın kısımlarına hızlıca çift tıklamalısınız. Bir konuda knock-on'un çalıştığı bölgeleri dikdörtgen içine almıştım.

Kasa gıcırdaması benim cihazımda aşırı derecede mevcut olduğu halde günlük kullanımda asla gıcırdamıyor. çünkü günlük kullanımda kimse cihazını eğip bükmez. Ancak telefonu kılıfından çıkarıp büktüğüm zaman çok yüksek sesle garç gurç ediyor. Bunlar kesinlikle rahatsız edici bir şey değil, dediğim gibi günlük kullanımda daha 1 kez bile gıcırdadığını duymadım. telefon kötülendiği kadar cılız bir yapıya sahip değil. Aksine elinize tam oturduğundan daha fazla güven hissi veriyor.

Asla piyasada kötüleme maksatlı yazılan yazılara itibar etmeyiniz. çoğu kişi kullanmadığı halde mağazada teşhir mallarını eline alıp burada kullanıcıymış gibi yorumlar yazıyorlar bunlara aldanmayın..

Ayrıca 3 aylık kullanım sonucunda ekrana hiç film kaplattırmadığım halde en ufak kılcal çizik yok dahi yok. Ya ben çok titizim ya da ekran muazzam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar :) Nokia 603 kullanıcısıyım, android, ios kısaca symbian haricinde işletim sistemi deneyimim yok. Kısmetse androide yeni başlıcam. Birkaç soru sorsam? Yeni telefon almak için sayısız inceleme videoları izledim, sayısız kullanıcı yorumu okudum, haliyle aklım o kadar karıştı. Defalarca g2 almaya karar vermeme rağmen çevremdekilerin önerileriyle xperia z, xperia z1, ip5s gibi cihazları g2yle karşılaştırdım. Xperiaların ekran kalitesi, çerçevesindeki fazlalıklar, arayüz beni iten şeyler oldu :( Ios seven biri olarak da ip5sten vazgeçmem kolay olmamıştı başlarda ama ekran boyutu g2nin 5.2 inç ekranına karşı koyamadı :) Son olarak aklıma takılan şey g2nin malzeme kalitesi. Bayanım ve sakar bir bayanım :D elbette yeni nesil telefonları kılıfsız kullanmayı gözüm yemez, fakat kılıf deyince de slim armor gibi bir kılıf alıp telefonun tasarımına olan hayranlığımı gölgede bırakmak istemiyorum :( Kullanabileceğim diğer kılıflar benim sakarlığıma ve g2nin dayanıklılığına karşı gelebilir mi? Ayrıca teknolojixte 32gb versiyonu 1500 tlye satılan -lg türkiye garantili- bana sıkıntı yaratır mı? Piyasaya göre ucuz oluşunun nedenini kestirebilmiş değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION]

Teşekkür ederim kardeşim. Yani G2 yi sevmeyenler bilerek kötülüyorlar ve insanlarının kafaları karışıyor buna bir dur demek lazım. Aynı şekilde Z1 ide kötüleyenler vs.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Merhabalar :) Nokia 603 kullanıcısıyım, android, ios kısaca symbian haricinde işletim sistemi deneyimim yok. Kısmetse androide yeni başlıcam. Birkaç soru sorsam? Yeni telefon almak için sayısız inceleme videoları izledim, sayısız kullanıcı yorumu okudum, haliyle aklım o kadar karıştı. Defalarca g2 almaya karar vermeme rağmen çevremdekilerin önerileriyle xperia z, xperia z1, ip5s gibi cihazları g2yle karşılaştırdım. Xperiaların ekran kalitesi, çerçevesindeki fazlalıklar, arayüz beni iten şeyler oldu :( Ios seven biri olarak da ip5sten vazgeçmem kolay olmamıştı başlarda ama ekran boyutu g2nin 5.2 inç ekranına karşı koyamadı :) Son olarak aklıma takılan şey g2nin malzeme kalitesi. Bayanım ve sakar bir bayanım :D elbette yeni nesil telefonları kılıfsız kullanmayı gözüm yemez, fakat kılıf deyince de slim armor gibi bir kılıf alıp telefonun tasarımına olan hayranlığımı gölgede bırakmak istemiyorum :( Kullanabileceğim diğer kılıflar benim sakarlığıma ve g2nin dayanıklılığına karşı gelebilir mi? Ayrıca teknolojixte 32gb versiyonu 1500 tlye satılan -lg türkiye garantili- bana sıkıntı yaratır mı? Piyasaya göre ucuz oluşunun nedenini kestirebilmiş değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Vatan bilgisayardan alın 1700tl'ye 32gb satılıyor. Daha pahalı ama garantisi sağlam en azından.
Cihazın malzeme kalitesi bahsedildiği gibi adi plastik değil. Kasanın gıcırdaması falan da tamamen abartılıyor. Slim armor kılıfa gerek yok 5-10 liraya şeffaf silikon kılıflar satılıyor. 2mm kalınlığı var kılıfın, telefonun tasarımını fazla kapatmıyor ve daha sağlam tutuş sağlıyor. Ben qw kılıf kullanıyorum. Bir kaç kez düşürdüm ve hiçbir sorun olmadı. Silikon kılıf daha iyi koruyacaktır. Ve kullanıp çok sert bir şekilde düşüren arkadaşlar da sadece kasada biraz çizik oluştuğunu söylüyorlar. Ekran üstüne ya da köşe üstüne dik şekilde düşen her telefonun kırılması kaçınılmaz tabi ki.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Belki de lgnin kendi satış mağazına bakmalıyım bir de. Teşekkür ederim cevapladığınız için, peki sizce lg g3 beklenmeye değecek mi, g2den farklarıyla.. Ne yapması gerektiğini kestiremeyen biri var karşınızda :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Belki de lgnin kendi satış mağazına bakmalıyım bir de. Teşekkür ederim cevapladığınız için, peki sizce lg g3 beklenmeye değecek mi, g2den farklarıyla.. Ne yapması gerektiğini kestiremeyen biri var karşınızda :)

Elbette G3 çok daha iyi bir cihaz olacak. Ne kadar bekleyebilirsiniz bilmiyorum. G3'ün fiyatı ne olur ne zaman çıkar bilmiyorum. G3, 5.5" ekranla çıkacak bu arada ve söylentiye göre daha ince çerçeveyle çıkacak. Yani hemen hemen aynı büyüklükte kasaya daha büyük ekran olacak, parmak izi özelliği kesinleşti diyorlar. 16mp ois kamera vs. Yeni amiralgemi olduğundan daha iyi olacağı kesin ama bekleyip beklememek size kalmış.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
2014'teki telefonların çok bomba olacakları kesin. Baksanıza birsürü yenilik girdi hayatımıza uhd, qhd ekranlar ois kamera vs. Her firma hakkında bir söylenti var. Bence oturup hepsinin çkmasını bekleyip sonra konuşmak en iyisi.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
HTC M8 sızıntılarına göre G2 ile aynı özelliklere sahip olacak ve büyük ihtimalle de daha pahalı olacak.
S5 hakkında bir sürü konsept yayınladılar ancak Samsung'un ne tasarım ne de malzeme değişikliği yapacağını şimdilik düşünmüyorum. Kasa değişse bile touchwiz değişmeyeceğinden Samsung'u en arka sıraya at.
Z2 ise, eğer sony tasarım ile ilgili olumsuz yorumları değerlendirip kasayı kibarlaştırmaz ise takoz ile karşı karşıya kalabiliriz.
G3, özellik olarak S5'ten geri kalmayacaktır. Tasarımı nasıl olur bilinmez.
LG, G3'ten önce Optimus G Pro 2'yi tanıtacak mart ayına doğru. Eğer 4.4 ile piyasaya çıkarırsa sanırım alınacak en mantıklı cihaz olabilir.
Benim bildigim kadariyla degisecegi nerdeyse kesin olan seylerden biri touchwizz. SDN'de de Chiotemdemgomustum degisecek diye. (S4 kullanicisiyim touchwizz'i lanetliyorum)

Ya o degil de bu g2 ve z1 daha yeni degil mi digerlerine gore? Simdiden G3 ve Z2 konusmak ne kadarmdogru? Artik 6 ayda bir mi telefon cikiyor?

Ya o degil de bu g2 ve z1 daha yeni degil mi digerlerine gore? Simdiden G3 ve Z2 konusmak ne kadarmdogru? Artik 6 ayda bir mi telefon cikiyor?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bişe sorcam ben lg g2 aldım da ekranda çoklu fotoğraf özelliği olmuyor ayarlıyorum fotoları ama siyah bi ekran çıkıyo ne yapmalıyım :(

Son mesajlar