Yardım Üniversite seçimi

Bu konuyu okuyanlar

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Sayısal puanımdan 330 puan aldım sıralama 116 bindeyim.
Seçme konusunda birazcık tedirginim
Yazılım mühendisliği seçmeyi düşünüyorum

Fırat üniversitesi seçmeyi düşünüyorumda sitesini kurcaladım diyoki 3. ve 4. senelerini amerikada okuyacak mışız öyle yazıyor ben mi yanlış anladım

Bir de elazığdan sonra hangi üniversiteyi seçsem? Bu arada üniversiteye ücret ödemek istemiyoruz ona göre tercih yapmak istiyoruz ve işitme engelliyim.

Derslerin ingilizcd olup olmadığını nasıl anlıcam ailem tutturdığu ingilizce oku diye "su gibi konuşman lazım İngilizceyi" diyorlar

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
yazılım istiyorsanız aileniz çok doğru söylüyor kesinlikle ingilizce hazırlığı veya direkt İngilizce veren bir üniversite okumalısınız, İstanbul'a ve ankaraya yakın olmanızda mesleğiniz açısından size avantaj sağlar

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Yazılım yerine Bilgisayar mühendisliğini seçebilirsiniz. Daha fazla üniversite seçeneği olması açısından.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
yazılım istiyorsanız aileniz çok doğru söylüyor kesinlikle ingilizce hazırlığı veya direkt İngilizce veren bir üniversite okumalısınız, İstanbul'a ve ankaraya yakın olmanızda mesleğiniz açısından size avantaj sağlar
Öyleyse ilk önce ingilizce hazırlık yapan üniversiteleri seçeyim ondan sonra Türkçe ders veren üniversiteleri seçeceğim ama puanım ingilizce ders veren üniversiteleri çok zor gibi görünüyor. Istanbul istiyorum ama çok zor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılım yerine Bilgisayar mühendisliğini seçebilirsiniz. Daha fazla üniversite seçeneği olması açısından.
Onu bir süre düşündüm yazılım mühendisliğe daha uygun gördüm kendimi

Son düzenleme:

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Yazılım mühendisliği iyi para getirir ileride yazılım mühendislerine çok ihtiyacımız olacak