Arama sonuçlarınız

1. grbzz

Öneri Android 12'ye Geçmelimiyim

Giriş segment cihazlarda sürüm güncellemesi yapmak -eğer kullandığınız sürümden memnun iseniz- çeşitli sıkıntılar doğurabiliyor maalesef. Eğer memnun iseniz güncellemenin diyecektim ama çoktan yapmışsınız. Wipe data yapabilirsiniz eğer işe yaramazsa zaten zamanla gelecek olan yamalarla...
  2. grbzz

İpucu S22 ön izlenim

Boyuna işkembe-i kübradan atıp atıp duruyorsunuz. Niçin bilmediğiniz konular hakkında yorum yapıyorsunuz siz? S22 ailesinde yepyeni bir ısı karşıtı sistem mevcut zaten. Açın tanıtım videolarını orada zaten ısıyı engellemek için nasıl bir sistem kullandıklarını anlatıyorlar. 1654166388...
  3. grbzz

APKMirror güvenli mi?

Xiaomi yazılım konusunda hala çok iyi bir düzeye gelemedi. Cidden garipmiş.
  4. grbzz

galaxy A52 vs A33 5G

Pil ve performans olarak A33 5G daha iyi. Ayrıca daha güncel bir cihaz olduğu için yazılım desteği de min. bir yıl daha fazla olacaktır. Ama A33’te yeni çıkan bir işlemci var. O yüzden detaylı bir araştırma yapmanızda fayda var.
  5. grbzz

iphone’u ipad’in ekranına yansıtmak

Yansıtamazsınız.
  6. grbzz

APKMirror güvenli mi?

Android kullanırken tek kullandığım apk sitesiydi hiç de sorun yaşamadım. Umarım işe yarar.
  7. grbzz

iPhone XR'dan S21 Veya S21FE'ye Geçilir Mi?

Bu süreler Screen time mı Screen on mu?
  8. grbzz

Soru Oneplus 10 ultra şehir efsanesi mi gerçek mi?

Pro versiyonunun neredeyse onlarca incelemesine baktım ve hiç adının hakkını veren bir cihaz olmamış. Belki de Ultra model olacak diyedir. Ama kurucu CEO firmadan ayrılınca ve iyice Oppo’nun yan sanayisi olmaya başladıktan sonra firma bozuldu, işler iyi gitmiyor. O yüzden ben geleceğine çok...
  9. grbzz

iPhone için geçici kayıt olayı nedir ?

Bu tarz şeylere bulaşmayın. Onlar adam tokatlamaya yer arıyorlar. Yarın öbür gün başınıza iş açılmasın.
  10. grbzz

Soru İphone 5 En Fazla Hangi İOS Betayı İndirebilirim ?

Hiç o tarz şeylere bulaşmayın bence. Kullanılmaz hale gelirse daha fena.
  11. grbzz

Soru İphone 5 En Fazla Hangi İOS Betayı İndirebilirim ?

Beta programları son sürüm için olur. Nasıl indireceksiniz ki?
  12. grbzz

Soru Android yazılımını en iyi kullanan marka hangisi ?

Google bana göre.
  13. grbzz

Iphone X Sim kartı okumuyor

Önce bir ağ ayarlarını sıfırlamadık deneyim olmazda aşka bir sim kart takmayı deneyin. Eğer onda da aynı sıkıntı varsa donanımsal bir sıkıntı olabilir.
  14. grbzz

Note 3 Neo düştükten sonra ekrana görüntü gelmiyor

İç ekranın değişimesi lazım. Eğer anlıyorsanız yapın da anlamıyorsanız hiç uğraşmayın bu sefer kullanılmayacak hale gelir.
  15. grbzz

Soru İmei kayıt fiyatı sizce ne kadar olmalı

Aslında mantıklı eşitlik açısından. Eğer olmasa yurtdışı ile bağlantılı olanlar çok daha ucuza alabilirler. Bu da haksızlık olurdu.
  16. grbzz

Haber Pakistan, Akıncı ve TB2 aldı: Özel video paylaşıldı!

Oldukça gurur verici şeyler. İnşallah daha da fazla ülkeye ihraç edebiliriz.
  17. grbzz

Haber Uygun Fiyatlı iPhone SE 2022 5G Tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı!

Yazım hatası. *30$’a daha fazlası olmazdı zaten. Önceki nesille arasındaki fiyat farkına değinmiştim.
  18. grbzz

Soru Google servisleri mevzusu ve Appgallery

Bu durum Amerika kaynaklı değil yalnız. Çin’e yaptırım gibi gözükse de asıl olay Huawei’in bilgi sızdırması. Zaten bu sebepten ötürü de neredeyse her ülkede 5G altyapısını Huawei sağlarken ülkeler anlaşmaları birer birer iptal etti. Yoksa tüm Çinli firmalara aynısı yapılırdı ve Huawei’in şu...
  19. grbzz

Yok ben Türkiye adına konuşmuyorum artık ya :D Herhangi bir Apple ürünü ülkemizde asla uygun fiyatlı olamıyor maalesef. Ama ABD ve Avrupa ülkelerinde oldukça uygun.
  20. grbzz

Tam beklediğim gibi oldu. Kamerada ufak bir yenilik, yeni işlemci ve beklemediğim şey olarak da 13 serisinin camı. 1330$’a daha fazlası olmazdı zaten. En çok merak ettiğim kısmı pil. Çok daha iyi dendi :) Bakalım göreceğiz… 1646766440 Kamera ve performans dışında değmez. 1646766614 Onları...
  21. grbzz

Haber İkinci en büyük pandemi çıkışı: The Batman

Çıktığı ilk gün izledim ama ne iyi ne kötü diyebilirim. Çok fazla beklenip abartıldığı için belki de beklenenin aşağısında kaldı.
  22. grbzz

Hangi telefon?

Hangi telefonlar? Ayrıca IMEI atmak sıkıntı olur tabii, yasadışı çünkü. Vereceksin parasını devlete kayıt ettirteceksin.
  23. grbzz

Haber Apple, Rusya’daki tüm satışları durdurdu!

Dar açıdan bakıyorsunuz. Tabii ki de sadece Apple yaptırımı kendi başına bir işe yaramaz ama bütün teknoloji dünyası yaptırım yapıyor şu an önemli olan nokta bu. Yarın öbür gün Samsung vb. firmalar da buna dahil olduğunda teknolojik ürün bulmakta bile zorlanacaklar. Çinli firmalar devam etse...
  24. grbzz

Soru 8 mart ve yeni se düşünceleriniz

Aynen öyle. SE 2020 hala daha oldukça güçlü bir cihaz. Zaten ne kadar ucuz olursa olsun muhtemelen 9-10 bin civarlarında çıkacak bu cihaz e o bantta da zaten XR ve 11 var. Yani Türkiye gibi pazarlarda çok satmadı için o cihazın 200$ civarında olması lazım ki o da imkansıza yakın. Bir dediğin...
  25. grbzz

Soru 8 mart ve yeni se düşünceleriniz

6.1, 8 Plus gibi olsun falan filan demişsiniz de unuttuğunuz bir nokta var ki Apple bu cihazı sadece ucuz olsun ve daha fazla insana hitap etsin diye üretecek. Şayet daha büyük ekranlı olursa bu daha fazla maliyet demek. O yüzden çoğu sızıntıda da olduğu gibi aynı kasanın yenilenmiş hali olacak...
  26. grbzz

Nasıl Satabilirm ?

Resmî kaydı yoksa insanlar çekinebilir. Çünkü IMEI kaydı resmî değilse yasadışı sayılıyor ve cezası var. O yüzden fiyatı daha düşük tutun ki en azından alıcak kişi kayıt yaptırabilirsin. Ayrıca durumu (kayıtsız olduğunu) da belirtin ki yarın öbür gün başınıza iş almayın.
  27. grbzz

iPhone açık olan uygulamaları kapatmalı mı?

Arka planda çok uygulama biriktirmek lazım. Eğer arka planda yenileme açıksa o uygulamalar çalışmaya ve RAM’i tüketmeye devam eder. O yüzden kapatmanız daha iyi olur. Ama öyle çok çok bir güç tasarrufu yapmaz.
  28. grbzz

Uygulama büyüklükleri kısmında İOS 7 gb yer kaplıyor

Eskisen iOS kısmında sil seçeneği vardı ama şu an yok. Sanırım kaldırmanız imkansız. Sıfırlama seçeneği de işe yaramıyor bu arada.
  29. grbzz

Whatsapp geçmişimi iOS’a aktaramıyorum

Whatsapp şu an sadece iPhone’dan Samsung’a aktarımı destekliyor yani yapamazsınız. İsterseniz bir tane ücretli yazılım var onu kullanabilirsiniz.
  30. grbzz

Soru Samsung Galaxy Watch 4 Akıllı Saat Classic iOS destekliyor mu?

Normal bağlar kullanırsın da çoğu özellik çalışmaz ekosistem farkından dolayı.
  31. grbzz

Iphone 11 kamera ayarlari

Çerçeve dışı diye kast ettiğiniz şey optik zoom olabilir mi? Bir tek zoom yapınca görüntü kenarlara yayılıyor.
  32. grbzz

iPhone 11'in güç tuşuna basınca geç kapanıyor

Rica ederim. Başka sorunlar çıkarsa (inşallah olmaz) da konu açmanız yeterli. Forumca yardımcı oluruz :)
  33. grbzz

Türkiye NATO'dan çıkar mı?

Niye çıksın ki?
  34. grbzz

Rusya ve Ukrayna arasında neden savaş başladı?

Hangi taraf terörist oluyor?
  35. grbzz

iPhone XR pil sağlığı

O bir efsane ya da saçmalık değil. Şarj etme konusunda yapılan test sonuçları var. Asıl sizin bahsettiğinizin bir dayanağı yok ve daha zararlı. İlk olarak telefonu fazladan şarjda tutma bir işe yaramaz çünkü tam dolumda akım kesilir. İkinci olarak da cihazların pil sağlığı pil döngüsüne bağlıdır...
  36. grbzz

iPhone 8 Plus aramalar çalışmıyor

Düzelmesine sevindim. Bazen garip yönetimler olabiliyor. Umarım tekrar Türkçe yapınca sıkıntı olmaz.
  37. grbzz

Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Tam 8 ay öncesinden açılmış bir konu.
  38. grbzz

Ben de elimdeki cihazlar ile denedim ama hiç böyle bir bugla karşılaşmadım. Ama bu sorun ta iOS 15 Beta 1'den geliyormuş ve şimdiye kadar bir çözüm önerisi görmedim. Bazıları sıfırlama ile çözüldü demiş ama sizde o da işe yaramamış. Son olarak eğer beta programındaysanız bug reporting...
  39. grbzz

Çok saçma ama benzer bir sorunla karşılaşanlar cihaz dilini değiştirdiği takdirde sorun ortadan kalkıyormuş. Bir dener misiniz?
  40. grbzz

iPhone Dark Mode kullanımı

Siz farketmeseniz dahi dark mode LCD ekranlı cihazlarda pil tüketimini az da olsa arttırır. Çünkü OLED ekranlarda pikseller siyah kısımlarda çalışmaz ve tasarruf sağlar ama LCD tam tersini yapar. Zaten bu yüzden LCD ekranlardaki siyahlar daha yapay iken OLED ekranlarda siyah tam siyah gibidir...
  41. grbzz

Samsung note 10 lite kamerada donma

Biraz araştırma yaptım ama sıfırlama dışında bir çözüm önerisi bulamadım. Eğer sıfırlama da işe yaramadıysa sorun düzelene kadar Google Fotoğraflar’ı kullanmayı deneyin. Bu arada Galaxy Store üzerinden güncellemeleri yapıyor musunuz?
  42. grbzz

Öneri Korona olan birine tavsiyeleriniz

Korona ilk çıktığı zaman olmuştum. Verilen ilaçların yanında bol bol vitamin ve ana çorbasıyla 1 haftada toparladım. C ve D vitamini alabilirsen iyi olur bir de istirahat et yeter zaten aşın varmış atlatman daha da kolay olur. Eğer sigara kullanıyorsan da ara ver. Ben hata ettim öksürüğüm uzun...
  43. grbzz

Öneri Deji iphone batarya hakkında

Deji kullanan birçok arkadaşım var ve sıkıntı yaşayan olmadı. Sadece yaptıracağınız yeri düzgün seçin. Eğer tam bir güveniniz yoksa Apple’a değiştirtmenizi öneririm.
  44. grbzz

2. EL 64 GB Iphone XS ya da X alınır mı?

Ek olarak şunu söyleyeyim, 50GB’lık bir iCloud paketi satın alırsa 64GB yeterli olur. Fiyatı da çok cüzii bir miktar zaten.
  45. grbzz

Öneri Poco F3 mü yoksa Poco X3 GT mi almalı

Poco F3 bariz daha iyi ama şahsen MIUI gibi sürekli sorun çıkaran ve stabil olmayan bir işletim sistemine sahip bir cihaza o kadar parayı vermezdim. S20 FE’ye (Snapdragon) de bir bakmanızı öneririm. Donanım olarak çok da bir farkları yok. Hatta kamera açısından S20 FE’nin üstünlükleri de mevcut.
  46. grbzz

Öneri Samsung S20 Plus VS Samsung Note 20 Ultra. Hangisini almayalıyım ?

Dolar artmadığı sürece zam geleceğini sanmıyorum. Zaten kur sabit ve yeni bir vergi zammı da yok. Muhtemelen de 1-2 haftaya satışa çıkar gibi. Bu arada seri Snapdragonla gelecekmiş. Alacak olan arkadaş fiyat yüksek olsa da zorlamalı kesinlikle. Çünkü 2200 kağıt üzerinde SD 8 Gen 1’in gerisinde...
  47. grbzz

Soru Android'te bulunan whatsapp konuşmalarını ios'a nasıl geçirebilirim?

Bahsettiğiniz uygulamayı bilmiyorum ama güvenilirliği konusunda şüpheliyim çünkü okuduğum hiçbir makalede görmedim böyle bir uygulamayı. Eğer şüpheniz yoksa bir deneyin yine de.
  48. grbzz

Soru Android'te bulunan whatsapp konuşmalarını ios'a nasıl geçirebilirim?

iCareFone adlı ücretli bir yazılım mevcut. Dilerseniz bir göz atın. Ücretsiz bir yönetimi var mı onu bilmiyorum.
  49. grbzz

Uygun çıkmayacak tabiki ama bütçenizi aşacak bir fiyat etiketine sahip olmaz. Mesela S21 FE 699$’dan satışa çıktı ve şu an 9-10 bin TL civarında. S22 de 799$’dan satışa çıktı ve muhtemelen 13-14 bin civarlarında olur. Zaten Android cihazlar 1 ay içinde 1-2 bin TL eriyor. İlk çıkışında belki daha...
  50. grbzz

S20 ve Note 20 serilerinden uzak durun. Bu cihazların güç aldığı işlemci maalesef sıkıntılı. Tavsiyem S22 serisini beklemeniz olur. En azından S22 bütçenize denk gelecektir.
  51. grbzz

Sanal RAM destekli Samsung telefonlar

One UI 4’ü inceledim ama böyle bir özelliğe hiç denk gelmedim. Amiral gemisi cihazlar için RAM sorun olmasa da özellikle giriş ve orta segment cihazlar için Android gibi RAM sömüren bir işletim sistemine karşın müthiş bir hamle olmuş. Helal olsun semsang ??
  52. grbzz

Yardım Huawei son silinenlerden silinenleri geri getirme

Bildiğim kadarıyla Cloud yoksa geri getiremezsiniz. Çünkü iOS’te de son silinenlerden silinen fotoğraflar ancak iCloud ile tekrar geriye getirilebiliyor.
  53. grbzz

Bir insan iPhone’a neden geçer?

Herhangi bir şirket değil işte anlayamadığınız kısım bu. Geçmişinde herhangi bir veri sızıntısına izin vermeyen bir şirket. Huawei veya Facebook gibi değil. Sadece sizin bilgilerinizi sizin için saklıyor ve bunları satmıyor. Buradaki önemli olan nokta veri toplamasından ziyade bunları nasıl...
  54. grbzz

Mesele 3. partilerle sağlayıp sağlayamamak değil, ki bu tarz uygulamaların güvenilirliği de sorgulanır. Eğer her şeyi 3. Partilerle çözeceksek iOS ve Android geliştiricileri hiçbir şey yapmasın biz oradan buradan uygulamalarla bunları kendimiz yapalım. Mesela iOS’in bunu direkt olarak son...
  55. grbzz

İşte bundan bahsediyoruz zaten. Gizlilik hepimiz için müthiş önemli bir mesele. Ülkemizde aslında var iCloud+ ile ulaşılıyor ama kullanıma kapalı hala. Rusya gibi bir ülke olmadığımızı düşünüyorum, gelecektir :)
  56. grbzz

Reklam mı? Facebook ve türevlerinin donunun rengine kadar bilmesi ve yetmeyip bunları satması sizi rahatsız etmiyorsa eyvallah ama çoğu insan bundan rahatsız olur ve önemser de. Diyelim ki IP maskeleme yaptınız ya diğerleri? Onlar Android’in temelinde yok nasıl yapacaksın da zor şeyler değil...
  57. grbzz

Umarım gelir hepsi oldukça güvenli ve rahat hissettiren şeyler. Android’in bu konuda daha hassas olması lazım zaten. Kullanıcı sayısı iOS’in nerdeyse iki katı.
  58. grbzz

Belli ki iPhone kullanmıyorsunuz ve işkembe-i kübradan sallıyorsunuz. İlk olarak ne Google ne de Facebook sizi izleyemez. Aşağıda görmüş olduğunuz seçeceğiz kapattığınız takdirde uygulama sizi katiyen izleyemez. Örneklemek gerekirse Android bir cihazda birkaç dakika önce Chrome üzerinden yapmış...
  59. grbzz

M31s

Navigasyon kısmında zaten iki seçenek var: Tuşlar ve Kaydırma Hareketleri. Kaydırma Hareketlerini seçtiğin takdirde kullanabilirsin.
  60. grbzz

Yardım 20W şarj başlığı iPad'e uyar mı?

Hiçbir şey olmaz. Orijinal olduğu sürece istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  61. grbzz

iPhone 13 Instagram Story Sorunu

İlginç. Ama sorun cihazdan ziyade uygulamadan kaynaklı gibi. Uygulamayı silip tekrar yüklemeyi denediniz mi?
  62. grbzz

Yardım Telefonumda Bir Sorun Var!

Ekran paylaşma bir FaceTime özelliği. FaceTime ile biriyle konuştuysanız çıkmıştır. Başkasının eline geçme gibi bir durum mümkün değil, sakin :)
  63. grbzz

Haber Galaxy S22 Ultra'nın görseli beklentileri yükseltti!

Hangisi inovatif? 45W mı 5000mAh mi? Hızlı şarjda çok daha yüksek rakamları gördük. mAh zaten bir şey ifade etmiyor ki önceki nesille aynı zaten. Burada işlemci önemli bir faktör ve bir A15 Bionic gibi verimlilik sunacağını sanmıyorum. Performans olarak zaten şimdiden geride kaldı. Aşağıya...
  64. grbzz

Değmez. Bana göre yerleşik S-Pen dışında hiçbir espirisi yok. Zaten S21 Ultra’da harici olsa da destek mevcut.
  65. grbzz

Ultra tam bir koftu. Hiçbir iddia yok. Kocaman süslü sözler var ama içi boş gibi. Önceki nesile göre şu kadar daha iyi pil şöyle performans artışı şu bu hiçbir şey yoktu. Şahsen “Ultra” modele bir sinematik video yakışırdı ama hala 8K’larla 108MP’lerle uğraşılıyor. Android tarafı bu kafayla...
  66. grbzz

Sızdırılan özelliklere bakılırsa evet yok ama belki kullanılacak sensörler ve yazılım ile iyi bir iş çıkabilir ortaya. Ama video konusunda net şekilde Apple’ın gerisinde kalır dediğin gibi. Apple artık çığır açtı.
  67. grbzz

Haber Samsung'un 5 yıl boyunca güncelleme alacak cihazları belli oldu!

Geçen Şubat ayında 3 + 1 olarak bir adım atılmıştı bu çok daha tatminkar olmuş. Amiral gemilerine en az 4 sürüm olması lazımdı zaten. Keşke S10, Note 10 ve S20, Note 20 serileri de dahil edilseymiş. Android 13’ü çok rahat kaldırabilecek cihazlar çünkü.
  68. grbzz

Samsung’un kamera tarafında artık bir atılım yapması iyi olur. Malum Apple Lidar sensörü iPhone’a dahil etmesiyle beraber hem gece modunda hem de portrede rakiplerine kıyasla oldukça iyi. Umarım heyecan uyandırır. Donanım açısından oldukça iyi olacağı aşikar. Heyecan verici noktalar var. 1750...
  69. grbzz

Soru Samsung'un yeni almış olduğu Snapdragon kararı hakkında

Zaten Note şu an için imkansız duruyor. Hem baz model bile Note 20 Ultra’dan daha iyi olacağı için hem de 12-15 bin arası bir şey olacağı için bakmanızı tavsiye ettim. On ikiyi cepten çıkartabiliyorsanız bir kaç bin de çıkar herhalde :)
  70. grbzz

Soru Samsung'un yeni almış olduğu Snapdragon kararı hakkında

Gelme olasılığı yok çünkü Note serisi zaten sona erdi. Kalem de bundan sonra S serisi ile beraber gelicek. 2 gün sonra çıkıcak olan S22 serisi de S-Pen desteği ile geliyor. İsterseniz ona da bir göz atın. Note ailesine benzer bir tasarıma da sahip. Bütçeniz el verirse de onu almanız daha iyi...
  71. grbzz

Samsung A51 Suya düştü

O pembelik mürekkep akması. Piksellerin bozulmasından kaynaklanıyor ve zamanla da yayılır tüm ekrana. O yüzden bir an önde servise gönderin.
  72. grbzz

Soru Apple Watch SE vs Series 3

Evet evet ABD dahil her pazarda satılıyor hala. En azından bir önceki ya da iki önceki nesil olsa alınabilir ama 3. Seri eskidi artık. Bakalım belki fiyatlar biraz inerse SE alabilirim. 1644166654 Karşılaştırma bir bak istersen ama Apple saatler bildiğim kadarıyla Android ve Tizen saatlere göre...
  73. grbzz

Maalesef... 1644158357 Saat ve telefon aynı ekosistemde olmadığı zaman sıkıntı oluyor maalesef. Çok bilmiyorum Samsung saatlerini ama Watch SE alabilirsin belki.
  74. grbzz

Soru S10 plus mı ve s20 FE mi

Yaklaşık 3 yıl kullanmış biri olarak söylüyorum S10 serisi artık alınmaz. S20 FE de alacaksanız sadece Snapdragonlu modelini alın çünkü içerisinde bulunan Exynos işlemci son derece sıkıntılı. Dokunmatik sorunu da seri daha ilk çıktığında vardı ve sonradan çözüldüğü söylendi. Zaten kronik bir...
  75. grbzz

Tabii ki de 5 yıllık bir saatle eş değer olamaz ama Series 3 için garip bir olumlama gördüğüm için bir fikir almak istedim. Onu bende anlamıyorum açıkçası. Hadi Series 5 olsa neyse de niye bu kadar eski bir modeli hala satıyorlar anlayamadım. Gerçi bu aralar saat ikinci planda. Bir saate 4-5...
  76. grbzz

Yardım iPhone SE 2020 ekran parlaklığı

Konudan bağımsız olarak telefonu ne kadar zaman önce aldın? Benim 6 aylık ve %90 pil sağlığı.
  77. grbzz

Haber iPhone SE ve Air 5'in tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Apple’ın sayfasından çıkardığı her ürün için oluyor bu maalesef. iPhone XS ve 11 Pro için de böyle ütopik rakamlar isteniyor. Fiyatlandırmaları Apple tarafından yapılmadığı için de kafalarına göre fiyat yazıyorlar. Bunlara bakıp yorum yapmak doğru olmaz. Siz sanırım 8Plus’ı bi hayli...
  78. grbzz

Muhtemelen geçmez. Şu günkü hesapla zaten max 8 binden başlar zaten.
  79. grbzz

iPhone 8 plus portre sorunu

İsterseniz önce bir sıfırlamayı deneyin. Yazılımsal olduğu için muhtemelen düzelecektir.
  80. grbzz

M31s

Uygulamalar arasındaki geçişten mi bahsediyorsun? Eğer o ise navigasyon ayarlarından ayarlayıp yapabilirsin sanırım. Android 11 ile gelen navigasyon barından oluyor o kaydırma ile uygulamalar arası geçiş.
  81. grbzz

Öneri İphone 6s müzik uygulama önerisi

Öğrenciysen ayda 9 liraya Spotify öneririm. İndirip offline şekilde de dinleyebilirsin.
  82. grbzz

Hayır. Sadece tek bir model çıkacaktır. Plus gibi versiyon olursa iPhone 14 ailesinin önü kapanır zaten.
  83. grbzz

En güzeli aslında iPhone 8 kasasında Face ID'li bir tasarım. O boyuta tam ekran efsane olur. iPhone 12 ve 13 mini gibi de diyebiliriz. Gerçi 300 dolar bandından olursa muhtemelen Touch ID ile gelir yine. Merakla bekliyorum.
  84. grbzz

Soru 10 bin bütçeye telefon önerisi | iPhone 11 alınır mı?

Uzun ömürlü bir cihaz istiyorsanız zaten Apple’ı tercih edin. iPhone 11 de sizin için en uygun cihaz olacaktır. Donanım olarak zaten Android cihazlardan hem daha güçlü hem de uzun yıllar güncel kalacak. Ama yerinizde olsam eğer acil de değilse bence Mart ayını bekleyin derim. Yeni nesil iPhone...
  85. grbzz

samsung s 20 ultra mı not 20 ultra mı

Bütçeniz OnePlus 9 Pro’ya yeterse (en son 15 bin filandı) 9 Pro, yetmezse de S21. Zaten o ikisinden başka bir seçenek yok şu an için. Ancak sakın ola Exynos 2100 öncesi bir işlemci kullanan cihazlara bakmayın, başınız yanar. 1643886717 Apple gelirinin %57’sini iPhone’dan sağlıyor. Ayrıyeten...
  86. grbzz

Haber Samsung A52 modeline Android 12 ve One UI 4 güncellemesi geldi!

S10 serisine 3 gün önce geldi. Bir iki gündür de deneyimliyorum. Ben hiçbir sıkıntı görmedim ama çok bir espirisi olmayan bir sürüm olmuş. Daha dolu beklerdim.
  87. grbzz

Soru Microsoft office 365

Bildiğim kadarıyla Word Online'ı ücretsiz şekilde kullanabiliyorsun. İndirmeye filan gerek yok.
  88. grbzz

Soru iPhone 13 Pro Max vs. S21 Ultra [Kamera]

Apple hiçbir zaman gereksiz özelliğe boğan bir firma olmamıştır. Çünkü ne yaparlarsa yapsınlar çok ufak bir iyileştirme bile olsa o ürünü havada karada satıyorlar. Mesela 6s ve Xs. Önceki nesilden neredeyse hiçbir farkları yok ama Android rakiplerini 10’a katladılar satışlarda. Ancak Android...
  89. grbzz

Soru iPhone 13 Pro Max vs. S21 Ultra [Kamera]

Zaten iki firmanın da kamera anlayışı yıllardan beri aynı. Galaxy serisi cihazlar daha canlı, dinamik renkler ve detaylı yerine yumuşatılmış kareler sunarken, iPhone’lar her zaman daha doğal renkler ve detaylı kareler sunar. Genel olarak da gerek video gerek gece modu, portre, makro, video…...
  90. grbzz

Yardım Samsung Galaxy A11 nasıl sıfırlanır?

Zaten servise gittiğinde ona yeni bir kurulum yaparlar. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok.
  91. grbzz

Soru iPhone için 64 GB hafıza yeter mi?

Söylediğiniz şekilde bir kullanım güdecekseniz yeterli olur. Ardından da bir 50GB’lık iCloud+ satın alırsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Daha önce kullanmış olduğum ilk nesil SE 32GB olmasına rağmen hala daha boş alanı mevcut ve çok rahat güncellemesini de alıyor mesela. Ek olarak da ilerde...
  92. grbzz

iOS 16 ile Gelebilecek Tüm Yenilikler!

SE, 11, Xr gibi cihazlar için zaten şarj sömüren bir özellik olur ama çok gerekli mi emin değilim. S10 kullanırken hiç kullanmadım desem yeridir. Yine de gelirse OLED ekranlı modeller için güzel bir seçenek olur tabi. 1643647364 Doğru. Sayıları da artırılmalı gerek. Örneğin Safari için widget...
  93. grbzz

iOS 16 ile Gelebilecek Tüm Yenilikler!

Haziran ayında yapılacak WWDC etkinliği yaklaşırken iOS’in en yeni sürümü olacak iOS 16 hakkında bazı sızıntılar ve iddialar ortaya çıkmaya başladı. Ben de sizlere hem bu sızıntılardan bahsedip hem de yepyeni sürümde gelmesini istediğim şeyleri harmanlayıp sizlere sundum. Sizler de aşağıya iOS...
  94. grbzz

Yardım Telefon şarjdayken oyun kasması ?

Muhtemelen ısıdan kaynaklı işlemcinin verimliliği düşüyordur. Yine de siz bir Apple ile iletişime geçin.
  95. grbzz

Herkese selamlar. Uzun zamandan beri küçük de olsa bir Apple ekosistemi kurma hayalim var. Tabi her ne kadar da kapağım SE’e kaysa da dövizin uçuşa geçmesiyle rahatlıkla alabileceğim SE biraz beni zora sokacak hale geldi. Bunun için SE ve Series 3 için detaylı bir araştırma yaptım, kullanıcı...
  96. grbzz

Soru Bence xiaomi 12 ailesini unutun, anca yurtdışı getirebilirsiniz

Döviz temel bir sorun ama bana göre onun kadar önemli bir sebep de var: Pazar bulamamak. Dövizin çok daha düşük olduğu yıllarda bile Android üreticileri amiral gemisi segment cihazları satmakta zorlanıyordu satsa da çok çok düşük miktarlarda satıyorlardı ki bu sadece ülkemizde olan bir şey...
  97. grbzz

iPhone 13 Pro' nun şarjı hızlı bitiyor

Aldığınız ekran süresinin ekran görüntüsü paylaşır mısınız? Bahsettiğiniz cihaz şu an en iyi batarya ömrüne sahip çünkü. Garip bir süre varsa zaten hemen servise gönderirsiniz ya da değişim talep edersiniz.
  98. grbzz

Haber Xiaomi, Pekin'de yıllık 300.000 araç üretimi için otomobil fabrikası açıyor.

Maşallah Samsung gibi olmadıkları market kalmayacak yakında :) Ancak çok takdir ettiğim ve telefonları haricinde çok başarılı bulduğum bir firma. Uyguladıkları ucuz fiyat-tatminkar kalite politikası ile her markette de başarılı olurlar. Merakla bekliyorum. Özellikle de bir arabanın dahil...
  99. grbzz

Soru iPhone SE 2020'mi Yoksa XS mi?

Ekran ve boyut harici bir avantaj sağlamaz. O yüzden tavsiye etmem şahsen. İşlemci, kamera ve güncellik açısından SE birkaç adım önünde.
  100. grbzz

Haber iPhone'ların zamlı fiyatları ne kadar olacak?

Bu rakamlar bana çok abartı geldi. Her ne kadar da pahalı olsalar da çoğu insan “uzun süre idare etsin” düşüncesi ile hala iPhone almaya devam ediyor. Zaten satışlar iyi olmasa Apple 2. bir mağaza (ayrıca Avrupa’nın en büyüğü) açmazdı. O yüzden Apple, iyi satış rakamları elde ettiği bir...
  101. grbzz

Soru Batarya ile ilgili

%20 altına düşürmemeniz zaten güzel. Onun haricinde şarjdayken kullanmak da pile dezavantaj sağlar. Zaten hızlı şarjın verdiği ısı bir de üzerine telefonu kullanmak çok sağlıklı değil. Buna ek olarak%100 olmadan çıkarmanızı öneririm. Aslında en sağlıklı az ve sık şarjdır. Böylelikle devir...
  102. grbzz

Samsung Exynos

Samsung sınırlı sayıda ülkeye Snapdragonlu modelleri sunar o yüzden gelmesi imkansızla eşdeğer. Ancak S21 serisi Exynos 2100’den güç alıyor ve bu işlemci oldukça iyi. SD 888 ile neredeyse eşdeğer.
  103. grbzz

Soru "Kalitesiz" sınıfına girmeden alınabilecek en uygun fiyatlı telefon.

Bu fiyat bandında çok iyi bir cihaz bulmak imkanız. Eskiden Realme cihazları bu fiyatlarda geziyordu ama şimdilerde onlarda uçtu. Tavsiyem bütçeye artırıp Poco M3 Pro 5G'ye bakmanız olur. Dimensity 700 (7nm) işlemci, 90 HZ ekran, iyi bir pil ve ortalama bir kamera(lar)ya sahip. 4GB'lık olan...
  104. grbzz

Öneri iPhone xr mı? SE2 mi? eğer xr ı seçerseniz xr yerine S3 ü bekliyimmi çok oyun oynayan biriyim.

SE'nin kamera ve performans dışında bir cilvesi yok aslında. Performans olarak Xr da oldukça iyi bir cihaz zaten her Apple cihazın olduğu gibi. Sadece kamera olarak SE gerçekten çok daha iyi. 11 serisi ile çok yakın sonuçlar veriyor. Özellikle portre konusunda ek bir donanım olmamasında rağmen...
  105. grbzz

Redmi note 8 ile iPhone takası mantıklı mı?

Yani siz bilirsiniz o zaman.
  106. grbzz

Arkadaşlarınızla Veya Sevgilinizle Konuşurken Konu Bulamıyor Musunuz? | Konu Bul Discord Bot

Emin olun değil. Eskiden iyiydi ama şu an oldukça düşük aktiflik. Neyse konuyu dağıtmayalım. Umarım karşılığını alırsınız.
  107. grbzz

Yahu yüklenir yüklenmez değil ama olay sadece uygulama değil ki. Bırakın 6'yı benim 6S kullanan arkadaşım bile şarj aleti olmadan gezemiyor ve 10'ar 10'ar düşüyor şarj. Bunları da unutmamak lazım. O yüzden hiç bulaşmayın derim. 6S de çok eski değilse olabilir ama ilk çıkış bir cihazsa bence ona...
  108. grbzz

Bundan vermesi lazım, kesmez.
  109. grbzz

Ya o eklemesin siz ekleyin ama 6'yı almayın. 6 olacaksa elinizdeki kalsın daha iyi.
  110. grbzz

Arkadaşlarınızla Veya Sevgilinizle Konuşurken Konu Bulamıyor Musunuz? | Konu Bul Discord Bot

Olur olur öyle düşünme. Ama umarım sadece buraya konu açmamışsındır. Çünkü forumumuz ölü gibi bir şey maalesef. (online olan üye sayısına bak)
  111. grbzz

Mübarekler altın gibidir eskise bile değer kaybetmez o yüzden 6S zor. 6 verirse de kabul etme derim.
  112. grbzz

Rez. Buralar değerlenirse diye. Bir göz atacağım. Eline sağlık.
  113. grbzz

S20 Video Sabitleme Sistemi

Buna mı benziyor?
  114. grbzz

Soru Nasıl moderatör bulunur ?

Teessüf ederim, sicilimi kirletmek istemem baltalamakla filan :) Umarım bulursunuz. Belki bu işlerle uğraşan birileri varsa size yardımcı olurlar.
  115. grbzz

Yok ya şaka takılıyorum. İlk başlarda olsa iyi forumlarda hep böyledir. Ben 5 kuruş almadan aylarca bu forum için emek harcadım ama severek yaptım. Yani sanırım bu biraz şans işi. Hiç mi talip olan yok?
  116. grbzz

Bi' sakal atarsanız yaparlar herhalde.
  117. grbzz

Rehber iPhone SE 2020 anormal ve düzensiz şarj düşüşü çözümü

"Bu yöntemin amacı zaten pili kalibre etmek değil, pil ile yazılımın senkron olmasını amaçlayan bir yöntem." Cevap: Kalibre eder diye diyen sizsiniz ben değil. Ha siz bu kalibrasyon değil bu senkron olmasını sağlayan bir yöntem derseniz bu da diğer bir hurafe (niye böyle dediğimi birazdan...
  118. grbzz

Rehber iPhone SE 2020 anormal ve düzensiz şarj düşüşü çözümü

Ne kalibresi Allah aşkına? Nokia döneminde miyiz? Bu bahsettiğiniz "sözde" kalibre işi pile fayda sağlamayı bırakın zarar bile verir. Günümüzde kullandığımız telefon pillerinin bir devir sayısı vardır ve bu devir sayısı cihazın en iyi pil performansı sunacağı dönemi kapsar. Eğer siz bu devir...
  119. grbzz

İphone Bluetooth açılıyor ama wifi simgesi açılmıyor

En güzeli Destek uygulaması işe bir Apple ile görüşün. Uzaktan test ile sorunu anlayıp ona göre yazılımdan veyahut donanımsal olduğunu size aktaracaklardır.
  120. grbzz

IOS 15 Güncellemesi ile Whatsapp yedeğimin silinmesi

Numaranız değiştiyse yedekler de gider muhtemelen. Çünkü yeni bir numara o ona ait bir kayıt.
  121. grbzz

Soru 10 Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası Önerisi olan ?

Ben Bilgi Sarmalının ve Limit’in TM için olanlarını almıştım çok da memnun kaldım. Limit biraz pahalı olabilir ama diğeri nispeten daha ucuzdur. Gerçi 5 yıl oldu şimdiki fiyatını bilemem :) O iki yayını önerebilirim. Özellikle Limit çok soru tutturur sınavlarda.
  122. grbzz

Haber Windows 11 uyumluluk aracının final sürümü yayınlandı

Hocam peki yüklesek kasma vs. sorunlar yaşatır mı? Gerçi gereksinimler sağlanmadıktan sonra yüklenir mi onu da bilmiyor da. Benim de sadece işlemci kırmızıyı yedi çünkü.
  123. grbzz

Haber iOS 15 çıkış tarihi açıklandı!

Sanırım iCloud’da bir hata oluştu. Bazılarında Whatsapp yedeği kaybolmuş.
  124. grbzz

Haber Windows 11 uyumluluk aracının final sürümü yayınlandı

Bende bunu bekliyordum ama maalesef red yedi benimki. RAM, depolama ve diğer gereksinimlere yeşil yaktı ama işlemciye kırmızı. Çok da güzel olmuş 11.
  125. grbzz

iPhone SE 2020 Kullananlar Kulübü

Eğer garanti bitmeden pil sağlığı kısmında "servis" yazar ise ücretsiz değişim yaparlar. Ama onun dışında ücreti siz ödersiniz. Çünkü pilde bir sorun olmadan ücretsiz değişim olmuyor. Ama örneğin pil sağlığı iyidir ama cihaz %10'da kapanıyorsa o zaman yine ücretsiz yaparlar. Yani temel olarak ya...
  126. grbzz

Anket IOS 15 kullanmaya başlayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

Galiba öyle bir şey ama olarak anlayamıyorum. Ama sanırım bir hata çünkü her zaman olmuyor. Mesela bir kez açıyorum kamerayı ses geliyor ardından 3-4 kez daha deniyorum bu sefer hiç bir ses gelmiyor. Gerçi yazılım ile bu tarz bir sorun çıkar mı ondan da çok emin değilim.
  127. grbzz

Anket IOS 15 kullanmaya başlayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

Genel olarak çok ciddi bir hata almadım. Sadece güncellemeden sonra kameradan bir garip ses gelmeye başladı. Gerçi bu daha önceden varmıydı yokmuydu ondan da çok emin değilim. Onun dışında pil açısından şu an bir sorun yok ama gün sonundaki aldığım ekran açıklığını konuya eklerim.
  128. grbzz

iPhone 12 Mini Ekran Donma Sorunu

Sanmıyorum. Çünkü iCloud ile sadece fotoğraflar, kişiler, uygulama verileri vb. şeyler yedekleniyor. Zaten siz mevcut yazılımı sileceğiniz ve yenisini yükleyeceğiniz için eski sorunlu (eğer öyle ise) yazılım iCloud ile geri gelmeyecektir.
  129. grbzz

iPhone 12 Mini Ekran Donma Sorunu

iTunes üzerinden bir temiz kurulum yapın derim. Eğer yazılımsal ise mutlaka çözülür sistemi baştan kuracağınız için ama düzelmezse o zaman bir Apple Destek ile görüşürsünüz.
  130. grbzz

iPhone SE 2020 Kullananlar Kulübü

iOS 15'i yükleyen var mı?
  131. grbzz

Soru iOS 15 Yuklemeli miyim?

Çıktığı gibi yükledim ve şu an için aşırı bir pil kullanımı oluşmadı. Ayrıyeten pilin zamanla performansını kaybetmesi Apple’a has bir şey değil. Yaklaşık üç sene amiral gemisi bir Android cihaz kullandım ve son dönemde performansı neredeyse bilmem-kaç-yıllık 1. Nesil SE ile aynı seviyeye geldi...
  132. grbzz

IOS 15 Güncellemesi ile Whatsapp yedeğimin silinmesi

iCloud’a yedeklediğiniz taktirde silinmesi pek mümkün değil aslında kesin olarak son dönemde yedek aldığınıza emin misiniz? Gerçi daha ilk sürüm olduğundan dolayı bir hata olmuş olabilir ben şahsen yaşamadım. Eğer çok önemli değilse 15.1’i bekleyin derim. Sorunların büyük bir kısmı mutlaka...
  133. grbzz

iPhone SE 2020

Bugün SE ile 4. günüm ve aklınızdaki soru işaretlerini büyük ölçüde gidermeye çalışacağım. Performans ? A13 Bionic için fazla söze gerek yok :) Pil ? Dün tek şarj ile 6 saat 2 dakikalık bir ekran açıklığı elde ettim. Ki bu süre içinde iOS 15 güncellemesinin de yapıldığını ekleyeyim. Bu da...
  134. grbzz

Soru Xiaomi Redmi Note 8 Nasıl Bir Telefon?

Yok artık. 1627986605 O civarlarda daha iyi cihazlar var. Mesela TCL'nin birkaç modeli çok daha memnun edicidir.
  135. grbzz

Snapdragon 865 kaç yıl daha götürür?

O iş sadece işlemciye bakmıyor maalesef. Burada diğer çok önemli bir nokta da yazılım. Hele ki bazı MIUI sürümleri cihazları telef edebiliyor. Aynı marka olmasa da Android ekosisteminden örnek vermem gerekirse kendi cihazım (S10) ilk yıllarında çok iyi bir performans sunarken şu an oldukça...
  136. grbzz

Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Gereksiz eleştirilere girmeseniz mi acaba? Çünkü daha cihazımın modelini bilmeden daha iyi bir pil performansı sunacak bir cihazdan örnek veriyorsunuz. Sıfır oyun ile 1 dolum şarj ile max verdiği süre 3 saat cihazın. Ki dün gece 11 sularında şarjdan aldım ona rağmen oran bu. Buyrun: Arka plan...
  137. grbzz

Bugün telefonum tam 2 yıl 3 aylık oldu ve tüm samimiyetimle ifade edebilirim ki aldığıma pişmanım ve maddeler halinde olan sıkıntıları sizlerle paylaşacağım: İlk sıkıntısı pil. Zaten aldığım ilk dönemlerde de çok iç açıcı olmayan cihazım şu an pert durumda. Günde min. 2 max. 3 kez şarj...
  138. grbzz

İphone 11 Ios 14.5 E Güncellenmeli Mi?

Biraz daha bekleyin derim. Çünkü güncelleyen çoğu kullanıcı pil problemi yaşıyormuş.
  139. grbzz

Icloud Drive Iphone Saklama Alanımda Gözüküyor Ve Yer Kaplıyor????

İkisi aynı şey değil. iCloud ayrı iCloud Drive ayrı. Önce aşağıdan iCloud'a giriş yapın ve oradan iCloud Drive verisini silin. Eğer telefonda yer kaplamasın istiyorsanız Ayarlar > iCloud girin ve oradan Drive'ı kapatın. https://www.icloud.com/
  140. grbzz

Iphone 11Fotoğraf

Anytrans diye bir uygulama var iTunes benzeri. İsterseniz onu indirin ve deneyin.
  141. grbzz

Yeni Alınmış Garantideki Iphone’ların Batarya Değiştirme Koşulları

Garantisi olsa bile öyle önüne gelen her cihazın pilini ücretsiz değiştirmiyorlar. Önce servisin bakması lazım. Aşağıda daha detaylı bir açıklama mevcut: https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/battery-power
  142. grbzz

Iphone 11Fotoğraf

Bilgisayarınız Windows mu MacOS mi?
  143. grbzz

Iphone 7 Kayıt Durumu

O zaman yönetmelikten önce getirilmiştir cihaz. Sorun olmadan kullanması normal.
  144. grbzz

Bu Telefon Nasıl

Bütçeniz nedir?
  145. grbzz

Iphone 7 Kayıt Durumu

Ben de haberlerden okuduğum kadarıyla biliyorum. Cihazlar sadece kayıtlı olduğu pasaport sahibine ait hatlar ile çalışıyor şeklinde genelde haberler.
  146. grbzz

Iphone 7 Kayıt Durumu

IMEI kaydı yapılmış ama cihaz kimin pasaportuna kayıtlı ise o kişinin hattı ile çalışır diye biliyorum.
  147. grbzz

A70 Ekran Hızı Yavaşlama

O zaman bir arka plan etkinliklerini kapatın uygulamaların, düzelmezse sıfırlarsınız.
  148. grbzz

A70 Ekran Hızı Yavaşlama

Erken değil de eğer yavaşlama gibi bir durum söz konusu ise yapmayın derim.
  149. grbzz

Google Asistan Bizi Dinliyor Mu?

Müneccim olmadığı için dinlemek zorunda tabii. Ki dinlese de ne olacak sanki? Dua edin başkaları dinlemesin. Google'dan zarar gelmez :)
  150. grbzz

Iphone 12 Wifi Kopma Zayıf Bağlantı Sorunu

Donanımsal bir sorun da olabilir ama önce yazılımsal mı donanımsal mı anlamak lazım. Her şeyden önce ağ ayalarını bir sıfırlayın. Baktınız düzelmedi iTunes ile cihazı sıfırlayın. Sorun hala devam ediyorsa zaten muhtemelen donanımsal kaynaklıdır. O yüzden Apple ile görüşüp çok geçmeden cihazı...
  151. grbzz

A70 Ekran Hızı Yavaşlama

Böyle bir yavaşlama varsa sebebi ya cihazın çok dolu olması veyahut RAM'i sömüren uygulama(lar) vardır. Öncelikle uygulamaların arka plan aktivetelerini kısıtlayın ve cihazın yeniden başlatın. Hala düzelmezse de cihazı sıfırlayın. Ancak şu an kesinlikle Android 11'i güncellemeyin. Cihaza daha...
  152. grbzz

Iphone 12 Mini Mi Samsung Galaxy S20 Plus Mı?

S20 ve eküri cihazları ısınma sorunları yaşıyor. Şikayet sayfaları kaynıyor. Bazıları çözüldü dese de cihaz zorlandığı takdirde elde tutulmaz ısılara çıkabiliyor. Ki ısınma sorunu çözüldü diyelim bu sefer de pili su gibi içen bir 990 var. O yüzden S20 serisinden bir cihaz ben şahsen önermem...
  153. grbzz

Öneri Konu

Bluetooth 5.0 olması gerekiyor cihazda ikili bağlantı için. iPhone 6'da da olmadığı için bağlanmaz sanırım. iPhone 8 kullanan arkadaşım saat ve kulaklığı bağlayabiliyordu mesela.
  154. grbzz

İphone Den Androide Video Nasil Gönderilir?

Ben arkadaşın Android cihazların Wi-Fi sekmesinde bulunan Wi-Fi Direct üzerinden gönderilebilir diye anladığım için imkansız dedim. Oradaki kastım 3. parti uygulamalar değildi yani. Böyle uygulamalar ile yapıldığını da bilmiyordum doğrusu.
  155. grbzz

Tamam o zaman yine bir uygulama gerekiyor. Benim bahsettiğim direkt ayarlardan kısmındaki Wi-Fi Direct.
  156. grbzz

Kabine Bugün Toplanacak | Yeni Kısıtlamalar Gelir Mi | Sınavlar Ne Olacak

Marketler falan filan açık olacak mı ki olmayacaksa yarın tütün stoğu yapayım.
  157. grbzz

Bir uygulama üzerinden mi yaptınız? Çünkü Wi-Fi Direct ile bu mümkün değil. Örneğin: S10 ve SE.
  158. grbzz

Rica ederim :)
  159. grbzz

Sdn Forum Kullanıcılarına Göre En Iyi Telefon Markaları!

Teknoloji cehaleti yorumlar.. Bari önce Google'a yazsaydınız da bunca saçma sapan yorumları yapmasaydınız. 1619425396 MIUI kullanıcılarına çeşitli sorunlar yaşatmış olabilir ama bu tarz sorunlar emin ol diğer OS'ler için de geçerli ve sorun yaşayan cihazlar genellikle giriş veyahut orta segmnet...
  160. grbzz

Android bir cihaz'ın iOS bir cihaza Bluetooth veya Wi-Fi Direct ile veri aktardığı nerde görülmüş? İmkansız. Ancak sosyal medya ağları ile mümkün böyle bir şey ya da mail.
  161. grbzz

S20 Fe Nasıl Cihaz?

? Isınma ve ekran soruları var. Kronik olmasa da ben şahsen almanızı önermem.
  162. grbzz

Iphone 12 Almaya Değer Mi?

Değer. Cihazın memnun edemeyeceği tek bir noktası bile yok.
  163. grbzz

Iphone 13 Beklenmeli Mi?

13 serisi ya da adı her ne olacaksa çok bir yenilik getireceğini düşünmüyorum açıkçası. Yeni özellikler gelse bile büyük ihtimalle Pro modellerde yer alır ve zaten bütçeniz ile Pro bir model almanız da imkansız. Muhtemel seneye o miktarla ancak yeni serinin giriş modelini alabilirsiniz. O yüzden...
  164. grbzz

Samsung Galaxy A 51 Alınırmı ?

+1 3500 seviyesine M51 en mantıklı seçenektir. Yanılmıyorsam 3700'e kadar bulunuyor.
  165. grbzz

Başıma Gelenler..

Şıp diye çözmüşsünüz vallahi ben niye düşünmedin acaba arkada bir şey açık kalmadığını. Bir şey açık kalsa zaten bildirim panelinde tarayıcının medya göstergesi çıkar. Laf olsun torba dolsun yapmayın.
  166. grbzz

Başıma Gelenler..

Onu yaptım zaten yaptığım halde durum değişmedi. Büyük ihtimalle sorun uyg. kaynaklı. Virüs gibi bir şey olsa hard resetten sonra düzelirdi.
  167. grbzz

Başıma Gelenler..

Bundan sonra kullanmayacağım Samsung Interneti. Ancak aynı şey Chrome'da da olursa şayet o zaman satacağım son çare. 1619353592 Gündüz denemedim şahsen ama bugün aralıklarla deneyeceğim. 1619353639 Rom işine hiç girmek istemiyorum şahsen. Garantisi de bitti ama yine de içimden gelmiyor...
  168. grbzz

Başıma Gelenler..

Cümleten günaydın. Dediğim gibi aynı şey tekrar başıma geldi. Halbuki telefonumu resetledim ve bu işlemden sonra virüs olsa dahi kalmaz ama sanırım virüslük bir durum yok. Yine saat 3 sularında bir deneyeyim dedim ve YouTube'u Samsung İnternet üzerinden açtım ve rastgele bir video seçtim...
  169. grbzz

Başıma Gelenler..

Sabah anlatacağım.
  170. grbzz

Başıma Gelenler..

Arkadaşlar maalesef ki tekrar başıma geldi. Uyandığımda detaylı bir biçimde anlatacağım. Ama bu sefer bu saçma durumun kaynağını buldum = Samsung Internet.
  171. grbzz

Başıma Gelenler..

Telefonu sıfırladım şu anlık bir sıkıntı yok. Tekrarlarsa artık başka çare düşüneceğiz.
  172. grbzz

Başıma Gelenler..

Hard reset sonrası bir sıkıntı kalmaz genelde. Akımlık bir durum da yok zaten. İşimiz yazılımla donanımla değil. 1619283190 Sağ ol..
  173. grbzz

Başıma Gelenler..

Muhtemelen arlarında ben de varım... Yok bundan sonra hiç kullanamayacağım. Kullanırsam da dediğinize bakarım. 1619281162 Şimdi yedek aldım, wipe data yapacağım.
  174. grbzz

Başıma Gelenler..

Umarım o tarz bir şeydir ama reklam gibi bir ihtimali pek düşünmüyorum artık. Hadi reklam desek o klavye sesleri ne iş, bilemiyorum. Verisini filan silip devre dışı bıraktım zaten. Bundan sonra da Chrome kullanmayı düşünüyorum. 1619273914 Şarj oluyor şimdi dolsun hemen yapacağım.
  175. grbzz

Başıma Gelenler..

Tam tersi. Her yeni sürümle güvenlik daha da artıyor. Ben S6 kullanıyorken (6.0 idi galiba) cihazda reklam çıkıyordu hem uygulamalarda filan değil yani ayarlarda, mesajlarda ya da ana ekranda.
  176. grbzz

Başıma Gelenler..

Bunu bilmiyordum şahsen. Bir daha elimi sürmem.
  177. grbzz

Başıma Gelenler..

Güncelleme almazsan daha beter aslında bu. Ben 11 kullanıyorum. 1619273335 Bataryayı mı çıkar? Sen hangi devirden geliyorsun arkadaşım? :) S10 bu çıksa neyse de. 1619273386 Sağ ol. Bazı VPN'lerde olabiliyormuş ama öyle pek bir inceleme yapmadım açıkçası.
  178. grbzz

Başıma Gelenler..

Aman aman S20olmasın da. Doğacaksa Apple doğsun bir zahmet :D
  179. grbzz

Başıma Gelenler..

Bence de 5 harfli ama pazartesi bir hocaya kendimi ve telefonumu bir üfürteceğim. 1619271911 Ürpermemek elde değil bir de gecenin bir vakti yani. Gelişmeleri aktaracağım.
  180. grbzz

Başıma Gelenler..

O VPN'yi de yıllardır kullanıyorum ve bu zamana kadar bir absürt olay görmedin düne kadar. Zaten de kaldırdım. Zaten virüs filan bulaştıysa VPN'den bulaşmıştır. Çünkü telefonda öyle başka garip bir uygulama ya da dosya mevcut değil.
  181. grbzz

Başıma Gelenler..

İnterneti kapattığım halde hatta telefonu kilitlediğim halde devam etti baya bir süre. Keşke reklam olsa ama sanmıyorum.
  182. grbzz

Başıma Gelenler..

O kısımdan da yaptım şu an için temiz. 1619269649 İnşallah. Sağ olun.
  183. grbzz

Başıma Gelenler..

Teşekkür ederim. Ben de öyle düşün ama kulaklığı çıkardıktan sonra da devam etti. Gelen müzik hoparlörlerden geliyor direkt. Bir deneyeyim.
  184. grbzz

Başıma Gelenler..

Onları hallettim zaten. Ama muhtemelen biri telefonu benle beraber kullanıyor..
  185. grbzz

Başıma Gelenler..

Taradım ama bir şey bulumadı maalesef. Gerçi VPN üzerinden bulaştı ise o uygulamayı kaldırdım. 1619268446 Umarım. Tüm şifrelerini değiştirdim zaten. Herhalde bir sorun olmaz.
  186. grbzz

Başıma Gelenler..

Ben de inanamıyorum hala. Normalde mobilden anlayan biriyim ama beynim durdu. Bir de her şeyi telefondan yapan biriyim. Bütün şifrelerim ve bankacılık uyg. telefonumdan. Gün içerisinde dönüş olmazsa sıfırlama yapacağım.
  187. grbzz

Başıma Gelenler..

Sıfırılama yapacaktım ama Samsung uzaktan erişimden önce sıfırlama yapmayın dedi. O yüzden aramalarını bekliyorum. Eset'i de deneyeceğim. Teşekkür ederim.
  188. grbzz

Başıma Gelenler..

Herkese merhaba sevgili forumdaşlarım. Normalde bu tarz konuları pek açmam ama sizelere başıma gelen bir hayli garip bir olayı anlatacağım ve önerilerinizi alacağım. Öncelikle olaydan bir bahsedeyim: Dün gece saat 3 sularında telefonumdan kablosuz kulaklık takılı olarak dizi izliyordum. Diziyi...
  189. grbzz

Telefon Önerisi

Bütçeyi zorlarım derse M51 ve Redmi Note 10 Pro. Zorlayamam derse de Redmi Note 10. Bunun yanında Realme 7'ye de bakabilirsiniz.
  190. grbzz

One Uı Arayüzünü Yükseltilebilir Miyiz?

Eğer güncelleme desteği son buldu ise mümkün değil. Ancak One UI'ı öyle kafanıza göre yükseltemezsiniz. Örneğin S8, One UI 2'ye bile yükseltilemiyor HWC nedeniyle. Ki bir rom bulsanız bile cihazlarda feci bir yavaşlama yapabilir.
  191. grbzz

iPhone 13 fotoğrafı sızdırıldı

Zaten 12 serisine fazlaca benzeyeceğini biliyorduk. Kamera tasarımı biraz garip olmuş ama mühendislikle alakalı bir durumdur muhtemelen. Pro serisinde de bir çapraz konumlandırma mevcut.
  192. grbzz

İphone 12 Mi Alayım 11 Mi?

Eğer bütçeniz yetiyorsa 12 alın tabii. Birçok geliştirme mevcut. En önemlisi de 5G'li cihaz.
  193. grbzz

Apple'ın Yeni Tanıttığı Ürünler

iMac'lerin yeni tasarımı güzel hoş incelemiş ama renkleri ?? Elegantlık gitmiş. Ama sanırım eskiye bir mesaj var. Renkler çok benzer: Ama yine de böyle bir değişimin olması hoşuma gitti. Donanım kısmından pek anlamadığım için pek bir yorum yapmayacağım. ... Bir de tanıtımda eski kalın...
  194. grbzz

Yavaş yavaş geliyor işte. Onca şeyi bulup özet geçmek kolay mı sanıyorsunuz?
  195. grbzz

Evet fark var. Büyük modelin ekranı Pro Display ile aynı dediler sanki.
  196. grbzz

Apple Tv Yeni Kumandası

Nasıl tam belli değil? Adamlar tanıtımda gösterip anlattı. Saçma sapan konular açıp durmayın.
  197. grbzz

İpad Air Zam !

Onu demiyorum. Bin TL arttı demişsiniz ya bin değil 600 TL zam yapılmış diyorum.
  198. grbzz

İpad Air Zam !

600 lira arttı. 5799 idi.
  199. grbzz

Pil ömrü gibi donanımsal üstünlükler de var ama MacOS de çok önemli bir detay tabii. 1618942860 Yok geçen yıl 6 buçuk gibi bir fiyattan girmişti bu yıl çok uçmuş. 1618943035 8. Nesil de zamlanmış. Hayret iPhone'lara yapmamışlar.
  200. grbzz

Keşke olsa hemen gider alırım. Bu arada adı gibi parası da Pro olmuş.. Neyse ki diğer cihazlara zam yapmamış Apple.
  201. grbzz

Yine bir Macbook etmez tabii ki. Zaten Macbook niyetine kullanmak istersen klavye de alman lazım. O zaman da benzer fiyatlara geliyor.
  202. grbzz

Mini kalktı herhalde ya iki tanıtımdır tanıtmadılar. Fakire ürün yapmıyor artık Apple..
  203. grbzz

Macbook seviyesine getirmişler resmen. Üstüne üstlük bunca şeye rağmen hala 799 dolardan başlıyor fiyatı. Param olsa hemen alırdı.
  204. grbzz

Kırılmaz merak etme sen :)
  205. grbzz

Yeni iPad Pro müthiş olmuş. M1 işlemci, 5G, Thunderbolt, Liquid Retina XDR (Dolby Vision destekli) ve çok daha iyi bir kamera ve dahası. Tam anlamıyla mükemmel olmuş.
  206. grbzz

Jailbreak Dpgk Sorunu

@ThorJ o bu işlerle uğraşıyordu belki yardımcı olabilir. Ama silmek isterseniz nasıl yapılacağını anlatayım.
  207. grbzz

iPhone pahalılığı sizce mantıklımı

iPhone pahalı değil vergiler ve döviz kuru yüksek. Avrupa'da veya ABD'de yaşayan biri asgari ücretle bile alabiliyor.
  208. grbzz

Ram Temizleme

Android sistemi RAM'in en az 2/3'ünü net kullanır. Bunun üzerine arka planda çalışan uygulamalar eklendiğinde çıkan sonuca pek şaşırmamalı. Mesrka kendi cihazımda 8GB RAM var ve ortalama 4GB'ı sistem ve arka plandaki uygulamalar tarafından kullanılıyor. Yani temizlemeniz pek mümkün değil. Belki...
  209. grbzz

Sizce samsung ailesinin en karizmatik tasarıma sahip cihazı hangisi?

Note 20 Ultra ama bronz. Sadece Samsung değil, bu zamana kadar gördüğüm en elegant cihazdır.
  210. grbzz

Iphone Xr Alınır Mı?

Aslında farklı noktalardan bahsetmiyoruz olay senin yanlış yazımından kaynaklanıyor. Sen ilk mesajında 2 kat optik zoom yazmışsın eğer iki kat optik zoom aralığı yazsaydın bir sorun olmayacaktı. Şimdi sen 2 kat optik zoom dersen bu o cihazda bir 3. zoom kamera olduğunu gösterir. Ama senin...
  211. grbzz

Iphone Xr Alınır Mı?

Zoom yakınlaştırmadır. 11 de uzaklaştırma var geniş açı yani. Optik zoom olması için ek bir kamera gerek.
  212. grbzz

Iphone Xr Alınır Mı?

11, pil olsun kamera olsun performans olsun çoğu alanda iyileştirmelere sahip. Xr da 11'in aman aman gerisinde bir cihaz olmasa da ben olsam, bütçem de yetiyorsa 11 alırdım. Ekran konusunu da dert etmeyin OLED bir panelden geçseniz bile alışırsanı ki 11'in ekranı abartıldığı kadar kötü değil...
  213. grbzz

Iphone Xr Alınır Mı?

11 de 2 kat optik zoom yok. O kısmını düzelt istersen.
  214. grbzz

Poco M3 Pro Ortaya Çıktı

Çok gereksiz bir model olmuş. Bu cihaz ülkemize gelse min. 3 binden giriş yapacaktır. O segmnette de Redmi Note 10 var ve şahsen alacak olsam Redmi Note 10'u tercih ederim. Bir de Poco mu Xioami mi Redmi mi karşılıklığı var. En azından Poco -ayrı firma olsa da- giriş segmneti cihazları...
  215. grbzz

A70 Android 11

Çok alakasız yorum yapıyorsun, değeneksiz seviyesinde. Bilgin çok yüzeysel o yüzden bu tarz konularda pek yorum yapmamaya bak. Yanlış yönledirmeden ceza alırsın yoksa.
  216. grbzz

A70 Android 11

A10s ve J4+ 'ın donanımı A70 ile aynı olmadığından dolayı böyle bir çıkarım yapmak yanlış olur. Düşük donanıma sahip cihazlar sorun yaşayabilir ama A70 bunlardan biri değil. O yüzden çıkarım yaparak ilerlerken insanları yanlış yönlendirirsin.
  217. grbzz

A70 Android 11

Ebeveynlerinizin cihazları A70 mi?
  218. grbzz

A70 Android 11

Ne alakası var şimdi bunun pil performansı ile? Cihazın donanımı ve yazılımı burada önemli olan faktör.
  219. grbzz

A70 Android 11

Bu her güncelleme için geçerli olmaz. Genelleme yapmayın.
  220. grbzz

2000 TL Civarı Telefon Önerisi

Tüm elektronik cihazlar olduğu gibi telefonlar da dövize bağlı. Bence şimdiden almaya bakın. İleri dönemlerde şimdiki kadar ucuz telefon bulamayabilirsiniz. Bu fiyat bandı için de önerim TCL 10L. Fiyatına göre donanımı gayet iyi.
  221. grbzz

2021'de Hangisi? iPhone 11 vs iPhone XS

Emeğine sağlık çok keyifli bir yazı olmuş. Ancak Xs de 625 nit parlaklık sunuyor istersen düzelt.
  222. grbzz

Matematik' ten bıktım usandım ne yapmalıyım?

Ben 20 yaşında olduğum halde iş konusunu dert etmiyorum ve okuluma bakıyorum ki senin önünde en az 10 yıl var. O yüzden bunları daha şimdiden düşünme. Strest iyi bir şey değildir, rahat olmaya bak. Ben orada yaşamadığım için nasıl bir ortamı olduğunu bilemem ama kendi memleketimde de teknik...
  223. grbzz

Kaç yaşındasın?
  224. grbzz

Niye bu bakar takıyorsun ki? Herkes matematik yapacak diye bir kaide yok. Bazı insanlar sözelcidir ve ne yaparsa yapsın kavramayaz. Sen de sözel derslere asıl ve açığı o şekilde kapatmaya çalış. Kendim de bir örnek vermem gerekirse ilk okul, orta okul ve lisede mat benim belalımdı. Son sene...
  225. grbzz

Oppo reno 3 pro mu? Samsung s10 plus mı?

Ondan diyoruz ya balon diye. S21 serisinin kamerasının S20 serisinden geride olması akla mantığa sığmaz ama firma balon olduğu için garip garip puanlamalar yapıyor. Zaten siteye en iyi video kalitesine sahip cihaz hangisi diye bir baksan bile iPhone'u göremediğin anda ne olduğunu anlarsın :)
  226. grbzz

Yine tekrar ediyoruz siz kağıt üzerinden konuşuyorsunuz. 6-7 saat ekran açıklığı en son sürümde imkansız. Sadece mesajlaşma ile alabilirler o ekran süresini. Dxomark balon bir sitedir ve bu forumdaki herkes de bilir. O yüzden pek onun verilini sunmayın derim hiçbiri gerçeği yansıtmaz çünkü...
  227. grbzz

Şimdi siz karşıdan konuşup yorum yapıyorsun ben kullanarak yorum yapıyorum. Ayrıca bu işler öyle Epey'i açıp şusu iyi busu iyi demekle olmuyor o yüzden dikatlice okumanızı tavsiye ederim: 1. İlk olarak ben dahil çoğu kullanıcı cihazı WQHD+ modunda kullanmıyor. Çünkü bu mod hem daha fazla pil...
  228. grbzz

Oppo Reno 3 Pro iyi bir cihaz olsa da ben şahsen o cihaza bir amiral gemisi demem ve 6 bin gibi bir parayı da vermezdim. S10+ da aynı şekilde yine güzel bir cihaz olsa da sizi özellikle de pil konusunda memnun etmez. Benim size önerim S10 Lite'dır. Bu saydığınız iki cihazdan da her bakımdan...
  229. grbzz

iPhone 7 Hoparlör Çalışmıyor

Aniden olduysa dediğiniz gibi donanımsal değildir. Yapabileceğiniz tek şey iTunes ile bir sıfırlamak ya da yapabilirseniz DFU ile yeni bir yazılım kurmak. 1618424991 Üyelerimiz ne kadar zeki değil mi? Şıp diye anlarlar olayı..
  230. grbzz

7500 TL'ye alınabilecek en iyi telefon

iPhone 11 öneririm. Android düşünürseniz de OnePlus 8. Fiyat arttırma gibi olanak varsa S21'e de bakabilirsiniz. Ama imkan yoksa 11 ve OP 8 alınabilecek en iyi ve en uzun ömürlü cihazlardır. Donanım olarak ikisi de birbiri ile eşdeğer. Yazılım açısından da OnePlus, Android tarafındaki en sade...
  231. grbzz

Arkadaşlar gifli foto yapılmıyor

https://gifcompressor.com/tr/
  232. grbzz

Apple Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu Yeni SE Modeli Olacak Mı?

Apple'ı biraz hafife almışım :) Merakla bekliyorum ama SE gelmez diyorum ben.
  233. grbzz

Siri, 20 Nisan Etkinliğini Ağzından Kaçırdı

Pek sanmıyorum ama yine de belli olamaz Apple'a.
  234. grbzz

Siri, 20 Nisan Etkinliğini Ağzından Kaçırdı

https://www.apple.com/apple-events/ Doğru çıktı. Bakalım neler göreceğiz.
  235. grbzz

Mi10T vs Iphone X

Bazı sorunlar bizim ülkede pek yansımaz çoğu kuruluş firmalarla çalışıyor çünkü. Şimdi bir tane buldum özelden atıyorum size. S20 FE diye çıkmasa da 990 ısınma üzerine haberler mevcut. Neticede S20 serisi (bazı ülkeler hariç) 990 kullanıyor. Bir tane örnek video bırakayım isterseniz bir bakın:
  236. grbzz

Mi10T vs Iphone X

Türk teknoloji site linkleri yasak olmasa buraya sererdim ama maalesef yasak. Haber kısmından gerilere gidin bulursunuz malum cihaz çıkalı 1 yıl oldu. Ek olarak ünlü teknoloji haber sitelerine girip 990 heating issue diye yazarsanız karşınıza çıkacaktır.
  237. grbzz

Mi10T vs Iphone X

İtham demek suçlamak demektir ben size suç atmıyorum. Sadece çok fazla olay olmuş, her teknoloji sitesinin ve en ünlü içerik üreticilerinin konu aldığı bir durumu duymayan birinin teknolojiyi çok takip etmediğini varsaydım. "Sen teknolojiden anlamazsın, sen teknoloji özürlüsüsün" deseydim o...
  238. grbzz

Mi10T vs Iphone X

@Yumurta kafa, @Castaft, Hangi konuyu eleştirdiğim gayet açık. Konu sahibine yanlışa sürükleyecek bir öneri yapıp, uyarınca da çevir gazı yanmasın yapmaya çalışmayın. Konu teknolojinin telefondan ibaret olup olmadığı değil. Konu dışı yapacağınız her yorum da size eksi yazavaktır. Haberiniz ola.
  239. grbzz

Mi10T vs Iphone X

Ne kadar ilgili olduğunuz ve öneriniz beni alakadar etmez. Ama kronik sorunlu ve çok da haberdar olmadığınız bir cihazı önermeniz doğru değil belirtmek istediğim bu.
  240. grbzz

5500 TL' ye kadar telefon önerisi

Mi 10T ve SE 2020'ye bir bakın derim.
  241. grbzz

Xiaomilerde, iphone daki gibi güçlü parola atama ve parolalar

Samsung ve Apple diyebiliriz. Ben mesela hiç şifre girmeden her here parmak iziyle giriş yapabiliyorum.
  242. grbzz

Mi10T vs Iphone X

O zaman teknolojiyi çok takip etmiyorsunuz. Geçen yıl 990 hakkında sayfalarca haber yapıldı. Araştırmanızı öneririm ve önermemenizi öneririm. Samsung'un destek blogunda S20 FE hakkında tonlarca şikayet mevcut. Emin olmak için araştırabilirsiniz.
  243. grbzz

SE tuttu denilemez çünkü geçen yıl satılan iPhone'ların içindeki oranı gayet ufaktı. Daha pahalı olmasına rağmen insanlar 11 serisini tercih etti ve Apple istediğini elde edemedi. Hatta Xr bile bir önceki yılın ürünü olmasına rağmen gayet iyi bir satış yakaladı. Yani öyle sadece ucuz diye...
  244. grbzz

Yeni SE çıkmaz bence. Çünkü Apple artık küçük ekranlı cihazların satılmadığını 12 mini ile anladı. Cihazın üretimini bile durduracaklar. Ayrıca 12 serisi kapış kapış giderken önünü kesebilecek yeni bir cihaz biraz zor gibi. Tabii yine de ihtimal yok değil.
  245. grbzz

Xiaomilerde, iphone daki gibi güçlü parola atama ve parolalar

Samsung Pass gibi bir şey ise o Xiaomi de yok. Ama onun yerine Google Smart Lock'u kullanabilirsiniz.
  246. grbzz

Umarım olur keyifle de seyrederiz ama tanıtıma 1 hafta kala duyuru yapmaz Apple genelde.
  247. grbzz

Mi10T vs Iphone X

Uzun yıllar iOS kullananlar Android'e geçince genellikle pişman oluyor. Mi 10T güzel bir cihaz alınır mı alınır ama eğer ki sosyal medyayı aktif kullanan biri iseniz uzak durun derim. iOS'in optimizasyonunun yarısı Android'de yok maalesef. Ek olarak iPhone'a alıştıysanız, Mi 10T'nin kamerası...
  248. grbzz

Tamam da Apple bir duyuru yapmadı. Siri'nin 20 nisanda bir etkinlik var demesi üzerine haber yapılıyor. Kesin bir açıklama yok. O yüzden belli oldu denilmez.
  249. grbzz

LG neden telefon dünyasından ayrılıyor?

Çinli firmalar pazarı domine ettiği için LG'nin çekilmesi çok normal. Samsung bile zorlanırken LG zaten dayanamazdı.
  250. grbzz

Daha lansman tarihi onaylanmadı o yüzden "belli oldu" gibi bir tabir kullanmak doğru değil. Siri meselesine pek güvenmiyorum açıkçası bir hata olmuş olabilir. Çünkü Apple, Haziran ayındaki etkinliği duyurdu. Bu aylarda bir etkinlik olsa önce onu duyururlardı mantıken. Ayrıca iPad ve Mac'ler...
  251. grbzz

İphone 4 iCloud sorunu

Telefonculara ben şahsen güvenmem. En olmadı Apple'ı ararsın ama önce birkaç şey var onları deneyelim. Şimdi ilk önce Ayarlar>Parola kısmına bir gir, orada iki faktörlü doğrulama kodu açık mı diye bir bak. Eğer ki açıkça onu kapatmamız lazım büyük ihtimalle o kodu orada yazacak bir yere çıkar...
  252. grbzz

İphone 4 iCloud sorunu

Peki aile içinde başka bir Apple cihaz var mı?
  253. grbzz

İphone 4 iCloud sorunu

Apple kimliği girdikten sonra kodun yazılacağı bir bölüm çıkması lazım çıkmıyor mu?
  254. grbzz

İphone 4 iCloud sorunu

Şimdi o zaman şöyle yapın: Apple kimliğinize giriş yapın ve oradaki güvenilir telefon numarasını ailenizden birsininki yapın. Çünkü şuan güvenilir no kullandığınız telefon olduğu için işin içinden çıkamıyorsunuz. Buradan giriş yapabilirsiniz: Apple ID
  255. grbzz

İphone 4 iCloud sorunu

Demek ki o Apple kimliği başka cihazda da kullanılıyor. O cihaza bir kod gelir sizden onu istiyor.
  256. grbzz

İphone 12 ekran koruyucusu

Üzerinde bir koruma yok, taktırmak gerekir.
  257. grbzz

SDN reklam kanalı olmaktan çıkmalı artık

Herkes kazandığı paraya bakıyor açıkçası. Ürün övülmezse markalar ne ürün yollar ne de tanıtımlara çağırılır. Bu da kimsenin işine gelmez :)
  258. grbzz

i cloud şifresi unutulmuş telefona ne yapılmalı ?

iCloud sayfasına girip şifre sıfırlamaya girsin ve işlemleri tamamlasın. Başka bir yolu da yok maalesef.
  259. grbzz

SDN reklam kanalı olmaktan çıkmalı artık

Türkiye'deki çoğu kanalda bu var sadece SDN değil maalesef. Bir tek yabancı (çoğunlukla ABD) kanallarda iyi ve kötü yanlardan bahsediliyor. Ülkemizde de bir bilemedin iki kanal böyle ama onlarda da objektif olduğu için büyüyemiyor haliyle.
  260. grbzz

Google Play protect hakkında.

Doğru. Geçen yıl bir apk yüklendiğimde üstte "riskli uygulama lütfen kaldırın" gibisinden bir uyarı çıkmıştı. O yüzden genel olarak cihaza inen uygulamaları tarıyor sadece mağazadakileri değil.
  261. grbzz

Samsung'un Yeni Orta Segment İşlemcisi Exynos 1080 Antutu Testlerinde Snapdragon 865+'ı Ezdi Geçti!

Aslında mantıklı bir strateji. Deneme sürümü olarak kullanıyor ve eğer o parçada bir eksiklik varsa üzerinde oynama yapıyorlar. Kendi cihazında deneyip sorun çıkacağına onlarda çıksın diye düşünüyor olabilirler.
  262. grbzz

3.1 az önce geldi.
  263. grbzz

iOS 15'in tanıtım tarihi belli oldu!

Prosunu kullanıyorum ben ama gönlüme göre pek bir şey bulamadım maalesef.
  264. grbzz

Apple o konuda çok ketum davranıyor. Özellikle de yeni çıkan modeller için bir çözünürlük ayarı olması pil büyük avantaj sağlayabilir.
  265. grbzz

iphone kablosuz şarj

Şarj eder ama bunlar pek sağlıklı ürünler değil cihaz için. Spigen ve Samsung gibi güvenilir firmaları tercih edin derim.
  266. grbzz

Sizin cihazlar için çok faydalı olur ama LCD'li modellerde pile eksi yazar. Bakalım, umarım gelir. 1617130171 Bir ara çok modaydı o tarz şeyler. Samsung'un da vardı hatta çağrı kabul-red için bölüm bile oluyordu.
  267. grbzz

Benim de ilk dokunmatik cihazım LG idi. Ana ekranda olmasa da kilit ekranında yuvarlak saati kullanıyordum kılıfla çok güzel oluyordu. Ben de bir iki tane kullanırım ama bizimkiler çok sönük açıkçası. 12 ile hepsi yenilenecek deniliyor bakalım. Android kanadı daha cafcaflı işler çıkarır gibi.
  268. grbzz

İnstagram çöktü mü

Bende normal.
  269. grbzz

Apple'ın işi o zaten :D Ben ikisini de denedim ve gerçekten iOS'in widgetleri çok daha iyi. Hem tasarım hem işlev açısından.
  270. grbzz

2000-2500 tl telefon önerisi

Realme 7 öneririm.
  271. grbzz

Belki biraz taraflı olacak ama Apple aldığı özellikleri daha iyi hale getiriyor. Bu yıl da neyi alacaksa Android tarafından çok daha gelişmişini sunacaktır. Benzemeye başladı değil benziyor zaten (tasarım hariç) her sürümde de hem Android hem de iOS birbirinden özellik yürütmeye devam ediyor :)...
  272. grbzz

Evet o çok sinir bozucu bir olay. Bölünmüş ekran gelirse de anca büyük ekranlı modellere gelir sanırım. SE'de çok bir işlevi olmaz. Aynı şekilde AOD de LCD ekranlar için sıkıntı yaratabilir. Apple da böyle bir cihaz ayrımına girer mi, pek emin değilim.. 1617127832 Benim de kullanamayacağım bir...
  273. grbzz

Geçtiğimiz saatlerde Apple, WWDC 2021'in tanıtım tarihini açıkladı. 7 Haziran'da yapılacak olan etkinlikte başta iOS 15 olmak üzere MacOS 12 ve WatchOS 8'in de tanıtılması bekleniyor. Geçen yıl iOS 14 Widgets, Uygulama Arşivi, PiP ve Kompakt Çağrı gibi yepyeni özellikleri beraberinde getirmişti...
  274. grbzz

samsung s20

Ayırt edemediğiniz nokta şu: S20 kronik sorunlu iPhone 11'lerin sadece bazıları sorunlu ki bu her cihaz için geçerli. Her ciha serisinde çürük cihazlar vardır. S20 serisindeki kamera camı kırılan cihazlar gibi. Neyse daha fazla tartışmayacağım siz daha hangi cihazdan konuştuğumuzun bile...
  275. grbzz

samsung s20

Videoyu izledim ama cihaz Plus olan model neticede. En çok şikayet S20 ve S20 FE'den geliyor zaten attığım şikayetler de S20 ile alakalı zaten. @Erenist2020, Android 11 yazmıyor demişsiniz de cihazı yeni alan arkadaşların da ısınma şikayeti konu linkleri var orada. Kutu içinden Android 11 ile...
  276. grbzz

samsung s20

Nasıl öveceğinizi şaşırdığınızdan cihazları da karıştırdınız galiba. Konumuz S20 Plus değil S20. Konu sahibi S20'den bahsediyor :)
  277. grbzz

samsung s20

Yanlış bilgi tabii. Çözülmediği halde çözüldü diyorsunuz. Sorun çözülse kullanıcılae kalkıp hala ısınıyor der mi demez? Kısmi çözüm kesin çözüm demek değildir. İnsanlara kronik sıkıntılı cihazlar önermeyin.
  278. grbzz

samsung s20

Yahu sizin dediğinize mi inanacağım yoksa kullanıcıların Members'da herhangi bir S20 serisi cihazının çok fazla ısındığından yakınmasına mı? 990'ın sorunu Mongoose çekirdeklerinden kaynaklı. İstediği kadar güncelleme de verse ne ısınma sorunu ne de pil sorunu tamamen çö-zü-le-mez. Hala anlamak...
  279. grbzz

2021'in en iyi akıllı telefonu belli oldu

2020'nin diye düzeltin isterseniz bunlar geçen yılın cihazları. Bu yıl daha çıkacak bir sürü cihaz var. Başta iPhone 13 serisi.
  280. grbzz

samsung s20

Yazılımla halledilecek sorun var halledilemeyecek sorun var. 990 da donanımsal sorunlu. Belki düzeltmeler olmuş olabilir ancak ısıdeğerleri hala SD'li modele göre anormal.
  281. grbzz

samsung s20

Çok daha iyi bir tercih şimdiden hayırlısı olsun. 990 sorunlu bir işlemci. iPhone 11 sizi çok daha memnun edecektir.
  282. grbzz

Huawei P50 Pro+'nun tasarımları ortaya çıktı

Benimde aynı şekilde ama Google çok sınırlı pazara satış yapıyor maalesef..
  283. grbzz

iPhone 12 Pro iade

Apple 14 gün içinde iade kabuk ediyor. Sıkıntı çıkmaz büyük ihtimalle ana öncesinde müşterilerine hizmetlerini bir arayın.
  284. grbzz

(Videolu) Skandal! Samsung Galaxy S6 Ekranı İphone 12 ekranından daha kaliteli. Sebebi ne olabilir?

Temel olarak ikisi de iyi ve ikisinin de iyi ve kötü yönleri mevcut. Mesela S21U siyahları tam siyah gibi gösterirken, 12 Pro Max daha soluk gösteriyor. Ancak 12 Pro Max'in renkleri daha doğal ve HDR bakımından da daha iyi. S21U ise bazen renkleri çok doygun ve yapay şekilde gösterirken bazı...
  285. grbzz

(Videolu) Skandal! Samsung Galaxy S6 Ekranı İphone 12 ekranından daha kaliteli. Sebebi ne olabilir?

Doğal olmayan renkler sunması daha iyi olduğu anlamına gelmiyor. S6'daki renkler son derece yapayken, iPhone 12'deki renkler oldukça doğal. Ekranda da önemli olan yapay değil doğal olmasıdır. Güzelim 12'yi karalamayın :)
  286. grbzz

S6 QHD, 12 FHD+ ekrana sahip ama ikisi de temel olarak OLED ekranlar. Ancak abarttığınız kadar bir fark olması imkansız. Sadece Samsung'un eski panelleri çok daha sarımtırak ve doygun olduğu için size öyle gelmiştir. Yoksa 12 serisinin ekranının S6'dan kötü olmasının imkanı dahi yok. S21 Ultra...
  287. grbzz

Huawei P50 Pro+'nun tasarımları ortaya çıktı

Bu kadar ecük böcük on tane şey neden ekliyorlar hiç anlamıyorum. Pixel serisinden utansınlar. Adamlar 3-4 yıllık kamera sistemiyle çoğu Android cihazın dümdüz ediyor. Hala daha yazılımın önemini anlayamadılar..
  288. grbzz

Samsung Galaxy Note 10 Plus(Beyaz) ve Mavi S-Pen

O zaman sıkıntı olmaz.
  289. grbzz

Samsung Galaxy Note 10 Plus(Beyaz) ve Mavi S-Pen

Note 10 serisi ile uyumlu ise hiçbir sorun olmaz.
  290. grbzz

M51 hepsi buradan alinirmi

Hiçbir şüpheniz olmasın gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ben de 2 yıl önce telefonumu HB'den aldım hiçbir sorun yaşamadım. Kutu içindeki kulaklık da kablosuz değil normal kablolu.
  291. grbzz

One UI'da uygulama ikonlarının şekli nasıl değiştirilir?

Yapıyoruz bir şeyler ?
  292. grbzz

One UI'da uygulama ikonlarının şekli nasıl değiştirilir?

Bildiğiniz üzere *One UI'da uygulama ikonlarının şeklini (kare, yuvarlak vs.) değiştirme gibi bir ayar mevcut değil. Üçüncü parti uygulamalar ile yapılsa da şahsen ben Launcher kullanmayı sevmeyen biriyim. Bu yüzden launcher kullanmaktan hoşlanmayan kullanıcılar için uygulama ikonlarını kolayca...
  293. grbzz

Ben kullanmıyorum artık. Sadece kılcal çizikler var biraz.
  294. grbzz

iPhone 13 serisinden yeni sızıntılar

Apple artık "s" işine girmez. iPhone Xs ile boyunun ölçüsünü aldı. Çıktığı yılda X bile Xs'ten daha fazla sattı. 1616584515 iOS zaten oldukça akıcı bir arayüzdü 120 Hz ile nasıl bir deneyim sunacak merakla bekliyorum. Ancak çentik olayından çok emin değilim açıkçası çünkü bu kadar küçülmesi...
  295. grbzz

Orta düzey güç tasarrufu

%1'inde ancak o kadar pil var. Yeni telefonlar diye genellemeyin.
  296. grbzz

iPhone 13 Trailer — Apple (Konsept)

Bu yıl biraz "s" yılı olacaktır. Tasarım değişikliği olacağını sanmıyorum.
  297. grbzz

Sizce Pil Durumum İyi Mi Hesaplarmısınız %kaç pil sağlığım

+1 Amme hizmeti vermiyoruz forumda. İndirin ve bakıverin.
  298. grbzz

Satıcı Hepsiburada Ama Kargo Şirketi Başka

Benim de evimin yanında 2 tane kargo var. Hepsi insan gibi indiriyor ve bindiriyor. Alt tarafı 5-6 milyara alacağınız bir telefon için garip garip havalara girmeyin. Neyse konu dışı bir tartışmaya girmeyeceğim. İyi forumlar.
  299. grbzz

Satıcı Hepsiburada Ama Kargo Şirketi Başka

Ben cihazımı HB'den aldım hatta bırakın kargoyu satıcı bile HB değildi bir sıkıntı da yaşamadım. Bu kadar korkmanıza gerek yok. Ayrıca bütün kargocular kargoları filan fırlatmıyor. Hayatı sosyal medyadan yaşamayın. Herkes işinde gücünde. Söylediğiniz laf çok ayıp.