Türk Hava Kuvvetlerinde Nasıl Pilot Olurum?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde oyle yapmak istiyorum lise 3 öğrencisiyim oss den 290 puan istiyo hava harp okulu tm de ve rahar alırım o puanoı ama mülaktaslar faln nasıl oluyor bilgi verrseniz sevinirim
ve bir arkadasım var oda hava harp istiyo ama bi cemaatte kaldı bi süre sorun olurmu annesi kapoalı

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bu kadar zor eleminasyon yapınca elde ne kadar savaş pilotu kalıyor acaba :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadasim sen ucmussun fakir gukara ne yapacak hadi ben gene fakir degilim ama zengin de degilim ben simdiden para biriktirmrye basliyim yani yaaa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lise de illa askeri mi olmak zorunda ya bende olmayı çok istiyorum ama askeri lisede değilim endüstri meslek lisesindeyim ( makine bölümü ) sonuçta uçakları da üretenler makine mühendisi :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oss den 290 puan istiyo hava harp okulu tm de ve rahat alırım o puanı ama mülaktlar faln nasıl oluyor bilgi verrseniz sevinirim
ve bir arkadasım var oda hava harp istiyo ama bi cemaatte kaldı bi süre sorun olurmu annesi kapoalı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim size sorum olacaktı ben 8.sınıf öğrencisiyim ve bize ösym kağıtları dağıtılmaya başlandı okulda ben ticari pilot olmak istiyorum ve askeri hava lisesine gitsem ordan ticari pilot olabilirmiyim olursam neler gerekiyor yardım ederseniz savinirim saygılar....

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
lise de illa askeri mi olmak zorunda ya bende olmayı çok istiyorum ama askeri lisede değilim endüstri meslek lisesindeyim ( makine bölümü ) sonuçta uçakları da üretenler makine mühendisi :D

Askeri lisede olmak zorundasın,meslek lisesinden mezun olupta pilot olanı görmedim.:p :D

Askerliğin geldiği zaman doğuya düşersen çavuş olursan 3000 TL maaş veriyorlar dönüşte bayağı bir paran olur.Boşverin pilotluk falan zor iş para ve çevre gerektirir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hava harp okuluna gitmek için mülakatta simülatörle bir test yapılıyormuş bunun ne olduğunu açılarsanız çok memnun olurum ama acel lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim mesla kolum kırıldı ve tam çeviremiyorum girebilirmiyim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim boyum 1.72, kg 85 ben pilot olabilir miyim?birde askeri lise sınavlarına girip gidebilir miyiz ve askeri lise sınavları ne zaman ve kaç puan?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 8.sınıfa gidiyorum şimdi hangi liseye gidersem normal uçak pilotu olabilirim ? :mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Torpil konusu gerçektene dogrumu yani koskoca türk Silahlı Kuvvetlerinde torpil yapıyorlarmı eger yapıyorlarsa bende pilot olmayı unutıyım çünkü öle bir tanıdıgım torpilim yok yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Anadolu üniversitesinde pilotajlik için daha sinava girmeden gidip saglik kontrollerini olmuş ve geçmiş birini duydum hersey bitmiş bi tek sinava girip mf4 puani kalmis puani tutturursa adam bolume gidicekmis bu iş böyle mi yuruyordu yani pilotajlik için önceden uniye gidip asamalarimi geçiyoruz iyice kafam dondu bu işin asli astari ne bilen var mi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 7. sınıfa gidiyorum 1 yıl sonra sınava gireceğim kaç puan isterler bnden f-4 pilotu olmam için

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Hava Harp Okulu'na girdikten sonra başarılı ol derslerini geç yeter. Tabi oraya girene kadaaaar bunun sınavı var mülakatı var torpili var ohooo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Artık TM bölümündende öğrenci alıyorlar. İlla askeri liseye gidiyimde sonra zaten hava harbe alırlar pilot olurum die düşünme çünkü ÖYLE BİR DÜNYA YOK :) Sen sadece çalış liseninde önemi yok yeter ki TM yada FEN olsun gerisi boş. Gözlerin ve vucudun kusursuz olmalı en ufak bi bozukluk ( vücüdündan bahsediyorum ) olurda pilot olursan ses hızında G noktasına geldiğinde kemiklerinin tamamen parçalanmasına neden olur. Arkadaşın biri okuduğuma göre kaburga kemiği önde diye elenmiş doğrudur hızda aniden kırılır o kemiklerin tamamı. Neyse sağlık vs. tamam diyorsan başvur. Zaten önde biz göz muayanesi falan var onlar kolay sana bişi okutuolar okuyup okumaman okadar önemli değil orda sadece göz refleksini ölçüolar zaten anlarsın durumu doktor sen okurken o senin gözüne bir takım hareketler yapıyor eliyle sürekli. Sonra vücut testi falan var kollarına vs. bakılıyor. Sonraki odada 10 kişi alınıosunuz ve boxerlernizi aşağıya indiriyosunuz 10sn. kadar cinsel organının düzgünlüğüne bakılıyor. Olay bundan ibaret benim girdiğim zaman böyleydi yani 2012 yılı için konusuyorum. Sonra zaten fiziki yeterlilik vs katılıyosun şınav vs. yani. Sonra görüşme mülakatların ve bunlarıda geçersen zaten seni 40 gün kadar intibah eğitimine alıp asker yapıyolar bukadar. Okul bitincede kesin pilot olcam diye bir yanılgıya düşme sakın. Ha benim önerim puanın cok ıyı olursa askerıyeyı dusunme. Gercekten ıstersen dusun. Cok ezılceksın ve ızın vs. yok her haftasonbu ızınlı olcam dıe de dusunme (pilot olsan dahi). Sukadarını soyleyım burdakı ınsanların cogu sadece bos kalmamak ve para ıcın burda emin olabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu bilgiler için teşekkür ederm de bi sorum var bnm bi arkadasım var oda bnde hava harp istiyoruz ama o annesi kapalı diye almazlar seklinde düşünüyüo bu konuyuda açıklarmısınız lüten askeriyemizde boyle sacma konular varmı hala?*

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb ya ben birşeyi merak ediyorum bi kaç şey gördüm meslek lisesi çıkışlı olanlar türk hava kuvvetlerinde pilot olamıyolarmış doğru mu acaba yardımcı olabilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum o artık kalktı cemaat dersanesine gitsende artık bir şeyler olmuyor aksine avantajları bile var :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkes bir bayan için pilotluğun iyi olmadığını söylüyor ama benim kararım kesin gözlerim bozuk uzağı göremiyorum ama tedavi olup pilot olmak istiyorum hem de çok :)

Tunay608

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeterli puan yazmışsınız ama bir türlü öğrenemedim o puanı yardımcı olurmusunuz?