Soru Bilgisayar Programcılığı okullarında ne öğretiyorlar ve tavsiye eder misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

zeuszeus2023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılım Müh. okuyorum. Yazılım yapmaktansa onun mimarisi tasarımı sistemi ile daha çok ilgileniyor. İş hayatına atılmak hemen olmaz bu bölümde.
Ama Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde nasıl?
Ordan birşeyler öğrenip hemen bir işe girilebiliniyor mu?

Öğretilen şeylere örnek vermeniz güzel olur.
Okuduğunuz okulunun iyi olup olmadığını söylemenizde iyi olur?Belki yatay geçiş yapabilirimde.

Diğer Yazılımla ilgili bölümleri merak ediyorum. Bilgisayar Mühendisliği daha zormuş ve daha çok şey varmış diye öğrendim bir arkadaştan.

Not:Yazılım Mühendisliğinde kal gibi tavsiyeler istemiyorum. Benim durumlar karışık. O yüzden birşey demenize gerek yok o konuda.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,965
Ama Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde nasıl?
Ordan birşeyler öğrenip hemen bir işe girilebiliniyor mu
Okula göre değişir öğreneceğin şeyler, bazı okullar taşra diploma verme kurumu iken bazıları ciddi akademik başarılar elde etmeni sağlar.

Reaksiyon puanı
8,023
Lisans programından Ön Lisans programına geçiş yapmak isteyen ilk kişisiniz sanırım.

Bilgisayar Programcılığının amacı sektöre ara eleman yetiştirmek. Mühendisler bir işi öğrenirken ilk önce bu işin temelini, mantığını anlar ondan sonra uygulamaya geçer. Bu tarz ara eleman dediğimiz seçenekler ise öncelikle işi öğrenir.

Örneğin bir yazılım mühendisi Algoritma dersinden önce bunun matematiksel olarak ne anlam ifade edeceğini öğrenmek için ağır sayısal dersler alır ardından algoritmaya geçer. Programcılık bölümünde ise o sayısal kısmı yok çok ufak o kısma değinip direkt uygulamaya geçiyorlar. Fark bu. Kendini geliştirmezsen Yazılım mühendisi olsan da mezun olur olmaz iş bulamazsın Bilgisayar Programcılığında da. Önemli olan kendini geliştirmen.