Dahili hafıza sorunu (yetersiz depolama alanı)

Bu konuyu okuyanlar

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Sa gençler ben samsung j7 core teelfon kullanıyorum sıkıntı şu telefonda 16gb alan var ammaaa aMaa lakin 12 gb sisteme gidiyor bana 4 gb kalıyor 1 gb boşta bırakıyorum 1 gb yide sosyal medya ve diğer uygulamalara bırakıyorum ama pubg lol gta san andreas gibi yüksek oyunları yüklüyemiyorum şimdi ben mikro sd kartı alsam 100mbden fazla aktarmıyor diye biliyorum
Bide samsung cloud drive, onedrive, google drive gözüküyor oraya oyun yükleyip açılır mı?
Yada şu dahili hafıza yükseltme yolları var mı?
Kısacası oyun yükleyip oynuyabilmem için boş yer lazım ne önerirsiniz

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
Sa gençler ben samsung j7 core teelfon kullanıyorum sıkıntı şu telefonda 16gb alan var ammaaa aMaa lakin 12 gb sisteme gidiyor bana 4 gb kalıyor 1 gb boşta bırakıyorum 1 gb yide sosyal medya ve diğer uygulamalara bırakıyorum ama pubg lol gta san andreas gibi yüksek oyunları yüklüyemiyorum şimdi ben mikro sd kartı alsam 100mbden fazla aktarmıyor diye biliyorum
Bide samsung cloud drive, onedrive, google drive gözüküyor oraya oyun yükleyip açılır mı?
Yada şu dahili hafıza yükseltme yolları var mı?
Kısacası oyun yükleyip oynuyabilmem için boş yer lazım ne önerirsiniz
Bence Su adimlari izle

-Play store a "cleaner" yaz cikanlari incele
-onbellek temizle
-youtubedan arastir
-Micro sd kart destegi varsa telefonunda direk al hem ucuz zaten ( ONERILEN COZUM )

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Bence Su adimlari izle

-Play store a "cleaner" yaz cikanlari incele
-onbellek temizle
-youtubedan arastir
-Micro sd kart destegi varsa telefonunda direk al hem ucuz zaten ( ONERILEN COZUM )
Ben baya temizliyorum önbellekleri en çokta instagramı temizliyorum
Micro sd kart desteği var ama şöyle bir sıkıntı varmış oyunu sdye taşırken uygulama başına en fazla 100mb yi taşıyormuş

Ve bütün gereksiz dosyaları temizledim kalan apk dosyları obb vb.

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
Ben baya temizliyorum önbellekleri en çokta instagramı temizliyorum
Micro sd kart desteği var ama şöyle bir sıkıntı varmış oyunu sdye taşırken uygulama başına en fazla 100mb yi taşıyormuş
Benim fikrim Cozumler hakkinda :

-Micro ds kart takilinca otomatikmen Telefon hafizasina gider ama sende bu yok
-Uygulamalara gir oyunu sec verileri sd ye al de eger bu yoksa

-Depolama ya gir micro sd de ordan ayarlari ayarla

acemiyim ama dene bunlari

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
kardes bu telefona kac para verdin 800 tl ye gidip 64 gb 3 gbram li meziu note 8 alirdin arastirsaydin alirdin
Kardeşim bende biliyorum telefon seçmeyide babamın eski telefonunu kullanıyorum hiç benim istediğim telefon almadılar ki