Haber Galaxy S22 Ultra'nın görseli beklentileri yükseltti!

Bu konuyu okuyanlar

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
galaxy-s22-ultra-dan-oldugu-dusunulen-gorsel-beklentileri-yukseltti.jpg

Samsung, Galaxy S22 serisinin lansmanının gerçekleşeceği Galaxy Unpacked etkinliği öncesinde Galaxy S22 Ultra modelinin canlı görüntüsünü yayınladığı düşünülüyor. Samsung Galaxy S22 Ultra, 5G uyumlu olarak geliyor. Buna ek olarak yenilikçi bir dijital S Pen sistemini bünyesinde barındırıyor. Son olarak ise amiral gemisi statüsünü koruyan pek çok yenilikle birlikte kullanıcıya ulaşıyor.

Galaxy S22 Ultra'dan ilk fotoğraf örneği, Samsung tarafından sosyal medya resmi hesaplarında göründü. Fotoğraf, Çin'in Pekin kentinde devam eden 2022 Kış Olimpiyatları'nın açılış töreni esnasında geldi.

Samsung Galaxy S22 Ultra'nın fotoğrafı düşük ışıkta çekildi. Yine de görüntü keskin ve net göründüğü için güçlü kamera sistemini yansıttı. Görüntü gerçekten de çok etkileyici duruyor. Bu noktada Galaxy S22 Ultra hakkında çok şey anlatıyor. Bu da dünya genelinde Galaxy serisinin beklentilerini üst safhaya taşıyor.

İşte o tweet:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Samsung’un kamera tarafında artık bir atılım yapması iyi olur. Malum Apple Lidar sensörü iPhone’a dahil etmesiyle beraber hem gece modunda hem de portrede rakiplerine kıyasla oldukça iyi. Umarım heyecan uyandırır.

Donanım açısından oldukça iyi olacağı aşikar. Heyecan verici noktalar var. 1750 nit bir ekranın -doğruysa tabiki- nasıl olacağını merakla bekliyorum.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Kalem note serisi gibi telefon içinde dahili mi olacak harici mi?

Ve son resimlerde gördüğümüz note serisine benzeyen köşeli tasarım resmi değil miydi, telefon tasarımı hala belli değil yani

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Kalem note serisi gibi telefon içinde dahili mi olacak harici mi?

Ve son resimlerde gördüğümüz note serisine benzeyen köşeli tasarım resmi değil miydi, telefon tasarımı hala belli değil yani
Buradaki olay telefonun tasarımı değil aslında. Tweet'te gördüğümüz telefonun çektiği görüntü.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Buradaki olay telefonun tasarımı değil aslında. Tweet'te gördüğümüz telefonun çektiği görüntü.

Yarım yamalak okuyunca böyle ? resim s22 ultra ile çekilmiş ?

Bence iyi duruyor ama bunu inanın anlayamayız telefonu ele alıp çekmek görmek lazım ne kadar düzenlemede olsa kendin çektiğin gibi olmaz diye düşünüyorum :)

Zoom gene 100x mi acaba yoksa düşürme falan olmuşumdur, çıkınca bakmak lazım.

Bakalım 13 pro max i sollayabilecek mi

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183

Bence iyi duruyor ama bunu inanın anlayamayız telefonu ele alıp çekmek görmek lazım ne kadar düzenlemede olsa kendin çektiğin gibi olmaz diye düşünüyorum :)

Samsung Galaxy S22 Ultra ile çekildiği de bir iddia. Henüz Samsung tarafından bu konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Ancak Unpacked etkinliğine sayılı günler kaldığı için böyle bir söylenti var ortada. İkinci soruya gelecek olursak, yakınlaştırmanın gene 100x olacağı düşünülüyor. Yine de ben fotoğraf kalitesi konusunda 13 Pro Max'i sollayabileceğini düşünmüyorum. Telefonu ele alıncaya kadar da fotoğraf üzerinde oynanma var mı yok mu o konuda da net bir fikre sahip olamayacağız :)

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Samsung Galaxy S22 Ultra ile çekildiği de bir iddia. Henüz Samsung tarafından bu konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Ancak Unpacked etkinliğine sayılı günler kaldığı için böyle bir söylenti var ortada. İkinci soruya gelecek olursak, yakınlaştırmanın gene 100x olacağı düşünülüyor. Yine de ben fotoğraf kalitesi konusunda 13 Pro Max'i sollayabileceğini düşünmüyorum. Telefonu ele alıncaya kadar da fotoğraf üzerinde oynanma var mı yok mu o konuda da net bir fikre sahip olamayacağız :)

Lider iphone ?

Ama şu var android in lideride samsung kim ne derse desin ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

S22 Ultra da,S21 ultra daki 10mp lik 10x optik zoom u kullanacagı söyleniyor yani 100x zoom yine yapacaktır. Fotoğraf konusunda 13 pro max ten daha iyi olabilir ama videoda 13 pro max kadar iyi olmaz.

Son düzenleyen moderatör:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bronz renkli s22 ultra nın tasarımı çok hoşuma gidiyor. Ama kamera donanımında s21 ultra ya kıyasla pek bir yenilik olmayacak gibi gözüküyor.
Sızdırılan özelliklere bakılırsa evet yok ama belki kullanılacak sensörler ve yazılım ile iyi bir iş çıkabilir ortaya. Ama video konusunda net şekilde Apple’ın gerisinde kalır dediğin gibi. Apple artık çığır açtı.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
S22 Ultra ile alakalı Samsung, ciddi anlamda beklentileri çok yüksek tutuyor. Özellikle Exynos 2200, hayatımda en merak ettiğim işlemci uzun zamandır. Fiyatlar zaten çok pahalı olacak, cihazı alabilme gibi bir durumum olmayacak ancak, S22 Ultra'yı özellikle de Exynos 2200'lü S22 Ultra'yı çok merak ediyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S22 Ultra ile alakalı Samsung, ciddi anlamda beklentileri çok yüksek tutuyor. Özellikle Exynos 2200, hayatımda en merak ettiğim işlemci uzun zamandır. Fiyatlar zaten çok pahalı olacak, cihazı alabilme gibi bir durumum olmayacak ancak, S22 Ultra'yı özellikle de Exynos 2200'lü S22 Ultra'yı çok merak ediyorum.
Aynen,bende merak ediyorum. Acaba Exynos, sd ile arasındaki farkı tamamiyle kapatabilecekmi onu merak ediyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ultra tam bir koftu. Hiçbir iddia yok.
Kocaman süslü sözler var ama içi boş gibi. Önceki nesile göre şu kadar daha iyi pil şöyle performans artışı şu bu hiçbir şey yoktu. Şahsen “Ultra” modele bir sinematik video yakışırdı ama hala 8K’larla 108MP’lerle uğraşılıyor. Android tarafı bu kafayla gittiği sürece Apple rekor kırmaya devam eder.

Sadece gece modunda güzel gelişmeler var o kadar. Ekran konusunda da 1750 nit ile bir rekor var.

S22 ve S22+ zaten geçiştirildi hemen. Önceki nesile göre pek değişen bir şey de yok ama tasarım olarak oldukça güzeller. S22 Ultra’yı hiç ve hiç beğenmedim.

Genel özellikler meraklılarına şu şekilde:
7C23D01C-BB5D-4232-A613-D51A1DC49773.png
15648B7D-35BB-4214-BC79-5C32C5C776B9.png

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Kocaman süslü sözler var ama içi boş gibi. Önceki nesile göre şu kadar daha iyi pil şöyle performans artışı şu bu hiçbir şey yoktu. Şahsen “Ultra” modele bir sinematik video yakışırdı ama hala 8K’larla 108MP’lerle uğraşılıyor. Android tarafı bu kafayla gittiği sürece Apple rekor kırmaya devam eder.

Sadece gece modunda güzel gelişmeler var o kadar. Ekran konusunda da 1750 nit ile bir rekor var.

S22 ve S22+ zaten geçiştirildi hemen. Önceki nesile göre pek değişen bir şey de yok ama tasarım olarak oldukça güzeller. S22 Ultra’yı hiç ve hiç beğenmedim.

Ekli dosyayı görüntüle 168092Ekli dosyayı görüntüle 168093
12 bit video çekme özelliği gelmiş. Ve ön kamera ve ultra geniş açılı kamera dışında yeni sensörler kullanıldığı söyleniyor. Tasarımı çok hoşuma gitti. Ama s21 ultra dan geçmeye değer mi? Bence değmez gibi gözüküyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
12 bit video çekme özelliği gelmiş. Ve ön kamera ve ultra geniş açılı kamera dışında yeni sensörler kullanıldığı söyleniyor. Tasarımı çok hoşuma gitti. Ama s21 ultra dan geçmeye değer mi? Bence değmez gibi gözüküyor.
Değmez. Bana göre yerleşik S-Pen dışında hiçbir espirisi yok. Zaten S21 Ultra’da harici olsa da destek mevcut.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Ekli dosyayı görüntüle 168092Ekli dosyayı görüntüle 168093

S21 ultra hiç değişmeyip s22 ultra olarak çıksa daha az yadırgardım.

Adamlar bildiğin note 22 ultra yapmış.

Bence tasarımı bu yüzden beğenmedin yani s serisine yakıştıramadın note 22 ultra olsa adı beğenirdin.

Şahsi görüşüm bu, herkesin böyle düşündüğünü düşünüyorum ?

Zaten fark ettiyseniz s22 ve + bildiğin S21 olmuş yani S21in güncel hali diyelim.

Ben s22 ultrayı beğendim ama note 22 ultra olmasını yeğlerdim bu cihazın ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ray Tracing, ARMv9, 45W hızlı şarj, 5000mAh önemsiz mi?
S21 Ultra da da 5000mah var fakat S22 Ultra nın pil ömrü s21 ultra dan daha fazla dayanıyor demiş the tech chap(exynos versiyonları kıyaslanmış). Ve S22 satışa sunulduğunda güncellemeler ile daha da iyi hale gelecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba iPhone 13 Pro Max i geçebilecekmi pil ömrü konusunda? Onu merak ediyorum.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
S21 Ultra da da 5000mah var fakat S22 Ultra nın pil ömrü s21 ultra dan daha fazla dayanıyor demiş the tech chap(exynos versiyonları kıyaslanmış). Ve S22 satışa sunulduğunda güncellemeler ile daha da iyi hale gelecek.

Acaba iPhone 13 Pro Max i geçebilecekmi pil ömrü konusunda? Onu merak ediyorum.
Bence geçsede iphone 14ü çıkarınca liderliği yine alır.

Buradaki mevzu apple her zaman önden gidiyor.

Apple adaptör ve kulaklık çıkarana kadar android pakede koyuyordu apple çıkardı ardından Android çıkardı.

Kabul etmek lazım apple her daim öncü oluyor her konuda.

Android babasını taklit eden 5 yaş çocuk gibi ?

Böyle konuşuyorum Allah nasip ederse ay sonu telefon alacam ortalama 18.000₺ bütçe ile hiç belli olmaz burada iphone 13 yerine S21 ultra fotoğrafıda paylaşabilirim :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ray Tracing, ARMv9, 45W hızlı şarj, 5000mAh önemsiz mi?
Hangisi inovatif? 45W mı 5000mAh mi? Hızlı şarjda çok daha yüksek rakamları gördük. mAh zaten bir şey ifade etmiyor ki önceki nesille aynı zaten. Burada işlemci önemli bir faktör ve bir A15 Bionic gibi verimlilik sunacağını sanmıyorum. Performans olarak zaten şimdiden geride kaldı. Aşağıya sonuçları koyacağım. Ray Tracing de yanılmıyorsam ilk kez OnePlus ile gördük. Yeni bir şey nerede? Yok. Dersen ki bir önceki nesilde bunlar yoktu. Evet yoktu ama sıradan bir kullanıcı bunları ne kadar fark edecek ve geçmeye değer mi? Belki hızlı şarj cezbedebilir. Yakında batarya test sonuçları da ortaya çıkar. Önceki nesille arasında müthiş bir fark olmayacaktır zaten. O zaman fotoğraf çok daha net ortaya çıkacak.

4616C0BF-E88A-4AE5-8AFE-C56CE2708FE6.jpeg

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sdn nin videosunda bütün s22 ler snapdragon ile geliyor denilmiş. Ama the tech chap exynos ve sd versiyonları olacak diyor. Hangisi doğru acaba?

Hangisi inovatif? 45W mı 5000mAh mi? Hızlı şarjda çok daha yüksek rakamları gördük. mAh zaten bir şey ifade etmiyor ki önceki nesille aynı zaten. Burada işlemci önemli bir faktör ve bir A15 Bionic gibi verimlilik sunacağını sanmıyorum. Performans olarak zaten şimdiden geride kaldı. Aşağıya sonuçları koyacağım. Ray Tracing de yanılmıyorsam ilk kez OnePlus ile gördük. Yeni bir şey nerede? Yok. Dersen ki bir önceki nesilde bunlar yoktu. Evet yoktu ama sıradan bir kullanıcı bunları ne kadar fark edecek ve geçmeye değer mi? Belki hızlı şarj cezbedebilir. Yakında batarya test sonuçları da ortaya çıkar. Önceki nesille arasında müthiş bir fark olmayacaktır zaten. O zaman fotoğraf çok daha net ortaya çıkacak.

Ekli dosyayı görüntüle 168101
Bence çıktıktan sonra daha iyi performans elde edecektir. Bu cihazlar şuan prototip yazılım kullanıyor. Benim s21 ultra nın bile s22 ultra dan multi core score u 100 puan daha yüksek.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Sdn nin videosunda bütün s22 ler snapdragon ile geliyor denilmiş. Ama the tech chap exynos ve sd versiyonları olacak diyor. Hangisi doğru acaba?

Bence çıktıktan sonra daha iyi performans elde edecektir. Bu cihazlar şuan prototip yazılım kullanıyor. Benim s21 ultra nın bile s22 ultra dan multi core score u 100 puan daha yüksek.
Exynos ile gelecek. Çünkü TR sitesinde bizim en iyi çipimiz diye bir cümle var. Ayrıca Almanya vs. ile aynı. Amerika sitesinde 8 Gen 1 diye yazıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 168101
Minecraft Bedrock Edition'da Ray Tracing var mesela senelerdir. Bu açıdan işlerine yarar son kullanıcının. Yani önemsiz değil demek istedim sadece. Yoksa 120W vs. gerçek inovatif.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Ekli dosyayı görüntüle 168027

Samsung, Galaxy S22 serisinin lansmanının gerçekleşeceği Galaxy Unpacked etkinliği öncesinde Galaxy S22 Ultra modelinin canlı görüntüsünü yayınladığı düşünülüyor. Samsung Galaxy S22 Ultra, 5G uyumlu olarak geliyor. Buna ek olarak yenilikçi bir dijital S Pen sistemini bünyesinde barındırıyor. Son olarak ise amiral gemisi statüsünü koruyan pek çok yenilikle birlikte kullanıcıya ulaşıyor.

Galaxy S22 Ultra'dan ilk fotoğraf örneği, Samsung tarafından sosyal medya resmi hesaplarında göründü. Fotoğraf, Çin'in Pekin kentinde devam eden 2022 Kış Olimpiyatları'nın açılış töreni esnasında geldi.

Samsung Galaxy S22 Ultra'nın fotoğrafı düşük ışıkta çekildi. Yine de görüntü keskin ve net göründüğü için güçlü kamera sistemini yansıttı. Görüntü gerçekten de çok etkileyici duruyor. Bu noktada Galaxy S22 Ultra hakkında çok şey anlatıyor. Bu da dünya genelinde Galaxy serisinin beklentilerini üst safhaya taşıyor.

İşte o tweet:
Snapdragon işlemci ile ülkemize geleceği söyleniyor.Umarım doğrudur.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Yıllarca samsung tarafından işkenceye maruz bırakılmış bir insan olarak söylüyorum. Dünyanın en iyi kameralı telefonunu çıkartsalar ve rakibi olan IOS cihaza göre çok daha uyguna bile verseler almam. Onun dışınca cihazda da öyle aman aman bir yenilik göremiyorum. Samsung zaten her cihaz tanıtımında efsane kameramız var şöyle güzel çekiyor böyle güzel parlıyor vs. diyor. Bakalım Apple tarafındaki yeni duyurulacak cihazla kıyaslandığında yanında nasıl kalacak

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Snapdragon işlemci ile ülkemize geleceği söyleniyor.Umarım doğrudur.
Bence Exynos 2200 daha iyi olur gelirse 8gen1 sıkıntılı işlemciymiş

Yıllarca samsung tarafından işkenceye maruz bırakılmış bir insan olarak söylüyorum. Dünyanın en iyi kameralı telefonunu çıkartsalar ve rakibi olan IOS cihaza göre çok daha uyguna bile verseler almam. Onun dışınca cihazda da öyle aman aman bir yenilik göremiyorum. Samsung zaten her cihaz tanıtımında efsane kameramız var şöyle güzel çekiyor böyle güzel parlıyor vs. diyor. Bakalım Apple tarafındaki yeni duyurulacak cihazla kıyaslandığında yanında nasıl kalacak

Gerisinde kalacak tabi ?