10 Saat Uyku 13 Saat PC ve telefon sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Ramazan gelince fark ettimki saat 2 de uyuyup 12 ye kadar uyuyorum buda 10 saat ediyor Günlük ne mi yapıyorum? Sürekli bilgisayar oynuyorum ve telefonda instagramda dolaşıyorum sanırım bağımlı oldum çünkü evde başka eğlenceli araç yok. Televizyona bakıyorum saçma sapan programlar sadece arka sokaklar ve Çok güzel haraketler 2 yi seyrediyorum Geceleri bilgisayardan dizi izliyorum

Sorun şu uyku saatimi nasıl azaltırım? duyduğuma göre 6 saatten fazla uyumak iyi değilmiş
bu arada ben işitme engelliyim alarm işe yaramaz 17 yaşımdayım mesela saat 2 de uyuyup 9 da uyanmak istiyorum

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Çok hareketsiz kalırsan olmaz. Gün içinde belli saatlerde egzersiz yap. İnternet'in var aç bir video aynı esneme hareketleri yap. Uyku içinde 6 saat ve 8 saat uyumak en idealidir. Bir saat belirleyip evdekilerin seni uyandırmasını isteyebilirsin.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Çok hareketsiz kalırsan olmaz. Gün içinde belli saatlerde egzersiz yap. İnternet'in var aç bir video aynı esneme hareketleri yap. Uyku içinde 6 saat ve 8 saat uyumak en idealidir. Bir saat belirleyip evdekilerin seni uyandırmasını isteyebilirsin.
Tamam teşekkürler evde neredeyse hiç spor yapmıyordum