Bilgisayar Mühendisliği Ve Yazılım Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Enshima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Selamlar. Lise 2 öğrencisiyim ve meslek araştırması yapıyorum ve aklıma bazı şeyler takıldı. Acaba Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okuyup aynı zamanda kendimi yazılım konusunda geliştirirsem iş bulma şansım artması ve aslında yazılımcı olmak istediğim için soruyorum üniversitem bittiğinde elimde hem bilgisayar mühendisi hem de yazılım mühendisi meslekleri olur mu? Normalde direkt Yazılım Mühendisliği de okuyabilirim ama elimde Bilgisayar mühendisliği okuyarak daha fazla iş bulma şansım olur mu diye düşündüm, yani bu mantıklı bi şey mi? Bilgisayar mühendisliğinden mezun olmuş ve yazılım konusunda kendini geliştirmiş biri yazılımcı olarak iş bulma fırsatları nasıldır? Yazılım hakkında bilgim sıfır şu an ve bu yaz kendimi geliştirmek istiyorum internetten önerdiğiniz 0dan yazılım konusunda rehber,video vs varsa atar mısınız? Genel olarak tavsiyeleriniz nelerdir?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bilgisayar mühendisliği daha genel bir daldır. Yazılım mühendisliğini alt dal olarak düşünebilirsiniz. Yani evet daha geniş bir iş yelpazesine sahip olursunuz. Diğer konularda bilgim yok maalesef.

Enshima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Anladım teşekkür ediyorum