Galaxy wonder whatsapp sorunu :(

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy wonder kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır. ara ara whatsapp kullanıp sildim şimdi geri yüklemek istiyorum ama google playden bakınca cihazınız bu sürümle uyumlu değil yazıyo. internetten indirmeye çalıştım iniyo derken hata veriyo 942 hatası :(:(:(:(:(

lütfen yardım edin :(

şimdi line için baktım ondada cihaz bu sürümü desteklemiyo diye yazıyo :(:(:( bu sorunun çözümünü bilen yokmu nee olurr :(

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok değil :(:( daha bi ay önce vardı telefonumda

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yok değil :(:( daha bi ay önce vardı telefonumda

viber filan yükle diye yazıyo :( telefonu sıfırladım fabrika ayarlarına döndüm ama yok yine aynı :(

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
güncellemeyle değişmiş olabilir. benimde kardeşiminde var galaxy w. ikimizdede yükleniyor. cihazı rootla. ya custom rom yükle yada googledan araştır cihazın ismini htc desire hd yap öyle düzelir. rootlamadan düzeleceğini sanmıyorum ama yinede araştır

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihaz rootlamayı hiç bilmiyorum ki :S :(

birde rootlayınca kesin düzelir mi :S telefoncularda bu sorundan anlarmı çok soru sordum ama :(((

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
valla 2 sene önce bende bilmiyordum :) araştıra araştıra kurdu oldum. bu forumda pek bizim telefonla ilgili birşey yok. maxicepe uye ol. oradan yap.
rootlayıp cihazın ismini ayarlarsan yada custom rom yüklersen düzelir.
çoğu telefoncu anlamaz. anlasada bu işleri parayla yapar. en iyisi kendin yapman.

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki rootla mayı araştırıp denicem de bişey daha sorabilirmiyim
android sürüm güncelleme program indirip yükle diyerek mi oluyo :S

peki rootla mayı araştırıp denicem de bişey daha sorabilirmiyim
android sürüm güncelleme program indirip yükle diyerek mi oluyo :S

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
hayır kardeşim bi sn bekle izliyeceğin linkleri sana özelden atıyım.

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi işim var geç bakarım mesaja şimdiden çok tşeekkür ederim işim biter bitmez izlicem videoları

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
video değil zaten okuyacaksın çokta zor değil ama bilmeyen için 1 saat civarı sürer.

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
video değil zaten okuyacaksın çokta zor değil ama bilmeyen için 1 saat civarı sürer.

okudum makaleleri az çok anladım gibi işte yavaş yavaş yaparımda sizce önce rom yüklemek mi yoksa bu root'u yapmakmı

birde root yapıp whatsappı yükledikten sonra unroot yapayımmı ?

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
root etmeden rom atamazsın zaten. önce root atcaksın. eğer rom yüklemek istiyorsan cmw yükleyeceksin. sonra rom atcaksın.

gerek yok unroot etmeye. bir zararı yok. zaten 2 yıl olmuş garanti bitmiştir.

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root etmeden rom atamazsın zaten. önce root atcaksın. eğer rom yüklemek istiyorsan cmw yükleyeceksin. sonra rom atcaksın.

gerek yok unroot etmeye. bir zararı yok. zaten 2 yıl olmuş garanti bitmiştir.
peki o zmn root işlemine başlıyorum umarım telefonu kullanılmaz hale getirmem :S

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Başlayın. Yazanların dışında birşey yapmazsanız olmaz. Ben daha öyle bi sorunla karşılaşmadım belki 100 rom yüklemişimdir. telefonu tuğlaya çevirende görmedim forumlarda. en fazla yarı brick olur onuna çözümü kolay.

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlayın. Yazanların dışında birşey yapmazsanız olmaz. Ben daha öyle bi sorunla karşılaşmadım belki 100 rom yüklemişimdir. telefonu tuğlaya çevirende görmedim forumlarda. en fazla yarı brick olur onuna çözümü kolay.

yok beceremedim :( 4 kere denedim güç tuşundan elimi çekince yaa normal açıldı yada bi yazı çıktı iki satır olmadı

yok beceremedim :( 4 kere denedim güç tuşundan elimi çekince yaa normal açıldı yada bi yazı çıktı iki satır olmadı

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
telefon kapalı haldeyken ses kısma tuşu ve home tuşuna basılı tutun. ardından güç tuşuna basın samsung yazısı gelince bütün tuşları bırakın bu kadar.

edit: pardon ''ses açma'' tuşuna ve home tusuna basılı tutun ardından güç tuşuna basın samsung yazısı görülünce bırakın hepsini

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki en son reboot system now seçtikten sonra android kaldı ekranda şimdi ne yapcam :S

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Birşeyler yükleniyor mu? alttan bi çizgi olması lazım ilerleyen mavi?

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
konuda dediklerinin aynısını yaptın mı

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
seçin derken menü tuşuna basmıyormuyuz :(

seçin derken menü tuşuna basmıyormuyuz :(

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

orda 5. işleme kadar sorun yok 5. sırada apply sdcard yazısı çıkıyo orda orta tuşun soluna basınca android geri geliyo başka bişey olmuyo :( galiba whatsapp sevdasından vazgeçmeli :'(

yanlışlıklada olsaa rootladım galibaa açıldı telefon superuser programı görnüyüo uygulamalarda

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
ona basınca zaten demin bahsettiğim mavi çizgi dolması lazımdı. tamamdır şimdi o telefon isim değiştirmeyi yapın

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ona basınca zaten demin bahsettiğim mavi çizgi dolması lazımdı. tamamdır şimdi o telefon isim değiştirmeyi yapın

çok soru soruyorum farkındayım ama cahillik başa bela :( Hakkınızı helal edin

/system/lib/hw icindeki sensors.GT-I8150 dosyasının ismini sensors.default.so olarak degistirin telefonu kapatip acin

system dosyası yüklenen programın içindemi oluyo

çok soru soruyorum farkındayım ama cahillik başa bela :( Hakkınızı helal edin

/system/lib/hw icindeki sensors.GT-I8150 dosyasının ismini sensors.default.so olarak degistirin telefonu kapatip acin

system dosyası yüklenen programın içindemi oluyo

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
helal olsun :)

o dizin sistem dosyalarının içinden bulursunuz. google playden root explorer i yükleyin o programda sistem dosyalarına erişirsiniz

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

o dizin sistem dosyalarının içinden bulursunuz. google playden root explorer i yükleyin o programda sistem dosyalarına erişirsiniz

yani o dosya telefonun içindemi

system dosyası hariç herşeyi yaptım ama whatsapp durumu hala aynı

yani o dosya telefonun içindemi

system dosyası hariç herşeyi yaptım ama whatsapp durumu hala aynı

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
evet telefonun içinde.

ayarlardan telefon hakkındaya bakınca desire hd gibi gözüküyor değilmi. Reset atıp tekrar bakın olması lazımdı whatsapp.

rose3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet telefonun içinde.

ayarlardan telefon hakkındaya bakınca desire hd gibi gözüküyor değilmi. Reset atıp tekrar bakın olması lazımdı whatsapp.

evet ayarlardan telefona baktım desire hd gibi gözüküyor
telefonu tekrar açtım kapadım whatsapp yine hala cihaz bu sürümü desteklemiyo diyo

evet telefonun içinde.

evet ayarlardan telefona baktım desire hd gibi gözüküyor
telefonu tekrar açtım kapadım whatsapp yine hala cihaz bu sürümü desteklemiyo diyo

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
valla anlamadım ki bende gözüküyor. 5 eylülde güncelleme gelmiş onuda şimdi yaptım çalışıyor whatsapp. tek çare rom yüklemek sanırım. yada dediğiniz gibi whatsapp sevdasından vazgeçmek :)