Arama sonuçlarınız

1. ali.clay

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Düşük mü? Çağrı esnasında ses artırma tuşuna basmayı dene. Ben normalde son seste konuşurdum huawei mate 7 imde. S7 ye geçtim bir kere odada ses sonda konuşmuşum herkes ne konuştuğumu duymuş. Ahize sesi fazla yüksek bence.
  2. ali.clay

Hep aynı yerde kullandım. Ekran saati fazla alacam diye güç tasarruf moduna da gerek yok :) Normal sarj ile hızlı sarj etkiler mi ki ?
  3. ali.clay

Arkadaslar telefon s7. Parlaklik bildirim panelini indirince yanyana iki noktadan sagdakinin hizasindaydi ve hep oyle kullandim. 2k ve fhd de %21kalana kadar kullandim. Hd de cok cabuk 23 ten 17 ye indi farketmedigim icin biraz fazla kullanmis oldum 1 2 dk. Telefonda 3 gunde asagi yukari ayni...
  4. ali.clay

Gümrüksüz alışverişte flaş karar!

Geçen günlerde bu verginin limiti artacak diye haber vardı bu sitede. Neyse geçmişler olsun. Dayatılmaya devam...
  5. ali.clay

Kız arkadaşınıza en son ne aldınız?

Boyun şalı almıştım. Yanında anılarımızı yazdığım defterle birlikte.
  6. ali.clay

Üni öğrencisi için laptop tavsiyesi

Cihazları çok ısınıyor
  7. ali.clay

Üni öğrencisi için laptop tavsiyesi

Laptopta hp ye bulaşma. Eğer okuduğun bölüm teknik bir bölümse ve programlar ağırsa güçlü bir bilgisayar değilse sadece office programlarını kullanacaksan günlük bir bilgisayar işini görecektir. Eğer bilgisayar özelliklerinden az çok anlıyorsan kendin karar verebilirsin. Bu forumda öyle bi...
  8. ali.clay

Plastik bir parçaya başka bir plastik parça ile nasıl ek yapılır?

çok ince işçilik ister o zaman. Bildiğimiz zımba teli
  9. ali.clay

Yazılım/Bilgisayar Mühendisliği Hakkında (Bilen Birisi Bakabilir Mi :))

Aç youtube u izle yazılım derslerini. Hobin varsa ordan öğren. Dediklerini okulda öğretmezler zaten. Sadece temel verip heves uyandırırlar gerisi sende biter. Ama önce yazılımı sevebilecekmisin onu bil. Youtube u aç izle bakalım videoları. Bir kaç özgün proje yapmaya çalış. Ondan sonra karar ver.
  10. ali.clay

Plastik bir parçaya başka bir plastik parça ile nasıl ek yapılır?

Plastik plastiğe yapıştırıcıyla tek başına iyi yapışmaz. Zımba telini alıyorsun 2 tane. Hiç bozmadan kargaburun veya penseyle ocakta ısıtıyosun kıpkırmızı kor olacak tel. Sonra direk plastiğin yapışacak 2 parçasına denk getiriyorsun. Plastik kalınsa içeri doğruda bastırırsan iyi olur. Üstünede...
  11. ali.clay

Zorya antrenöründen Fenerbahçe değerlendirmesi

Gel hele gel. Bırakın gelsin...
  12. ali.clay

Sanalda sevgili yapınca, sevgilimin bana sürprizi

Sonradan kendisi dönmeyip doğuştan öyle olduysa dalga geçmeye gerek yok bence. Sonuçta insanın değiştiremeyeceği bir şey.
  13. ali.clay

Hattım kaç mbps'yi destekliyor

Ulaşılabilir hızın 60mbit yazıyor zaten. Otomatik hesaplıyor onu güvenebilirsin.
  14. ali.clay

İnek Zeka Sorusu

Bencede en mantıklı bu
  15. ali.clay

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Elektrik icin başlangıçta autocad olabilir. Youtubeda guzel anlatan birisi var. Elektronik icinde c dili iyi baslangic. C yi anlatan youtube da volkan kilic var.
  16. ali.clay

Elektrik mi seçeceksin elektronik mi ? Dil için ferhatyildizdilkitaplari.com u acip ingilizce icin 10dk lik ve 30dk lik iki videosu var. Onlari izleyip dil okullari ve ingilizce öğrenmeyle ilgili bilgiler alabilirsin.
  17. ali.clay

İngilizce.
  18. ali.clay

Banko kupon! 500 tl ye 150 bin :)

Kafasına göre fetva vermiş :D Bende alkol almam ama tekel bayim var :P
  19. ali.clay

TDK'den Kesme İşareti Açıklaması

Sonuç olarak nasıl kullanacağımızı öğrenmiş olduk :D
  20. ali.clay

Sdn üyeleri günde kaç lt çay içiyor?

Ortalama 8 çay bardağı. Artık kaç litre ediyorsa :D
  21. ali.clay

Hepsiburada.com 2.El ürün satışı

Böyle bir olay daha önce babamın arkadaşında olmuştu. Kaçak note 3 gelmişti. İade etmek istediğinde hiç bir sorun çıkmadı. Bu konuda hepsiburada sıkıntı çıkarmıyor ama bu olay bence hepsiburada da çalışan birilerinin işi gibi geliyor bana.
  22. ali.clay

Advocaat'tan rapor: "Herkesin bahanesi var"

Tespitler güzel yalnız 2 3 haftayla zor iş
  23. ali.clay

Bir senede üniversite kazanmak

Neyi yapıp neyi yapmayacağını öğrenirsen azmini son dk ya kadar korursan kazanırsın.
  24. ali.clay

2016 KPSS Ortaöğretim - Önlisans Sınav Tarihleri Değişti

Başvuru yaparken yazdık ya. Ben mesela konyadayim sinava konya/merkezde veya konya / beysehirde girmek istiyorum yazdim. Onu degistirebiliyomusuz
  25. ali.clay

DUYURU (31 Ağustos 2016) 2016 KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Adaylarının Dikkatine! 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans) başvuru işlemleri 9-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında tamamlanmıştır. Sınav tarihlerindeki değişiklikten dolayı adaylar, sınav merkezi...
  26. ali.clay

Oyun Oynamak İÇin Hangi Windowsu Kullanmalıyım ?

Win 10 sıkıntılı biraz. Win 7 oyun konusunda daha iyi.
  27. ali.clay

mf4 te 100 bine girmek

Calisirsan kazanirsin. Elektrik-Elektronik mühendisliği.
  28. ali.clay

mf4 te 100 bine girmek

Selçuk ünv. mtok 150 binle alıyor. Neden olmasın? Kazanan nasıl kazanıyor? Ben kazandım. Selçuk EEM mtok
  29. ali.clay

İyide ortaöğretimle önlisansın ataması farklı zaten? Benim açımdan iyi oldu 1 ay daha çalışabilirim yetişmeyecekti yoksa..
  30. ali.clay

Kpss kurs tavsiyesi

Youtube. Benim Hocam.
  31. ali.clay

4.5G Veri Tüketim Hurafesi

Teoride birim zamanda yapılan iş aynıdır ama.. Youtube da takılırken kalite otomatik ayarda ise 3g de iken 480p de izleyip memnun olduğumuz videoyu 4.5g de 1080p izleriz ama aradaki kalite farkını ufacık ekranda pek farkedemeyiz. Ama boyut olarak 2 kat belki daha fazla mb farkı ortaya çıkar...
  32. ali.clay

Uzun Yolculuğa Çıkıyorum Tavsiyesi Olan ?

El çantana yedek iç çamaşırı al benden tavsiye :) helede biraz kiloluysan :D
  33. ali.clay

Üniversite çalışma

Temelin varsa ygs de alabilirsin o puanları ancak benim tavsiyem lys ye şimdiden ağırlık vermendir.
  34. ali.clay

Bilgisayar Mühendisliği için nasıl bir performans gerekir ?

Bilgisayar muhendisliğinin programları fazla ağır değil. Bu laptopların işlemcileri zaten aynı olduğu için benzer performans verecektir. Bütçen varsa ve oyun oynuyorsan gtx970m li olabilir. Ama büçen yoksa ve oyun oynamıyorsan gereksiz olur.
  35. ali.clay

İlk Araç Tavsiyesi

symbol un yol tutuşu gerçekten çok kötüdür. onun yerine megane veya focus 2 hatchback düşünülebilir.
  36. ali.clay

BTK, AKK Hızını Artıracak!

8mbit e yükseltsinler hızım hiç düşmez.. Trajikomik..
  37. ali.clay

Fitness 1.89 cm boy 85 kilo ile başlayabilirmiyim

Bende 189 um 117 kg de başladım :D İnterval cardio ile kilo veriyorum hedefim 95 e düşüp ağırlık çalışmaya başlamak. Senin için en mantıklısı direk fitness a girmek.
  38. ali.clay

Üniversite çalışma

Son sınıfta temel liseye geçip mtok avantajını kaybetmek ahmaklık olurdu. Dershaneye yazıl kapansa bile mağdur olmazsın paranı alırsın. İlk sene kazanamazsan 2 yıllıga gitme bi sene daha çalış. Kolay gelsin
  39. ali.clay

Lisenin ilk günü Hakkı'nda tavsiyeler

Ne önde yürüyün ne arkada :tearsofjoy::tearsofjoy:
  40. ali.clay

Game Of Thrones | Daenerys Targaryen | Photoshop Çalışması

Helal. Kap şukuyu :P Güzel olmuş gerçekten. Masaüstü resmi yaptım..
  41. ali.clay

Karanlık Korkumu Nasıl Yenerim ?

Evde birisi varken karanlığa git gözlerini aç hadi ne yapacaksanız yapın de. Bekle. Bekle. Tatmin oluncaya kadar. 1 2 kere daha tekrar et böyle. Geçer. Dikkat et evdekiler bu çoçuk delirdimi demesin :grin:
  42. ali.clay

16 yasinda evde vucut agirligi Çalışmanın Zararı

Evet. Mesela; Spin 20 KG Vinyl Dambıl Set ( Suluk ve El yayı Hediye) Fiyatı
  43. ali.clay

Bu ağırlıklar değiştirilebilirdir. Yani 3 kg de olur 10 kg da. O yüzden uzun vadede ekonomik kısa vadede daha kullanışlıdır.
  44. ali.clay

Çalıştırdığın birşey neden küçük kalsın. Mahallede duyduğun şeylere körü körüne inanma. Kas yapıyorsun küçülmesi için bir sebep yok. Ayrıca vucut geliştirme sadece kas gelişimini etkilemez. Kardiyovasküler sistemini geliştirir, kemiklerini daha sağlam yapar, düzenli spor beyin gelişimindede...
  45. ali.clay

Madem araştırdın. Bulduğun araştırmaları makaleleri göster bakalım hangi araştırmaymış bizde öğrenelim..
  46. ali.clay

Az araştır. Bu yaşta hazıra alışma. Youtube'da "genç ve fit" "savaş cebeci" bunların videolarını izle. Eğer paran varsa değiştirilebilir ağırlıklardan 20kg lık olanları alabilirsin. Genç ve fit in kendi sitesinde evde uygulamak isteyenler için program var. Boy kısalması tamamen şehir...
  47. ali.clay

Ford Focus 2010 90hp Trend Alınır Mı?

Bizdede 1.6 tdci 110 luk var. İlk yorumları okurken inşallah trend almamışlardır dedim titanyuma döndüğünüzü görünce sevindim. Bizde 30 35 bütçeyle bakıyoduk titanyumlara doğru kaydık 40 a almıştık geçen sene mayısta. 188 bin deydi. Araba trend e göre çok dolu. -titanyum alaşım jant -hız...
  48. ali.clay

Tofaş, Volvo’ya çarparsa ne olur?

Sağlam olduğunu biliyordum da bu kadar olduğunu bilmiyordum.
  49. ali.clay

(Resimli)Model vücudu + kilo alma ve boy uzama

1.86 dan sonra 3 4 cm uzamak istemek neden ki? bence en ideal boydasın zaten zayıfsın bide uzayınca iyice inceleceksin bu sefer elin kolun orantısız olacak
  50. ali.clay

İlk defa yenildim...

geçmiş olsun. bundan sonra antrenmanlara daha çok asılırsın olur biter çokta dert değil
  51. ali.clay

Hızlı Gitmek Ne Kazandırır?

Her seferinde diyorum "bu gün arabayı yavaş süreceğim" diye ama en fazla 3. ışıkta kendimi en önde buluyorum olanlar oluyor. Kendimi kontrol edemiyorum. Yaşımdan dolayımı acaba kanım kaynıyor:(
  52. ali.clay

4.5g mi hızlı, modem mi ?

3 tarifeninde vınn hizmetinde akk çok düşük. Vınn gibi kablosuz hizmetlerde ping'e güven olmaz. Bir gün düşük olur bir gün yüksek. Ve ani dalgalanmalarda olur evin konumuna göre. Ama oyun oynamayıp az video izlesen vınn çok mantıklı.
  53. ali.clay

Sarı ünlem sorununa bir çare!

Bilgisayarının wifi sürücüsünü güncel olduğundan emin ol. Başka bilgisayarda dene.
  54. ali.clay

Çok yok sadece 35 bin

Fiesta gerçekten dar. Eğer aile binecekse uygun olmaz. O fiyata focus 2 makyajsız kasalarda temiz bulabilirsin. Hem çok seri hemde az yakıyor. Bizde 2010 1.6tdci 109hp var. Yazın 6 litre şehiriçi(konya). Ankara Konya arası gibi yolda 90 100 110 git 5 litreyi çook rahat görürsün. Haa 150 160...
  55. ali.clay

UEFA’dan spikerlere isim telaffuz yardımı: “Ees-my-il Koy-ba-shuh”

isimlerin yanlarındaki kelimeler ingilizce olarak ismin bir hecesine denk geliyor. hepsini okuyunca ismi okumuş oluyor yabancı spikerler.
  56. ali.clay

Gökhan Gönül, Fenerbahçe'den ayrıldığını açıkladı

Çok yazık oldu çok. Sonradan çok ahh vahh çekilecektir
  57. ali.clay

20000 - 25000 TL arası çok kaçan araç tavsiyesi

ford focus a biniyorum. 1.6tdci 109hp. accent eranın 0-100 ü 11.5 saniye. 11.5 saniye hızlı bi araç klasmanına girmez.
  58. ali.clay

20000 - 25000 TL arası çok kaçan araç tavsiyesi

arkadaş çok kaçsın diye 73 model arabaya gözü karartmış accent era diyosun :):)
  59. ali.clay

5700 TL Sistem (Tavsiye ve Düşünce)

Şimdi bu koskaca oyun sistemine 120gb ssd yetecekmiymiş? Zaten yeni oyunlar 30 40 50 gb sistemi kurduktan sonra 2 oyun yükleyebilirsin sanırım.
  60. ali.clay

Game of Thrones ile ilgili ilginç bilgiler

1 bölümde 10 milyon dolarlık ne oluyo merak ettim şimdi :)
  61. ali.clay

Öğrenci Evine 120.000 liralık Elektrik Faturası

Evin girişinde 10mm kablo olsa sigorta 60 amper bile olsa. 7 gün 24 saat 30 gün boyunca sürekli çalışıp, kwh birim fiyatı da en pahalı olan 0.40 kuruş olsa toplam 13.685tl yapıyor.
  62. ali.clay

sizce gtx 750 tı alıp 3 sene sonra değiştirmek mi gtx 960 alıp 6 sene degiştirmekmi

Teknoloji için 3 sene uzun bir süre. 3 sene önceki oyunların şimdiki oyunlarla alakası yok kalite çıtası sürekli hızlı şekide yükseliyor. 3 seneyi düşünerek hareket edilmez. Benim şahsi düşüncem budur. 3 sene sonrada sendeki aynı düşünce olacak. hep iyisi ve kötüsü olacak. O yüzden almışken iyi...
  63. ali.clay

Şerit led nasıl bağlanır

Ben 12v olanı gördüm kullandım sadece. 5v olsa bile usb den çalıştırmak pek istenen sonucu vermeyecektir. Gerçi ne istedğinize bağlı ama fazla aydınlatmaz.
  64. ali.clay

Şerit led nasıl bağlanır

usb portu 5 volttur. Herhangi bir 12 volt kaynakla çalıştırmalısın. + ve - önemlidir. değdirdiğin kabloları ters olarak değdir. Masaüstü pc ise güç kaynağından alabilirsin ama eğer küçük bi parça(20 -30cm) çalıştıracaksan 12 volt 1 amper adaptör işini görür.
  65. ali.clay

CS:GO için Mouse Tavsiyesi

G300s i tavsiye ederim. 4 5 ay önce bende G300s ve blooby b081 medium mousepad aldım. 3 arkadaşımdada aynı ikili var oldukça memnunuz. Çok şık ikili oldular. Mouse un ışıklandırmaları çok iyi makro tuşlarıda öyle. Benim elim büyük, mouse u alırken biraz tereddüte düştüm elime otururmu oturmazmı...
  66. ali.clay

Internet kopma sorunu kesin çözüm haydi içeri

şuan zaten airties air 5650 modelini kullanıyorum
  67. ali.clay

En son hızımı düşürmüşlerdi 8mbite dbi felan yükselmişti ama ping 15 ms idi. CS de sorun vardı biraz. Telefonla arayıp yükseltilmesini istedim herhangi bir işlem yapmadılar. Bende ttnet destekten yazdım yolladım. Aradılar tam 16 ya sabitledik dediler. Akşam eve geldim 16 mbit tam. 2 3 saat snra...
  68. ali.clay

Hizi artirsinlarda bakalim insallah duzelir. Portu degistirmiyolar.
  69. ali.clay

DSL Rate(Kb/s): 8191 800 Attainable Rate(Kbps): 19677 1294 SNR Margin(dB): 26.8 21.6 Attenuation(dB): 11.5 2.7 Power(dB): 19.5 12.4 Şansıma dayımda ttnetin airties air 5650 modemi varmış onla test ettim. Snr arttı. Çıkış güçleride yükseldi ama ping hala aynı. Speedtest.net by Ookla...
  70. ali.clay

Speedtest.net by Ookla - My Results Bi arkadaşımdam bulabilirsem deneyeceğim. Sorun inşallah modemdendir de kurtulurum.
  71. ali.clay

ADSL Hat Durumu SHOWTIME.L0 ADSL Modu G992.5 Gönderme Hızı 799 kbps İndirme Hızı 8191 kbps İndirme Hızı Zayıflaması 13 Gönderme Hızı Zayıflaması 3 İndirme Hızı SNR Marjı 19.4 Gönderme Hızı SNR Marjı 18.8 Üretici ID'si TP-LINK Firmware Versiyonu 3924ca26 CRC hataları 0...
  72. ali.clay

helpmert peki bu modemin üstünde yazan 300mbps ne. Kafamı karıştırdı. - - - Mesaj Güncellendi - - - helpmert peki bu modemin üstünde yazan 300mbps ne. Kafamı karıştırdı.
  73. ali.clay

@helpmert hipernet zaten var 100mbps e kadar. Airties Air 5343 150Mbps 4 Port Kablosuz ADSL2 Modem Fiyatı bu olmazmı adsl 2+ en fazla kaç hızı destekliyor ki. - - - Mesaj Güncellendi - - -...
  74. ali.clay

@helpmert modemdende şüphelenmeye başladım. 100 120 liraya kadar önereceğin modemler nelerdir.
  75. ali.clay

mutahhar helpmert Az önce ttnet il müdürlüğünden geldim. Çözüm masası için sıra aldım. Adamın yanına gittim ona arıza kaydı açtıracaktın dedi. Buraya kadar gelmişssin madem sen operasyon şefiyle görüş dedi. Bende çıktım yukarıya o yokmuş başka biriyle konuştuk. Derdimi anlattım. Dbi değerinde...
  76. ali.clay

Hemen geleceklerini hiç sanmıyorum. Yarın inşallah bi şansımı deniyecem.
  77. ali.clay

helpmert çok teşekkürler. Bende o kabloyu değiştirmenin planını yapıyordum :) Arıza kaydı bırakmıştım ping var portumu değiştirin diye. Kadın aradı portu oradaki bağlanan kişi sayısına göre ayarlarlar felan filan söyledi. Bu kabloyu ona sordum oda tam net birşey diyemedi. Ben tekrar gitsem...
  78. ali.clay

Ersun Yanal için 42 bin imza

Bencede aceleci davranıyoruz. Hem öyle iğrenç bir grafik izlemiyor takım.
  79. ali.clay

Söyle Rahatla

Counter strike go oynatmadı bana 155-220 ping. Normalde 80 90.
  80. ali.clay

Anladım. Bugün biraz gözlemledim kabloları. Santralden evime 30 metre kablo var. Kalın birşey. Direkte beyaz bir kutuya kadar geliyor. O kutudan binanın ankastresine geliyor. O kabloda sorun olduğunu düşünüyorum. O kablodamı (direkten ankastreye olan) benim sorumluluğumda ?
  81. ali.clay

Şimdi benim snr marjin 10,.. küsürlerde. Yani sınırlarda ve ping fazla. siz demişssinizki bu değer bina girişi ile modem arasındaki değeri gösteriyor. Peki bu modem nerden biliyor bina girişinden olduğunu. Sonuçta bina girişinden itibaren ayıran birşey yok. direk eve geliyor hattan.
  82. ali.clay

Osmanlıspor 0-1 Fenerbahçe - Video; Maçın Özeti, Golü | 29 Ekim 2015 Perşembe

Bir yerde birşeyler var ama bende anlamadım ne var. Ne yiyo ne atıyo. Hoca italyan olunca bizim takımda italyan gibi oldu
  83. ali.clay

3Dmax, Netcad. autocad photoshop, arcgis için laptop.

Arkadaşlar üniversiteye başlayan arkadaşım için laptop gerekli. Kullanacakları programlar 3dmax netcad autocad photoshop arcgis gibi programlar. Ben tavsiye edecektim bir bilgisayar ama bu programları daha önce kullanmadım sistem gereksinimleride tam net değil. İşlemcisimi ekran kartımı iyi...
  84. ali.clay

Hattınız Maximum Ne Kadar Hız Kaldırıyor

Hergun ttnete sövüyorum. Santralden evime gelen kablo 50 metredir en fazla. Bina tesisatından şüphelendim gittim bina girişine modemi pc yi götürdüm oradaki kablodan modeme dsl çektim yine sonuç aynı. Pingden çok şikayetim var. Cs de 100 ün altına düşemiyorum. Defalarca şikayette bulundum ama...
  85. ali.clay

Hattınız Maximum Ne Kadar Hız Kaldırıyor

ADSL Hat Durumu SHOWTIME.L0 ADSL Modu G992.5 Gönderme Hızı 796 kbps İndirme Hızı 13311 kbps İndirme Hızı Zayıflaması 12 Gönderme Hızı Zayıflaması 3 İndirme Hızı SNR Marjı 10.4 Gönderme Hızı SNR Marjı 19.3 Üretici ID'si TP-LINK Firmware Versiyonu 3924ca26 CRC hataları 1...
  86. ali.clay

Arabasını Satıp 70 Bin Lirasını Fenerbahçe - Galatasaray Maçına Basan Adam

Riski seven bir arkadaş. Berabere biter..
  87. ali.clay

Ascend Mate 7 için Android 5.1.1 Çıktı

Gelir ama ne zaman kim bilir. Ben OTA ile yaptım ama bayaaa bi uğraştım. Bu forumda mate 7 için detaylı bilgi yok turkpda sitesine bak.
  88. ali.clay

Ahmet Çakar Thug Life

Studyoya eşşek sokmuşlar heralde arkadan anırma sesi geldi :D
  89. ali.clay

Huawei Mate 7 32 GB Alınır mı ?

Bende mate 7 16gb var. 2 ay oldu alalı. Çok memnunum. Tasarım gerçekten harika. Kendinde yüklü gelen bi programla devamlı tema desteği var telefondan sıkıldıkça seç beğen kullan. Kamera sağlam hızlı. Tek el kullanım özellikleri güzel. Parmakizi sensörü sorunsuz. Uygulamalara parmakizi kilidi...
  90. ali.clay

Akk-hız!!!!!

Her ayın 1 inde yenilenir. Kullanmış olduğun aylarda taahhütle gelen toplam indirim miktarını geri ödemek zorundasın.
  91. ali.clay

TTNET Pişmanlıktır!

http://www.speedtest.net/my-result/4574520195 16mbit 100gb akn hızlarını geçtimde abi şu ping nedir ya. cs go keyfinin içine ediyor. ping bi zamanlar 1ms idi bazen 15ms idi 2 aydır 30ms lerde dolaşıyor. bıktım artık. Ne uydunet var ne başka bişey her 2 yılda bi s... s... gidip taahhüt yaptırıyoruz
  92. ali.clay

Fenerbahçe'den 90 milyonluk anlaşma

Para, parayı çekiyor.
  93. ali.clay

Mate 7 vs mx4 pro

İşlemci-ekran oranı, şıklığından, bataryasından ve sd card desteğinden dolayı mate 7 yi tercih ettim. İlk geldiğinde ekran büyük geldi ama şuan alıştım hiç bir sıkıntım yok. Çok memnunum. Tavsiyeler için teşekkurler.
  94. ali.clay

Meizu mx4 pro, asus zenfone 2, discovery elite, discovery2

Bende daha geçen hafta mx4 pro ve mate 7 arasında kaldım. Mate 7 aldım. Başta ekran büyük geldi ama alıştım şuan sıkıntı yok. Çok memnunum. Telefonu sadece sosyal medya için kullanırsanız 2 gün şarj kesin gidiyor.
  95. ali.clay

Mate 7 vs mx4 pro

Kamera olarak mx4 pro daha iyi ama mate 7 ninde tasarım süper. ramde mx4 pro, sd card slotu olarakta mate 7 tercih sebebi. çok fena kararsız kaldım ilk defa. Siz olsanız hangisini alırdınız? Niye?
  96. ali.clay

Teknoloji Fakülteleri

selçuk teknoloji fak. eem okuyorum. geçen sene mtok tan girdim şimdi 1. sınıfa geçtim. araştırma geliştirme için müh mimrlk fak uygulama için teknoloji fak. teknoloji fakultesinde proje çok yapılır. selçuk u tavsiye ederim sana. Okul çok aktif. erasmus farabi konusunda. kampüsü süper...
  97. ali.clay

Düşük bütçeli oyun bilgisayari

kasan ve harddiskin var mı ?
  98. ali.clay

Vodafone uydudan internet

Bakalım ne olacak..
  99. ali.clay

Ttnet in fiber nerede uygulamasıyla adresime baktığımda hiper hızlı internet var yazıyor. Ttnet in hiper tanımı ise "24mbit den 100mbit e kadar olan hızları destekler" diyor. Sanırım bizim internette bu şekilde olacak. Sizin dediğinizde bu heralde izmirde olan ?
  100. ali.clay

saolasın. - - - Mesaj Güncellendi - - - Bu olayın uyduyla alakası yokmuş. Dediğiniz pek mantıklı gelmedi ama bir fikrim yok.
  101. ali.clay

burda bi ana cadde var 4 yıl once sıfır yapıldı o zaman getirdiler fiberi sadece bi ara sokaktan geçti oda bi adam türktelekomda müdürmüş onun evine kadar. geriye kalan tarafa gelmedi uğramadı bile. Oyapılan yolu 4 senede en az 8 9 kere farklı sebeplerden kazdılar hatta şuanda kazıyorlar. Bi...
  102. ali.clay

Turkcell konyayı adam yerine koymadı daha. Koysa bi dk düşünmem geçerim. İllallah ettik artık..
  103. ali.clay

Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz ?
  104. ali.clay

Orası öyle ama 7 8 aylık taahhüt parasınıda ödememiz lazım o yüzden vodafone tarafndan bir bilgi alana kadar beklemede kalacaz
  105. ali.clay

Şuan aydınlattın beni gerçekten. Ben uyduneti uydudan veriyorlar sanıyodum :mrgreen: o zaman hiç gerek yok geçmeye felan.
  106. ali.clay

burayı gördüm kafam zaten burda karıştı. Konuşan adam uydudan vericez demiş. Babamda hem uydudan hem fiber nasıl olacak demiş. Oda oluyo demiş. Babama saydığı tarifeler aynı üsttekiler gibi. Bizim sokağı bırakın komple mahellede bile fiber yok hiç bir sağlayıcının. Sitelerinde yazanla...
  107. ali.clay

uydunetin sitesine baktım acaba onlarla mı anlaşma yaptılar diye ama uydunetin tarifelerindeki hızlar akn ler fiyatlar hiç uymuyor. o yuzden onu eledim. tooway in tarifelerine baktım alakası yokmuş. Ne yapacaklar anlamış değilim. Nette tek kelime yok buna dair.
  108. ali.clay

Demin aramış vodafone, 30mbit 75gb akn 60 lira. Babamda bide bunu deneyelim diye kabul etmiş. Benim anlamadığım interneti nasıl sağlıyacaklar. Sitelerindede birşey yazmamış. Uydudan demişler. Eve gelip kurcaklarmış ama neyi onuda bilmiyorum. Bide hazır ttnetin taahhütünüde bozacaz birsuru...
  109. ali.clay

Sizce Partiler Oylarını Yüzde Kaç Aralığında Alacak?

oranlar belli olmaz ama hdp barajı aşar koalisyon kurulur. bu bu sefer kaçınılmaz. 4 yıl sonra ak kara belli olur.
  110. ali.clay

AKK'dan Kurtuluyoruz!

süper valla beklediğimden hızlı ilerliyor.
  111. ali.clay

AKK'dan Kurtuluyoruz!

Sen kullanmıyorsun ki sorun değil. Ama ben online oyun oynuyorum youtube da takılıyorum sıkıntı oluyor. Normalde hız 16mbit (sözde tabiki yoksa ortalama 10) 2 gün önce 100gb akk doldu pc nin başında salaklanıyoruz video açılsada izlesek diye. bu arada semih61 in dediği şey beni aydınlattı...
  112. ali.clay

Bu Siparişini verdiğim kasada nasil performans alırım

ne kazınklanması. aç bakıyım 2750 ye monster notebooklarında bile hangi ekran kartı kullanılıyor. gtx860m veya 960m. gtx960 ve gtx960m arasında bile performans farkı var. kaldı ki bu gtx970. 960 a nazaran çok daha iyi bi kart. EmreCakmakk kardeşim eğer i5 işlemci dediğin gibi son...
  113. ali.clay

4G İhalesi İptal Edilmiyor!

5g hakkında ne biliyosun ki sen. erdoğana konuşmadan önce 2 dk biri bişey demiş oda şovmen tabi yardır babam devleti kurtaracak bi 4g ihalesinin iptali ile. zaten ihaleden devlet para kazanmıycakmı ben mi yanlış biliyorum. bi kere 5g 2 yıla gelecek bir teknoloji değil. İkincisi kaç yıldır 3g...
  114. ali.clay

Bilgisayarım hangi oyunu kaldırır

Benimde laptop var 6 yıllık. Senin ekran kartının mobil versiyonu yani g210m. Yani seninkinden bi tık daha kötü benimki. Oynadığım oyunları sayıyım; cod 2 4 5 crysis 2 = sadece bölümün başında tanıtım yapılan yerde o videou oynatmıyor onun dışında skntı yok. nfs most wanted gta 4 low da 18 fps...
  115. ali.clay

Meizu Mx4 Kullananlar Kulübü

Telefonda bu olmamış dediğin neyi var? Büyük ihtimalle alacağım bunu @Mai Nai
  116. ali.clay

10.Sınıftayım alan seçimi yapılacak tavsiye

Sen zaten kararını vermişsin ki :D Ben aklındaki ufak tefek kalan soru işaretlerini gideriyim -Çalışmayan eşit ağırlıkçı fen yapamaz ama çalışmayan sayısalcı sosyal yapar. -Sayısalda senin istediğin meslekler var. Ve görüyorum ki o istediğin mesleklerden vazgeçsen bile yine isteyeceğin meslek...
  117. ali.clay

Max 1200 TL'ye oyun ağırlıklı toplama PC tavsiyesi

Bence doların zirvede olduğu bu vakitte bu bütçeyle bilgisayar toplamayın ya biraz bekleyin yada bütçeyi artırın.
  118. ali.clay

1500 liranız olsa hangi telefonu alırsınız?

Tasarım, performans ve ucuzluk. mx4.
  119. ali.clay

Oyun için laptop tavsiyesi lazim -acil-

Tavsiye edeceğim laptop stokta kalmamış beklersen markası şu; MONSTER® ABRA A5 V1.1.3 15.6" Onun için pc tavsiyesi yerine dikkat edeceğin özellikleri söyleyeyim. Oyun oynayacağın için ekran kartının iyi olması gerekiyor. GT serisi tam olarak oyun için tasarlanmış değiller. GTX serisi ekran...
  120. ali.clay

CEYD-A Sesli Asistan

Bence sondaki "sayılır" fazla olmuş.
  121. ali.clay

Bilgisayar tavisyesi

o SSD harddisk gibi depolamaya yarıyor. Ama farkı çok daha hızlı okuma ve yazma yaptığı için bilgisayarın performansı çok artıyor. Oyunlarda felan. ekran yok orada.
  122. ali.clay

Bilgisayar tavisyesi

Öğrenmek için soruyorum ram cl10 ve cl9 arasında fark ne kadar az mı çok mu? normalde cl9 tavsiye ediliyor ucuz sistemlerde bile.
  123. ali.clay

Asus X550JK (8GB RAM) GTA 5 neden kasıyor?

oyunlarda donmayı önlemenin yollarından bir tanesi de sanal bellek ayarını yapmak. Arkadaşlar , takılma yaşayanlar için ( %100 disk kullanımını engelleme) 1-msconfig den Hzimetlere gelin Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti ni kapatın ,kutu işsretini kaldırın , uygula ,tamam deyin çıkın...
  124. ali.clay

Sizce Bu Bilgisayar Nasıl?

asusun ekran 1080p desteklemiyor high ve ultra değerleri olmaz heralde yada nasıl olur bilmiyorum biliyosan beni aydınlatırmısın :D
  125. ali.clay

2500 TL Benim Mazot Parama Yetmez Diyen Dengesiz Abla

Kadın eş değil yolacak tavuk arıyor zaten o tiple bulabilse evlenme programında ne işi var. ses tonuna bak meymenetsiz
  126. ali.clay

GTA 5 PC'ye Geldi

ulan vicdansızlar benim pc 1080p 60fps videosunu oynatırken bile kasıyor be insaf yahu :D
  127. ali.clay

Bu YGS Puanları ile hangi bölümleri tercih etmeliyim?

kpss den 80 aldım benim bile yetmiyecek büyük ihtimalle. Bende ankarada ATL den mezunun kardeş. Puanlar bir meslek liseliye göre normal. sana tavsiyem hiç 2 yıllıkmış cartmış curtmuş gerek yok. onları okuyuncada istediğin maaşı alamıycaksın emin ol. İyi bir yerde staj yaptıysan git oraya çalış...
  128. ali.clay

Bilim Kurgu ve Fantastik Ağırlıklı Dizi Önerisi Bekliyorum.

Spartacus ü tavsiye ederim. Bana süper ötesi geldi o dizi. Sahneler filan acayip güzel ve mükemmel bi konusu var. Acayip sürükleyicidir. Savaş dövüş seviyorsan kesin izle. Hazır yeri gelmişken madem bu kadar çok dizi seyrettin :) Bunların arasında en beğendiğin en sürükleyici olanı hangisi?
  129. ali.clay

Barcelona'da golcü olmanın dayanılmaz ezikliği!

Şu duruma bakılırsa eşitler gibi ama bence messi başka bir takımda xavi siz iniestasız şimdiki kadar etkili olmayabilir. ama ronaldo her takımda oynar. oyun stilleri ona göre.
  130. ali.clay

TTNET İnternet Yok

sen yolu bulmuşsun :D hiç çaktırma hepimizin yerine adil kullanım kotasının öcünü al yardır :D
  131. ali.clay

İnternet hızları neden sınırlanır?

Herkese teşekkür ederim kısmen anlaşılmıştır :)
  132. ali.clay

Ticaret onun sonucu olabilir belki ama ana neden olduğunu sanmıyorum :)
  133. ali.clay

Merhaba forum sakinleri, Aklıma bir soru takıldı o sorunun cevabını buldum ama bu başka bi soruyu beraberinde getirdi sormak ve aydınlanmak istiyorum. İlk sorum internetin merkezinin nerede olduğuydu. Aradım internetten :) Öyle bir merkez yokmuş bilgisayarların birbirlerine bağlanmasıymış...
  134. ali.clay

YGS'de geri sayım başladı; sınava hazır mısınız?

Trollendim mi beyler. kitapçıktaki şop olabilir ama kalemdeki olur mu biri söylesin. uygunsuzsa silinsin resimler. içimi kemirdi bu olay. link vermeyi bi öğrenemedim yav :D http://i.imgur.com/fWZYqTK.jpg http://i.imgur.com/GWENGnC.jpg
  135. ali.clay

Telefon Kameranızı Mikroskopa Çevirin

Süper :D :D
  136. ali.clay

YGS-LYS'deki doğru yanlış kuralı hakkında sorum?

- lere düşerse dediğin gibi olur ama düşmezse kendi içinde etki eder. senin dediğin gibi olsa örneğin ben sayısalcıyım 70 netim var başka sayısalcı arkadaşında 70 neti var. benim netlerimin ağırlığı mat fen olsun diğerininki türkçe sosyal olsun. benim 70 netim diğerinkinden çok daha fazla puan...
  137. ali.clay

YGS-LYS'deki doğru yanlış kuralı hakkında sorum?

Hepsi kendi alanında kardeş. Yoksa alanda full cekme diye birşey olmazdı dimi :) ya hep ya hic olurdu :D
  138. ali.clay

Değerlerden anlayan biri yorumlayabilir mi?

Sanırım modemle alakası yok. Hat zayıflama desibelleri yüksek. Ttneti arayın zaten ilgileniyorlar. Arıza kaydı açtırın hatanın nerede olduğunu bulurlar. Modemden olacağını sanmıyorum.
  139. ali.clay

Sigarayı Bıraktıktan Sonra

Benimde 4 5 ay oldu bırakalı. Bende öyle birşey olmadı.
  140. ali.clay

17 yaşındayım yardımcı olun lütfen

Sanırım gelişimimiz aynı :) bende 17 yaşında lise 3 te 185 cm 108 kilo iken psikolojim baya bozuldu 5 hafta koştum 13 kilo verdim koşmayı bıraktım 4 5 haftadada 7 8 kilo verdim 87 90 arası bişeyler oldum superde olmuştu. 1 yıl oyle kaldım. şimdi 19 yaşındayım 1.89 boy 111 kilo. Aynı psikolojiye...
  141. ali.clay

COD blackops mause sorunum

Normalde oyunlar direk grafik kalitesi ayarlama varda bunda yok. Doku kalitesi çözünürlük yumuşatma falan yazmış onlardan ayar yapcaz. Sorunu bir nebze çözdüm. Game booster yükledim. Normal masaüstü çözünürlüğü ile oyunun çözünürlüğünü aynı yaptım. Mause sorunu çoğu yerde kalktı ama yinede tat...
  142. ali.clay

Seninki bir üst modelmiş heralde. Driverlarda sorun yok. - - - Mesaj Güncellendi - - - Minimum sistem gereksinimleri karşıladığı halde böyle yapması beni şaşırttı. Peki bu oyunun grafik ayarlarını nasıl kısabiliriz bilgin varmı ?
  143. ali.clay

Merhaba beyler. Benim şöyle bir sorunum var. Oyuna girdiğimde mause kontrolü inanılmaz zor. Az çeviriyorum çok az dönüyor normal çeviriyorum önce çok az dönüyor sonra birden çok hızlanıyor. Sensivity den kaynaklı değil ona eminim. Biraz araştırdım kasma yaptığından dolayı oluyor demişler...
  144. ali.clay

Sigarayı bıraktıran aşı bulundu

Bence işe yaramaz. Çünkü bunu nikotin bağımlılığından değil alışkanlıktan içiyorlar. Alışkanlıktan vazgeçmek zordur. Ama bu aşı bi nebze kolaylaştırabilir.
  145. ali.clay

Akk.kaldırma

392 yaptın mı
  146. ali.clay

Akk.kaldırma

bende bu ay denemek için youtubedan videosunu indirmiştim. 50gb ta şuan dolsun deniyecem inşallah işliyodur hala
  147. ali.clay

Akk.kaldırma

denemesi bedava :) denedikten sonra bize söylemeyi unutma :thumbup:
  148. ali.clay

Varsa bi klima tavsiyenizi alırım ? :)

Bende klima montajda çalışmıştım ama ilk defa tüm evi soğutacak klima isteyen görüyorum :) Duvar tipi en büyük 24binlik var ama tüm eve yetmez makine çok yorulur. Salon tipi var camilerdeki buzdolabı gibi. Onlarda salonu buz yapar diğer taraflar normal olur. Heralde salon tipi olur gibi...
  149. ali.clay

TTNET 16mbps Sınırız İnternet Hızım Yerlerde

yazdığımda belirttiğim gibi 1.5 ay 16mbit hızda kullandım dedim. Ayrıca ölçmeye gelen teknik servisin cihazında max alınabilecek hiz 23.xxx küsürlü birşey. Hatta sorun yok. Dağıtım merkezide çatlasa 1km uzaklıkta. Hem bikere herşeyi ttnete atmayın ne demek. Madem desteklemiycek hatları böyle...
  150. ali.clay

TTNET 16mbps Sınırız İnternet Hızım Yerlerde

Aynen milleti soymak. İşleri güçleri yalan dolan. Bende 16 ya geçmiştim 2 3 ay önce 1.5 ay düzgün kullandık. Sonra bir git 5mbit aradım binaya gelen kabloda sorun varmış 8 e yükseldi. 15 gün felan öyle kullandım. Tekrar aradım ttneti bana taahhüt edilen hız bu değil diye. 1 gün sonra 12 ye...
  151. ali.clay

TP-Link Arayüz Şifre Sorunu !!!!

benimde tplink belki işe yarar. kullanıcı: admin şifre: ttnet benimkiler böyle. ayrıca shit happens a katılıyorum.
  152. ali.clay

İnternet Hız Sorunu [ Çok Acil ]

pc de hız düşükse ethernet kablosunu kontrol edin ezilmiş olabilir. yada pc ye virus malware taraması yapın. işlemci hızını kullanan şeyleri kontrol edin
  153. ali.clay

Hafıza Şampiyonu'ndan tavsiye: Seksi düşünün, hafızanız gelişsin

adamın sonradan belirttiği gibi seksle bir alakası yok. beyin görsellerle çalışır. mesela biri size fil dese direk aklınıza filin görüntüsü gelir yazısı değil. o yüzden sevdiğiniz bir şeyi o düşünceye benzetince akılda kalıyor. bu "megahafıza" nın fotografig hafıza tekniklerinde var. ayrıca o...
  154. ali.clay

Fenerbahçe'den Pato bombası

Bu adam daha yaşıyomuymuş
  155. ali.clay

Kilo vermek istiyorum

bende zaten 11. sınıfın başında aynı bu kiloya ulaştım 109 oldum. sonra canıma tak etti dedim madem yemeği kısamıyorum koşayım bari. haftada 3 gün sabahları 25 dk koştum. 1.5 ay koştum 13 kilo verdim koşmayı bıraktım bide 5 6 kilo daha verdim 15 20 gün içinde baya iyi olmuştu. 12. sınıfta 87 93...
  156. ali.clay

Lucy benzer film

lucy de izledim limit yok uda. limit yok çok daha iyi. kesinlikle izlemelisin pişman olmazsın
  157. ali.clay

THY'den Chelsea'ye servet

aydınlattığın için sağol kardeşim :D kelalaka daki sanıyodum ki.. ye örnek oldu :D
  158. ali.clay

Kilo vermek istiyorum

ahhh ahh bende bi 84 olsam başka birşey istemem. boy 188 kilo 108 :(
  159. ali.clay

Internet kopmasi

Bu sorun bendede olmuştu bi zamanlar. Wifi den kullanıyordum. Modem arayuzune girip kanal numarasını değiştirerek çözmüştüm. Belki işe yarayabilir.
  160. ali.clay

MF-4 puan türü ağırlıklı dersler neler

lys mat>ygs mat >fizik>ygs türkçe=lys geo >lys kımya = ygs fen > sosyal > biyoloji
  161. ali.clay

Sizce çok hayalperest bir program mı ?

Hedefine göre hayalperestliği değişir. Öncelikle eksikleri var. Tekrarlar gözükmüyor. Eğer okuduğunu, gördüğünü birdaha unutmayan biriysen bilemem tabiki :) Çalıştığın konuları kesinlikle tekrar etmen lazım. Ben sayısalım matematik için konuşayım. Eğer tekrar etmezsen ve iyice pekiştirmezsen...
  162. ali.clay

Superonline Zam Yapmış !

Beyler bi bilgilendirme yapayım belki yaşayan vardır. Download hızımın nispeten düşük olduğunu söylemiştim. Bunun yanında video izleme durumum iğrenç seviyedeydi en çok rahatsız olduğum konu buydu. Youtube facebook vs yerlerde videolar yüklenmiyordu nerdeyse. Bi araştırdım neti birisi yazmış dns...
  163. ali.clay

Superonline Zam Yapmış !

Erenköy tarafında. sille yolu civarında. anadolu caddesi. sende mi konyadasın - - - Mesaj Güncellendi - - - mehmet yıldızın dediği gibi doğru dürüst rakip yok. Ttnet her ilde var ama diğer şirketler belirli illerde. Eli ayağı düzgün bi şirket yayılsa türkiyeye o zaman gör sen. çok saçma...
  164. ali.clay

Superonline Zam Yapmış !

Beyler internet kesilmeden ve sabit yüksek hızda geliyosa öpun başınıza koyun. Konyada superonline olsa hiç düşünmem bağlatırım. Bu ttnet in eline kaldık ona yanıyorum ya. Guya 16mbit hız var. Turbobitten uyeliğim var idm ilede indiriyorum ortamala 800kb sn ile indiriyor. Eksiksiz hergün...
  165. ali.clay

Asus x550 jk

Hdd konusunu bilemem bilgisayarcı garantiyi bozmadan yapabilirse güzel olur. Yok aga ne alakası var onla. Ayarlarlar o akımı felan sıkıntı etme. Benim lenovo y550 var. 2009 yılında aldık. başlarda pilde kullandık şarja takılı halde. sonra bi baktık batarya ölmüş 20 sanıye dayanıyo. oyle...
  166. ali.clay

THY'den Chelsea'ye servet

ilkokulda fitre diye thy ye para yardımı yapıyoduk.
  167. ali.clay

Asus x550 jk

1 ay önce babama aldık. Benim elimde durdu 1 aydır. Sniper elite 3ü bitirdim. Cevaplara geçelim; 1- Ses çok fazla değil. Sessiz ortamlarda duyuluyor. Oda küçücük tiz ses. Bence rahatsız edici değil. 2-Wifi gayet normal. 3-kasaya yapışık kağıtta daha soğuk kol dayama bölgesi yazıyor. gerçektende...
  168. ali.clay

General Mobile Discovery KitKat Geldi Millet Yüklenin (28.11.2014)

beyler izlenimler neler artıları eksileri. görsel paylaşırsanız sevinirim.
  169. ali.clay

Bu siteden ders videoları nasıl indirilir?

sadece bir siteye bağlı kalma bence. ekolhoca var. senolhoca.com var. teknofem in bütün dersleri turbobitte geziyodu youtube dada var. indirebilirsin. daha bir suru kaynak var youtubedan aratabilirsin.
  170. ali.clay

Ygs adına şuana fazla bir şey yapmadım

sözel dersler olur ama sayısallar olmaz mat fizik kimya. matematik zaman ister. konuyu anlayıp soru çözmek yetmez ygs için. beyninde iyiyce yer etmesi çok iyi oturması lazım. senin kapasitene bağlı ama tm den şuanda başlayıp 100000 ne girmek birazcık zor sanki. ben sayısalım sayısal için temeli...
  171. ali.clay

Fırın 5 gün yanık kalmış :(

eğer verdiğin 0.3 katsayısı doğruysa hesabın doğru kardeşim en fazla 43 lira gelir.
  172. ali.clay

2500 bütçeyle alabileceğim en donanımlı laptop

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=465987&kat=6454&lang=tr-TR#.VGiAJMnETIU
  173. ali.clay

1000 tl ye telefon

lg g2 olabilir. xperia z1 de iyi alternatif. arastır derim. nexus 5 te güzel. samsunga takılma sadece
  174. ali.clay

Paralel İthalat Android Telefonlar [SEÇİM]

10 numara cihaz kardeş. ilk seriler sıkıntılıydı şimdi öyle birşey yok. 14w38 üretim tarihi bu. performansı kamerası olsun çok iyi. megl
  175. ali.clay

Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

Geçenlere babama aldık bu telefondan. Gittigidiyordan aldık. serisi 14w38. Bana göre tek kusuru cihazı eline alınca arka kısımdaki cam yarım milim içeride kenarları hafiften batar gibi yapıyor. onun dışında konuşurken ses gelmiyor diyolardı onu test ettik valla ilk seferde birisi aradı babamı...
  176. ali.clay

Tp link td854w hız desteği

teşekkürler
  177. ali.clay

evet beyler güncel.
  178. ali.clay

2500 bütçe - monitör kasa - oyun amaçlı

Abicim teknik bi hata oldu heralde :) ekran kartını 2 kere yazmışsın işlemci yok
  179. ali.clay

Paralel İthalat Android Telefonlar [SEÇİM]

Bugun bizde paralel ithalat telefon aldık babama. gitti gidiyordan 1485 tl ye xperia z2 benim önerim z2 olacaktır. samsung alıp pişman olma derim
  180. ali.clay

Herkese merhaba. Benim TP LİNK TD854W 150Mbps ADSL2+ modemim var. Bu güne kadar 8mbps adsl internet kullandım. 7 civarı hız aldım. Bugün paketi değiştirdik 16mbps ye kadar hızlı olan birşey aldık. Soracağım soru şu; bu modem bu hız için yeterli düzeydemi? Biraz araştırma yaptım 24mbps yazıyor...
  181. ali.clay

Askerlik Tecil İşlemleri | Açık Öğretim Lisesi

Eğer gideceği yer belli olmuşsa tecil edebilir mi?
  182. ali.clay

Cep Telefonlarına Zam Geliyor!!

zam yapmazlar telefonun özelliklerinden kısarlar. bazı telefonların önyüklü gelen yazılımda radyo olmaması gibi. ayrıca hiçte iyi birşey değil. her sene alma işi devletin düşüneceği birşey değil herkesin aklı var bütçesine göre ne yaparsa yapar kimseyi ilgilendirmez. eşşek yüküyle vergi...
  183. ali.clay

KPSS Ortaöğretim/Önlisans sonuçları açıklandı

bende 80 almışım. elektrik elektronik teknolojisi mezunuyum lise. ayrıca mühendislik okuyorum. bu puanla atanabilirmiyim acaba bilen gören varmı atanan.
  184. ali.clay

Xperia Z2 ve Alışveriş sitesi hakkında

Distribütör demek ithalatçı firma garantisi demek. Garantide sony ile bir ilgisi yok.
  185. ali.clay

PC yardım.

Belki hava atcak nereden biliyorsunuz :D
  186. ali.clay

Otobüs değil BOTOBÜS

klimadan akan su saf sudur. yani akü suyu. büyük ihtimalle çiçekler zehirlenir
  187. ali.clay

Düzgün bir vücut için ne yapılmalı?

Haftanın 6 günü 1.30 saatimi 1 günüde 2 saatimi ayırabilirim diyorsanız sıkıntı olmaz. Ama bence sınav dönemindeki biri için günlük 45 dk bile altın :thumbup1: steve78
  188. ali.clay

Bass a duyarlı Led ışık sistemi

Bu yaptığına vumetre deniyor kardeşim. Biraz bilgin varsa yapabilirsin. Elektronik sitelerine bak.
  189. ali.clay

Ben tamamını maalesef bitiremedim. Sınavım vardı YGS, ona bir hafta kala bırakmak zorunda kaldım. Birde alt komşuya çok ses gidiyordu sanırım. Zemin ahşap kaplama. 5 hafta filan yaptım 6 kilo verdim ama çok güçlendim. Kondisyonum çok arttı.
  190. ali.clay

sarkmalar genelde hızlı kilo verince olur. çözümünü bilmiyorum bunun. evde spor içinde p90x ve insanity evde zayıflama programlarına bakabilirsin. p90x iyidir.
  191. ali.clay

Msi gs70 FİFA 2015 i kaldırırmı

buda kaldırmazsa artık yuh yani :D
  192. ali.clay

Telefon Tavsiye

lg g3 : http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-g3-d855-16gb-cep-telefonu-129216588?mpch=ads&ggap_s=cimri&ggap_m=ocs&ggap_n=cimri&scxid=14489-163508-2357-0 lg g2 : http://www.hepsiburada.com/liste/lg-g2-d802-32gb/productDetails.aspx?productId=telceplgg232g&categoryId=371946...
  193. ali.clay

Google Komik Durum

inci sözlük işi :D
  194. ali.clay

Pirinçle formda kalmak mümkün

Farkettiyseniz amerikan pirinci diyor. Orada ki pirinçleri bilmem ama buradaki pirincin kepeği alınıyor. Yani bu demek oluyorki çok çabuk sindiriliyor. Kana çok çabuk geçerek insülini fırlatıyor. Ekmekte aynı şekilde. O yüzden zayıflamak isteyenlerin kesinlikle uzak durması gereken bir besin...
  195. ali.clay

Elektronik hakkinda bilgisi olan yardim

Hiç mi duymadın bu sözü okulda :rolleyes: nasıl açıklıycam bunu şimdi sana :D Mesela bir dersle ilgili bilmen gerekenlerin hepsini bilmiyorsan veya hiçbirşey bilmiyorsan. O dersin belli başlı temel konularını dahi anlamakta güçlük çekiyorsan temelin yok denir.
  196. ali.clay

Bisiklet Yolunda Piknik Yapıyorlar ve Polisi Arayın Diyorlar

kardeşim burası hangi şehir? hangi semt? edit: videoyu ttnet sayesinde 15 dk da anca izledim :D öğrendim şehir. iyi forumlar
  197. ali.clay

http://forum.shiftdelete.net/itiraflar/381989-ders-calisma-moduna-giriyorum-2.html#post3420723 (link atmayı bilmiyorum. eğer olmazsa profilimden yazdığım ilk mesaja bak.) buradaki uzun mesajımı oku. Son senesi olanlar için yazmıştım ama kendine uyarlayabilirsin. Gerçekten rekabetçi biriysen taş...
  198. ali.clay

Fiber altyapısını geciktiren Türkiye fırsat tepiyor

Kalktım bilgisayarın başından açtım ellerimi semaya şükrettim kardeşim:blink:
  199. ali.clay

Kahvaltıdan önce en az 3 sigara

Fazla değil aga bugün yarın ölürsün :thumbdown:
  200. ali.clay

iyi bir seçim kardeşim. endüstri meslekten 10 kat daha iyidir düz lise. pişman olcağını sanmıyorum. eğer hevesin varsa zaten ünv de bölümüne gidersin. Hayırlı uğurlu olsun :)
  201. ali.clay

çok programlı anadoluyu bilmiyorum ama endüstri meslekte okumaktansa düz lise çok daha avantajlı. 9. sınıfta bütün okullardaki eğitim genel olarak aynıdır. kültür dersleri vardır. valla kardeşim imkansız diye bişey yok tabi seni ben bilmiyorum ama ben daha endüstri mesleğe gidipte 4 yıllık ünv...
  202. ali.clay

Aslında moralini bozmak istemem ama endüstri meslekler kültür ders görmüyolar. o yuzden gerçekten zor işiniz. Anadolu teknik zannettim ben seni. Korkuların normal hatta gerçek. Türkiyede adam gibi ders gösteren meslek lisesi 1 elin parmaklarını geçmez. Heleki endüstri meslek ben ihtimal bile...
  203. ali.clay

O 50 puan olan şöyle. Hocalar sınavları yaparken teori pratik diye 2 ye ayırıyolar. 50 puan teori 50 puan pratik. Eğer çalışıyorsan zaten kolay. Pratik bölümünde başta kumpas ölçümü felan var küçük devreler belki oluyo. tam hatırlayamadım şimdi 10. sınıfı. ama zor bir yanı yok. meslek lisesi...
  204. ali.clay

1-) ölçme dersi zor denilebilir. Elektrk elektrnikle ilgili temel formuller olaylar vs öğretiliyor. 2-) bu sene göreceğin matematik 2 olcak. Lys de çıkan. Bana göre daha zor. 3-) tabiki bi avantaj. Eğer hedeflerin yüksekse şuan çok iyi bir zaman. Ama 2 yıllığa direk geçiş yapcaksan hiç...
  205. ali.clay

Fiyatlar böyle olunca..

xperia z2 nin serisi 24 ten yüksekse onu al. değilse bilemem.
  206. ali.clay

Dabbe 5: Zehr-i Cin'den Korkmam Ben! - 10.000 Dolar Ödül - Başvuru Yap!

Ben dün gittim efecktlerden ziyade sesten tırsıyon :) fazla korkmayım diye odaklanmamaya çalıştım ama yinede korku sahnelerinde ayaklarımla kendimi koltuga ittirirken buluyorum herseferinde :D
  207. ali.clay

Soru En son hangi filmi izlediniz?

Dabbe zehr-i cin :)
  208. ali.clay

Galaxy wonder whatsapp sorunu :(

önemli değil :)
  209. ali.clay

almaya gerek yok. telefon başta aşşa değişir zaten.
  210. ali.clay

Param olsa 10 dk durmam satarım bunu yeni birşey alırımda ahh ahh :D viber yaygın değil o kadar ama belirli kişilerle konuşcaksanız olabilir. bu yaptığımıza göre daha uzun bir iş rom
  211. ali.clay

valla anlamadım ki bende gözüküyor. 5 eylülde güncelleme gelmiş onuda şimdi yaptım çalışıyor whatsapp. tek çare rom yüklemek sanırım. yada dediğiniz gibi whatsapp sevdasından vazgeçmek :)
  212. ali.clay

evet telefonun içinde. ayarlardan telefon hakkındaya bakınca desire hd gibi gözüküyor değilmi. Reset atıp tekrar bakın olması lazımdı whatsapp.
  213. ali.clay

helal olsun :) o dizin sistem dosyalarının içinden bulursunuz. google playden root explorer i yükleyin o programda sistem dosyalarına erişirsiniz
  214. ali.clay

ona basınca zaten demin bahsettiğim mavi çizgi dolması lazımdı. tamamdır şimdi o telefon isim değiştirmeyi yapın
  215. ali.clay

evet
  216. ali.clay

konuda dediklerinin aynısını yaptın mı
  217. ali.clay

Birşeyler yükleniyor mu? alttan bi çizgi olması lazım ilerleyen mavi?
  218. ali.clay

telefon kapalı haldeyken ses kısma tuşu ve home tuşuna basılı tutun. ardından güç tuşuna basın samsung yazısı gelince bütün tuşları bırakın bu kadar. edit: pardon ''ses açma'' tuşuna ve home tusuna basılı tutun ardından güç tuşuna basın samsung yazısı görülünce bırakın hepsini
  219. ali.clay

Başlayın. Yazanların dışında birşey yapmazsanız olmaz. Ben daha öyle bi sorunla karşılaşmadım belki 100 rom yüklemişimdir. telefonu tuğlaya çevirende görmedim forumlarda. en fazla yarı brick olur onuna çözümü kolay.
  220. ali.clay

root etmeden rom atamazsın zaten. önce root atcaksın. eğer rom yüklemek istiyorsan cmw yükleyeceksin. sonra rom atcaksın. gerek yok unroot etmeye. bir zararı yok. zaten 2 yıl olmuş garanti bitmiştir.
  221. ali.clay

video değil zaten okuyacaksın çokta zor değil ama bilmeyen için 1 saat civarı sürer.
  222. ali.clay

hayır kardeşim bi sn bekle izliyeceğin linkleri sana özelden atıyım.
  223. ali.clay

valla 2 sene önce bende bilmiyordum :) araştıra araştıra kurdu oldum. bu forumda pek bizim telefonla ilgili birşey yok. maxicepe uye ol. oradan yap. rootlayıp cihazın ismini ayarlarsan yada custom rom yüklersen düzelir. çoğu telefoncu anlamaz. anlasada bu işleri parayla yapar. en iyisi kendin...
  224. ali.clay

güncellemeyle değişmiş olabilir. benimde kardeşiminde var galaxy w. ikimizdede yükleniyor. cihazı rootla. ya custom rom yükle yada googledan araştır cihazın ismini htc desire hd yap öyle düzelir. rootlamadan düzeleceğini sanmıyorum ama yinede araştır
  225. ali.clay

cihaz rootlumu
  226. ali.clay

Evli çocuklu adam neden aldatır?

İlk cümle çoğu yer için doğru. İnsanlar macera için mi yapıyor acaba ? Ben evli değilim ama sözlüyüm böyle birşey yapacağımı sanmıyorum. Neden olabilir diye düşünmeye başladım. Son iki haftada iki yakınımın yaptığını öğrendim.
  227. ali.clay

Evli çocuklu adam neden aldatır?

Soru başlıktaki gibi. Neden evli ve 3 cocuk babası aldatır? Mantıklı bi acıklama var mı?
  228. ali.clay

Arkadaşlar malatyada nerelerden burs alınabilir

evet kardeşim. kaynak: http://www.turkstudent.net/content/category/174/il-il-burs-bul-burs-veren-kurumlar.html
  229. ali.clay

Arkadaşlar malatyada nerelerden burs alınabilir

Abdulkadir Eriş Eğitim Vakfı, Cumhuriyet cd. Taksim, İstanbul Battalgazi Eğitim Vakfı Akpınar Aslantepe cad.Özergül İşhanı K:4 Tel: 3235198 Malatya Eğitim Vakfı, Tepebaşı, İstanbul
  230. ali.clay

TTNET kampanyası, önerebilecek olan var mı?

beyler bende konyada oturuyorum aynı arkadaş gibi ekimde ttnet in sözleşmesi bitiyor. şimdiye kadar 8mbps kullandım hızında sonuna kadar çektim bi sorun yoktu ama fibere geçmek istiyorum. superonline kullananlar 50mbps, 100mbps yazıyor bunlar normal telefonların 3g lerindeki gibi...
  231. ali.clay

Dgs hakkinda yardim ! Lütfen

simdiden dgs ye hazırlanmaya başla. kolay bir sınav değil. okuldaki sınavlarını yuksek tut. o ortalamaya göre şansın var diye biliyorum. şuan için yapcağın birşey yok. 2 yılın sonunda sınav girmek için başvurcaksın.
  232. ali.clay

Ev için klima önerisi lazım

Enerji tasarrufunu markadan öğrenebilirsin ama kaliteli markaları biliyorum. Bu işin en iyileri mitsubishi ve demirdöküm. Arcelik bekoya yönelme bence. Ben çalışmıştım teknik serviste hersey üçkagıt. Dediğim markalar iyidir.
  233. ali.clay

İstanbul trafiği durma noktasında

büyük şehirde zor olur bisiklet. bisiklet için en iyi şehir bence konya. dümdüz. bisiklet parkları var.
  234. ali.clay

Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

ayarlar-geliştirici seçeneklerinde en altta olması lazım. yoksa telefonu rootlayıp "greenify" kurabilirsiniz.
  235. ali.clay

Soru En son hangi filmi izlediniz?

50 ilk öpücük. Kaza sonucu kısa süreli hafızasını kaybeden kizin hikayesi. Duygusal ve komik bir film.
  236. ali.clay

1300-2100 LG G3 mü Oppo Find 7 mi

Servis desteği. İsim. Dezavantaj olarak eğer rom atmayacaksan LG nin güncelleme desteği yetersiz.
  237. ali.clay

1300-2100 LG G3 mü Oppo Find 7 mi

superkarınca yaz google a orada opponun incelemesi var. Türkiyeye gelmesi için çalışmaları var adamların. Ben telefon alacak olsam türkiyeye geldiği an oppo alırım gözüm kapalı. Sürüsüyle artısı var. Arayüzü ; color os. En fazla özelleştirme olan arayüz ve takılma yok. Samsungun touchwiz i gibi...
  238. ali.clay

Başımı önüme eğer oldum

Öküz gibi bakılmasından iyidir kardeşim
  239. ali.clay

Çayınızı nasıl içiyorsunuz ?

Sıcak-şekersiz-demli :) ebeveynler yoksa tüttürmeyide ihmal etmem :)
  240. ali.clay

Berbere Gideceklere Tavsiye!

Saçı sakalı aynı anda kestiririm herzaman daha berbere 10 lira üstü hiç vermedim :) 2 ayda bi giderim saç sakal yıkama ağda 11 lira :) kuafor adı altındaki kişilerin gerçek kimliği soyguncu olması lazım 20 lira bi kesime verilirmi be :huh:
  241. ali.clay

Bu Sene Üniversiteye Girecekler...

Selçuk üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliği.
  242. ali.clay

Ders Çalışma Moduna Giriyorum

Rica ederim. Herhangi bir şey hakkında sıkıntın olursa sorabilirsin elimden geldiğince fikir veririm :)
  243. ali.clay

Ders Çalışma Moduna Giriyorum

Merhabalar. Bende geçen sene 4. sınıfı bitirdim bu sene tekrar girdim sınava şükür istediğim şehir ve üniversite geldi. Başta söylemem gereken birşey var YGS diye bir sınav yoktur. LYS diye bir sınav vardir. YGS psikolojiktir, adidir. Çalıştığının karşılığını alamazsın. Ama LYS gerçektir sınav...