Arama sonuçlarınız

1. yusufYAZICI155

Soru Joven Academia Etkinliklerine katılan var mı?

Merhaba ben Elazığ'da bir üniversitede öğrenciyim otobüs durağının afişinde gördüm de. https://www.jovenacademia.com.tr/etkinliklerimiz/yaklasan-etkinliklerimiz/Elazig-Kisisel-Gelisim-Zirvesi-3-Nisan-2022 Oda arkadaşıma gidelim mi diye sordum. Fakat o baktı siteye konuşma yapıcaksın filan diyo...
  2. yusufYAZICI155

Duygusuzlaşma sorunu

Merhaba 18 yaşımdayım ve yazılım mühendisliği bölümüne yeni başladım Hataydan elazığa kyk yurdunda kalmaya başladım Bazı duygularımı hissetmiyorum hissedemiyorum. Ailemi, arkadaşlarımı, evimi, yaşadığım şehri özlüyemiyorum. Allah'a yada Atatürk'e karşı hiç birşey hisdedemiyorum. Aileme...
  3. yusufYAZICI155

Yardım Kiralık Evde PS4 buldum

Arkadaşlar ben hiç ps4 nasıl kurulur nasıl ayarlanır hiç bilmiyorum başkalarında bana oyun açıp oynardım Yaş 18 Ps4 bilgim sıfırın altında Şimdi biz galiba bir tanıdığımızdan ev kiraladık. Kendime oda filan baktım ps4 buldum ama çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ve oyunun olmadığınıda bilmiyorum...
  4. yusufYAZICI155

Yardım Üniversite seçimi

Sayısal puanımdan 330 puan aldım sıralama 116 bindeyim. Seçme konusunda birazcık tedirginim Yazılım mühendisliği seçmeyi düşünüyorum Fırat üniversitesi seçmeyi düşünüyorumda sitesini kurcaladım diyoki 3. ve 4. senelerini amerikada okuyacak mışız öyle yazıyor ben mi yanlış anladım Bir de...
  5. yusufYAZICI155

Öneri Ergenliğim Duygularıma Mal Oldu

Merhaba 18 yaşındayım ve ailenin tek çocuğuyum. Doğuştan işitme engelliyim işitme cihazı kullanıyorum. Çocuk yaşlarımda aşırı hareketliydim. Yaklaşık 9-12 yaşlarımın arasında ergenliğe girmiş olabilirim ve şu anda yavaş yavaş ergenlikten çıkıyorum. Ama sorun şu artık duygularımı hissetmiyorum...
  6. yusufYAZICI155

Soru Discord Nitro Için Karttan Para Çekemezse Ne Olur?

Merhaba ben farklı hesaplardan nitro alıyorumda peki bu diyelimki 12 eylülde para çekicek sanırsam ben ozamana kadar kartı iptal ettirmeyi düşünüyorum Yani ben paparadan hayalet kart oluşturdum ve 5 tlye filan limitledim bütün hesapları o karta yaptım diyelimki ben 12 eylülden 1 ay felan önce...
  7. yusufYAZICI155

Soru Kalın Ses Fobisi

Böyle bir konuyu internette bulamadım alakasız birşey çıkıyor Acaba kalın ses fobisi diye birşey var mı? çünkü bir twitch yayında birisini konuk olarak aldılar sesliye başladı şarkı söylemeye sesi çok kalındı hemde bayaa Herkes sesine bayıldı bir tek ben korktum sesinden paranormal korku...
  8. yusufYAZICI155

Soru Discord Özel Bilgilerin Paylaşılması

Merhaba diyelimki benim bir sunucum var Peki ben bu sunucuda x şahısın bütün sosyal medya linklerini, yaşını, doğum yılı, yaşadığı yer, akrabaların isimleri vb, sevdiği şeyler, gittiği okullar, izlediği filmler, gibi bunları sunucuda başkalarıda görebilecek şekilde paylaşırsam herhangi bir suç...
  9. yusufYAZICI155

Yardım Hangi Bölüm Seçmeliyim?

Merhaba ben yusuf İşitme engelliyim(%54) işitme cihazı kullanıyorum 18 yaşındayım. Benim ilgilendiğim alanlarım bilgisayar, yazılım, resim 1 ay sonra yks sınavına giricem ve bölüm seçicem ama bu konulardan hiç anlamıyorum. Ben ilk başta yazılım istiyordum babamda her ay doktor olur musun...
  10. yusufYAZICI155

İzinsiz Dosya Paylaşırsak Telif Hakkı Ne Olur?

Ben Home | BejoIjo Plugins bu sitedeki 3 oyun modunu türkçeye çevirdim fakat mod sahibine ulaşmaya çalıştım ama sadece bir alt yetkililerle konuşabildim değiştirilmiş dosyalara paylaşımına izin vermiyoruz diyo bide üstüne başka dil eklemiceklermiş Eğer ben yabancı bir siteden alıp türkçeye...
  11. yusufYAZICI155

işitme engelliyimde dizüstü ne kadar ses çıkarır?

Merhaba ben işitme engelliyimde işitme cihazı kullanıyorum ve cihazın farklı programları olduğu için bazı sesler duyulmayabilir. Geçen sene bilgisayar sesi olduğu fark ettim geçenlerde hep sessiz çalıştığını zannediyordum. Şimdi asıl soru Ben çocuk odamdayım dizüstü HP sanırım fanlı çünkü...
  12. yusufYAZICI155

Kilise Çanı neden kesikli 3 kez çan çalıyor

Merhaba Hatay'ın Merkezinde bir kilise var bizim dershanenin tam karşısında. Ders yaparken bazen çan sesleri geliyor. Geliyor gelmesine de önceden aralıksız çan çalardı. Bu aralar 2-5 defadır 3 kez çalıp biraz bekleyip tekrar 3 kez çalıp böyle tekrar ediyordu Yani merak ettiğim şey neden bazen...
  13. yusufYAZICI155

ÖSYM siteden başvuru yapanlara bir sorum var

Merhaba Ben işitme engelliyimde Engelli salonunda sınav yapmak için gerekli olanlardan bir tanesinde aday başvuru kayıt bilgilerinin bir fotokopisi diyor ben bunu normal aday başvurusu yapıpta (siteden). Ondan sonra sanırım bizim aday başvuru kayıt bilgileri çıkıyor. (Bilmiyorum) Şimdi...
  14. yusufYAZICI155

Mobil uygulamada Telif Hakları

Merhaba, Ben bir radyo dinleme uygulaması yapıyorumda şöyle bi 200-1000 kadar bir radyo çaldırtmayı düşünüyorum burda sorun yokta uygulamama radyonun logosu ve radyonun sesleri(canlı yayın radyo) eklersem telif hakkı vb olmaz mı? yada kurumun kazancını engeller miyim? yani kazanç desen...
  15. yusufYAZICI155

112 Operator Türkçe Yama

Merhaba, 112 Operator oyununun malesef Türkçe dili yapılmamış. Bende 1-2 ay süren bir Türkçe yama projemi bitirmiş bulunmaktayım. Bu yamamı sizlerle paylaşmak istiyorum. Lütfen yapmış olduğum yamayı başka sitelerde izinsiz paylaşmayınız. Kurulum: 1- youtube açıklamasına indirme linkini...
  16. yusufYAZICI155

Nvidia ile bazı oyunlar açılmıyor

Merhaba öncelikle babamın pcsini kullanıyorum inş bi zarar gelmezde Konu şu bi süre sonra nvidia artık bazı oyunları açmıyor gta 5 ve ets 2 açılmıyor oyuna girerken crash veriyorlar ama gta 5 in yedek olan çalışıyor ama kopyalamama rağmen açmıyor onuda ilginç.... ama ets 2 de en son girdiğimde...
  17. yusufYAZICI155

Bazı oyunlar açılmıyor

Merhaba gta 5 ve ets 2 bir süredir açılıyordu ve ikiside artık çalışmıyor? ikiside orjinal ve ama gta 5 te modlu hali çalışıyordu ama kopyala yapıştır felan yaptım kopyası çalışmıyor kopyalanmamış olanı çalışıyor hayret? ve ets 2 hem crack hemde orjinali çalışmıyor yani oyuna girince siyah ekran...
  18. yusufYAZICI155

Gözümü oynatınca birşey atıyor

Merhaba, Gözümü sürekli sola yada sağa bakınca başımda böyle vıyn vıyn vıyn birşey atıyor sanki ama sanırım bunu bazı dönemlerde hissetmeye başlıyorum Ayakta yürürken böyle gözimü tamamen sola bakınca vıyn vıyn atarken biraz dengem bozuluyor gibi Bir gün okulda beden dersinde biraz hızlı koşup...
  19. yusufYAZICI155

Erkek Parfümü Hangisinden Alsam

Evet konu başlıktaki gibi erkek parfümü arıyorum daha önce hiç almadım hangi parfümden alayım hem erkeklerın hem kızların beğendiği kokulardan istiyorum tercihleriniz veya kullandığınız parfümden memnun musunuz?
  20. yusufYAZICI155

Cpu hızım en yüksek kaç olduğunu nasıl anlarım?

merhaba intel core i5-5200u cpu @2.20 ghz var ama oyun sistem gereksinim test sitelerinde bir 2.20 ghz gösteriyor cpu hız ise 2.70 ghz gösteriyor? acaba benim cpuda turbo modu felanmı var? gta 5 te ise 30 fps alıyorum nvidia geforce 830m sayesinde mi bilemiyorum yani demek istediğim nasıl...
  21. yusufYAZICI155

GTA 5 Aktivasyon ve online sorunu

merhaba dün rocket pleague mu ne onu indirip oynadım ama yarın(bu sabah) açtığımda sağ altta initializing social club diyordu ve online resimleri gelirdi ekrana ama gelmedi ve bir kaç dk sonra aktivasyon kontrolü yaptı sonra girdim single ordanda online girmeye çalışınca yine online alakalı...
  22. yusufYAZICI155

Dll dosyasını nasıl düzenliyebilirim?

Merhaba gta 5 te lspdfr modları var fakat bizim ingilizcemiz yetmiyor bu yüzden moddaki yazıları türkçe yapmam gerekiyor modu indiriyorum fakat içinde ses dosyaları dll ve ini var ini açtım orada sadece ayarlama vb şeyler var işime yaramaz ama düşündümki englizce yazılar dll dosyasında olduğunu...
  23. yusufYAZICI155

Android uygulama yapma taviyesi

Merhaba ben sketchware kullanıyordumki ve menumdun taa firebase hatası verene kadar ya sohbet etme uygulaması yaptım çalışıyordu sonra kayıt olurken uid sini veritabana kaydetme algoritmasını yapmıştım bakıp çalışıyormu diye kontrol ettim direkt kapatıp saçma sapan birşey okup tekrar açılıyor...
  24. yusufYAZICI155

Stereo mono sorunu

Beyler ben işitme engelli olduğum için tek taraftan duyuyorum akasya durağı dizisi seyresiyordum 8.bölümde sıkıntı yoktu 9 a geçince konuşma sesleri gelmiyordu sadece müzik çok net geliyordu meğerse sol ve sağ şeyi oluyormuş ben sol sağ anlamam manlamam bunu tek ses yapamazmıyız? Hiç bilmiyom...
  25. yusufYAZICI155

Dahili hafıza sorunu (yetersiz depolama alanı)

Sa gençler ben samsung j7 core teelfon kullanıyorum sıkıntı şu telefonda 16gb alan var ammaaa aMaa lakin 12 gb sisteme gidiyor bana 4 gb kalıyor 1 gb boşta bırakıyorum 1 gb yide sosyal medya ve diğer uygulamalara bırakıyorum ama pubg lol gta san andreas gibi yüksek oyunları yüklüyemiyorum şimdi...
  26. yusufYAZICI155

Program yapabilseydiniz ne yapardınız?

Evet soru bu şekilde Bir program yazabilseydiniz ne yazardınız merak ettim fikirlerinizi.
  27. yusufYAZICI155

Batarya sorunu

Merhaba bende samsung j7 telefonum var önceden şarjı bana 1 gün bile yeterken şarj kıemızı olunca hiç bir sorun olmuyordu ama şuanda şarj kırmızı olunca 2 dk içinde kapanıyor gibi 10 dk bile dayanmıyor geçen %30 daydı biraz kuklandım kapattım telefonu baktım telefonuma kapanmıştı. Sanırım...
  28. yusufYAZICI155

ETS 2 Radyolar (173+ Radyo)

Merhaba ben Türkiye radyoları ekledim sanırım bir kısmını eklememiş olabilirim ve yabancı ülkelerin radyolarınıda eklemeyi düşünüyorum. Bozuk ve eklenmemiş olan radyolar varsa alttaki yorumlarda bana bildirebilirsiniz. Sürüm: v1.1.0 Alternatif1: Alternatif2:
  29. yusufYAZICI155

Epic Gameste bir oyun daha ücretsiz oldu!

Almak için resime tıklayın. 1591117500 Up
  30. yusufYAZICI155

Fake Yorum isimleri

Merhaba ben dün instagram adında yorum yapılmış bir hesabı gördüm instagram kısmına tıklıyorum açılmıyor ama yorumun sonunda kalın yazıyla 812.587 gibi bir yazı gördüm ona tıklayınca hesaba giriyordu kullanıcı adı 812.587 vb bişiydi profilin altında ise yine 812.587 onun altında ise yine...
  31. yusufYAZICI155

mod aktifken kasıyor

merhaba bende gta 5 var orjinal ben lspdfr nin bazı modlarını yükledim traffic policer transport vb. yükledim . yükledim yüklemesinede polis çağırınca gelirken kasma oluyor bi 20 saniye kasma yapıyor ve gidiyor yine başka polis çağrısam yine aynı şey oluyor 10 tane çağırsam çökücek bilgisayar...
  32. yusufYAZICI155

Ev Yapma İsteği (program aranıyor)

3 yıldır kafamda şöyle bir evin olucak varya efsane olucak diyorum ondan sonra bilgisayarda hazırlayım belki ilerde param olursa yaptırırım diyorum ama yok işte uygun program bulamadım hem tecrübem yok hemde hiç ev falan dizayn etmemiş olabilirim. Ama sketchup denedim beğenmedim çünkü materyal...
  33. yusufYAZICI155

Yabancı dizilerdeki insanların kendi aralarında toplanması

Ne zaman yabancı bir dizi izlesem kilisede hastanede yada boş bir odada ortaya boş sandalyeler koyulup oturup sohbet ediyorlar yani bir kişi konuşur herkes dinliyor kendi yaşadıkları vb. birşeyler anlatıyor Benim bilmek istediğim bu insanlar ne yapıyor? Neden dernek gibi toplanmışlar?
  34. yusufYAZICI155

Yeniden indirdi 20gb boşa (zaman değerli)

beyler epic gameste 2 gündür indirme yapıyorum 20 gb indirdim sonra bir yere bakıyordum https://forum.shiftdelete.net/konular/gta-5-acarmi.670908/#post-5201288 baktım açıp kapatınca yeniden indirmeye başlamış bende 6 gb indirilmişken sorun yoktu kaldığı yerden devam etmişti ama yaklaşık 20gb...
  35. yusufYAZICI155

Epic Games Hesap Paylaşımı gTa V

Beyler herkes 10 tane 20 tane hatta 70 tane alanlar bile var bende 10-20 tane almak istiyorum ama ne amaçla kullanacağım? şu amaçla 1 hafta sonra ücretli olucak bu yüzdende almayan olursa bende ucuza satış yaparak yada çekiliş yaparak yotuube insta gibi paylaşmak istiyorum asıl sorum şu başka...
  36. yusufYAZICI155

Beyaz TV nin söyledikleri doğru mu?

beyler annem gitmiş beyaz tv seyrediyor işte şey diyor çip takacaklar öldürcekler diye diye anneminde kafa gitti bize diyoki bize çip takacaklar ama biz takmıcaz çünkü müslümanız falan filan saçmalıyor ilk başta annem benim psikilojimi bozdu diyebilirim ama sonra düzeldi sorun şu bu beyaz tv...
  37. yusufYAZICI155

10 Saat Uyku 13 Saat PC ve telefon sorunu

Ramazan gelince fark ettimki saat 2 de uyuyup 12 ye kadar uyuyorum buda 10 saat ediyor Günlük ne mi yapıyorum? Sürekli bilgisayar oynuyorum ve telefonda instagramda dolaşıyorum sanırım bağımlı oldum çünkü evde başka eğlenceli araç yok. Televizyona bakıyorum saçma sapan programlar sadece arka...
  38. yusufYAZICI155

İşitme engelliyim

Adım Yusuf soyadım Yazıcı TAKIM TUTMUYORUM! işitme engelliyim doğuştan olduğu şüpheleniliyor. 11.sınıfa gidiyorum sayısalcıyım tarih felsefe hiç alakam yok Hayal gücüm çok geniş olduğumu düşünüyorum. Her gün bilgisayarda oturum ve oyun oynarım ve youtube , twitch gibi platformlardan para...
  39. yusufYAZICI155

Siteden bir uygulama çalıştırma

Ben bir web siteyi yapmayı düşünüyorumda şuan yapım aşamasında. Vip satışı gibi birşey satıp gelir sağlamak istiyorum işte bu konuda bir sorum var. Html kodu ile bir uygulamayı açabilir miyiz? mesela şöyle istiyorum ben Bir video oynatıcıyı açıcak ve urlyi çalıştırıp film açılacak Windows...
  40. yusufYAZICI155

Python ben nerede hata yapıyorum?

a=0 arsa=0 hesap=0 while a<25: a=+1 arsa=+3000 hesap=+arsa print(hesap) bunu yapınca hiç bir yazı çıkmıyor ama 25 yerine 1 yazınca 3000 çıkıyor ben nerede hata yapıyorum?
  41. yusufYAZICI155

sistemim gta 5'i kaldırır mı?

Bilgisayar Bilgisi: Üretici: Hewlett-Packard Model: HP Pavilion 15 Notebook PC Tür: Dizüstü Dokunmatik Girdi Algılanmadı İşlemci Bilgisi: CPU Üreticisi: GenuineIntel CPU Markası: Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz CPU Ailesi: 0x6 CPU Modeli: 0x3d CPU...
  42. yusufYAZICI155

Nerelere dikkat etmeliyim?

Merhaba şuan babamın bilgiyasarını kullanıyorumda gizli gizli oyun yükledim böyle 10 tane falan bilgisayarda donanımsal sorun çıkmaması için nelere dikkat etmeliyim? geçen ay ben okuldan gelirken babam oturmuş bilgisayara 45 dakikadır bilgisayarı açmaya çalışıyor kapıyı çaldım babam geldi niye...
  43. yusufYAZICI155

Oyun açarken renk bozukluğu

Beyler lenovo b560 model bir leptobum var bu leptobu bayadır kullanıyprum 8 yıl falan hiçbir sıkıntı yokken güncelleme istedi pc zorla, neyse gece güncelledim sonra gta samp oyunu açıyorum açar açmaz beyaz bir ekran geliyor yani renk bozukluğu ama işlevler çalışıyor ama renkler beyaz işte neyse...
  44. yusufYAZICI155

Youtube açılmıyor wifiden

Beyler acil yardımya dün ne güzel açılıyordu şimdi açılmıyor youtube giriyorum ama sayfa açılmıyor bazen açılıyor ama aşırı yavaş internet bağlantısı var ama diğer sitelerde hiç bir sorun yok hızım 1-2mb arasında Telefondanda youtube uygulamsını açıyorum izlenmiyor ama telefonun kendi...
  45. yusufYAZICI155

Lenovo tabletim Şarj olmuyor tamamen pili bitmiş

Merhabalar benim bir lenova tabletim varda garantisi bitik durumda tableti annemle ben kullanıyoruz artık ben hiç kullanmıyorum ama tabletin şarjı bitmiş bazende şarj almıyordu galiba. Ama biz 2V lik şarj takıyorduk sonra ben içini açınca büyük bir pil çıktı Li-po pili herhalde anladığım...
  46. yusufYAZICI155

Google play store satın alma

Beyler ilk olarak şöyle anlatayım şuan hala bir uygulama yapmadım ama merak ettiğim şey şu uygulama içerisine nasıl uygulama içi satın alma yı ekliyolar ve bende sadece ininal kredi kartı var google bunu kabul edermi ve yani paralarımız google hesaptamı birikiyor yoksa papara falanmı yani bilen...
  47. yusufYAZICI155

Youtubede kanalıma yaptığım yorumum silinmiş

Merhabalar öncelikle yusuf yazıcı diye bir kanalım var direkt yusufYAZICI155 diyr yazarsanız videolarım çıkmakta herneyse Benim bilgisayar sistem gereksinimleri yeterli olmadığı için gta 5 i internet kafede oynuyorum fakat oyun savesi kalıcı olmadığı için saveleri dosya.tc ye atıp linkleri İlk...
  48. yusufYAZICI155

Bilgisayar mühendisliği mi? yoksa bilgisayar öğretmenliği mi?

Beyler ben meslek seçiminde biraz zorlandım yani bilgisayar mühendisimi olayım , yazılım mühendisliğimi olayım yoksa bilgisayar öğretmenliğimi tavsiyeleriniz neler? Yani parasız kalıp ölmeyimde.
  49. yusufYAZICI155

911 Operator Türkçe Yama

911 OPERATOR TÜRKÇE YAMA İNDİRME LİNKİ: 911 Operator ve Türkçe yama indirmek için Tıklayın Sürüm: v1.12.06 +FR+SR+ELM KURULUM: Zip dosyasının içindeki dosyayı masaüstüne kurun ve içindeki 911 operator.exe yi açarak oynuyabilirsiniz Diyaloglar ingilizceyse ayarlardan dili türkçe seçin tüm...
  50. yusufYAZICI155

Police Force 2 Türkçe Yama

POLİCE FORCE 2 TÜRKÇE YAMA Açıklama: Oyunu 1 gün içinde türkçeye çevirebildim. Şimdi hala Rimworld türkçe yamasını yapmaya devam ediyorum. Dosyada virüs yoktur Şifresizdir. Fakat oyunda ğ,Ğ,ı,İ,ş,Ş harfleri desteklememektedir o yüzden ğ Ğ yerine g G , ı İ yerine i I , ş Ş yerine s S koydum...
  51. yusufYAZICI155

RimWorld Türkçe Yama Çalışması %33.3

RİMWORLD TÜRKÇE YAMA Açıklama: Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemek istiyorum oyun çıkalı daha 1 ay olmadı ama bazı yapılan Türkçe yamalar iptal edildi bazıları da yarım yapılıp bırakıldı. Benim yapacağım sürüm ise BETA18 ben oyunun İngilizcesini çevirebildiğim yerlerini Türkçeye...
  52. yusufYAZICI155

Bir kaç saat sonra modeme bağlanmıyor

Merhaba öncelikle olayı anlatayım bu olay bayadır oluyor 2 ayı geçmiştir. Olay şu modem açıldığında cihazı bağlıyoruz ama tek cihazda bazen 2 saatte bir youtubede yada birşeyler indirirken internet birazcık yavaşlıyor ve diğer cihazla modeme bağlanmaya çalışsakta bağlanmıyor ama bağlı olan...