Arama sonuçlarınız

1. AlperShal

Soru papara sanal kart hakkına bazı sorular

1- Evet, sanal kart sanalda harcaması yapmak için var. 2- Tabi evet. Para yatıramayacaksanız kartı nasıl kullanacaksınız? 3- Hayır, üstünde adınızın yazılı olduğu fiziksel bir kart (Black Card) sahibi olmalısınız.
  2. AlperShal

Rehber Samsung Cihazlar İçin Stock ROM Nasıl İndirilir?

Ben şahsen bu yazılımı kullanıyorum. İlgilenenler için bir alternatif olarak burada dursun. https://github.com/zacharee/SamloaderKotlin
  3. AlperShal

Soru Lgs Dusuk Geldi

%10'u geçemediyseniz İmamhatip dışında en yüksek ne varsa onu yazmanızı öneririm. Diyelim ki İmamhatip diğer okulun 10 katı iyi puana sahip yine de gitmemeniz önerimdir. Onun dışında yapacak bir şey yok. Üstte denildiği gibi ortamı iyi olan, güvenli bir mahallesi olan bir okul seçmek de önemli...
  4. AlperShal

Soru Prison Break'i Önerirmisiniz?

Ben ilk iki sezonunu izleyip bıraktım. İlk sezon efsaneydi. İkinci sezon da çok güzeldi ama üçüncü sezonda bıkmaya başlamıştım. Çoğu kişi 5 sezon da çok güzel diyor ama beni sarmadı 2'den sonrası. Yine de kesinlikle izlemeye değer.
  5. AlperShal

Soru Shift Delete Discord Sunucusu Varmı ?

https://discord.com/invite/gkbvsdeXjN
  6. AlperShal

Rehber Youtube Oynatma Listesi İndirme

Bir ürünün ederi 5₺ olsun ama satıcı 15₺'ye satıyor olsun. Siz ürünü gider 5₺'ye satan başka satıcıdan alırsınız değil mi? Eğer Google'ın hizmetinin ederi 5₺ ama kullanım fiyatı 15₺ ise siz ürünü çalamazsınız, gider 5₺ ile hizmet sunanı kullanırsınız. Bunun sonu budur. Fahiş fiyat koymaları...
  7. AlperShal

Hocam bu dediğiniz ise de Death Stranding 1500₺ ama ederinden çok daha fazla, neden para vereyim ki beleş oynarım gibi örneklenebilir. Eğer satıcı benim ücretim bu diyorsa odur. Baktınız fiyat pahalı, başka oyun oynarsınız. Google'ın fahiş fiyat çekiyor olması onu kullanmanız gerektiğini...
  8. AlperShal

Sadece örnek verdim onu. YouTube veya herhangi kazancını verilerle/reklamlarla kazanan bir platform kullanıyorsanız onlara veriyi verecek veya reklamı göreceksiniz. (Eğer bizde AdBlock kullanabilirsiniz falan demiyorlarsa tabi) Sonuç olarak herhangi Google servisini kullanıyorsanız da gösterdiği...
  9. AlperShal

Google'ın herhangi bir ürününü kullanırken Google Mail oluşturuyorsunuz. Daha bu aşamada bile sizden veri toplayacaklarını garanti ediyorlar. Sözleşmeyi kabul ediyorsunuz. Ücretini verileriniz ile ödeyeceğinizi kabul ediyorsunuz. Gizlilik istiyorsanız, Arama motoru: DuckDuckGo Video: LBRY...
  10. AlperShal

Şimdi kontrol ettim. İlk oynatmada hem başta hem ortalarda reklam olabiliyor. Ondan sonra video reklam olmuyor. Onun yerine önerilen videolar kısmında rastgele küçük reklam çıkıyor. Hadi bunu saymadınız. Hâlâ Google'ın topladığı veriler var. Bunları da vermeniz gerekiyor.
  11. AlperShal

Peki ben işten ayrılacağım mesela, bir şey yemek içmekten mahrum mu kalayım? Bu içeriği tüketmenin şartı reklamdır. Nasıl oyuna paranız yoksa oynamamanız gerekiyorsa, reklamı izlemeyecekseniz öğrenmemeniz gerekir. Veya vergi vermeyeceğim ama eğitimden mahrum mu kalayım? Veya liberalseniz, özel...
  12. AlperShal

Hocam ben sorun etmiyorum zaten. (Konusu açılmadığı sürece) Sadece korsan değil demek yalan söylemek olur. Bu da korsandır. Korsan olduğunu bilerek kullanacaksanız ben ne yapabilirim ancak korsan değil dersek herkes kendini kandırmış olur. Bunun için en başta konuya girdim ama aşağıda...
  13. AlperShal

Haber Yerli Aşının Adı Belli Oldu!!

"vac" kısmını, "vaccine"in, yani aşı kelimesinin kısaltması olduğundan mantıklı buluyorum ancak Turko kısmı çok saçma. Altına "Made in Turkey" yazarsın Türk malı olduğu anlaşılır. Üstüne Türk ismi vermek saçmalık bence.
  14. AlperShal

Eğer içeriğe bir kereden fazla tıklarsanız, bir kereden fazla reklam izlemeniz gerekir. Ayrıca video içinde birden fazla reklam varsa onları da her seferinde izlemeniz gerekir. Tamamen aynı şey. O içeriği orada tüketin diye YouTube var. Yoksa kendileri indirme butonu koyarlardı. (Premium için...
  15. AlperShal

E Google hizmetlerini korsan kullanıyorsunuz o zaman. (Ayrıca Google ile reklam sunan platformları) Bu dediğiniz, "Ben oyunu ücretsiz kullanıyorum. Para vermek zorunda değilim. Benden bir çıkar sağlamıyorlar." demekten farksız. Edit: Arkadaşlar benim de pek çok kişide olduğu gibi pek umrumda...
  16. AlperShal

Ücretsiz sunulmuyor. Google'ın siz YouTube'u kullanırken topladığı veriler, gösterdiği reklamlar vs. hep o içeriğe ulaşmanızın ücreti.
  17. AlperShal

Oyunu da satmayacağız. Kendimiz tüketeceğiz. Hepsi aynı mantık.
  18. AlperShal

O da forum yönetiminin sorunu ben ne yapabilirim? :)
  19. AlperShal

Her reklam izlemenizde, dolayısıyla her tıklamanızda içerik sahibi para kazanıyor. İndirmek para kazanmasını engellemek olur. Nasıl bir müziği internetten indirip dinlemeyin, satın alıp/çevrimiçi dinleyin diyorlarsa videolar da aynı şekilde geçerli.
  20. AlperShal

Soru Android Telefon Arıyorum

S20 de 120Hz'i FHD'de çalıştırıyor. :/ 120Hz@FHD/60Hz@QHD
  21. AlperShal

Yazıda belirttiğim gibi, eğer ihtiyaçlarımı ve isteklerimi karşılayan bir telefonsa bir bütçe sınırım yok. Ucuz veya alması mantıklı olması yeterli.
  22. AlperShal

Üstte de dediğim gibi, S20+ modeli 120Hz'i QHD kullanımda desteklemiyor.
  23. AlperShal

Kusura bakmayın biraz geç dönüş yapıyorum. Oneplus 8 Pro gayet güzel bir telefonmuş ancak SD kart deteği olmadığından 128GB pek yeterli olmayacak diye düşünüyorum. Bayağı uzun bir süre kullanacağım çünkü. 256GB modeli ise Note20 Ultra ile aynı fiyatta. (Hatta 100₺ daha pahalı) Eğer TR'de almam...
  24. AlperShal

Genel olarak ucuzmuş telefon. Ben 10k falan görür sanıyordum ancak biraz inceleyince şunu fark ettim. Ekran Hz'i FHD olarak kullanıldığında 120 oluyor, QHD ile 60 oluyor. Ne yazık ki bu şekilde istemiyorum. Samsung telefonlarda bu sorun olmayan sadece S21 var ve gereksiz pahalı geliyor. Başka...
  25. AlperShal

Merhabalar, aşağıda belirttiğim özelliklere en çok uyan ve en ucuz telefonu arıyorum ancak net bir seçim yapamadım. Yardımlarınız için teşekkürler. Kesinlikle İstediğim Özellikler; 60Hz'den yüksek ekran En az Samsung S8 kalitesinde ekran (Gorilla Glass 5) OLED/AMOLED ekran QHD ekran Type-C...
  26. AlperShal

Öneri Crack Desteği Yasak Olmamalı!

Hâlâ doğru bir davranış değil ancak tekelleşmenin zararı herkese oluyor. Kararsız kaldım.
  27. AlperShal

Soru Dell Laptop Alınır Mı?

Bu fiyatlar için belki işlemcisinin daha iyi olanını bulabilirsiniz ancak bu model de güzel. Ubuntu, en basit şekilde Linux'u kullanan bir işletim sistemidir. Eğer istemezseniz kendiniz Windows yükleyebilirsiniz.
  28. AlperShal

Soru Müzik Yapmak Için Müzik Aleti Gerekli Mi?

İkisinden birinin ya da ikisinin de klavyeyi MIDI klavye gibi kullandırmaya yarayan özelliği bulunuyor. Yani evet yapabilirsiniz. Yine de bir MIDI klavyenin rahatlığında olmayacaktır. Edit: Ayrıca direkt mouse ile tek tek de yapabilirsiniz ancak bence çok sıkıcı oluyor öyle.
  29. AlperShal

Soru Türknet Gigafiber Geldi!

Evet. Gönderdiğiniz resimde taahhüt yok yazıyor zaten.
  30. AlperShal

Soru Türknet Gigafiber Geldi!

TurkNet'i TT altyapısı ile kullanırken sorun yaşayanlar var ancak kendi altyapısı mükemmel ötesi bir şey. Ben kesinlikle geçerdim. Bekliyorum zaten gelmesini. Çok şanslısınız. Şu an TurkNet'in TT altyapısında 100Mbps'ye 100₺ ödüyorum zaten. 1000Mbps'yi bu paraya Türkiye'de bulmak imkansıza...
  31. AlperShal

Rehber Tl Anlık Çevirme

Kaynak kodları nerede acaba?
  32. AlperShal

Soru İş Mi Nişan Mı?

Hocam en yakın üç arkadaşımdan biri diyorsunuz. Gitmezseniz ayıp olur bence. Ben napıp edip izin alırdım.
  33. AlperShal

Anket Müzik Kalitesi Olarak Sizin Tercihiniz Nedir ?

Merak ettim şu flac kalitesi nasılmış. Nerelerden indirebilirim siteleri atabilir misiniz acaba?
  34. AlperShal

Soru Bu Monitör Alınır Mi

Yine ikinci el bakın bu fiyatlar için. 700TL ayırmayacaksanız sıfır almak mantıksız olur.
  35. AlperShal

Soru Bu Monitör Alınır Mi

Oyun oynuyorsun oyun esnasında birden ekran gidecek. Video izliyorsun hop yine ekran yok vs. Ben asla çekemem öyle bir şeyi. Yaptıracaksanız değebilir ancak onun yerine 250₺ ayırıp daha sağlam bir monitör almanız daha sağlıklı olur.
  36. AlperShal

Eğer 'Türkiye Sınırları İçerisinde' Bir Şehirde Yaşayacak Olsaydınız, Nereyi Tercih Ederdiniz?

Trafik dışında normal. Çok insan olunca da sinirleniyor insan tabi. Yüksek nüfüs = Yüksek aptal sayısı
  37. AlperShal

Eğer 'Türkiye Sınırları İçerisinde' Bir Şehirde Yaşayacak Olsaydınız, Nereyi Tercih Ederdiniz?

İstanbul'da yaşıyorum. Ben böyle iyiyim.
  38. AlperShal

Soru Cinsel Video

Her site yasaklanmış olmayabiliyor. Ayrıca nedense TurkNet ile bağlananlar o sınıra takılmıyor.
  39. AlperShal

Soru Cinsel Video

Cidden taciz olduğunu düşünüyorsan sanırım CİMER'e yazabilirsin. En kolay yolu o olur. Onun dışında bir şekilde yasaklanmasını istiyorsan BTK'ye cinsel içerik olarak şikayet edebilirsin. Edit: CİMER'e yazmadan önce diğer arkadaşların cevaplarını beklemeni öneririm. Yanlış yönlendirmiş olmak istemem.
  40. AlperShal

Öneri Kapsamlı Data Recovery Uygulaması Öneri

Verilerin üstüne tekrar yazılmışsa kurtarılamayacaktır büyük ihtimalle.
  41. AlperShal

Soru Gnu/Linux Dağıtımlarının Gidişatını Nasıl Buluyorsunuz?

Hocam daha önce açtığınız konuya cevap gelmiş işte. :D https://forum.shiftdelete.net/konular/bu-dagitim-nasil-elde-edilir.753386/
  42. AlperShal

Öneri Discord Nitro Özel Hareketli Profil Fotoğrafı Önerisi

https://www.epicgames.com/store/en-US/p/discord--discord-nitro
  43. AlperShal

Openbox'u kullanan bir distro mu yoksa istediğime kurabileceğimden mi sadece Openbox ismini verdiniz?
  44. AlperShal

Hocam bu dağıtım çoooooook güzel gözüküyor. Hangisi acaba? Umarım "Arch based"dir.
  45. AlperShal

Öneri Kapsamlı Data Recovery Uygulaması Öneri

Bu yazılım yardımcı olacaktır ancak ücretsiz özellikleri ne kadar kapsamlı bilmiyorum. https://drfone.wondershare.com/android-data-recovery.html
  46. AlperShal

Rehber İnternetiniz Fiber Olmayabilir! - Hangi İnterneti Kullanıyorum?

Bu konu için en anlamlı görsel anlatımın bu olacağını düşünüyorum. Tek fotoğrafta her şeyi görebiliyoruz.
  47. AlperShal

Öneri Herhangi Linke Tıklayınca Gelen Sayfa

Evet 3-4 saniye gecikme oluyor ve sıkıcı. Napim'e cevabım var ancak forum kurallarını deliyor. Saygılarımı iletiyorum.
  48. AlperShal

Öneri Herhangi Linke Tıklayınca Gelen Sayfa

Katılıyorum. Mobilde üstüne basılı tutarak, bilgisayarda üstüne imleci getirerek linki görebiliyorum zaten. Çok büyük zaman kaybı yaşatıyor bu özellik bana.
  49. AlperShal

Sdn Fikir

Dropshipping benzeri bir sistem öneriyorsunuz. Evet çalışır ve getirisi olur ancak emeğe değer mi bilmiyorum. Zaten sistemin arka planını böyle açık konuşursanız kimse SDN adına güvenmez. Şimdilik gereksiz yani.
  50. AlperShal

Yardım Yandere Simulatör Kurulduğu Yeri Bulamıyorum Oyunun.

İnternette kurulumu başlattığınız yerde olduğu yazıyor.
  51. AlperShal

Haber Unreal Engine 5 Nanite Ve Lumen Teknolojileri Ile Oyun Dünyasında Devrim Yapmaya Hazırlanıyor

Ben liseli bir öğrenci olarak bile ulaşabiliyorum. Öncesini bilmem ama UE4 ve 5 ücretsiz. Büyük ihtimalle EU3 de ücretsizdir.
  52. AlperShal

Anket Lgs Nasıl Geçti ?

Her gün 3-5 saat çalışın demiyorum. 9. sınıftan ne olacak diye boşlamasınlar diyorum. Önemsememezlik yapmasınlar yani. TYT sadece 9. ve 10. sınıftan oluşuyor.
  53. AlperShal

Anket Lgs Nasıl Geçti ?

Buradan sınavdan çıkmış arkadaşlara öneri: 9. sınıf bütün lisenin temeli. LGS'den yeni çıktım artık 3 yıl yatayım gibi düşünmeyin. Lise başladığında okulu boş vermeyin. Öneri bitmiştir.
  54. AlperShal

Soru Keşke Banlanmasaydı Dediğiniz Kullanıcılar?

Forumdan ayrılan @EFI Shell var. Banlanmadı ama benzer. Ona keşke ayrılmasaydı diyorum çok iyi biriydi. Onun dışında banlanan ve iletişim kurduğum biri yok.
  55. AlperShal

İki kere düzenleme yaptım. İlk düzenlemede "Edit: Düzeltiyorum, sevebilirsiniz ancak banlanmayı hak ettiyse banlanmasına üzülmeyin" gibi bir şey eklemiştim. Sonrasında tamamen bütünlük olması açısından düzenledim. Tekrar okuyabilirsiniz. Edit: Ha yine de mesela @EFI Shell gibi bir insan...
  56. AlperShal

Benim de yok. Banlanmayı hak edecek davranış yapan bir insanın banlanmasına üzülmeyin zaten. Kurallara uymaktan acizse cezasını çekecek.
  57. AlperShal

Soru "Ben Bir Bayanım" Mı?

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde zaten pozitif ayrımcılık oluyor. TR'ye özel bir durum değil ancak yine de saçmalık. Ne zaman düzgün eğitime geçilir o zaman düzelir bu durum.
  58. AlperShal

Soru Lgs Sınava Hangi Dersten Başlanmalı ?

Sınav kitapçığına baktım ilk önce mat. varmış. Yani sözeli sırayla sayısalı ters şekilde yapmışım. Gayet rahattı benim için.
  59. AlperShal

Soru Lgs Sınava Hangi Dersten Başlanmalı ?

Ben sınava girdiğimde sıralı yapmıştım sözeli. Sayısalda ise fenden başladım ama başta fen mi vardı mat mı hatırlamadığımdan sıralı mı ters mi bir şey diyemiyorum o konuda.
  60. AlperShal

Anket Hangi Marka Hangi Mağaza

Samsung - Hepsiburada
  61. AlperShal

Soru Yurtiçi Kargo Fiyatları

https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/fiyat-hesapla Burayı kullanabilirsiniz.
  62. AlperShal

Yardım 11000 Tl Tüm Bilgisayar Toplama

Arkadaş buna hitaben bir şaka yaptı sanırım.
  63. AlperShal

Yardım E-Tab 5 Hızlandırma

O tablet çok eskidi artık yapabileceğiniz tek şey ROM yüklemek olur. O da hızlandırır ama yine yavaş olacaktır maalesef.
  64. AlperShal

Hangi Sağlayıcıyı Kullanıyorsunuz? (İnternetinizden Memnun musunuz?)

TurkNet 100Mbps paketini TT altyapısı ile kullanıyorum. Aylık 85₺ ödüyorum. Memnunum.
  65. AlperShal

Soru Güvendiğiniz Oyun İndirme Siteleri ?

Origin ve UPlay de var ama onların ücretsiz oyunları var mı emin değilim. (Konuyu ücretsiz yazılımlara açmışsınız o yüzden diyorum)
  66. AlperShal

Yardım Hp Laptop Açılmıyor

Büyük ihtimalle işletim sisteminiz kritik bir zarar gördü. Bir Windows USB'si ile tamir edebilirsiniz veya direkt format atabilirsiniz. Eğer tamir çözüm olmaz ve önemli bir dosyanız varsa da bir Linux Live USB'si ile alabilirsiniz.
  67. AlperShal

Öneri Sistemim Göre Hangi Oyunlar Kaldırır

Oyunları grafiğine göre değil içeriğine göre yargıla. Oyun +7 yaş gayet güzel bir oyun. Çok da popüler zaten. YouTube'a "Stardew Valley oynuyor" yazarsan ne kadar popüler olduğunu da görürsün, sevdiğin bir yayıncıdan nasıl bir oyun olduğunu da görürsün.
  68. AlperShal

Yardım Hp Laptop Açılmıyor

Bilgisayarı bir kaç kere daha başlatmayı deneyin. Sizi kurtarma menüsüne atacaktır. (Veya açılırken F11 tuşuna basmayı deneyin.) Oradan sorun gidermeyi seçip başlatma ile ilgili olanı seçin. Büyük ihtimalle sorun düzelecektir.
  69. AlperShal

Fen Lisesi

"Akıllı Telefonlar" kategorisinin içindeki "Samsung" kategorisine "Fen Lisesi" diye konu açmışsınız. Bence fen liselerinin ortamından önce daha farklı şeyler hakkında kafa yormalısınız. Ayrıca @Faruk'un Haşmetli Levyesi 'nin cevaplarına katılıyorum.
  70. AlperShal

Soru 32 Bit Arch Tabanlı Linux Dağıtımı Lazım

Arch'ın kendisi 2017'de 32Bit desteği vermeyi bırakmış. Olanlar ise topluluk yapımı. Ayrıca 5 dakikadır en iyi distro listesine bakıyorum hiçbirinin 32bit desteği yok. (Bazı Arch olmayanlar hariç) Maalesef resmi olarak mümkün değil gibi gözüküyor. 32Bit için geliştiriciler uygulama paketleri...
  71. AlperShal

Dizi Imdb Top 250 Tv 1. Dizisi Nedir?

Canım ülkemin aşırı zeki insanları bunun da içine etmiş. IMDB'ye eklenip 1. sıraya çıkması bence de komik ve kızdığım bir şey değil ancak bunlar nedir? Acıyorum bizlere kimlerle yaşıyoruz. :/
  72. AlperShal

Yardım Neden Girdiğim Ortamlarda Sevilmiyorum?

Onlardan farklı nasıl bir davranış sergiiiyorsunuz? Neden sevmiyorlar sebebini anlayabildiniz mi?
  73. AlperShal

Öneri Konu Açarken Konu Kategori Arama Motoru

Rica ederim.
  74. AlperShal

Bence var.
  75. AlperShal

Yanlış hatırlamıyorsam CTRL + F atıp bulabilirsiniz demişlerdi. Bence de öyle yapılabilir ancak içerde bir arama kısmı olsaydı kötü olmazdı.
  76. AlperShal

Upload Hızım Durduk Yere 2Mbps Artttı!!!

Nedenmiş? Merak ettim.
  77. AlperShal

Sürekli IP değişiyor ise modem internete tekrar bağlanıyor demektir. Bağlantıda da problem olabilir modemde de. İlk önce müşteri hizmetleirini arayın lütfen. Onlardan bilgi almadan çözüme gidemeyiz.
  78. AlperShal

Altayapınız stabil değil büyük ihtimalle. Müşteri temsilcisi durum hakkında bilgi verecektir. Eğer onların tarafında sorun gözükmüyorsa modemi değerlendiririz. Edit: Pardon bu biraz yanlış bir yol oldu. Konuyu ters okumuşum. Daha doğrusu stabilite sorunu değil paketinizin tanımlanmasında bir...
  79. AlperShal

Arkadaş soruna çare arıyor siz direkt operatör değiştirin diyorsunuz çok saçma bir hareket değil mi? İlk önce bir müşteri temsilcisi aransın, biraz şikayet falan edilsin ondan sonra çözüm bulunmazsa operatör değişmek zorunda kalınır zaten. Neden taahhüt için boş para ödesin?
  80. AlperShal

Discord'da Zira Bot Ile Emoji Rol Yapmak Istiyorum Ancak Maks. 1 Emoji'deki Rolü Alabilmeleri Lazım. Nasıl Oluyor ?

Toggle modu açma kapama modu oluyor ve dökümantasyona göre sadece bir tane rol seçilebiliyor. Altına renk ve deneyim rolleri için kullanışlıdır diye yazmışlar zaten.
  81. AlperShal

Yeni Forum Teması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Böyle daha güzel oldu sanki. Daha canlı en azından. Karanlık temayı da bozmuyor ama hâlâ biraz karartılması lazım.
  82. AlperShal

Baklava Yiyemiyorum

Zengin değiliz o yüzden. :/
  83. AlperShal

Yeni Forum Teması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Aboo foruma n'oldu? :D Bu arada karanlık tema çok aydınlık olmuş. Renkli çubuk ise forumun geneli karanlıkken apayrı duruyor. Forumun karanlık temasının içeriği biraz renklenmeyecekse pek hoş değil gibi.
  84. AlperShal

Android Üzerinden Format Usb Si Nasıl Oluşturabilirum

Uygulama: ISO 2 USB [NO ROOT] - Apps on Google Play ISO Dosyası: Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir Rufus ile aynı mantık. Bilmiyorsanız anlatabilirim.
  85. AlperShal

Oyuncu Laptopu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir kaç güne alışır gözleriniz. İlk geldiğinde benim de çok hoşuma gitmemişti. :d
  86. AlperShal

3. temaya aslında pek bir gerek yok bence böyle dark/white güzel. Bunun yerine konular renksiz olursa yazılar dark mode'da beyaz, white mode'da siyah oluyor zaten. Bir sorun kalmaz. :)
  87. AlperShal

Forumun teması ya tam kapalı ya tam açık. Tam açıkta bir sorun yok ara renkler hoş gözüküyor ancak kapalı yani dark modu insanlar gözlerini yormadığı için tercih ediyor genel olarak. Renkler ne kadar beyaza yaklaşırsa o kadar parlaklık artıyor ve rahatsız edici/forumun renklerinden apayrı bir...
  88. AlperShal

İçerik çok güzel ama bu kadar renklendirme forumun temasına pek uymuyor. Diğer kullandığınız forumda evet güzel gözüküyor ancak burada pek hoş değil.
  89. AlperShal

Amazon Tr Para Iadesi Sorunu

Banka referans no nedir? Banka referans no ETF işlemlerinde, işlemin yapıldığına dair verilen numaradır. Bir banka hesabından başka bir banka hesabına para transferi yapıldığında banka size referans kodu verir. Eğer işlemde bir sıkıntı çıkarsa işlemin kontrol edilebilmesi için bu numara...
  90. AlperShal

Sedat Peker Kim?

Eskiden devlet ile ilgili pek çok işte bulunmuş biri. Tabi legal işler değiller. Şu sıralar kendisine ihanet edildiği (Evine polis baskını düzenlendiği) sebebiyle geçmişte yapılan işleri ve yaşanan olayları YouTube üzerinden paylaşıyor. Başka önemli bilgi var mı bilmiyorum. Yanlışım varsa da...
  91. AlperShal

Youtube Abonelerim Hızla Siliniyor!!

Eğer abone silme algoritması buna göre siliniyorsa ever neden olmasın.
  92. AlperShal

Pek sanmıyorum ama konu ile ilgili YT Destek'e yazmayı deneyebilirsiniz.
  93. AlperShal

YouTube bir kaç aydır belki yarım yıldır bot abonelerle ilgili işlem yürütmeye başladı. Bot hesap bastıysanız normal silinmeleri. Bildiğim kadarıyla bu konu ile ilgili bir şey yapamıyorsunuz. Bot olmadıklarına eminseniz desteğe yazabilirsiniz ama bot ise hiç zamanınızı harcamayın.
  94. AlperShal

Amazon Tr Para Iadesi Sorunu

Burada kızılacak kurum cidden Amazon mu emin değilim. Eğer onlar banka üzerinden kod alacak kadar işlem yapmışlarsa onların işi bitiyor. Artık parayı gönderip mi işlenmesini bekliyorlar yoksa paranın onların hesaplarından çekilmesini onaylayıp mı işlenmesini bekliyorlar bilmiyorum ama Amazon ile...
  95. AlperShal

Freesync Ve G Sync

DisplayPort üzerinden AdaptiveSync teknolojisini (yani nVidia kart ile FreeSync kullanma teknolojisini) kullanabilirsiniz.
  96. AlperShal

Game Launcher Rahatsız Etmeyin Modu

Rica ederim. :)
  97. AlperShal

Game Launcher Rahatsız Etmeyin Modu

Rahatsız etmeyin modu açıldığına bildirim olarak gözüküyor. Bildirim yoksa kapalıdır.
  98. AlperShal

Türk Telekom Apartmana Fiber Kablo Çekti

Gigafiber altyapısı geliyorsa ne mutlu. Tabi böyle ucuz hizmet veren bir operatörün altyapısı gelecekse fiber lazım ancak böyle hız değerlerini TT gibi sağlayıcılar 500₺'den aşağıya vermiyor. O yüzden pek lazım diyemem ama yapıyorlarsa beleşe yapsınlar tabi.
  99. AlperShal

Eski Müzik Setine Bluetooth Bağlamak

Ben köyde nasıl bir kablo kullandığımızı hatırlayamadım ancak bir ucu AUX'du. Diğeri RCA imiş demek ki. O zaman seçeneğiniz RCA to AUX alıp onu bluetooth adaptörüne takmak. Ayrıca aktif olması için soldaki ışıklı butonlardan "Game"i kullanmanız gerekiyor.
  100. AlperShal

Elektrikçi kolayca yapabilir bunu. 80 derece bükmezseniz kırılmaz çok esnek bir yapısı var fiber kablonun. (Ne kadar plastik/cam olsa bile) Zaten bizim ülkede doğru düzgün 1Gigabit alacak insan olmadığından binadan daireye fiber çok da lazım denemez. Yine de dediğiniz gibi yapıyorlarsa ne güzel.
  101. AlperShal

Bundan emin misiniz? Ben hiç böyle bir hizmet alan biriyle karşılaşmadım. (Evin fiber altyapısıyla inşaat edilmesi haricinde) Onun yerine FTTB sistemiyle Cat kablosuyla dairelere dağıtılıyor. Yani sizin dediğiniz gibi de yapılıyorsa ne mutlu.
  102. AlperShal

Sdn Forum Kullanım Tüyoları

Konu hortlatmak pek iyi bir şey değil gibi geliyor bana. Ayrıca foruma görüntü nasıl yüklenir şeklinde bir şey de anlatabilirsiniz. Bazıları sorun yaşıyor gibi. :)
  103. AlperShal

Elinizde üç seçenek var; Bina içi tesisatınız ADSL dönemindense çok eskidir ve Cat5e ya da Cat6 değildir. Bu yüzden en az Cat5e, hazır girmişken Cat6 kablo çekmenizi öneririm. Diğer seçenek ise normal fiber kablo çekmek ancak buna hiç gerek olduğunu düşünmüyorum ve altyapınız büyük ihtimalle...
  104. AlperShal

Eski Müzik Setine Bluetooth Bağlamak

Aynı cihaza sahibim. Aux girişi bulunuyor dediğiniz gibi. Bu BT aux dönüştürücü ile kullanabilirsiniz ancak ilk önce AUX'u çalıştırmayı anlamanız lazım. Telefonla denemeye devam edin. Aux moduna almanız yeterliydi yanlış hatırlamıyorsam. (Soldaki ışıklı butonlar) Belki ses dönüştürücünün...
  105. AlperShal

Aile Görünümü Nasıl Kapatılır?

Aile yönetim ayarlarını kapatmak yeterli olacaktır.
  106. AlperShal

Arduino'ya Sadece Arduino Uno Ile Başlangıç Yapılır Mı?

Amacınıza bağlı. Elinizde bir kart olması sadece veri işlemenizi sağlar. Ne bir masa ışığı yapabilirsiniz ne kapı zili. Ne bir sensörlü hol ışığı ne bir uyarı sistemi. Yani sadece bir kartla yapabileceğiniz veri işlemeyi bilgisayarınız ya da telefonunuz yapabiliyor zaten. Yanında bir şeyler...
  107. AlperShal

Adım Adım Lgs: Ne Yaparsam Pişman Olurum?

Teşekkür ederim. :=)
  108. AlperShal

Yok yav. Kendisini salsam günde 2 saat anca çalışır. Günde 4'den aşağısı yok şu an bir gün boş dışında. İyi gidiyor iyi. Kötü not alsa bile ben olmasam daha kötü alacağından eminim. Neyse ben iyiliğimi yapıyorum çalışmak onun görevi.
  109. AlperShal

Evet. Hatta şimdi bir arkadaşa LGS için yardımcı oluyorum. Günlük takibini yapıyorum vs. Konuşuyoruz da bayağı. Forumdan tanışmıştık. Nasıl bir eğitim koçuyum görmüş olacağım. :d
  110. AlperShal

Geçen sene girdim.
  111. AlperShal

Apple Music’ten sesi iyileştirecek güncelleme

Şu Hi-Fi olayı YT'a da lazım. Hiç deneyimlediğimi hatırlamıyorum. Zaten Premium'u daha cazip yapmak için getireceklerdir düşünüyorum. 1621269201 Bu arada kimse bu haberlere bakmıyor. Küfür etsem raporlayacak kişi yok. :D O kadar editörler uğraşıyor yazıyorlar okusanız biraz keşke.
  112. AlperShal

Düşüncem: HAHAHAHAHAHHAHAHAH. Aynen keyifli. :) Onun dışında az çok herkesin akıl edebileceği şeyler zaten.
  113. AlperShal

Filistinliler Topraklarını Sattı Iddiası

O mesajı yazdığınız sırada tek gülen kişi bendim o yüzden bana gönderme yaptığınız belliydi. Sadece görüşüm daha net bilinsin istedim. Yoksa hepimiz gereksiz öldürülenlere karşıyız.
  114. AlperShal

Bu laflar bana sanırım. Ben İsrail'i savunmuyorum. ¯\_(ツ)_/¯ Filistin'in de sadece halkını savunuyorum. Haksızca ve gereksiz katledilen insanlarını yani. Siyasi olarak iki taraftan birini seçmem gerekirse Filistin'in yüzüne bakmam gerçeği değişmez tabi.
  115. AlperShal

Hiç Dayak Yediniz Mi?

Sınıfın zorbasından tam dayak yiyecekken hoca sınıfa girdi. Ondan sonra kaça kaça ve durumu anlata anlata çözdüm işi. :d
  116. AlperShal

Satsa ne yazar ki zaten? İsrail alacak gibi gözüküyor. :-D
  117. AlperShal

İlle De Linux Kullanılır Mı?

E wi-fi sorunları Windows'da da oluyor. Bu dediğiniz sokağa çıkmayın araba çarpabilir demekle aynı şeye geliyor. Edit: 20 dakikadır sırf bu konu için PP hazırladım. Gifimin dadını çıartabilirsiniz.
  118. AlperShal

İlle De Linux Kullanılır Mı?

Arch İçin AUR Linki - google-chrome
  119. AlperShal

160 Lira Altı Elektronik Eşya Önerisi

Neye ihtiyacınız varsa onu alın. Eğer dediklerinize ihtiyacınız varsa onları alabilirsiniz. (Ayrıca artık elektronik satılmıyor olması lazım A101'de vs.)
  120. AlperShal

İnternet Sorunu

Laptop kullandığınızı tahmin ediyorum. Sürücü yüklemediğinizi de tahmin ediyorum. Cihaz sürücülerini yüklemeniz çözüm olacaktır.
  121. AlperShal

Düşük Mb/S

Evet 6.125MB/s hız alabilmeniz gerekiyor. Ağınızda başka insanların interneti kullanıp kullanmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu tesleri aynı cihazdan mı yapıyorsunuz?
  122. AlperShal

Monster Benchmark

Konu açtığınızı unuttunuz galiba. Bekleyelim biz. :) *Mail gitsin diye yazıyorum bunu.
  123. AlperShal

Çocukken Çocuğum Olursa Şu Ismi Koyacam Dediniz Mi?

Hocam bence Alper daha iyi olur. Okulda denemelere girdiğinde falan 2 harf 8~ saniye kazandırır. Ne kadar uzarsa cevap anahtarı doldurma işi o kadar stres olunuyor zaman kaybediyorum diye. :d
  124. AlperShal

Samsung Lockstar Uygulaması Güvenilir Mi?

Konuyu okur okumaz direkt APKMirror'a girip link bulup gelmiştim ancak zaten APKMirror'dan indirmişsiniz. Yazılım Samsung'un yazılımı, APKMirror en güvenilir sanırım birinci mağaza aynası. Bu durumda korkmak gereken bir şey yok. Tabi Samsung veri çalıyorsa bilemem.
  125. AlperShal

Brooklyn Nine-Nine final sezonu bu yaz yayınlanacak

Bir yorumda 9. sezonun 9. bölümünde final verse efsane olur demişti birisi. Uzun zamandır takip etmiyorum ancak cidden öyle olsa hem uzun hem uyumlu olurdu. Neyse tadında bırakmak da iyi.
  126. AlperShal

Android Nasıl Özelleştirilir?

TWRP, root için ilk adımlardan biridir. Daha sonra TWRP kullanılarak rootu aktif eden boot bölümleri cihaza yazılır. TWRP kullanmak istemezseniz ise ADB ya da Odin gibi bir bilgisayar yazılımı ile de root aktif edilebilir ancak sürekli bilgisayara tutsak kalmamak için TWRP gibi bir yazılım...
  127. AlperShal

Android Nasıl Özelleştirilir?

Bir Custom Recovery yani TWRP benzeri yazılım yükledikten sonra telefonu bozmadığınız sürece bilgisayara ihtiyacınız kalmaz. Yani bir kereliğine bilgisayar ile TWRP kurmak yeterli ancak kimsenin bu işlerle uğraşırken telefonunu en az bir kere bozmayacağına şüphem yoktur. Sadece bilgilendirmek...
  128. AlperShal

Korsan Oyun Indirmek Günah Mıdır ?

Aklımın günaha sevaba erdiği hayatımda 8 yıl olmuştur o yüzden sanırım konu hakkında yorum yapabilirim. Üstte bir arkadaşa verdiğim market örneğinden gideyim. Ürün Üreticisi - ... - Market - Alıcı Ürün Üreticisi - ... - Korsan Market - Alıcı Şimdi sen bir meyve aldığını düşün. Hem meyvenin...
  129. AlperShal

Korsan Oyun Indirmek Günah Mıdır ?

Reis senin mantığına göre marketlerdeki rafa ürünleri koydu diye hırsızın suçundan market görevlisi yargılanacak. Öyle saçma şey mi olur? :d Tabi crack kısmında ikisi de suçlu ama hırsızı haklı çıkarmak saçmalığın daniskasıdır.
  130. AlperShal

Laptop'um Wifi Simgesi Yok

Cihazdan cihaza değişiyor demek ki. Benim alette direkt WiFi butonu gözükmüyordu. İlk önce FN ile açardım WiFi tuşu gelirdi. Orada da WiFi bağlanamazdı sürücü indirirdim.
  131. AlperShal

Ben uçak modundan bahsetmiyorum. Bayağı WiFi tuşu oluyor bazı bilgisayarlarda. Driver olmadığında hiç göstermiyor kendini öyle bir durumda. Benim eski laptopta oluyordu ordan biliyorum.
  132. AlperShal

Fonksiyon tuşlarında (F1, F2, F3...) Wi-Fi ile ilgili bir buton var mı? Eğer varsa onu aktif etmeniz gerekiyor. Yoksa denildiği gibi WiFi sürücüsü indirmeniz gerekir. *Ki wifi sorununu çözseniz bile sürücüleri indirin. Bilgisayar için yararlı şeyler.
  133. AlperShal

Twitch'de Online Olmak

Bütün ayarlara baktım öyle bir şey bulamadım. Galiba en son nasıl bıraktıysanız öyle giriş yapıyor. Bir kaç saniye offline kaldıktan sonra online oldu benimki.
  134. AlperShal

Türk.net Mi Millenicom Mu?

Kusura bakmayın dün akşam forumu ziyaret etmedim geç cevap veriyorum. -Ping sorunu yaşamıyorum. Hatta SpeedTest'te çıkan ping sonucum 3'den 2'ye düştü geçen günlerde. -Sorun olunca bu panelden destek kaydı açıyorsun onlar bakıyor. (Ki bugüne kadar 3 destek kaydı açmam gerekti, ikisinde kendi...
  135. AlperShal

Türk.net Mi Millenicom Mu?

Ben Turk.Net kullanıyorum, öneririm. Her yerde aynı kalitede hizmet sunamıyorlar maalesef. Zaten taahhüt olmadığından memnun kalmazsanız değişebilirsiniz. Ben şahsen Millenicom'dan geçtim. Ayrıca 1 ay ücretsiz internet kullanmak isterseniz benim referansımla üye olabilirsiniz. Davet kodu (Sesli...
  136. AlperShal

Clubhouse davetiyesi dağıtım merkezi!

@alpersal Gönderen olursa çok müteşekkir olurum efendiler.
  137. AlperShal

Ingilizceden Sonra Hangi Dili Ögrenmeliyim

İngilizce'nin temeli olan Almanca'ya ya da duyduğuma göre iş imkanı fazla olan Fransızca'ya bakabilirsiniz.
  138. AlperShal

Türk Irkçılığı

Birincisi, ben zaten Photoshop olduğunu savunuyorum. Düzgün okuyun cevap yazmadan önce. İkincisi konu çocuklar değil yazılar.
  139. AlperShal

Türk Irkçılığı

Size göre her fotoshop dandik mi yapılıyor? Sadece üstüne text eklenmiş. Doğru orantılandıktan sonra gözle anlayamazsınız.
  140. AlperShal

Sahte Sdn'nin Linkine Gittim Ancak Siteye Girince Uyarı Verdi,Virüs Bulaşmış Mıdır ?

Merak etmeyin korkacak bir şey yok.
  141. AlperShal

Whatsapp Dan Gelen Virüse Dikkat.

Amazon hesap bilgilerini almaya çalışıyorlardır.
  142. AlperShal

Sahte Sdn'nin Linkine Gittim Ancak Siteye Girince Uyarı Verdi,Virüs Bulaşmış Mıdır ?

Bir URL'ye girmekle virüs bulaşmaz. Bir şey indirip çalıştırmanız gerekiyor.
  143. AlperShal

Türk Irkçılığı

Hadi canım şaka mı yapıyorsun? Ben eski olduğunu göstermek için attım zaten.
  144. AlperShal

Türk Irkçılığı

Türk biri eleştirel olarak yaptı diye düşünüyorum.
  145. AlperShal

Türk Irkçılığı

146. AlperShal

Türk Irkçılığı

Bir kaç toplulukta gördüm bu afişi. Photoshop diyorlar. Ciddiye alınacak bir şey değil.
  147. AlperShal

Yeni Binaya Internet Bağlanması/Hat Çekimi

28. Yerli teknoloji sitelerinden bilgi amacı dışında link paylaşımı ve yönlendirme yasaktır. Bilgi amacı güden link ve YouTube videoları paylaşılabilir. Linki paylaşabilirsiniz forum kurallarına aykırı değil. Bilgi amacımız var.
  148. AlperShal

Pcye 2.Ssd Ya Da Hdd Takmak Istiyorum

Yazdığım üçüncü cümleyi (ilk paragrafı) okur musunuz?
  149. AlperShal

Pcye 2.Ssd Ya Da Hdd Takmak Istiyorum

Depolama birimleri tak çalıştırdır. Taktığınız gibi çalışacaktırlar. Herhangi bir kurulumları bulunmaz. PC'nin performansını etikler ancak %0,2 bile etmez. Son kullanıcı için bir şey ifade edecek bir etkisi yoktur. Sadece SSD'de olan uygulamayı ya da dosyayı HDD'ye taşırsanız SSD'ye göre daha...
  150. AlperShal

Azurede Burayı Geçemiyorum.

Benim aklıma başka bir şey gelmiyor. :/
  151. AlperShal

İsteğiniz politika tarafından reddedilmiş. Mevcutta Windows Server lisansınızın olmaması (eğer yoksa tabi) buna sebep olmuş olabilir.
  152. AlperShal

Çözüldü?
  153. AlperShal

IBM bir ilki başardı: 2nm işlemci üretildi!

Resimdeki daha çok bir aynaya benziyor. :d İşlemcinin büyütülmüş görüntüsü mü yoksa böyle bir şey mi? (Sanmıyorum ama)
  154. AlperShal

Filezilla Zararlı Mıdır?

Rica ederim. Forumlar iyi.
  155. AlperShal

Filezilla Zararlı Mıdır?

Orijinal sitesinden indirirseniz hayır. https://filezilla-project.org/download.php?type=client
  156. AlperShal

Shift Tuşu Büyük Harf Yazıyor

Anladığım kadarıyla eskiden Caps Lock'a basınca kalıcı büyük harf kapanıp açılıyordu ama şimdi shift'e basınca oluyor doğru muyum? Arkadaşınızsa arkadaşınız torpil mi geçelim ne bekliyorsunuz?
  157. AlperShal

Monster Benchmark

Ağabey benchmark'ı ne ile yaptın acaba?
  158. AlperShal

Renkli̇ Yazıcıda Renkli̇ Çıktı Alamıyorum ?

Yazıcının sürücülerini yüklediniz mi? https://support.hp.com/tr-tr/drivers/selfservice/hp-deskjet-ink-advantage-3830-all-in-one-printer-series/7172328
  159. AlperShal

'Kıyamet Günü' Simülasyonu: Türkiye'nin Batı Kısmı Yok Olabilir!

Ülke o kadar şanssız ilerliyor ki meteor çarpsa bile denk geliyor, hadi denk geldi o da Batı tarafına denk geliyor. :/
  160. AlperShal

En nefret ettiğiniz, sevmediğiniz site hangisi?

Arkadaşlar diğer forumu konuşmayı bıraksanız mı? Konu kilitlenecek. Edit: Hortlamış konuymuş. :d Neyse bundan sonra konuşmayın en azından..
  161. AlperShal

Zoom Internet Kullanımını Düşürme

WiFi'a sağ tık > İnternet Ayarları > Kendi Ağınızı Seçip Özellikler > Tarifeli Bağlantı Olarak Ayarla Bu işlem gereksiz indirmeleri engelleyecektir.
  162. AlperShal

Film Açılmama Hatası!

Adblock ve benzeri içeriğe etkisi olan eklentileri kapatmak düzeltecektir.
  163. AlperShal

Cities Skylines Kasma Sorunu

O zaman denildiği gibi darboğaz sorunu olası. MSI Afterburner ya da alternatifi yazılımlarla oyun içi verilerinizi kontrol edebilme şansınız var mı?
  164. AlperShal

1700 Tl Ye Alınacak En Iyi Ekran Kartı

Altı yedi ay sonra sormanız en iyisi olur. Bazı kaynaklar stok sıkıntısı 2022'yi görebiliyor diyor. O zaman değerlendirmek daha iyi.
  165. AlperShal

Bu Işleri Yapanlara Ne Kadar Hızlı Internet Gerekir

Benim verdiğim değerler kendi deneyimlerimden direkt aktarımdı. Eğer hatalıysa bir arkadaş doğrusunu yazsın lütfen yanlış bilgi olmasın.
  166. AlperShal

Hangi Seçimi Yapmalıyım?

Android cihazlara rootlama ve romlar sayesinde hem overclock hem performans iyileştirmeleri yapılabiliyor. Eğer ünlü bir model alırsanız Android'de de sıkıntı çekmezsiniz. Yine de Apple biraz daha mantıklı gibi maddi gücünüz iyiyse.
  167. AlperShal

Cities Skylines Kasma Sorunu

Oynamayı bıraktıktan sonra format attınız mı? Attıysanız sürücüleri yüklediniz mi? Yüklediyseniz otomatik sürücü yükleyici yazılımlarla mı kendiniz mi yüklediniz?
  168. AlperShal

Discord Rpc (Shiftdelete.net)

PreMiD hâlihazırda bu özelliği sunuyor ama yine de emeğinize sağlık. https://forum.shiftdelete.net/konular/premid-discord-eklentisi-sdn-icerir.688645/
  169. AlperShal

Nvidia Denetim Masasındaki Eksiklik

Laptoplarda monitör bağlamazsanız ekran ve video kısmı olmaz.
  170. AlperShal

2.El Laptopum Kaç Tl Eder?

700TL gibi gider. Windows 8.1 ile mi geldi yoksa siz mi yükselttiniz? Eğer 8.1 ile geldiyse 800TL diyebilirim.
  171. AlperShal

Moderatörler Acaba Bedava Minecraft Programı Önermek Crack'a Giriyormu

Artık Minecraft Microsoft'un. 2012 yılındaki Tweet yemez. :D
  172. AlperShal

Ben Turk.Net ile birebir aynı değerleri alıyorum. 3500 900p vermeyi denedim 5-6 ay önce kendi hâlimde takılırken çok fazla drop veriyordu. Donanımsal bir sorun mu var acaba bende? ?
  173. AlperShal

10Mbps Upload ile 900p@60 - 4000Bitrate yayın açabilirsiniz. Hatta 1080p'ye bile çıkarma şansınız ya da daha yüksek bitrate kullanma şansınız var. Eğer çok kaliteli yayın yapmama gerek yok diyorsanız. 8Mbps ile 900p@60 - 3000Bitrate kullanabilirsiniz. 5Mbps ile ise 720p@60 - 3000Bitrate belki...
  174. AlperShal

Grafik İşlemcisi İle İlgili Sorun Yaşıyorum

Rica ederim, iyi günler.
  175. AlperShal

Sürücü olmadan 8.1'in bir anlamı yok ki. Pek bir önemi yok gibi gözüküyor.
  176. AlperShal

Rica ederim, iyi forumlar.
  177. AlperShal

Normal indirip kuruyorsunuz. Bir fark yok.
  178. AlperShal

Ben eski bilgisayarımda Win10'da Win7 sürücüsü kullanıyordum normal kurarak, sıkıntısı yoktu ama önerilen bir şey değil. Win8'e düşürmek daha iyi olabilir. Performans bakımından bir bilgim yok.
  179. AlperShal

Microsoft Store R6 Kredisi Saçmalığı

Eğer Xbox için kredi aldıysanız PC'ye gelmez. Eğer öyle bir durum varsa iade talep edin.
  180. AlperShal

Mojang tek oyunculu modu da parayla satıyor. Her türlü crack olur.
  181. AlperShal

Rekabet kızışıyor: Spotify Android’de kritik eşiği aştı

Darısı YT Music'in başına. :d
  182. AlperShal

En güncel sürüm olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz? İnternetten mi kontrol ediyorsunuz? Ayrıca DriverEasy gibi otomatik sürücü yükleyen bir program kullandınız mı?
  183. AlperShal

Sürücüleri indirmediniz sanırsam. Windows Update'i kontrol edebilir misiniz?
  184. AlperShal

Visa Ve Mastercard Farkları Nelerdir ?

Ödeme sistemleri onlar. Pek bir farkları yok sadece popülerlikleri değişiyor (kullanıcı için önemli olan değişken olarak) ancak MasterCard olan her yerde Visa oluyor genellikle. Papara anlaşma yapıyor istediği ile. Papara, Visa ile anlaşmalı.
  185. AlperShal

"Minecraft Programı"ndan kastınız nedir? Orijinal Minecraft'ı oynatmaya yarıyorsa evet crack. Minecraft ile ilgili başka bir şey ise hayır. (Oyun olarak Minecraft altyapısını kullanan başka bir Minecraft ise biraz sıkıntı :d)
  186. AlperShal

Google'da Bazı Aramalarda Ve Gmail.com'da Gizlilik Hatası Alıyorum

16 gün önce OperaGX kullanan bir sürü insanda olmuş. Güncellemeyi deneyebilirsiniz.
  187. AlperShal

PlayStation oyuncularına Among Us müjdesi!

Şu haberleri biraz araştırarak mı yazsanız? Among Us 2020'nin Aralık ayında Switch için çıktı, kendisi 2018 yılında çıkmıştır. 2020'nin Temmuz ayında ise patlama yaşadı. Switch için çıktığından önce patlama yaşamış, haber ile kesinlikle uyuşmuyor. Koskoca SDN...
  188. AlperShal

Hangi kodlama dillerini biliyorsunuz

Dil olarak sayılmıyor değil, programlama dili olarak sayılmıyor. Adı üstünde "Hyper-Text Markup Language". Yoksa gayet bir kodlama dilidir. Benim bildiklerim; HTML, CSS, Aşırı acemi JS, Aşırı acemi C++, Az biraz Arduino, Döküman okuyup ürün çıkartabilecek kadar Python.
  189. AlperShal

Tik Tok Izliyormusunuz

Bir ay önce yabancıların içeriklerine bakmak için indirdim. Kısa After Effects pratik videolarından Photoshop edit taktiklerine, gerçekten komik mizahi içeriklerden deney videolarına kadar sürü sürü kaliteli içerik buldum. Silme nedenim ise TikTok Türkiye oldu. O yabancı içerikleri görmek için...
  190. AlperShal

En Sevdiğiniz Video Editleme Programı !

İki tane Premiere Pro var.
  191. AlperShal

Sdn Forum Kullanıcılarının Emeklilikte Oturmak Istediği Yerler

Ben şehir hayatını bırakamam gibi geliyor. Otla, böcekle, tozla, nezleyle uğraşmaya değmez. Edit: Büyük ihtimalle 3+1 GigaFiber altyapılı bir evde oturmak isiterim. :D
  192. AlperShal

Hangisi Hack Için Daha Iyi?

Yanlış bilmiyorsam BlackArch da her 3 ayda bir güncelleniyor bir farkı yok şu an için.
  193. AlperShal

Hangisi Hack Için Daha Iyi?

Ben arayüz olarak Arch sevmiyorum. O "dark" temayı biraz değişik vermişler hoşuma gitmiyor. Kali indirip kendinize göre KDE, GNOME, Xfce seçebilirsiniz üstüne "sudo apt install kali-linux-everything" komutuyla bütün araçları indirebilirsiniz. Ayrıca arkasında NetHunter gibi bir şirket olduğundan...
  194. AlperShal

Neden Herkes Casper Kötülüyor

Ee? Ben ne fiyatı uygun değil dedim ne kasa kalitesine yorum yaptım. Sadece Türk malı olmadığını belirttim. Bunda markayı kötüleyen bir şey yok ki. Kendim Monster kullanıyorum. :d
  195. AlperShal

Google’a Arjantin şoku: Domain adını kaybetti

Birileri işinden kovulacak gibi. :D Edit: Şaka yapıyorum bunun için kovmazlar herhalde.
  196. AlperShal

Monster da dışarıdan parça alıyor. Clevo ve bir şirketten tedarik ediyorlar. Türk malı denemez.
  197. AlperShal

Düşük bütçede Monster. Eğer 14kları geçerseniz Lenovo. Hatta o fiyat bantlarında Asus vs. de bakabilirsiniz.
  198. AlperShal

Monster da öyle. Önemli olan kalitesi. Dışarıdan alıyorsa alsın kullanıcıyı ne alaka eder?
  199. AlperShal

Dediğim gibi kendi adlarını karaladılar. Kimse de almak istemiyor. Kimse almayınca da kendilerini nasıl geliştirdikleri bilinmiyor.
  200. AlperShal

Casper eskiden çok kötüydü. Menteşeler kırılır, aşırı ısınırdı. Şimdi eski Casper laptopum için driver bile bulamıyorum. Arşiv bile tutmuyorlar. (Tutuyorlarsa bile benim cihazımı bulmadı) Şimdi nedir ne yapar bilmiyorum ancak eskiden çok büyük başarısızlıklarla kendi adını lekeledi. ¯\_(ツ)_/¯...
  201. AlperShal

Her Güncellemede Forum Renk Paleti Sıfırlanıyor/Uyumsuz Renkler Geliyor

Sevgili yöneticiler, konuyu "developer"a iletirseniz güzel olur. Yine bir konu başlığına girince "flashbang" yemiş gibi oldum pinlenen mesajlardan. :d
  202. AlperShal

Mi̇crosoft Offi̇ce Word Yazı Problemi̇

Kullanılan font Türkçe karakter destekli değil gibi gözüküyor.
  203. AlperShal

Musk: Mars’a gidecek insanlar muhtemelen ölecek

Adam kendi topuğuna sıkıyor. :d
  204. AlperShal

Çocukluğunuzun Meşhur Need For Speed Serisi Hangisi?

Need for Speed: Underground 2
  205. AlperShal

Kaç Oyununuz Var

TF2'nin başarım eşyaları satılabilir değiller. Oyundaki her eşya satılmıyor yani. Benim TF2 envanterimde 72 eşya var 60'ı falan satılabilir sadece.
  206. AlperShal

Kaç Oyununuz Var

TF2 kart bakımından değişik bir oyun. Uzun sürede düşürebildim haklarımın tamamını.
  207. AlperShal

Kaç Oyununuz Var

1000 içeriğin 950'sini indirmemişimdir bile. Oyun kartı düşürmek için ücretsiz bulduğum oyunlar neredeyse hepsi.
  208. AlperShal

Kaç Oyununuz Var

879, diğer kütüphane içeriklerini katınca 1000'i geçiyor.
  209. AlperShal

Her Güncellemede Forum Renk Paleti Sıfırlanıyor/Uyumsuz Renkler Geliyor

Zamanında pinlenen mesajlar hakkında bu tarz bir konu açmıştım. (Koyu Modda Sabitlenmiş Mesajlar) Foruma ne zaman yeni bir özellik gelse veya eklentilere güncelleme yapsanız koyu temanın renklerinde bir uyuşmazlık oluyor. Mesela şu an pinlenen mesajlarda ben konu açtığımda düzeltmiş olmanıza...
  210. AlperShal

Yaşıtlarım Çok Mu Hızlı Büyüyor? Ben Mi Geç Kaldım?

Manita, sigara falan çok önemli değil de olay genel olarak para konusu. Ekonomik özgürlük herkeste yok maalesef. Ebeveyn parası yiyorlar onlar tahmin edebileceğin üzere. Onların paralarının olması senden daha olgun veya büyük olduklarını göstermiyor tabii. (Ki 13 yaşında sigara-puro içen...
  211. AlperShal

Trendyol, Türkiye’nin en değerli şirketi oldu

Neden bu bot 3-5 haberi bekletip aynı anda atmaya başladı? Bir anda anasayfa ya da neler yeni sekmesi SDN logosuyla dolmaya başlıyor.
  212. AlperShal

Sürücü Güncelledik Oyunlar Açılmamaya Başladı.

Bu durumda aklıma pek bir şey gelmiyor maalesef. Denediğiniz oyunlar kapandığında herhangi bir hata kodu veriyor mu? Edit: GTA dışındakilerden bahsediyorum.
  213. AlperShal

Orijinal siteden indirdiğinize dair hiçbir şey yazmıyor. nVidia olanı güncelledik demişsiniz ama sürücünün kaynağını belirtmemişsiniz. Genel olarak insanlar otomatik driver yükleyici gibi şeyler kullandıklarından böyle sorunlar oluyor o amaçla yazdım.
  214. AlperShal

Kağıt Toplayıcısı Ceza Kesmemeleri İçin Ağlayarak Yalvardı

Çoğu zengin para cezası almıyor bile, takacak bir şeyleri yok. :/
  215. AlperShal

Abonelik Iptal Edemiyorum

Aboneliği geri alamazsınız. Her ay bir abonelik hakkınız oluyor. O da otomatik yenilenmiyor zaten. Öbür ay istediğiniz kişiye abone olursunuz.
  216. AlperShal

Neden direkt nVidia'dan indirmek varken başka başka sitelere girdiniz ki? Buradan kendi bilgisayarınız için uygun sürücüyü indirebilirsiniz. Çok büyük ihtimalle sorun çözülecektir.
  217. AlperShal

Bilgisayar Mühendisliği Ve Yazılım Hakkında

Bilgisayar mühendisliği daha genel bir daldır. Yazılım mühendisliğini alt dal olarak düşünebilirsiniz. Yani evet daha geniş bir iş yelpazesine sahip olursunuz. Diğer konularda bilgim yok maalesef.
  218. AlperShal

Eski Bilgisayarım Art Arda 3 Kere Mavi Ekran

Verdiğiniz hata kodu bir işlemin düzgün çalışmadığına işaret ediyor. Büyük ihtimalle sistemde dosya bozulması olduğundan oluyordur. Ramlerin alakası olacağını sanmıyorum.
  219. AlperShal

Kurtarma menüsünde normal işletim sisteminin yazılımları çalışmayacağından hatayı tetikleyen durum da olmayacaktır. Orada ayı sebepten mavi ekran almazsınız yani.
  220. AlperShal

Forumu Bu Zamana Kadar Bırakanlar Kimler ?

EFI Shell :/
  221. AlperShal

Başka bir bilgisayarı kullanarak Windows USB'si hazırlayın. USB'ye boot edip "repair" seçeneğini seçin. Bundan önce sistemin kurtarma menüsünden yapmayı da deneyebilirsiniz.
  222. AlperShal

Bölgeyi Hindistan Yaptım Güncelleme Geldi

Size kalmış bir şey. Eğer yasal olarak sorun olmayacak bir şey ise kullanabilirsiniz. (Ki bir engel olmasa onlara açıp bize kapalı yapmazlar. En iyisi Türkiye'de kalmak bence ama sizin tercihiniz dediğim gibi.)
  223. AlperShal

Bölgeyi Hindistan Yaptım Güncelleme Geldi

Mobil ödeme uygulamaları eğer bankanın kendi uygulaması değil ise %99 yasa dışı kullanmış olacaksınız. (Verilerin Türkiye ile paylaşılması gerekiyor.) Bu tarz ülkeye uygun olmayan uygulamaları kullanmayacaksanız bir sorun olmayacaktır. Size kalmış.
  224. AlperShal

Bu Güncellemeyi Yaptınız mı ?

Altı aydır falan format atmamıştım. Formatla çözdüm işi. Güzel çalışıyor.
  225. AlperShal

Bu Güncellemeyi Yaptınız mı ?

Saniyede ortalama 4,25MB/s ile 2 dakikada indirdim. 510MB boyutunda diyebilirim. Kurulum ise 10300H işlemci ortalama %20 çalışarak 3500/2900 SSD ile 200 saniye sürdü. (3dk 20 saniye) Ve sonuç şu;
  226. AlperShal

CS:GO 21 Level'de Prime olunca telefon numarası girmek zorunlu mu?

Rica ederim. Konular kitlenmiyor burada. :)
  227. AlperShal

CS:GO 21 Level'de Prime olunca telefon numarası girmek zorunlu mu?

Seçkin Durumu'nu hesabıma nasıl ekleyebilirim? Seçkin Durumu'nu hesabınıza iki şekilde ekleyebilirsiniz: CS:GO Steam Mağaza sayfasına gidip Seçkin Durumu Güncellemesi'ni satın alarak. CS:GO'da Profil Seviyesi 21'e ulaşarak. CS:GO profil seviyem zaten 21. Seçkin Durumu'na nasıl geçebilirim? 6...
  228. AlperShal

Pythonla Yazılan Yapay Zeka Unity ye yada Unreal Engineye Geçirebilirmi?

https://docs.unrealengine.com/en-US/PythonAPI/index.html https://github.com/20tab/UnrealEnginePython Bunlar yardımcı olacaktır.
  229. AlperShal

elektriği en iyi ileten maddeler sıralaması

Rica ederim.
  230. AlperShal

elektriği en iyi ileten maddeler sıralaması

Malzeme 20 ° C’de direnç p (Ω • m) İletkenlik σ (S / m) 20 ° C’de Gümüş 1.59×10 -8 6.30×10 7 Bakır 1.68×10 -8 5.98×10 7 Tavlı Bakır 1.72×10 -8 5.80×10 7 Altın 2.44×10 -8 4.52×10 7 Alüminyum 2.82×10 -8 3.5×10 7 Kalsiyum 3.36×10 -8 2.82×10 7 Berilyum 4.00×10 -8 2.500×10 7 Rodyum...
  231. AlperShal

Reklam İzleyerek Para Kazanma Gerçekmi ?

Güvenilir bir platform kullanırsanız evet ancak kâr değil zarar edersiniz. Reklamı izlerken harcadığınız elektriği ve donanım yıpranmasını ve reklamlar arası uğraştığınız zamanı ele alırsak çok çok büyük zarara giriyorsunuz.
  232. AlperShal

Hesabıma telefon numarası ekleme ücreti

Paketinizden 1 SMS silinir gibi bir anlamı olması lazım. Hiç ek ücret aldıklarını hatırlamıyorum ben numara değiştirdiğimde.
  233. AlperShal

Kasa Nasıl Birleştirilir

Şöyle hiç bilmeyen biri bile kaba kaba davranarak birleştirebiliyor. Para vermeye değeceğini söyleyemem ama para kazansınlar derseniz bilgisayarcıya birleştirtebilirsiniz. (Birleştirme videosu izleyerek kolaylıkla yaparsınız.)
  234. AlperShal

Buradan ucuzamı alayım steam'denmi?

Anladığım kadarıyla çalıntı hesap satıyorlar çünkü bir pazar sistemleri yok. Açıklamada hesap diye yazıyor zaten. Önermem.
  235. AlperShal

FPS Gösterme programı

https://fpsmon.com/en/ Bu uygulamaya bakabilirsiniz.
  236. AlperShal

Yeni bir sosyal ağ mı doğuyor?

Veri toplamanız daha iyi olur. En azından başka firmalara satmazsınız. Topladığınız veri için size reklam verir markalar. Siz onlarla bilgi paylaşımı gerçekleştirmezsiniz. Giderleri karşılarsınız ve cebinize bir şeyler girer en azından.
  237. AlperShal

FPS Gösterme programı

Fraps sade bir görüntü sunuyor. Fazla detaylandırma seçeneğim olsun derseniz MSI Afterburner öneririm.
  238. AlperShal

Uçurum...

Öneri: Çizim için oluşturduğunuz dosyanın çözünürlüğünü biraz daha arttırmanız daha iyi olabilir eğer bunu bir tarz olarak seçmediyseniz. Böyle çizgiler göze batıyor biraz.
  239. AlperShal

Adobe Photoshop ücretli mi ?

Photoshop Express mobilde test ettiğimde ücretsiz. İnternetten masaüstü sürümünü araştırdım o da ücretsizmiş ancak yapabilecekleriniz normal Photoshop'a göre çok çok daha az. Photoshop Lite gibi düşünebilirsiniz bunu ama çok lite yani. :d
  240. AlperShal

Adobe Photoshop ücretli mi ?

Evet ücretli. GIMP öneririm.
  241. AlperShal

Dizüstüne internet gelmeme sorunu

Dağıtıcılar ev internetinin hızına bir etki etmeyecektir. Sadece dağıtıcı kendi yazılımını güncellemeye kalkarsa böyle bir şey olur, o da 5 dakikayı geçmeyecektir zaten.
  242. AlperShal

Streamlabs Valorant Yayında Drop Oluyor

Üst menüye sağ tıklayıp GPU'yu aktif eder misiniz? Böyle sadece işlemci gözüküyor ki o da çok yüksek kullanımda arkaplan için. Büyük ihtimalle oyunu pencere olarak geri açtığınızda %100'e vuruyor. Eğer yayını 1080p veriyorsanız 900p deneyebilirsiniz (Yayın sıkıştırmayı işlemci ile yaptığınızı...
  243. AlperShal

Poki nedir, Silinirmi ?

Rica ederim, iyi forumlar.
  244. AlperShal

Poki nedir, Silinirmi ?

Açıklamasından anladığım kadarıyla Chrome üzerinde çalışan Adobe Flash oyunlarını Poki platformunda oynamanızı sağlıyor.
  245. AlperShal

YouTube dislike buttonunu kaldırıyor.

"that don't show the public dislike count. " Arkadaşlar bir tek ben mi yanlış anlıyorum? Sadece dislike sayısı insanlara gösterilmeyecek diye anladım. Yoksa dislike'ın algoritmaya etkisi devam edecek ve içerik üretici bunu görebilecek. Bunda ne sorun var anlamadım.
  246. AlperShal

Kripto paraya yatırım yapmak istiyorum.

247. AlperShal

Elektrofizikci Youtube Kanalı

Öneri: Intro sesini kısmanız çok iyi olacaktır. Videoya girer girmez aşırı yüksek şiddetli ses geliyor. Rahatsız edici.
  248. AlperShal

Beyaz dosya nasıl oluşturulur

CFG dosyaları uygulamaların konfigürasyonlarının vs. olduğu dosyalardır. Ne olduğunu bilmediğiniz şeyi neden oluşturmak istiyorsunuz anlamış değilim. Biraz daha dosyanın nasıl bir şey olduğunu açıklayabilir misiniz? Edit: .txt dosyası oluşturup uzantısını .cfg yapmanız yeterli olacaktır...
  249. AlperShal

Beyaz dosya nasıl oluşturulur

Beyaz dosyadan kastınız nedir?
  250. AlperShal

Ücretsiz film siteleri: En güvenilir 4 site

Kaçak izlemek ile bedava izlemek tamamen farklı şeyler. Eğer yapımcı kendi ücretsiz yayınladıysa ücretsiz hizmettir. Bu hırsızlık falan olmuyor.
  251. AlperShal

Nereden yazılım dersi almalıyım?

İlk başlarken kursa para vermen daha iyi olabilir. Verdiğin para boşa gitmesin diye kursu bitirirsin en azından. YT serileri falan yarıda bırakılabilir. En popüler kurs platformlarından biri Udemy'dir, oradan alabilirsiniz. -->Link<-- Eğer İngilizceniz yeterli ise İngilizce bir tane alın. Değil...
  252. AlperShal

Discord botuma vds sponsoru arıyorum.

Bunun ne gibi bir artısı var?
  253. AlperShal

Discord botuma vds sponsoru arıyorum.

Google ve Amazon ücretsiz hosting veriyor. Onlara bakmanızı öneririm.
  254. AlperShal

Fanların dönmesi bilgisayarın çalıştığını gösterir mi

Herhangi bir şeye elektrik gittiğinin tepkisini alıyorsanız evet sistem güç alıyor ve çalışıyor demek.
  255. AlperShal

Samsung ile ilgili soruları yanıtlayacağım

??????
  256. AlperShal

Samsung ile ilgili soruları yanıtlayacağım

http://www.guncelmiyiz.com/ Samsung cihazınıza gelecek güncelleme ne zaman gelecek merak ediyorsanız kısaca buraya bakabilirsiniz eğer soracak arkadaş varsa.
  257. AlperShal

SDN Forum Çekilişi #5

Katılıyorum
  258. AlperShal

Speedtest'te gözüken değerleri alamıyorum.

O zaman büyük ihtimalle dediğim iki şeyden birisi.
  259. AlperShal

Kablonet'in tamamında Steam'e yoğun trafik varsa Steam ile olan bağlantıyı düşürmüş olabilirler ya da kullanıcılara genel olarak kâr amaçlı sınırlama koymuş olabilirler. Epic Games, Twitch vs. popüler servislerde nasıl bir deneyim alıyorsunuz test edebilir misiniz?
  260. AlperShal

internet sorunları

Hat değerleri yüklenmemiş.
  261. AlperShal

Bat dosyasında kopyalama sorunu

Galiba dosya olarak .bat dosyasını yüklediniz. Onun yerine kodu yüklerseniz daha iyi olur. Dosyaya erişilemiyor zaten.
  262. AlperShal

Kullandığınız servis sağlayıcının bağlantı kalitesi SpeedTest'in kullandığı sunucuyla iyidir ama oynadığınız oyunla ya da Steam ile iyi olmayabilir. Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz?
  263. AlperShal

A70 Android 11 One Uİ 3 Güncelleme

Ben garanti bittiği gibi rom kullanmaya geçtim. Şu an istediğim romun A11'i çıkmadığından stock rom kullanıcısıyım ama custom roma göre bile iyi hissettiriyor akış vs. olarak. Performans olarak bir sorun yok gibi.
  264. AlperShal

Saat 7.30'da kalkıyorum. Saat 24.30'a kadar kullanabiliyorum. Telefonu şarja takarken %15 şarjı falan oluyor. Reddit ve YouTube için kullanıyorum genel olarak. On yedi saat diyebiliriz yani. (4000mAh)
  265. AlperShal

Ben A50 için güncelledim iki gün önce, %10 bir performans kazandım ya da saatleri karıştırıyorum. Şu an daha uzun bir pil ömrü var gibi gözüküyor ama A70 için 1,5 gün olur mu bilmem.
  266. AlperShal

A70 çıkalı 2 yıl anca oldu. Daha çok büyük bir kesimin garantisi devam ederken eskitmenin ne faydası olur markaya?
  267. AlperShal

Hepsiburada ürün alma

Haklı sebepten dolayı bir tanesi dışında bütün iadelerimi kabul ettiler. Ürün sıkıntılı olsa bile iade edersiniz bir problem olmayacaktır.
  268. AlperShal

Bildiğiniz En Etkili FPS Arttırma Yöntemi

Bilgisayara format atıp sadece oynadığınız oyunları ve gerekli yazılımları yükleyin. Onları kurun ama çalıştırmayın. Yedek alın ve bir yere kaydedin. Her iki haftada bir yedeğe geri yüklerseniz gereksiz işlemlerden kurtulursunuz. Ayrıca performans modlu Windows öneririm. (Kaçak değil modlu...
  269. AlperShal

Yazılımdan başka ne öğrenebilirim?

Grafik tasarım.
  270. AlperShal

Old but Gold Şarkılar

Sanatçı vereyim hepsini dinleyin. :) https://music.youtube.com/browse/VLPLHaWZfidY7MDIvcNTkloNEAcxh3NYYQa6
  271. AlperShal

Konular yayımlanmadan önce moderatörler tarafından kontrol edilsin!

Bu dediğiniz şeriat ülkesinde herkes konuşmadan önce sözünü siyasiler filtreleyecek gibi bir şey. Biri moderatörlere isyan için bir konu açtı diyelim ve ilgili moderatör yayılmasın diye reddetti ya da foruma ağır eleştiriler geldi ve yayılsın istemediler vs. Şu an öyle bir kadro yok ama...
  272. AlperShal

Bilgisayarımın içine su kaçtı.

Yeni bilgisayara gerek yok panel değişimi yapılabilir direkt. Edit: Ya da monitör bağlanılabilir.
  273. AlperShal

Dell G3 15 Ubuntu işletim sistemine Win10 Kurma

İkinci fotoğrafta Secure Boot var. Onu aktif edebilir misiniz? Ondan sonra USB'yi bilgisayara takıp ilk fotoğraftaki soldaki cihaz listesinden USB'yi seçmeniz gerekiyor.
  274. AlperShal

BIOS'un fotoğrafını çekip atma şansınız var mı acaba? Boot menüsünü atarsanız daha iyi olur.
  275. AlperShal

Secure boot ile ilgili bir problem mi yaşıyorsunuz yoksa USB'ye boot mu edemiyorsunuz?
  276. AlperShal

Evet. Oyunlar OBS/Streamlabs'e göre daha öncelikli olduğu için işletim sistemi performans kazanmak amacıyla donanım gücü dağıtımını diğer uygulamadan alıp oyuna veriyor.
  277. AlperShal

Nvidia Reflex teknolojisi artık Rainbow Six Siege'te

Teşekkürler.
  278. AlperShal

Nvidia Reflex teknolojisi artık Rainbow Six Siege'te

nVidia Reflex'i hangi seri ekran kartları destekliyordu?
  279. AlperShal

Linux Kullananlar

Kali Linux Siber güvenliğe merak sardım bir ara o yüzden kullanıyorum. Yeteri kadar düzenli ve her mevsim güncelleniyor gayet yeterli. Pozifif: Güncel, kullanımı kolay, büyük bir topluluğu olduğundan destek alması kolay, Debian tabanlı; Negatif: Günlük kullanıma uygun değil, oyunlar için uygun...
  280. AlperShal

Okulum online eğitime geçti

İlk sınavlardan önce 5 gün açabildiler ondan sonra sınavlar dışında ders işlenmedi. Bölgeden bölgeye değişiyor demek ki.
  281. AlperShal

Discord, sesliye girince müzik sesinde bozulma sorunsalı

Maalesef bunu bluetooth cihazı mikrofon olarak kullanırken çözemezsiniz. Bluetooth teknolojisinin genel bir sorunu. Sadece ses alırsanız ya da sadece ses verirseniz bir sorun olmuyor ancak ikisini aynı anda yaptığınızda Bluetooth'un paket kapasitesini aştığından otomatik kaliteyi düşürüyor...
  282. AlperShal

Bir donanımınız darboğaz yaşıyor. Oyun esnasında hangi donanımınız %100 görüyor kontrol edebilir misiniz? Ona göre değerlendirme yapabiliriz. Edit: Diğer oyunlarda drop olmadığından internet ile ilgili bir sorun yoktur tahmin ediyorum.
  283. AlperShal

samsung s20

5G kullanacaksanız önemli, kullanmayacaksanız değil. Türkiye'ye 5G kim bilir ne zaman gelecek. Pek önemli bir kriter olmamalı Türkiye'de. S20 ile A72 arasında ise S20 tabiki. S serisi Samsung'un amiral gemilerini çıkarttığı seridir ancak o fiyat bandında daha iyi bir telefon önerecek arkadaşlar...
  284. AlperShal

Yatırım Tavsiyesi

Ha tamamdır o amaçla. Ben de belirteyim o zaman 14 yaşındayım pek beceremiyorum 15 yaşında skill kilidi açılır sanıyorum. :D
  285. AlperShal

Yatırım Tavsiyesi

Ne güzel ama neden durduk yere belirttiniz şimdi? :)
  286. AlperShal

Yatırım Tavsiyesi

Ayrıca 18 yaşına girmeden nasıl yatırım yapabiliryorsunuz? Hangi aracıyı kullandığınızı söylerseniz ben de kullanmak isterim.
  287. AlperShal

Yatırım Tavsiyesi

E öğrenin o zaman. Sizin 15 yaşında olmanız birinin size tavsiye vermesini legalleştirmiyor.
  288. AlperShal

Yatırım Tavsiyesi

İnternetteki rastgele kişilerden yatırım tavsiyesi almak pek mantıklı değil. Kendiniz haberleri inceleyip piyasaları takip edebilirsiniz.
  289. AlperShal

Başvurursam fiber altyapı gelir mi

Bunu bölge TT müdürü nasıl isterse öyle yapar. Eğer bu sokağa altyapı yapmakla uğraşırsak çok kişi almaz derlerse yapmak istemezler vs. Bunu bilemeyiz. 1616954396 Turk.Net altyapı yapmıyor belli bölgelerde değilseniz. O bölgede olsanız çoktan altyapı yapmış olurlardı zaten. Türk Telekom ile...
  290. AlperShal

35Mbps için 150₺ aşırı fazla. 100Mbps'i Turk.Net 85₺'ye veriyor. Boş yere 130₺ vermek pek mantıklı görünmüyor.
  291. AlperShal

Aynı binadan bir kaç kişi giderseniz ve o bölgeden başka kişiler de altyapı talep ediyorsa yaparlar. Yayın için en az 7Mbps upload gerekir eğer orta seviye bitrate ve 1080p yayın yapacaksanız. Bir-iki saatte yeni nesil oyun yüklemek istiyorsanız ise en az 75Mbps download gerekir. Edit: Eğer...
  292. AlperShal

Yarın erken seçim olsa kime oy verirsin?

LDP "yasanın farklı yorumlanması" sonucu seçimlerden atıldı diye biliyorum. Seçimlere katılamıyor olmaları lazım. Edit:
  293. AlperShal

Monster Notebook ekran donması

Sorunun çözüldüğüne sevindim. En azından ücretsiz SSD'niz yenilendi o da bir şey. :) Tekrar bir sorun yaşarsanız yeni konu açıp beni etiketlerseniz yine yardımcı olmaya çalışırım. İyi akşamlar dilerim.
  294. AlperShal

Nvidia Hakkında: Monster zaten kendi sitesine Nvidia'nın sitesinden kopyalayıp koyuyor ama sürekli güncellemediklerinden ben size direkt Nvidia'nın sitesinden indirttim. Intel Hakkında: Size dediğim gibi Intel sürücüsünü kendi sitesinden bile olsa indiremiyor olmanız lazım. Markalar için...
  295. AlperShal

Yemeksepeti Siber Saldırıya Uğradı

Bana şimdi bir mail geldi. Sadece bu iki madde değil şöyle yazmışlar; Öncelikle kredi kartı bilgileriniz dahil olmak üzere hiçbir finansal bilginize ya da şifrenize erişilmediğini, aynı şekilde bağlı bulunan Facebook ya da Apple hesaplarınıza dair bir ihlalin de söz konusu olmadığını belirtmek...
  296. AlperShal

Hep buralardayım zaten ben. Siz istediğiniz zaman konuya yazın, dönmeye çalışırım gördüğüm vakit.
  297. AlperShal

Bağlantınız gizli değil

Rica ederim. İyi forumlar.
  298. AlperShal

Intel'i dediğim gibi normal indirmenizde bir sorun olmaz. Nvidia sürücüleri orada hep güncellenmediğinden kendi sitesini attım yoksa oradakinin de bir sorunu yok. Eski sürücü indirmeyin diye yani.