Arama sonuçlarınız

1. H

3 grafikte büyük düşüş: TL dolar karşısında liderlikten sonunculuğa geriledi

Dolar turk lirasi karsisinda gunden gune eriyor,
  2. H

TikTok Pakistan'da Yasaklandı!

kişiselleştirmek istemiyorum ama yazdığınız şeyler gerçeklikle tamamen bağınızı kopardığınızı, hayal dünyasında yaşadığınızı gösteriyor, Fantezi dünyanızdan biraz arınıp gerçeklere tutunmaya çalışırsanız şu cümlenin ne kadar vahim olduğunu belki idrak edebilirsiniz? "Başlasın yasak ilişki " bu...
  3. H

The Witcher 3 Teknik Problem

hdd ile alakası yok, sürücü ile alakalı olabilir, witcher gibi bir oyunu 1080p'de yüksek grafik ayarlarında oynayabiliyor olman gerekir, ben 8 gb ram ile yüksek ayarlarda hdd ile oynayabiliyordum
  4. H

Zina?? kimse kimseye zorla bir şey yapmadığı, ve ortada pedofili gibi bir durum olmadığı sürece iki kişinin kendi özgür iradeleriyle ne yaptığı o iki kişiyi ilgilendirir, bir aşkı yasak olarak niteleyebilecek bir anlayış bence çok tehlikelidir...bence tabi
  5. H

Aldığım ürünün faturası gelmedi

aldığın ürün geldiği için ya da ürün eksiksiz olarak eline ulaştığı için kendini şanslı saymalısın, n11 sorun yaşadığınızda umursamıyor,
  6. H

Ortaçağ kafasından çıkmış bir karardır, trump'ın yasaklamak isteyip istemediğini bilmiyorum, trump'ın hayata geçirdiği veya geçirmek istediği mantıklı bir şey bugüne kadar görülmüş değildir, dolayısıyla trump istese bile engellenmesi mümkün değildir, trump aklındaki her şeye denk bir pratik...
  7. H

5 Yıl Önce Sıradan Olup Şimdi Lüks Olan Şeyler?

bugatti veyron, özellikle de chiron almak son birkaç yıldır artık lüks olarak görülüyor, 20 yıl önce babam bugatti veyronun ilk modelini alıp kaportacı hasan ustaya yürüyen aksamını kontrol ettirmişti, öğretmenden az kullanılmış almıştık, kendisinin araba ile tek şikayeti sitede oturuyor...
  8. H

5 Yıl Önce Sıradan Olup Şimdi Lüks Olan Şeyler?

Ekşi sözlükte aynı başlığı görmüştüm, bilgisayar almak artık lüks oldu, hayatta kalmak ta lüks oldu diyebiliriz, ki bu yorum da ekşi sözlükte yazılmıştı
  9. H

2023 seçimlerinde kimin başa gelmesini isterdiniz?

elbette ki vereceğim, istanbula 1 sene gibi kısa bir zaman içinde tekrar eski dokusunu, tarihi güzelliğini, kültürünü, kazandırdı, hem de onca engellemeye rağmen, istiklal caddesini de eski görünümüne kavuşturursa ruhunu yeniden kazanır istanbul, tabi ülkenin demografik yapısını bozan suryeliler...
  10. H

GSM şirketlerine 7 milyarlık af

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/gsm-sirketlerine-7-milyarlik-af-6074593/?fbclid=IwAR3UQeJlrm60w__uFsWVhlaSeqe183U-3s7ukNLUbT3YwQOE6jrfxoSqdE4 hükümetimizin esnafın, çiftçinin, emeklinin, dar gelirlinin, memurun yanında olduğunu gösterir, yüce devletimiz her zaman olduğu gibi mazlumun...
  11. H

2023 seçimlerinde kimin başa gelmesini isterdiniz?

mansur yavaş veya ekrem imamoğlu
  12. H

Bu ülke nereye gidiyor

karanlık bir tünel, sonunda ışık olmayan.
  13. H

A Haber: 60 Yıllık Televizyon Tamir Olunca Kenan Evren darbe bildirisi okudu

Süper olay, evdeki tV'yi kapatıp kaldırdım, 80 yıl sonra torunlarım açıp bugün olanlara daha yakından tanıklık edebilirler, Televizyonu tamir edeyim derken zaman makinesi yapan bir tamircinin sıradışı haberidir, a haber izleyicilerine göre haber
  14. H

İnsan insana bunu yapar mı?

Korkunç insanlar var aramızda
  15. H

İnsan insana bunu yapar mı?

16. H

Rtük halk TV'ye ceza kesti!

........
  17. H

.
  18. H

Erdoğan: Müminin görevi yoklukta sabretmektir

ne söylesem boş
  19. H

Erdoğan: Müminin görevi yoklukta sabretmektir

bu forumda gerçeklikle tamamen bağını koparmış, hayal dünyasında yaşayan, kendileri için yaratılmış alternatif, paralel bir tarihe inandırılmış insanlar beni hayrete düşürüyor
  20. H

.
  21. H

Döviz bu haldeyken bilgisayar alınır mı?

Zorluklardan sonra kolayliklarin gelmesi, utopik bir dunyan olmali
  22. H

Dolar da bir eşik daha açıldı !

Buyuk resmi goren ... dolarin yukselisinin dogu akdenizle ilgisi oldugunu ustune bir de tum dunya ozellikle de amerika tamamen kurtulmusken pandeminin ulkemizi esir almis olmasinin ulke ekonomisini , dolayisiyla da piyasalri olumsuz yonde etkiledigini dovizin de bundan etkilendigini one...
  23. H

Döviz bu haldeyken bilgisayar alınır mı?

Bu ulkede dovizin dusme ihtimali olduguna inanan romantikleri gostermistir
  24. H

Dolar da bir eşik daha açıldı !

türklerin ekonomisinin kalkinmasini istemeyen küresel güçlerin oyunudur milletimizi bölemeyeceksiniz. bayrağımızı indiremeyeceksiniz. ezanımızı susturamayacaksınız. vatanımızı parçalayamayacaksınız. devletimizi yıkamayacaksınız. (Buyuk resim kursundan yeni mezun olmus comar)
  25. H

MEB'den EBA'daki erişim sıkıntısına ilişkin açıklama: Siber saldırılara maruz kaldık

türklerin uzaktan eğitim almasını istemeyen küresel güçler sisteme saldırıda bulunmuş. milletimizi bölemeyeceksiniz. bayrağımızı dindiremeyeceksiniz. ezanımızı susturamayacaksınız. vatanımızı parçalayamayacaksınız. devletimizi yıkamayacaksınız.
  26. H

Kılıçdaroğlu'nun 'kahvehaneler' önerisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cogu zaman yazdikkarimdan pisman olup siliyorum, sonra sildgime de pisman oluyorum, neden buvkadar cok pismanlik yasadigim konusu ise gizemini koruyor,
  27. H

Kılıçdaroğlu'nun 'kahvehaneler' önerisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uygulanabilir degildir ama pamdemiye onlem olarak muzik yayinin yasaklammasi kadar absurd degildir, Ayrica kahveye gideni insanlarin profiline bakarsaniz insanligin trajedisini gorursunuz
  28. H

Fatih Altaylı'ya ''maaşımın 400 bin TL olduğunu ispatla ekranları bırakacağım'' diyen Ersin Düzen 412 bin TL maaş alıyormuş!!

Bir unlunun ozel bir kanaldan ne kadar aldigi onu ilgilendirir ama bizim vergilerimizle fonlanan, aldigimiz tum elektronik esyalardan , odedigimiz faturalardan katki payi kesilen bir devlet kurumundaki insanlarin aldiklari astronomik maaslar elbette ki ilgilendirir, bizim cebimizden cikiyor,
  29. H

Fatih Altaylı'ya ''maaşımın 400 bin TL olduğunu ispatla ekranları bırakacağım'' diyen Ersin Düzen 412 bin TL maaş alıyormuş!!

Ozel kanal olsa isterse 4 milyon alsin , ama orasi bizim vergilerimizle fonlanan trt, yani trt katki payi altinda bizim cebimizden alip ersin duzen gibi adamlara veriyorlar
  30. H

Maske cezası yazmaya çalışan polise direndi tehdit etti

Devlet ve polis seviciler toplanmis, videodaki maske takmayan ve onu bunu ararim diyen anadolu comarinin ozelinde degildir yazacaklarim gittikce polis devleti olma yolunda ilerliyoruz, aci olansa bunun halk tarafindan da destek goruyor olmasi, ilerde bunun neye evrileceginden habersizler...
  31. H

COVID-19 Aşısı üretildi mi?

Cok ust duzey bir espri ,
  32. H

24 Saat Boyunca Evde Veya Dışarda Neler Yaparsınız?

Alice'in tavsanını arıyorum, onu buldugumda bir yaratıcı olma ihtimali benim açımdan noncentilyonda bir seviyesinin biraz üstüne çıkacak
  33. H

Silinebilir

,....
  34. H

İBB’nin zam furyası durmuyor! Yüzde 73 zam geldi

İmam oglu zam yaptigina gore ilk secimlerde 1 yil icinde ulkede tenis topu haric her seyin fiyatini ikiye katlayan, 1 birim dolari neredeyse 10 birim turk lirasi haline getiren, otomobil vergisini %277 seviyesine getirip otomobilleri ureten ulkelerden daha cok kazanan Baskanlik sistemi...
  35. H

Haber var ama Dünya dışından

Güneşe yakın gezegenler kayalıktır ve dünya'da görülenlere benzer silikat kaya magmaları üretirler, ama daha uzak gezegenler silikat kayalara ek olarak önemli miktarda gaz içerir. Güneş sistemimizin bu bölümündeki yanardağlar genellikle kriyovolkanlardır. erimiş kaya püskürtmek yerine, su...
  36. H

COVID-19 Aşısı üretildi mi?

İzledigin haberi anlamamissin, okudugunu anlamamanin ulkemizde yaygin oldugunu zaten biliyordum ama izledigini ve duydugunu anlamayan insanlarin varligina yeni tanik oldum A haber izlemis olma olasiligini da eliyorum, cunku a haberin iktidara faydasi olmayacak bir konuda yalan haber yapmasi...
  37. H

Babam bana hiçbir şey almıyor.

Peki tesekkur ederim, 3,5 yasimdayim, buyumek icin sabirsizlaniyorum, kendi telefonum olacak, sevgilim olacak, kendi hikayemi yazacagim, 2yil icinde bagimsizligimi ilan edip ayri bir eve cikacagim,
  38. H

Sensin musluman
  39. H

Z kuşağı hakkındaki görüşleriniz

79 yasinda biri olarak Z kusaginin temsilcilerinden biriyim , bizim gibi genc nesillere biraktiginiz gelecek oldukca karanlik gorunuyor, daha yasanabilir bir ulke icin uzerinize dusen sorumluluklarin cok azini yerine getirmissiniz, daha da vahim olani bu konuda gecen onca zamana ragmen toplumsal...
  40. H

Allah sen oyle istiyorsun diye rahmet eyler mi? Allah ne yapacagini sana mi soracak? Ya da sen diledin diye ilahi planlarini ya da levhi mahfuzu mu degistirmesini bekliyorsun? Tanim; bos bir dilektir
  41. H

Altin kusaktir, dinle manipule edilmesi neredeyse imkansizdir
  42. H

en sevdiginiz film

Adam igrenc kadin da en az onun kadar igrenc, ortadogu arap kulturunun domine ettigi bu topraklarda bu tip olaylar siradan hale geldi 1600768809 Dunyayi sel basmadan once 2 komodo ejderini gemisine alan adam Guzel filmdi, gilgamis destanindan uyarlanmis
  43. H

Afganistan collerinde yasadigina inandirilmis bir bedevinin "burada islamin dedigi olur" seklinde bir onermede bulunmsidir, burasi hala ataturkun kurdugu laik, demokratik bir cumhuriyettir, islami hukumler burada gecerli degildir,
  44. H

en sevdiginiz film

Gordum, midem kaldirmadi, birkac saniye izledim,
  45. H

Haram diye bir sey yoktur, ahlaki olcutunuz ortadogu inanc sistemini temel aliyorsa tumuyle carpik bir ahlak anlayisidir, ahlaki degerleriniz evrensel ahlak degerlerini referans almalidir,
  46. H

Fortnite kaç fps alırım

3, en fazla 5 fps, yetinmesini bilene yeter
  47. H

en sevdiginiz film

Pitch black From dusk till dawn Demolition man
  48. H

Ortacagdan kalma bir inanc sisteminin ogretileri arasinda yer almadigi icin calmadigini ima eden biri , ahlak anlayisi 1500 yillik doktrinler tarafindan sekillendirilmis insanlarin her turlu kotulukle arasinda cok ince bir cizgi olmali
  49. H

Aslunda kendi gercekligim olabilecegini dusundugum durumlari kendime itiraf etmekten korktugum icin baskalarina uyarlayarak bilincaltimda bir telkin yasiyor olabilirim..bilemedim
  50. H

Susuz kalsan dusunulebilir mi? 1600758615 Belki de senin oz baban degildir ve bunu biliyordur, ve belki henuz senin bir cop konteynirinda bulunup evlat edinildigini ogrenmen icin erken oldugunu dusunuyordur,
  51. H

Hindistan’da bir adam doğmamış bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için karısının karnını kesti

"Cahillikle savas zordur" diyenin bir sair oldugunu iddia eden birinin cehaletten bahsetmesi dunning-kruger sendromu degilse nedir?
  52. H

Satanist kızın isyanı: "Tanrıma hakaret etmeyin"

Hic kuran okumamis birinin sanrısıdır
  53. H

Sıkıntı yaratır mı ?

Hayir, kaldigi yerden devam eder, ya da kapattigin anda buyuk boyutlu bir dosyayi indiriyor olursa, sozgelimi 4gb'lik bir dosyanin 2 gb'sini indirmis olsun, kapatip actiginda o 4gb'lik dosyayi bastan indirmeye baslar
  54. H

Cübbeli 2 bin selefi derneğinin iç savaş için silahlandığını iddia ediyor

İslak seriat ruyalari goren isid militanlari surusudur,
  55. H

Dolar 7,60 seviyesinin üzerine çıkarak yeni rekor seviyesini gördü

Dolar kisa bir sure icinde 10 lirayi da gorecek, surdurulebilir bir durum degil bu, ulke basi bos bir sekilde firtinali okyanusun ortasindaki bir gemi gibi
  56. H

Satanist kızın isyanı: "Tanrıma hakaret etmeyin"

Hayali varliklara inanmak insan zekasinin milyonlarca yillik evriminin negatif sonuçlarından biri, (belki baska da vardir) ucan supurgelerin adina tanri dense inanc boyutunda onumuze serilip bizden yine tapinmamiz istenecekti,
  57. H

Halk Ekmeğe %33 zam geldi

Araba alirken neredeyse %300 vergi odemekte, gecmedigi koprulerin vergisinin kendisinden alinmasinda, son bir yil icinde her seyin fiyatinin ikiye katlanmasinda 1 euronun an itibari ile 8.98 lira olmasinda, 1dolarin 7.57 lira olmasinda bir beis gormeyen halkin 25 krs zamdan rahatsiz olmasidir...
  58. H

En son hangi diziyi seyrettiniz?

Sons of anarchy, bugun olsa onu da izlemezdim herhalde , hepsi sacma geliyor artik, ama turk dizilerini izlemek insan zekasinin asagilanmasidir, ozellikle de mafyatik igrenc tiplemelerin populer oldugu bu donem cehaletin kutsandiginin, ulkeyi bir kanser gibi sardiginin somut delilidir
  59. H

4 GB Ekran Kartı Neleri Kaldırır

4gb olmasi performans konusunda belirleyici degildir, kartin islem gucu onemlidir, hafiza elbette performansa etki eden bir unsur ama ancak yuksek cozunurluklerde
  60. H

Ağır hasta sayısındaki artışın yogun bakim doluluk oranını düşürmesi

Bu ulkede herhangi bir kurumun yaptigi herhangi bir aciklamanin guvenirliligi sorgulanmaktadir, gecen 18 yil insanlara daha rasyonel , daha analitik dusunmeyi ogretmistir, bu da 18 yildir bu ulkede olan belki de tek iyi sey,
  61. H

Ki Guvenmeyen insanlar , İssizlik ve ekonomik veriler konusunda siyasi erkin yayinladigi rakamlarin gerceklerle ortusmekten cok uzak oldugunu , dolayisi ile bir kurumunun yaptigi herhangi bir aciklamanin guvenilirliginin minimum seviyede oldunu bilen insanlardir, ( su an istatistiklere gore...
  62. H

Saglik bakanliginin yayinladigi listenin yalan oldugunu ima eden zeka kupu, her hasta olan agir gecirmiyor derken ayni zamanda o listede yer alan 1432 rakaminin da karsisinda yazan "agir hasta" ifadesine ragmen evde tedavi olanlari da kapsadigini iddia etmektedir, zeka sınırlı olunca seviye de...
  63. H

SDN Forum'a Katılalı Tam 2 Ay Oldu!!!!

Suslu mesaj yazmaya bayilirim, hakli olmaya calismiyorum, hakli olmakla kazanacagim bir sey olmazdi....yoksa olur muydu? Tek istedigim eglenmek, iyi geceler
  64. H

1600546830 Demoralize olmak degil aslinda, seviye cok dusuk , dusukten kastim ahlaki boyut degil, bilissel seviye, bu seviyeye inmek ve bu seviyede tartışmak kendimi kotu hissettiriyor, adam kuldan koleden falan bahsediyor, ne diyeceksin simdi buna?
  65. H

Yazdiklarimi tekrar mi yazmaliyim? 1600545090 Yazdiklari.i tekrar mi yazmaliyim?
  66. H

Harika birisiniz, alisik olmadigim bir anlayisla karsilastim, Sadece eglenmeye calisiyorum, yazdigim seylerin herhangi biri icin bir beis teskil edecegini dusunmuyorum, bundan rahatsizlik duymak disinda siradisi bilgelik gordum sende, bu kadar ciddiye alinacak bir sey degil ama hayat cok...
  67. H

Bu konuda yetenekli oldugumu dusunmuyorum, hikaye yazmak gibi bir amacim da zaten yok, ben sadece yasadigimi sandigim seylerin aslinda benim hayal gucumun bir urunu olabilecegini soyluyorum, (emin degilim olmayabilir de)" hikaye yazmak" burada mecazi anlamda kullanilmistir
  68. H

Yanlis bilgilendirilmeye cok musait insanlarin oldugu bir forum oldugunu mu soyluyorsun?
  69. H

Mizah anlayisim sifira yakindir, hayal dunyasinda yasiyor , gerceklerle bagimi tamen koparmis olabilirim, hic yasamadigim bir zamam diliminde hic bulunmadigim bir konumda, bahsedilen olaylarin akisinin o olaylarin gercek tarih akisiyla ortusmedigi bir hikaye yazmis olabilirim
  70. H

Ben de oyle hatirliyorum, bir yerlerde bir karisiklik olmus olmali,
  71. H

Yazdim sildim, seviye inanilmaz dusuk, kendime olan saygimi yitirecegim, iyi gunler
  72. H

79 da olabilir, cok zaman gecti tarih konusunda ufak sapmalar olmus olabilir
  73. H

Ben 1969 yilinda windows 3.1 kullanirken arpanet kullandigimiz ofisimizdeki bir arkadasimin tavsiyesiyle uye olmustum, o zamanlar cok daha basit bir arayuze sahip siyah beyaz ve gri tonlarda bir siteydi , uye sayisi yanlis hatirlamiyorsam 55-60 civariydi, uzun sure "forum" denilen kavramin...
  74. H

Beyni yandas medya tarafindan manipulasyon bombardimanina tutulan zavalli homo habilisin uydurma haberleri gercek sanmasidir,
  75. H

Aslinda ortada bir tutarsizlik yok, buyuk ihtimalle agir hastalari da eve gonderiyorlar, saglik sistemimiz yogun bakimda birkac gun kaldiktan sonra hastaligin evde tedavi edilmesini mumkun kilacak seviyede iyi , dunya standartlarinin uzerinde, bu da tedavi hizinin hasta artis hizinin uzerinde...
  76. H

Link paylasalim o zaman , fanatik dindos bakanin yalan soyledigini ya da yanlis bilgi verdigini iddia ediyor, https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-bakan-koca-bilgiler-umut-verici-diyerek-acikladi-son-kritik-aylari-yasiyor-olabiliriz-6308183
  77. H

Bakan kocanin dunku aciklamasina gore toplamda 52 yatak ilave edilmis, veriler tv'den alinmistir, az once fox tv haber yapti, Toplumun zaten %70'i aciklaman tablodaki verilere inanmiyor, istatistik bir bilimdir ve yalan soylemez, hangi veriler, hangi hastane, hangi il baz alinirsa alinsin...
  78. H

Bakan kocanin dunku aciklamasi: Mugla 32 yatak ilave Usak 20 yatak ilave Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak mi yoksa fanatik, sizofrenik tek tarafli bir bakis acisi mi? İdeolojik spektrumun her iki ucunda da cehalete yer var ama hayata temsil edildigini dusundugu bir siyasi ideoojinin...
  79. H

Sadece ulkemizde gorulebilecek turden bir saglik devrimidir, 4 Eylul Yogun bakimdaki hasta sayisi: 1076 Yogun bakım doluluk oranı: %68 19 Eylul Yogun bakımdaki hasta sayısı: 1402 Yoğun bakım doluluk oranı: %66
  80. H

Z kusagi bugune kadar gelmis en degerli kusaktir...bence, ben Z kusagi icinde yer almiyorum ama onlari iyi gozlemliyorum, siyasi ve dini propagandalar onlari baglamiyor, Dunya algisi yasadigi koy, semt veya sehirle sinirli kalmis dinle harmanlanmis siyaset ya da daha bilinen adiyla siyasal...
  81. H

Yunan gazetesi Dimokratia, başlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağır bir küfürle hedef aldı!

Aradaki korelasyonu kurmak cok zor degil mi? Simdi basa donelim, neden? Diye soralim , anladin mi? Hic sanmiyorum
  82. H

Yunan gazetesi Dimokratia, başlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağır bir küfürle hedef aldı!

"Keske yunan galip gelseydi "diyenin nasil karsilandigini eklemeyi unuttun
  83. H

Neden ?diye sormak gerekiyor Neden, sorgulayin korkmayin kafaniz acimaz, linc etmek icin birilerini hedef gostermek yerine kendinize biraz soru sorun, dusunun
  84. H

Linc edilmesi icin hedef gostermektir
  85. H

Kalp sıkışması.

Kalple ilgili olmama ihtimali cok yuksek, kas agrisi mide yanmasi gibi durumlar siklikla gogus veya kalp agrisi ile karistirilabilir, 10 yil kadar once surekli bir gogus agrisi ile fogus hastaliklari bolumune gittim, ekg, efor, eko gibi testler yaptirdim hicbir sey cikmadi,
  86. H

Sosyal medyanın dilindeki sapık hoca tutuklandı

"Senin beyin olumun gerceklesmis" nasil bir kombinasyon iceriyor geri zekali arkadasim?
  87. H

Sdn forum dışında hangi siteye giriyorsunuz

Kaba olacak ama musluman misiniz? Diye sormak ta ban yeme sebebi mi? "Ateist" ya da ateizm kavramlari insanlara hakaret etmek icin mi kullaniliyor bu site de? Hala anlamadim,
  88. H

Hakarete girecek kisim konusunda hala biraz aydinlatilmaya ihtiyac duyuyorum
  89. H

Ben de cekinerek cevap verdim, cok cekingenimdir
  90. H

Hangi kismi kaba tam olarak?
  91. H

Ateistforum.org Atheismresource.com Ateistmedya Panteidar Bilimselfelsefe.org Forum degil ama evrim agaci ve reddit, ve karikateist, bir de eksi sozluk
  92. H

Sosyal medyanın dilindeki sapık hoca tutuklandı

Hoca, din, cocuk , olumcul kombinasyon,
  93. H

Halil Sezai yaşlı bir adamı tekme tokat dövdü

Belki sikayet etti hicbir sonuc alamadi, belki bunu defalarca denedikten sonra turkiyede bu yontemin ise yaramayacagina bu sorunun cozulmesi icin insiyatif almaktan baska caresi olmadigina ikna oldu, sorun cozme yontemi her ne kadar sorunlu olsa da bazen secenekleriniz tukeniyor, halil sezai...
  94. H

Windows 10 şifre bulmak

O zaman benim bu konuda soyleyebilecegim hicbir sey yok,
  95. H

Windows 10 şifre bulmak

Anlatmasi uzun surer, bunun icin kurtarma seceneklerine girmen gerekiyor, onun icin de bir windows yuklu flash bellek veya windows dvd si gerekiyor, ikisi de yolsa windowsun icinden gelismis baslamgic secenekleri secilerek bir dahaki baslangicta o ekrana ulasilabilir, Dedigim gibi yapmasi...
  96. H

Windows 10 şifre bulmak

Programa falam ihtoyac yok, kirmak degil tamamen kaldirip istenirse yeni bir sifre tanimlamak
  97. H

Windows 10 şifre bulmak

Herhangi bir programa ihtiyacin yok, defalarca yaptigim icin gayet mumkun oldugunu biliyorum, tabi eger sifreden kasit kullanici giris sifresi ise
  98. H

Forza Horizon 4 Kontrol

Mouse'un sag tusuna bastiginda free camera moduna geciyor, onun disinda ben klavyeyi kullaniyorum
  99. H

i7 8700K ile en yeni hangi rtx ekran kartını sıkıntısız kullanabilirim?

Rtx 2080 kullaniyorum, uzun zamandir hicbir sorun yasamadim, hatta soyle soyleyeyim youtubetaki rtx 2080 + 9900k veya 10900k testlerinden 5-6 fps daha fazla aliyorum, nedenini bilmiyorum benimki ozel design overclocklu bir kart ama 2080 superle kafa kafaya 1600165229 Bu arada kartimi satiyorum...
  100. H

i7 8700K sıvı soğutma sistem sıcaklıkları normal midir?

Akitma riski demekle ne demek istedigini anlayamadim, biraz daha acar misin? Referans tasarimdan mi bahsediyoruz ayrica?
  101. H

Kesinlikle haklisin , soylemeyi unuttugum en onemli ayrintilardan biri de bu, bana gore goruntu de onemli tabi
  102. H

Custom design rtx 3080 lerin founders editionlara gore artilari var, uzerlerinde daha fazla voltaji tolore edebilecek kapasitorler oluyor, bu sayede daha fazla overclock edilebiliyorlar, tabi bir kismi 3 adet 8 pinlik guc girisi isteyecek
  103. H

Baska? Custom design alacagim , triple fanli, referans tasarim cok begenilse de bana cok cirkin geldi
  104. H

Rtx 3080 alacagim, 3090 degil, testlere baktiktan sonra gerekiyorsa islemciyi de degistirecegim
  105. H

Kasanin vir faydasi olmuyor bende tank gibi kasa var, ustelik yan kapagi acik yine de islemci 85 90 c civarinda kasa thermaltake view 71 1600163855 Hayatim boyunca cikan butun kartlarin en ust modellerini aldim, ta ki 2080 ti ye kadar, rtx 3090 alamadigim ikinci kart olacak,
  106. H

Ben de bu sorunun cevabini ariyorum, rtx 2080 kullaniyorum, kisa sure icinde custom design rtx 3080 alacagim, su anda kullanmakta oldugum islemci gozume 5 para etmez cop gibi gorunmeye basladi
  107. H

Ben 80-90 derece arasi horizon zero dawn oynuyorum, islemci 8700k 5ghz, zarar gorup gormemesi umurumda bile degil, 10900k almak icin vesile olur, Sogutucu cooler master ml240 rgb
  108. H

Sagopa Kajmer severmisiniz ?

Apaci indikatoru gibi sarkicidir, baharda gunes dansi yaparak disilerin dikkatini cekmeye calisan, ve alfa erkege meydan okuyan arizona kertenkelelerini animsatan bir dinleyici kitlesi vardir, cok sevimlidirler, bir gozlemcinin notlarindan alinti
  109. H

Dizi Türkiye'deki Değişmeyen Dizi Profilleri

Caniniz sikkin oldugunda, kendinizi iyi hissetmediginizde, aldiginiz sacma bir karar yuzunden kendinizi salak gibi hissettiginizde sunu dusunun; O anda sizinle brlikte etrafinizdaki markette, caddede, sokakta, parkta vs, bulunan insanlarin onemli bir kismi yerli dizileri izleyecek kadar aptal...
  110. H

Son dakika… Dikkat! Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi!

Ben de yagmurdan biktim usandim artik, neredeyse her gun yagmur yagiyor, istanbuldan tasinirsam nedeni bu yagmurlar olacak, son 10 gunun dokuzunda yagmur yagdi, gunesi ozledim
  111. H

Rocket League Ne zaman Ücretsiz Olacak.

6 yildir ucretsiz oynayan biri olarak garip karsiladigim sorudur
  112. H

Son dakika… Dikkat! Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi!

Su anda istanbulun new hempshire ilcesindeyim, benim bugune kadar hic gormedigim kadar sert ruzgar esiyor evlerin catilari ucuyor bazi agaclar devrildi, Sanirim kuresel iklim degisikliginin sonuclari yavas yavas ortaya cikiyor iliman olarak bilinen iklimimiz tropik bir forma evriliyor, Son 20...
  113. H

Sagopa Kajmer severmisiniz ?

Tiksinirim, alt kulturu temsil eder, kendine saygisi olan bu tur muzikler dinlemez, saka yaptim bayilirim kendisine, en sevdigim sarkisi 'come together'
  114. H

İlk çocukluk aşkınız olan ünlü kimdi?

Quasimodo idi notre damme kilisesinde esmeralda oldugumu hayal ederdim hep
  115. H

Kim Milyoner Olmak İster'i Kazanan İngiliz Yarışmacı Donald Fear

"Biz" siz kimsiniz? Kac kisi adina konusuyorsun? O "biz" seni sozcu olarak mi secti? onlar her kimse onlarin adina da konustuguna gore oyle olmali, zeka sinirli oldugunda yorumlar da bu sekilde oluyor sanirim,
  116. H

Kim Milyoner Olmak İster'i Kazanan İngiliz Yarışmacı Donald Fear

Son soruda, 8 yil on e cocuklara ogrettigi dersten blackbeard'i hatirladigini soyluyor, sunucu ben daha gecen sene korsanlikla ilgili bir tv showu yaptim tek bir sey bile hatirlamiyorum sen bunu nasil hala kafanda tutuyorsun diyor,
  117. H

Twitter kullanıyor musunuz?

Uzun zamandir kullanmiyorum, ozgur bir ulke oldugumuzda, dusuncenin ustesinden gelemeyenlerin dusunenin ustesinden gelmeye calismadigi bir ulke oldugumuzda, ifade ozgurlugunun bir ust sinirinin olmadigini, olamayacagini anladigimizda kullanmaya devam edecegim
  118. H

HDD Bios donma

Sorun harddskte, harddiske erismeye calisiyor erisemeyince donuyor, sata ve power kablolarini da kontrol et
  119. H

8700k 5 ghz + rtx 3080 bottleneck ihtimali

Merhaba, teknik konularda bilgi sahibi olmama ragmen bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslarin fikirlerini duymak yeni bir sisteme gecip gecmeyecegim konusunda belirleyici olabilir İ7 8700k 5 ghz overclocklu bir islemcim var, su anda kullanmakta oldugum rtx 2080 ekran kartinin youtube'da 10900k...
  120. H

En sevdiğiniz 3 üye

Stromatolit, Alg Tardigrad 1599838563 Dolarayatirimyapanasgariucretlidayi İkincidalgayikarsilayanteyze Tip3uygarliktangelenhomoerectus
  121. H

En sevdiğiniz 3 üye

Bir npc'nin kendi varligini sorgulama bilincine erismesi olabilir
  122. H

En sevdiğiniz 3 üye

Hayir ama olmalarini isterdim, hicbirini tanimiyor olmama ragmen hatta var olup olmadiklari konusunda hicbir fikrim olmamasina ragmen ailece bu kullanicilari cok seviyoruz
  123. H

İlk telefonunuzun markası neydi?

1988 yilinda 3 arkadasimla birlikte girdigimiz bir telefon kulubesinden sokerek caldigimiz ankesorlu telefondu, eve getirdikten sonra neden calismadigi ise hala gizemini koruyor
  124. H

Windows Tuşu Basılı Kaldı

Burasinin "Ne alakasi var?" dedikten sonra klavye ile alakali olabilecegini soyleyen zeka kupleriyle karsilasabilecegim bir yer oldugunu ogrenmemi saglayan yorum olmustur,
  125. H

Windows Tuşu Basılı Kaldı

Windows tusunu bir tornavida yardimiyla kirip atmak aklima gelen ilk cozum, aklima gelen ikinci yontem ise birinci yontemin aynisi, sadece tornavida yerine torpu kullanmak
  126. H

En sevdiğiniz 3 üye

Elilahupgraded Trex Havuzabisikletlegirenadam
  127. H

Google Chrome kırmızı benekler

Ekran kartiyla ilgili bir sorun gibi gorunuyor, birden fazla varsa kesin ekran karti, ekran kartini cikarip takman sorunu cozebilir, bir sure sonra yine yapmaya baslarsa uzerindeki ram chipleri sorun cikarmaya basladi demektir, kart neydi? Eski mi?
  128. H

RED ALERT 2 WİNDOWS 10 SİYAH EKRAN HATASI !!!

Muhtemelen desteklenmeyen bir cozunurlukte acilmaya calisiyor, ornegin masaustu cozunurlugunde, aslinda aciliyor ama cozunurluk desteklenmedigi icin ekrana goruntu veremiyor, belgelerimde veya oyunun dosyaarinin icinde ini dosyalarina bak, bulursan cozunurlukle ilgili bir girdi olup olmadigina...
  129. H

Ekran kartı alıcam yardımcı olursanız sevinirim

1080p cozunurlukte gayet iyi bir performans veren bir urun fiyati da oldukca makul olacak, custom sogutuculu modellerinin ulkemizde uygun sayilabilecek bir fiyattan (sanirim 14/16 bin lira arasi) piyasaya surulecek
  130. H

RTX 3080 için işlemci

Amd'ye verilen paraya yazik, intel alin
  131. H

Koronavirüs artmaya devam ederse sokağa çıkma yasağı gelir mi?

Batik bir ekonomide sokaga cikma yasagi olabilecegini dusunen romantikler gerceklerle baglarini tamamen koparmislar sanirim, covid 19 ile mucadele kapsaminda toplu tasimaya ayakta yolcu alimini yasaklamak, baska bir deyisle 1/3 kapasiteyle calistirmak ve gece 12 den sonra muzik yayinini...
  132. H

Saç dökülmesi ?

Endiselenmenizi gerektirecek bir durum yoktur, saglikli her insanin ortalama olarak gunde 100 kadar sac teli dokulur, ve bu oran yilin belli donemlerinde daha da artabilir, yerlerine yenisi cikmaktadir
  133. H

Ekran kartı uyumlumudur

Darbogaz yapar mi anlaminda soruyorsan sanmam, birlikte caalisip calismayacagi anlaminda soruyorsan teorik olarak pci ex slotu iceren herhangi bir anakartta calisir, ama paratikte her zaman boyle olmuyor, ornegin rx 570 ve 580 serisi kartlar h-61 chipsetli anakartlarda sorun cikariyor, yanl...
  134. H

hocam bu pc nasıl

Ben olsam almazdim, intel chipsetli ve nvidia gpulu bir pc daha iyi bir tercih olur,,,,bence
  135. H

Oyun performansı icin win 7 mi 8.1 mi

Windows 10'dur
  136. H

Netflix'te izlediğiniz ilk dizi ya da film hangisiydi?

Cilgin bedisti
  137. H

Bacak kıllarının yoğunluğunu nasıl azaltabilirim?

Tiras olmak kilin daha sert daha cok veya daha gur cikmasina neden olmaz,, aksi halde kimse kel kalmazdi bunlar dogru bilinen yanlislardir,
  138. H

Bacak kıllarının yoğunluğunu nasıl azaltabilirim?

Tiras olmak gibi basit bir yontemle bu sorunun ustesinden gelmek cok kolaydir, bacaklarinda kil olan futbolcularin hepsi ya tiras ediyor ya da epilasyon yaptiriyor, dolayisiyla tiras etmek, garip acayip, tuhaf bir sey degildir, maymun gibi dolasmaktan cok daha iyi bir secenektir
  139. H

?Kedi Severler Kulübü ?

Kedisever biri olarak kedi ve ozellikle de kopek severlerin ruh sagliklarinin yerinde olmadigini dusunuyorum
  140. H

Vestel 5000'de verilen root hatası

Vestel marka herhangi bir sey almak icin cildirmis olmak gerektigini dusundugumden sorun cukarmasinin (ki bu kacinilmazdir) bu cilginliga bir son vermek icin iyi bir bahane oldugunu soylemek disunda bir oneri aklima gelmiyor
  141. H

Fatih Portakal bugün son kez FOX Ana Haber'e çıkacak

Ulkedeki ortami ailesinin de yardimiyla iyi analiz etmis , kendini gerceklestirdikten ve maddi olarak bunun geri donusunu de aldiktan sonra daha fazla zorlayip risk almak istemedi....bence gunumuzde tarafsiz habercilik yapmanin bile kahramanlik gibi algilandigi bir baski ortami ve siyasi...
  142. H

8GB ram veya M.2 SSD almak ?

Tartismasuz 8 gb ram almak daha mantikli, mv2 hdd sana ancak ram yeterli ise istedigin performansi verir,
  143. H

Windows 10'da Microsoft Hesabını Kaldıramıyorum

yerel bir hesap açmalısın, böylece mailinle ilişkilendirilmez, nasıl yapacağını bilmiyorsan yeni bir hesap oluştur demeden önce interneti kes, ama ondan önce başlat menüsüne tıklayıp kullanıcı avatarına sağ tıklayıp, hesap ayarlarını değiştire gel, açılan pencereden, "tüm microsoft...
  144. H

Sizce Enerji İçecekleri Sağlıklı Mı?

coladan çok daha zararlı bir içecek, enerji içecekleri kalp damarlarını genişleterek kan basıncını düşürüyor, bu da kalbin durasına yol açacak seviyede riskli, üst üste birkaç tane içmeniz halinde ölebilirsiniz ayrıca kafein ve b vitamini içeren bu içecekler uykuyu açıyor ve kişi daha dinamik...
  145. H

Söyle Rahatla

evet ve onları oluşturan atomlar ve atomların yapı taşları olan nötron proton, ve elektronlar var, bu seviyede canlı olmak ile cansız olmak arasında hiçbir fark yok, canlılık nedir? canlı olmanın kaç yolu var? rtx 3080 neden bu ortadoğu kültürünün domine ettiği topraklarda avrupaya göre 10...
  146. H

Söyle Rahatla

geniş bir sinir hücresi düzeneğinin ve onlara bağlı moleküllerin davranışlarından başka bir şey değiliz. 1599332656 Evrim tarafından dizayn edilmiş, genler aracılığıyla inşa edilmiş ve çevremiz tarafından programlanmış biyolojik bilgisayarlarız
  147. H

Otobanın ortasında namaz kıldı

...
  148. H

.....
  149. H

......
  150. H

....
  151. H

........
  152. H

NVIDIA Yeni Nesil 3000 Serisi Ekran Kartlarını Tanıttı

bendekini satabilirsem alacağım 1599161849 satamazsam da alacağım muhtemelen, ama biraz daha zor olur, custom soğutuculu modeller, 3 adet 8 pin ile gelecek diyorlar, fiyat ta 8000'den aşağı olmaz
  153. H

İnsanlar neden tarikata üye olur?

türkiye maalesef tarikatler , cemaatler dervişler memleketi oldu, ne kadar çok bu tip şeylere olan inanç artarsa o kadar çok bilimden, modern dünyadan, medeniyetten uzaklaşıp hayatlarını hacı hocaların elinde heba eden bir toplum haline geliyoruz, sadece kendi hayatlarını da değil çocuklarının...
  154. H

LCD, IPS, TFT, AMOLED ve Mikro Led Panel (Ekran) nedir?

maskaralık ta olabilir, mazralık ta olsa olur, manzarayı diğer tarafa yerleştirin
  155. H

........
  156. H

Yolun ortasında namaz kılmak normal değildir, bu insanlar üzerinde bir baskı oluşturma çabasının bir parçasıdır, bilinçli yapılmaktadır, arka planında ülkenin büyük bir kesiminden destek bulacağına olan inancından alınan özgüven vardır, karşı tarafı sindirmeye, inancını dikte etmeye yönelik bir...
  157. H

bir dini insan formunda algılayan birinin sorduğu garip sorudur "kime bu nefret?" yine mağdur edilmiştir, üzücüdür,
  158. H

hoş görüşlü bir mümin, hoşgörülü olmak yerine hoş görüşlü olmayı seçmiş, "islam ve hoşgörü" oksimoron olmuyor mu?
  159. H

RTX 3080 ile R7 3700x

intelden şaşma derim, amd'nin her şeyi problem, en azından benim için böyle, bu konuda yalnız olmadığımı da çok iyi biliyorum
  160. H

Bu yıl 11. sınıf olacağım ama bilgisayar oyunlarını bırakamıyorum.

x yaşında olmama rağmen hala deli gibi bilgisayar oyunu oynadığımı söylesem inanmazsınız, buradaki herkesten daha yaşlı olduğuma eminim 1599156056 bilgisayar oyununu bırakıp tv izleyeceksen hiç bırakma, tv izlemekten kastım bilgilndirici, bir şeyler katan, öğretici programlar değil, o iğrenç...
  161. H

Undervoltage nedir? Ne işe yarar? Sıcaklığı ne kadar düşürür?

undervoltage overclok'un tersi değildir, overclock yaparken zaman zaman kullanılan overvoltage işleminin tersidir, saat hızı ya da frekans yükseltme ile alakası yoktur, adı üstünde voltaj yükseltme ya da düşürme işidir, overclock yapanlar eğer işlemcinin voltajı yaptıkları overclock iiçin...
  162. H

ingilizce ögrenme

ve tabi how the universe works bu da sanırım 8 sezon, ben de bunların bütün sezonları , bölümleri var
  163. H

ingilizce ögrenme

through the wormhole, morgan freeman bunu 8 seon yaptı toplamda 100 kadar belgesel var, adam zaten filmlerinde bile tane tane konuşan bir adam, o yüzden onunla ilgili navigasyon esprisi falan yapılıyor belgeselde ise daha da anlaşılır, torrent olarak bütünsezonlarını bulabilirsin, hem...
  164. H

ingilizce ögrenme

ingilizce konuşma düzeyim orta ama okunanı ve konuşulanı anlama konusunda çok daha iyiyim, ve bu seviyeye kursa gitmeden geldim, bunu gramer kitabı okumaya, oyun oynamaya, bir de ingilizce belgesel izlemeye borçluyum diyebilirim, özellikle belgesel izlemeni tavsiye ederim çünkü film veya...
  165. H

TELE 1, Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid eleştirileri nedeniyle RTÜK tarafından 5 gün süreyle karartıldı!

cahil indikatörü gibi kullanılabilecek bir başlık olmuş, kendi tarihlerinden haberi olmayan bir sürü npc toplaşmış
  166. H

Diş Macunlarının Kilitli Kutuda Satılması

hayır! çok daha basit bir nedeni var, çalınmasına karşı önlem almak için, diş macunu deyip geçmeyin, ülke diş fırçalama konusunda ani bir aydınlanma yaşayıp birdenbire üstün bir bilinç geliştirdi, hepsi diş doktoru bilinciyle hareket edip günde 3 kez en az 10 dakika dişlerini fırçalıyor, o...
  167. H

KYK borcunu ödeyemeyenlerin sayısı 5 milyonu aştı: 300 bin kişiye icra takibi başlatıldı

İlk seçimde içinde bulundukları durumun mimarlarına oy vereceklerdir
  168. H

Windows 10 da aynı anda aynı uygulamayı açma nasıl yapılabilir?

harikasın, bu kadar pozitif olman takdirimi kazandı, agresif gibi göründüğüm için özür diliyorum, ben senin ukalaca cevap verdiğini düşünmüştüm, ve senin kadar olgun davranamadım, öğrenecek çok şeyim var, saygılar.
  169. H

Millete küfür eden Cengiz Holding'e bir ihale daha!

Çaydan bol bir şeyin olmadığı bir ilimizde evrenin tek hakimi, yüce kainat liderimizin attığı çayları mesafe kurallarını gözeterek kapmak için birbirini ezen, kendilerine zeka, onur erdem gibi değerlerden maksimum ölçüde bahşedilmiş, yüksek bilinç ve feraset sahibi halkımız için sorun olmayacak...
  170. H

@OzkanK. hakkında düşünceleriniz

bildiğim kadarıyla homo sapien,,
  171. H

onun adına mı karar veriyorsun? yardım isteyen oydu, yardım etmeye çalıştığım oydu, yapmayacağını söyleyen sensin, çok acayip
  172. H

benim dediğim gibi yaparsan her uygulama ikinci kez açılır
  173. H

her uygulama aynı anda birkaç instance çalıştırılmasına izin vermez, eğer tıkladığında başka bir tane daha açılmıyorsa şunu yapabilirsin; shift tuşuna basılı tutarak ikinci kez çalıştırmak istediğin programa sağ tıkla, farklı bir kullanıcı olarak çalıştırı seç farklı kullanıcının adını ve varsa...
  174. H

formattan sonra internet driverı değişti neden acaba

internete giriyorsa, kopmuyorsa, sorun olmaz,
  175. H

İlk açılışta Power ışığı yanıp sönüyor

bataryadan mı? batarya yüzünden açılmayan laptop görmedim şimdiye kadar, ama bataryayı çıkarıp dene öyle ise? bu tip şeyleri anakart üzerindeki chipsetten yapıyor, bir de şarj soketinde sorun olduğunda
  176. H

İlk açılışta Power ışığı yanıp sönüyor

büyük ihtimal chipset ile ilgili bir sorun, ben tür arızaları 200-250 arası onarıyorum, tabi bakmak lazım, şarj soketi ile ilgili de olabilir, bir laptop hastanesi, arızayı tespit edip sana doğacak masrafı söyler, arıza tespit için ücret almadığından emin olduğun bir yere baktır
  177. H

Rehber Şeytanın Hikayesi - Gerçekler kitabı.

monoteist dinlerin kutsal kitaplarındaki yaratılış hikyaleri onlardan önceki pagan inanışlarındaki efsanelerin birer kopyasıdır, isimler değişmiştir, hikayeler temelde aynıdır, ve hiçbirinin ilahi bir yanı yoktur, hepsi insan yazmasıdır
  178. H

Belirnen Bütçe Donanım Tavsiyesi

bu dili bilen birini bulman gerekiyor önce,
  179. H

Windows 10 Pro %70'den Fazla Ram Kullanımı, Normal Mi?

windows 10 Home edition'a düşürerek fazla bir kazanım elde edemezsin, yanlış yere bakıyorsun, göev yöneticisini açıp başlangıç sekmesine gelip onun fotoğrafını gönderirsen neden o kadar ram harcadığı konusuna daha net fikir sahibi olup ona göre öneride bulunabilirim 1599116545 Muhtemelen...
  180. H

Sizce de Facebook eski popülerliğini yitirmedi mi?

ben de kullanıyorum ama sürekli banlıyor aptal site, çomara çomar dediğim için bile 1 ay banlanıyorum, topluluk kurallarına aykırıymış o kuralları belirleyenler yaşlı teyzeler sanırım
  181. H

...
  182. H

Atatürk'ün gölgesinde ayran içtiği 400 yıllık meşe ağacı koruma altında

o ağacın altında oturduğu için değil, doğaya değer verdiğiniz için ağacı koruyun, sadece onu değil tüm ağaçları koruyun, çevre bilincini aşılayın, atatürkün eşyalarını , gittiği yerleri kutallaştırmak yerine fikirlerini ilkelerini yaşatın
  183. H

Son dakika haberi | TRT canlı yayınında korkutan anlar! Spiker yere yığıldı... | Video

2 gün önceki haber, konusu açıldı, konuşuldu , gündemden düştü
  184. H

Yanlış haber.

Madem sen analatik düşünüyorsun objektif bakıyorsun hangi doktoru aramışlar sakın korona yazmamı demişler. Kime yasak koymuşlar. Doktorlar koronadan ölen görüyor ve açıklamıyorsa doktorsun sorunu veya şerefsizliği BANANE bundan. Ömrünü bu alana vermiş yıllarca eğitim almış bir doktor Sırf senin...
  185. H

namaz kılarken dokunulmaz olduğuna inanmasıdır, insanların ona tepki göstermekten korkacaklarını, namaza karşı geliyorlarmış gibi görüneceklerini ve bu yüzden de tepki göstermek konusunda pasif kalacaklarını bildiğindendir, kendi inancını insanlara otobanın ortasında namaz kılarak dikte...
  186. H

Koronavirüs bizi değiştirebildi mi?

matematik ve fizik kanunlarını allah yarattı demek üzere olan bir müminle karşı karşıyayım, quantum mekaniği de yüce maditaodan soruluyor olabilir, izahı olmayan şeylerin mizahı olur, son olarak; gökyüzünde bir efendimiz olduğu sürece yeryüzünde kölelikten kurtulamayız, -mihail bakunin- iyi...
  187. H

tıp bilim sayesinde gelişmiştir, zaten yoktu, sen buraya bilim sayesinde yazabiliyorsun, zaten olan bir teknolojiyi kefetmemiştir, bilim sayesinde yaratılmıştır, 100 yıl önce ölümcül olan hastalıklar bilim sayesinde artık tedavisi basit hastalıklar haline dönüştü, uzay hakkında bilim sayesinde...
  188. H

canlılık konusu bilimin henüz cevaplayamadığı ama üzerinde çeşitli teoriler geliştirdiği bir konu, abiyogenez yada miller-urey deneyi buna dair güçlü olanlardan biridir, ama cvapları bilmiyor olmamız cevaplar yaratmamızı gerektirmez, bilmiyoruz ama araştıracağız demekle ilerleme kaydedilir...
  189. H

ben ibadet etmem, sümerlerin ilahi bir yanı elbette yoktu, monoteizmin de yok, bunu söylemeye çalışıyorum,
  190. H

Yanlış haber.

sağlık bakanını tv'de 4 ay kadar önce ilk gördüğümde bizimkilere "söylediği tek bir şey bile doğru değil" demiştim, o zaman ailemden bile tepki görmüştüm, "adam ağlıyor baksana, ne kadar üzüldü" demişlerdi, bugün 4 ay sonra ülkenin büyük bir kısmı benim bulunduğum noktaya gelmiş, ben...
  191. H

"Beni değiştirmeye çalışıyorsun" demedim, "senin söylediklerinle olduğumdan farklı biri olmayacağım" dedim, evet kuranı okudum ve anladım, ve hiç etkilenmedim, insan yazması olduğu çok açık, incil ve tevratı da kısmen okudum, benzer şeyler orada da var, ama hepsinin ortak özelliği babil ve sümer...
  192. H

Nike'ın A Milli Futbol Takımımız İçin Hazırladığı Forma Büyük Tepki Çekti!

tasarım nike logosunun konumundan bağımsız olarak kötü ama kompleksimiz daha kötü, altta olsa ne olur üstte olsa ne olur?
  193. H

bu bir saptama, senin özelinde değil, yazar burada genelleme yapmış, güvercinle satranç oynamak bir analoji, boşa uğraşmak demektir, bu benim görüşüm, tıpkı "anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az" gibi ve bunun yanında hiç kalır Esfeli safilin, insani mertebelerin en zelil en...
  194. H

nerde hakaret ettiğimi alıntılayıp buraya yazarsan özür dilerim
  195. H

sohbet için teşekkür ederim, iyi günler 1598956087 bana hakaret etmek mi istiyorsun? edebilirsin, ifade özgürlüğüdür, ama ben bunu kişiselleştirmek istemiyorum, sen bana hakaret etsen dahi ben etmeyeceğim, iyi günler
  196. H

ben seni ya da herhangi birini aşağılamıyorum, durum tespiti yapıyorum diyebiliriz, sen böyle bir önkabülle hareket ediyorsan ben bunda bir sorumluluk hissetmiyorum, senin için üzülürüm ama, ya da üzülmem umurumda bile değil, senin sahip olmadığın bir şeyden sorumlu tutacak erk senin o şeye...
  197. H

Yeni çıkan covid-19 gözlükleri sayesinde artık virüsten sakınmak çok daha kolay bir hale geldi ama tabi çılgın fiyatı konusunda bir düzenleme yapılması lazım, şu anda sadece eşim ve ben alabildik, elime para geçtiğinde ilk fırsatta çocuklar için de alacağım, gözlüğü taktığınızda virüslü...
  198. H

... eşitlik olmazsa adalet te olmaz, önce bunu idrak edebilmen lazım, yani adaletten söz edilebilmesi için eşitlik gerekir, allah istediğini istediği şekilde yapma kudretine sahiptir deyip kesip atınca sorun ortadan kalkmıyor, cevabı olmayan sorulara cevap uydurmak cevap vermek değildir...
  199. H

5 bin TL'ye kadar sistem toplama.

oyun oynayacak bir insanın son tercihi laptop olmalı
  200. H

işin aslı sınav diye bir şey yoktur, seçimlerimizden biz sorumluyuz, bunu kontrol eden, öneceden bilen bir güç yoktur, cennet cehennem vs yoktur, ama varsayalım ki var sınavın adil olabilmesi için herkesin eşit şartlarda sınava girmesi gerekir, ben intihara meyilli bir insansam herkesin eşit...
  201. H

Şuan en çok oynadığın oyun hangisi?

son dönemde oynarken en çok sıkıldığım oyun sekiro shadow die twice oldu, dark souls 3'üde yarım bırakıp silmiştim zaten, ki iki oyun da çok yüksek puanlar alan oyunlardı, souls-like oyunları sevmiyorum,
  202. H

human revolution'ı yıllar önce bitirmiştim, hatta ek paketi the missing linki de bitirmiştim, aslında benim bitirmediğim oyun neredeyse yok, şu anda horizon zero dawn'ı yarıladım, bir de completionistim
  203. H

Ps5 Normal versiyon'mu almalıyım yoksa Dijital versiyon'mu

digital alman daha iyi bir seçim olacaktır, dvd, blueray vs son dönemlerini yaşıyor artık
  204. H

Ekran kartı güncellemesi hatası

4. seçenek 5 te olabilir internet bağlantısı aktif olur o zaman
  205. H

mankind divided mı? güzel oyundur, birkaç ay önce bitirmiştim 1598949208 witcher 3 2015 yılında çıktığında bitirmiştim, bir daha oynayayım dedim, oyun harika ama sonu gerçekten çok kötüymüş, unutmuşum
  206. H

levhi mahfuzun yanlış anlaşılacak bir yanı yok, kainatta meydana gelecek bütün varlık ve olayların yer olarak bilinir, yoldan çıkmak mı? şu anda gülümsüyorum, "allah kaderde yazılanların hepsini bilir" yani nasıl bir karaktere sahip olacağını, nasıl bir kişilik geliştireceğini,hayatın boyunca...
  207. H

evet
  208. H

başlangıç ayarları
  209. H

sorun gider 1598946682 sorun gideri seçtikten sonra çıkan menüyü yazarsan seni yönelndirebilirim, ezbere aklımda değil
  210. H

Horizon zero dawn, olağanüstü güzel grafikleri var, oyun da çok güzel, umarım daha fazla play station exclusive oyunlarını pcde görürüz
  211. H

tamam, o zaman bildiğimi sandığım şeyleri yeniden gözden geçireyim,teşekkür ederim
  212. H

gelişmiş başlangıç altında şimdi yeniden başlatın dersen güvenli mod seçenekleri ile karşılaşırsın 1598946091 o zaman sende windows 10 yüklü değildir, ben şu ana kadar f8 ile güvenli mod seçeneklerine ulaşabildiğim bir windows 10 yüklü bilgisayar görmedim,100'den fazla pc'de denemişimdir...
  213. H

evet, arama çubuuğuna başlatma seçneklerini değiştirin yazarsan başlatma ile ilgili seçenkler karşına çıkacaktır 1598945799 f8 işe yaramaz 1598945801 f8 işe yaramaz, windows 7'ye kadar çalışır, 7 den sonra farklı bir kombinasyonla çalışıyor, shift+f8 diye biliyorum ama o da çalışmıyor
  214. H

Windows 10'da f8 işe yaramaz, güvenli modda başlatmak için windowstan güvenli modu seçmeniz gerekir. bir dahaki açılışta güvenli mod seçenekleri çıkar, ya da windows açılma aşamasındayken pc'ye reset atarsanız, ve tekrar açılmaya çalıştığında bir kez daha aynı şeyi yaparsanız 3. defa...
  215. H

Durduk yere görüntü gitmesi (anakart turuncu ışık yanıp sönüyor)

anakart ekran kartı veya ekran kartı bağlantı kabosu ile ilgili olabilir, biosu güncellemeyi deneyin, ekran kartı bağlantı kablosunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz
  216. H

ben çok dikkatli bir insanımdır, tedbirsiz gezen insanları, varolan hastalığı, ölüm haberlerini allahın bir uyarısı olarak görüyor olabilir mi? belki, peki, böyle görüyor olması ilk sorumu geçersiz mi kılıyor? bunu uyarı olarak algılıyorsa ne yapması gerekiyor? allaha sığınması mı? evet ise...
  217. H

tedbirler azalınca seni kurtarması için allaha sığındığın sonucunu çıkarıyorum, allah sana niye iltimas geçsin? işi gücü bırakıp senin hasta olmaman için mi uğraşacak yani? herkes hasta olurken seni ayıracak mı? olabilir tabi, seçilmiş kişisindir belki, öyle ise ona göre davranalım sana, bir de...
  218. H

Mansur Yavaş'ın aşure ilettiği Büşra hemşireyi tecavüzle tehdit eden yaratık #kaanaltınoktutuklansın

şu cehaletin seviyesi korkutucu değil mi? adam bunun kendi faydasına olduğuna inanıyor, korkunç bir cehalet, ülke cahil üreme merkezi haline gelmiş
  219. H

Laptop ekran kartını görmüyor

bazı laptoplarda, oyunun üzerine sağ tıkladığında yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır gibi bir seçenek çıkar, ama hepsinde değil, çıkmıyorsa da varsayılan olarak zaten güçlü ekran kartıyla çalıştırıyor demektir, sağ tıklayıp öyle bir seçenek olup olmadığına bakmış mıydın? bakmadıysan...
  220. H

şu anda pc sende değil yani? dolayısıyla sorun çözülmüş oldu mu diyorsun?
  221. H

aygıt yöneticisine baktığında intel sürücüsü düzgün olarak yüklenmiş görünüyor mu? ünlem işareti falan var mı? düzgün yüklenmiş görünüyorsa modeli nedir intel grafik sürücüsünün?
  222. H

öncelikle intel sürücüsünü indirmelisin, onu indirmeden diğerini kuramazsın, onu indirmek için laptopun modelini tam olarak yaz sana sürücüsünü göndereyim, laptopun altında detaylı olarak model numarası yazar
  223. H

Ne dinliyorsunuz?

ve bu
  224. H

Ne dinliyorsunuz?

bunu dinledikten sonra hiçbir tür müzikten zevk almamaya başladım, artık sadece bu tür müzikleri dinliyorum
  225. H

Ekran kartı sorunlu mu?

ekran kartının hdmi portu ile ilgili bir sorun olma ihtimalini de göz önünde bulundurmalısın, büyük ihtimal kabloyu değşitirdiğinde çözülecek, ama aynı sorunu 2 tane saphire rx580, ve 3 tane gigabyte rx580 ile ben de yaşadım, uzun süre sorunun kablolardan olduğunu zannederek, 4 -5 farklı kablo...
  226. H

Köyümüz Karantina Altında

Saçma sapan şakalarla vaktinizi çaldığımız için özür dilerim.
  227. H

redient evil 3 remake oynadım, etkisinde kalmış olabilirim,
  228. H

16000 nüfuslu bir köyde yaşıyorum, köyün yarısından fazlası covid-19 hastası, 2 aydan uzun bir süredir köyümüz karantina altında, girişler çıkışlar yasak, evden dışarı çıkmak bile yasak, bugüne kadar 36 kişi hayatını kaybetti, bunlardan 6 tanesi kaçarak köyü terketmeye çalışırken çatılarda...
  229. H

Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Ti 11G Ekran (Grafik) Kartı bu karta hangi işlemci alınır arkadaşlar?

Gigabyte Aorus K9 RGB Optical US Mekanik Gaming Klavye 1598816943 Logitech G502 LIGHTSPEED Kablosuz Gaming Mouse 1598816989 HyperX Cloud Orbit S Gaming Kulaklık 1598817032 Logitech Z906 Surround 5.1 THX Ses Sistemi 1598817068 Philips 499P9H 49" 5ms (Display+HDMI+USB-C) Curved Monitör
  230. H

Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Ti 11G Ekran (Grafik) Kartı bu karta hangi işlemci alınır arkadaşlar?

https://www.itopya.com/adata-xpg-2tb-gammix-s50-pcie-gen4x4-m2-ssd-5000mb-okuma-4400mb-yazma/ 1598816876 https://tr.thermaltake.com/core-p90-tempered-glass-edition.html
  231. H

MSI MEG Z490 GODLIKE 5000MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2 Wi-Fi DP E-ATX Anakart 1598815754 GSKILL 128GB (4x32GB) Trident Z Neo RGB 3600Mhz CL18 DDR4 Quad Kit Ram 1598815777 INTEL Core i9 10850K 3.60GHz 20MB Önbellek 10 Çekirdek İşlemci 1598815788 THERMALTAKE Toughpower Grand DPS G RGB 1250W 80+...
  232. H

10850k alabilirsin, aşağı yukarı aynı, oyun performansları aynı
  233. H

biraz daha bekleyip rtx 3090 almak'ta iyi bir seçenek olabilir, henüz daha ekran kartı alınmadıysa tabi, bu kart 2080 ti ye göre 2 kat performans veriyor sızdırılan benchmarklara göre,
  234. H

10900k almak dışında bir seçeneğin yok, yani elbette var ama bunların hiçbir mantıklı bir seçenek olamaz, rtx 2080 ti almış olan biri 10900k almaktan imtina edecek değildir,
  235. H

Benim hakkımda düşünceleriniz

sadece sert yorumlar seni tatmin etmeyecekmiş gibi bir hisse kapıldım, üzerine bir de kırbaçlanmak istemeyeceğine emin olmaları lazım, bu konuda garanti verebilir misin? 1598814861 belki de kimse demedi, belki de gerçekten de yeniyim, belki bunlar benim hayal gücümün bana oynadığı...
  236. H

yeni değilim, 12 yıldır bu forumdayım, üyecik yazdığına bakmayın, onu yazdırmak için çok uğraştım, yöneticileri uzun uğraşlar sonucu ikna ettim, kendimi çğu zaman minicik, küçücük, böcek gibi hissettiğim için duygu durumumu daha iyi yansıttığını düşünüyorum, ama seni daha öönce buralarda hiç...
  237. H

insanları dış görünüşlerine bakarak değerlendiririm, ilk izlenim çok önemlidir bence, mesela sarıklı sakallı birini yolda gördüğümde temkinli davranırım, mesafemi korurum, çünkü bilirim ki bu adam cihadçı cosplayi yapmıyor, cihadçılara karşı bir farkındalık yaratmak için öyle giyinmemiş, öyle...
  238. H

Hangi ekran kartını secmeliyim

1080p çöznürlükte oyun oynayacaksan bu işlemci darboğaz yapar ama eğer bu çözünürlüğün üzerine çıkacaksan o zaman işlemciden önce ekran kartı sınırlarına dayanmaya başlayacaktır, yani bottleneck %7-8 lere kadar düşecektir, ayrıca 2. elde 3500 liraya rtx 2070 bulabilirsin, ve hatta 4500 liraya...
  239. H

Sizce 6000 TL Ye Bu Sistem Alınırmı

bu arada minimum 16 gb ram artık şart, flight simulator oynarken 20 gb'ye yakın ram götürüyor, bundan sonra çıkacak oyunların da rahat çalışması için en az 16 gb ram lazım
  240. H

tabi ben seni ikinci el alman konusunda motive etmek istemem, çünkü eğer bir sorun yaşasarsan beni sorumlu tutarsın, bir şey olmaz elbette ama, yine de paranın benim yüzünden boşa gitmesini istemem, ama eğer riski alırsan, ve iyi analiz edersen, temiz 2070'li sistemi kurabilirsin o paraya...
  241. H

şimdi satabilirsem rtx 2080 ti almayı düşünüyorum, 8000 bin liraya zotac amp edition satılıyor
  242. H

z370 gaming 5 8700k 32 gb 3200 mhz trident z, thermaltake view 71 kasa, zalman arx1000w platinium power, cooler master ml240 rgb sıvı soğutucu, 8tb +3 tb + 2tb+ 250gb ssd 34 inch monitor 13 bin lira falan tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam
  243. H

8600k 2. el 1200 liraya alabilirsin, çok daha iyi bir işlemci, ben böyle yapıyorum, şu ana kadar bir sorun yaşamadım, yaşamayacağım demek değildir tabi ama , aldığım riske değiyor, 32 gb ram , 8700k rtx 2080'li sistemi normalden çok ucuz maliyetle topladım,
  244. H

2. elde rtx 2070 li bir sistem toplayabilirsin o paraya
  245. H

iyi fiyat , alınır, tek tek toplamaya kalkarsan o paraya alamazsın bu parçaları, eğer kinci el'e yönelirsen daha iyisini aynı paraya alabilirsin tabi, ama bunu yaparak belirsiz bir seviyede risk te almış olursun
  246. H

Yozgat ya da Konyanın en iyi gece kulübü

Arkadaşlar yozgat ya da konya da sabahlara kadar çılgınca eğlenebileceğim bir gece kulübü tavsiyesinde bulunabilir misiniz? köpüklü partilerin düzenlendiği, direk dansının olduğu çılgın bir kulüp olursa daha iyi olur.. insan bazen kafa dağıtmak istiyor
  247. H

İşlemci önerisi

ekran kartını almadıysan almamanı öneririm, onun yerine 1660 superi tercih etmen kısa, orta ve uzun vadede seni daha mutlu edecektir,
  248. H

Neden hiç kimsem yok ?

gerçek hayatla bağımı koparmış biri olarak emojilerle yaşadığımı söyleyebilirim, ne kadar çok pozitif etki bırakan emoji alırsam o kadar çok mutlu oluyorum, zaman zaman gerçeklik algımı yitirip tamamen sanal olduğumu bile sanıyorum, ta ki ofisteki monitörden kafamı kaldırıp yolun karşısındaki...
  249. H

windows 10 2004 update %0 da takıldı

windowsun herhangi bir sürümünün update'inin bir işe yaradığına tanık olmadım, windows 10 özelinde konuşacak olursak, bazı oyunlar spesifik güncellemeleri yapmadan çalışmıyor, bu durumda update gerekli, bunun dışında update'i kimseye önermem
  250. H

Neden hiç kimsem yok ?

ben sadece küçük bir üyecik.. mişim 1598804944 bununla yaşayabilirim sanırım, sen de hayata minik bir üyecik olarak başlayıp, sonra zaman içinde gelişip evrilerek profesör mü oldun? yoksa sen zaten profesör olarak mı doğmuştun?
  251. H

Neden hiç kimsem yok ?

çok şekersin
  252. H

Neden hiç kimsem yok ?

hiç kimsen olmadığını sanmak, kimsenin seni sevmediğine inanmak gibi duygu durumları bir çok kişinin hayatının bir döneminde yaşadığı ve sonsuza dek öyle sürecekmiş gibi gelen bir ruh halidir, geçicidir, gerçekte kimsenin seni umursamadığı, sevmediği, önemsemediği yoktur, sadece sen yeterince...
  253. H

Bir kıza onu çok kırmadan nasıl ayrılmak istediğin söylenir?

kibar bir dille bunu ona söylerse ayrılırken bile gurunu okşar egosunu tatmin etmiş olur
  254. H

Bir kıza onu çok kırmadan nasıl ayrılmak istediğin söylenir?

Ona kibarca; "senin gibi bir kezo ile çıktığım, vakit geçirdiğim için kendimden utanıyorum, varoş kezolarla çıkmak hayatım boyunca kız arkadaşsız bile kalsam benim için asla bir seçenek olamaz, seninle çıkmamın tek nedeni ise büyük bir iddia konusu olman, iddiayı kazandım ve senin o kundura...
  255. H

Neden hiç kimsem yok ?

allah çıkmaz bir yoldur, güvenebileceğin son şeydir
  256. H

Söyle Rahatla

its time to make a comeback, ama o şekilde yazmak istiyorsan comeback time has come olmalı 1598801881 söylemek istediğim şeyleri buraya yazarsam rahatlar mıyım? onun da ötesinde siz söyleyeceğim şeyleri duymaya hazır mısınız?
  257. H

5 yaşındaki çocuk bile Atatürk'ten zeki diyen vatandaş

çomardır, eğitilemez bir cahildir, ülkenin gerçek sorunudur,
  258. H

Neden hiç kimsem yok ?

Köpek al, yalnızlığını unutturur, eğer yeterince konsantre olup onun söylediklerini anlamaya çalışırsan, bir süre sonra aynı dili konuşmaya başlarsınız, köpeğimle saatlerce sohbet ettiğim zamanlar oluyor, kimi zaman güzel bir film seçip izliyoruz, aynı türden filmlerden hoşlanmammıza rağmen...