HTC One Sarj Sorunu

cani109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar,
Htc One kunlanicisiyim 4.2.2 Jelly Bean kunlaniyorum fakat sarjimi bi gun yetmiyor biraz fazla kunlaniyorum fakat yinede isimi gormesi lazim geceye kadar sarj suremi uzun tutabilmek icin ne yapmaliyim? Simdiden cok tesekkur ederim yardimlariniz icin :)

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kaç saat oluyor toplamda batarya süresi?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Öncelikle kullandığınız telefon bir akıllı telefon olduğu için şarjı çok gitmesi normaldir. 1 günü çıkarıyorsa normaldir .aksi halde batarya da sorun olabilir . parlaklığı azaltın ,sürekli şarj edin zaman geçtikçe batarya daha iyi olacaktır. arka plan uygulamalarını sonlandıran uygulamalar indirin .benim size önerdiğim program .buradan. gps ,wifi ,bluetooth kullanmadığınız zaman kapalı olsun. sürekli kontrol edin.telefon titreşimde daha çok şarj yer sessize alın. vs.vs.

cani109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabah saat 8:30 da cikardim sarjdan su an sarji %50 sizce normal mi ?

cani109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle kullandığınız telefon bir akıllı telefon olduğu için şarjı çok gitmesi normaldir. 1 günü çıkarıyorsa normaldir .aksi halde batarya da sorun olabilir . parlaklığı azaltın ,sürekli şarj edin zaman geçtikçe batarya daha iyi olacaktır. arka plan uygulamalarını sonlandıran uygulamalar indirin .benim size önerdiğim program .buradan. gps ,wifi ,bluetooth kullanmadığınız zaman kapalı olsun. sürekli kontrol edin.telefon titreşimde daha çok şarj yer sessize alın. vs.vs.

Cok tesekkur ederim bende Advanced Task Killer kullaniyorum yardimlariniz icin cok sagolun :)

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Gsam battery monitor indir bak oradan ne yiyor sarjı diye. Ekran süresi ne kadar bi de normal duruyor. Bi de güç tasarrufu modunda kullan eğer sarj çok lazımsa.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Cok tesekkur ederim bende Advanced Task Killer kullaniyorum yardimlariniz icin cok sagolun :)
rica ederim ama task killer kullanmamanızı öneririm . sarjı daha fazla tüketiyor.bilginize .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Çıkardığınız andan beri hangi işlemleri ne kadar süre ile yaptığınızı yazarsanız daha iyi olur.

cani109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O programi indirdim telefonun agzina sicti :D Sonra sildim hemen telefon ilk kez dondu baska onerebiliceginiz bi program var mi ve o saatten beri twitter tapatalk felan baya bi kunlandim :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
O programi indirdim telefonun agzina sicti :D Sonra sildim hemen telefon ilk kez dondu baska onerebiliceginiz bi program var mi ve o saatten beri twitter tapatalk felan baya bi kunlandim :)
hocam sözlerinize dikkat edin sonra ban yersiniz. indirince ne oldu ki telefona ? diğer programlar arka plan uygulamalarını sonladırıyor ama fazla şarj yiyor.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Parlaklığı ne çok ne de az düzeyde tut ama sakın a sakın otomatik kullanma çünkü ışık algılama sensörleri çok şarj yer :)
task killer tavsiye etmem aslında arkaplan uygulamalarını manuel yoldan kapat bence.
siyah renk duvar kağıdı ekranın çok güç emmesini önler.
eğer telefon root luysa işlemci hızını biraz düşürebilirsin, yani biraz performanı düşer ama pil ömrü seni memnun eder.
ve de şarjını sonuna kadar bitince şarj ederek bataryadan daha çok verim alabilirsin.

AegnorElendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=288507]androidci halit[/MENTION] çok doğru bir program önermiş şahsen kullandığım ve yararını gördüğüm bir programdır bilginize..

cani109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O program telefonu dondurdu @androidci halit calısıyor dedi ondan sonra tamamen dondu telefon hemen sildim baska bi program onerebilirseniz sevinirim :)

cani109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fakat bu sadece arka planda guncellemeyle calisanlar icin bunun yaninda kunlanabilicegim bi program yok mu ?

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Işık sensörü demek çok şarj yiyor ha. Bir kapatıp deneyeyim.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Battery guru auto sync açık geziyorsan ise yarıyor, root etmeden yapacak bir şeyimiz yok su anda htc nin güncelleme ile düzeltmesi lazım sensationdaki gibi bekleme süreleri için çünkü en çok sarjı kernel yiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bende one kullanıyorum şarz sabah 8 de çıkartıyorum akşam 9 * 10 gibi bitiyor normal bence. yoğun iş temposu gerek push mail vs anca yetiyor bence normal ;) biraz kullanımını azaltabilirsin ekran ışığı ve 3g edge bağlantılarını düşür işe yarıyor ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar 2 gun oncesi htc desire x aldım ama sarjı 10 saat zor yettı ama mesajlasma yaptıgım ıcın bu sure sızce normalmi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bakın abicim birşey dicem sizlere bu batarya konularında benden daha çok uğraşmış biri yoktur diye tahmin ediyorum ilk android telefondan beri kullanıyorum androidi htc tatto dan başladım galaxy serisiyle devam ettim ve bütün samsung ailesi elimden geçti size şunu söyleyebilirimki bi ferrariye bindiğiniz zaman bir depo benzinle kaç km yaparsınız aynı mantık bundada geçerli hem herşey olsun hemde çok şarjı gitsin bunu kullanıyosan az gitçek mecbursun yyok parlaklık kapa yok wifi kapa şunu kapa bunu kapa madem herşeyi kapayacaksın al bitane nokia 300 liraya ootur aşağıya benim yaptığım gibi alın bir şarjlı kılıf bak keyfine bitince 2 kere fullüyo düşünmezsin batarya matarya herşeyinden faydalanın telefonu korkmayın:devil::devil:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar bu 4.2.2 güncellemesini dün yaptım ve htc one şarz olmuyor düzgün. Gece şarzı bitmiş şekilde taktım. Sabah baktım şarz %60. Bide şarza takılıyken internete filan girdim ama şarzdayken şarzı azalmaya başladı şaşırdım kaldım ya:) Sorun nedir bilen var mı?

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bende de 4.2.2 var ama 2,5 saatte şarj oluyor... İlginç :) Telefon kapalıyken şarj edin bakalım bir kere de.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Htc One V kullanıyorum bir yıldır şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim 2 gün önce bi yolculuk esnasında otobüsün usb girişinden şarj ettim ne olduysa bu iki gün içinde oldu. telefon sarj oluyor gözüküyor saatlerce duruyo ama çıkardıgım zaman % 5 ya da %10 oluyor sarj tutmuyor resmen kapalıyken de denedim yine aynı sey oluyor sizce ne olmus olabilir_?

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1

sene oldu 2013.....
Arka plan uygulamalarını manuel olarak kapatmak, DAHA FAZLA PİL HARCANMASINA YOL AÇAR... Başka bir işe de yaramaz.

Soruya gelince.
Çok genel bir soru bu. Nasıl kullandığınızla ilgili detaylı bilgiye ihtiyaç var.

3G WiFi'a göre daha fazla pil tüketir. WiFi varsa tercih edin.
Klavyede titreşim kullanmak ciddi pil sayfiyatına yol açar zira telefonda en çok enerji çeken ikinci birim titreşim motorudur.
Birinci sırada da ekran gelir. Otomatik ekran parlaklığını zorunda değilseniz kullanmayın. Power Toggles gibi uygulamalar ile 3-4 ekran parlaklığı modu seçip, gerektiğinde değiştirebilirsiniz.

SertKhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
htc one mağdurları gün ışığına çıkmaya başladı etrafımda henüz htc one alanı görmedim galaxy note iphone hep bunlar kalıba oturttu kendini gibi

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
htc one mağdurları gün ışığına çıkmaya başladı etrafımda henüz htc one alanı görmedim galaxy note iphone hep bunlar kalıba oturttu kendini gibi
Evet mağarada saklanıyorlardı sonunda insan içine çıkmaya yüz buldu allahsızlar.

HTC One mağdurları :D

SertKhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet mağarada saklanıyorlardı sonunda insan içine çıkmaya yüz buldu allahsızlar.

HTC One mağdurları :D

Hep iyi şeyler görüldüğünde yazma hissi doğmamalı. Kötüde olsa bence paylaşılmalı bu. O Allahlılar sayesinde belki biz yani yeni akıllı telefon merakı saran şaşkın kesim daha az zarar göreceğiz.
Foruma da yeni bir konu başlığı kazandırmış bulundum sanırım. (kullandığınız akıllı telefon modeli + mağdurları ) adı altında açılan konular bence daha çok ilgi çekecektir eminim :) denemekte fayda var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende HTC One kullanıcısıyım telefonu ilk aldığımda 4.1.2 vardı sonra 4.2.2 çıktı güncelledim ve şarjım az gitmeye başladı umarım 4.3 güncellemesiyle sorunu düzeltirler