Arama sonuçlarınız

1. zelenga

Samsung, Google Chrome’a rakip oluyor!

Şu anda Samsung Browser kullanıyorum. Chrome a göre daha kullanışlı. eklentileri var. Video izyemek daha kolay. Chrome neredeyse hiç kullanmıyorum bu nedenle.
  2. zelenga

Turktorrent.us Davetiye Dağıtımı

davetiye ihtiyacından muzdaribim. :helpsmilie: bu ihtiyacımı giderene müteşekkir olacağım :blushing: turkisi@gmail----
  3. zelenga

LeechTurk.Com Davetiye Dağıtımı

Özelden leechturk veya diğer torrent sitelerinin davetiyesi alabilirmiyim.. Not: sınırsız superonline fiber abonesiyim. Paylaşım/upload yapabilirim..
  4. zelenga

Mesut Özil: Ben Kur'an okuyorum, Ronaldo dinliyor!

Hidayetine vesile olursa ne güzel ...
  5. zelenga

Turkcell T20 Ne Zaman Çıkacak?

t10 kullanıyorum..rom değişiminden sonra daha iyi oldu... kamerası berbat olsa da dokunmatik ekranı ile kendini affettiriyor.. t20 ile de kamera kalitesini 1 mp in üstüne taşımasını bekliyorum... angry bird takılmadan oynanırsa da fena olmaz hani...
  6. zelenga

Huawei, Ideos X5 İle Sahaya İndi

gps yoksa at çöpe
  7. zelenga

Vodafone'dan Yeni Mobil Tarife

kota aşımından sonraki hızı düşürmesi iyi olmamış...
  8. zelenga

Polislere atacağı bomba elinde patladı !!

çark > tecelli keşke
  9. zelenga

Marketlerin ücretsiz servisleri durduruldu !!

saçma olmuş...
  10. zelenga

Heyecanlı damat gülmekten koparıyor!

çabuk bitsin bu fasıl...evet
  11. zelenga

LG X130 lcd hakkında

teşekkürler..bir deneyelim
  12. zelenga

LG X130 lcd hakkında

Lg x130 model netbook için lcd ekran/panel arıyorum... en ucuz nereden bulurum İstanbul'da..
  13. zelenga

Netbook ekranı arıyorum

istanbulda nereye bakabilirim bu konuda...yardım lütfen
  14. zelenga

Netbook ekranı arıyorum

Lg x130 marka netbook'umun yüksekten düşerek ekranı kullanılamaz hale geldi. İstanbulda 10 inç lcd panel nerede bulabilirim..yardımcı olabilir misiniz.. 2.el de olabilir
  15. zelenga

Strese İyi Gelen Oyunlar

Cursed treasure iyiymiş..
  16. zelenga

Kafasında Yenilmiş Takım Türkiye

O yorgunlukla yine iyi dayandılar.. 30-40 fark yiyebilirdik "kafasında yenilmiş" demek biraz ayıp olmuyor mu?
  17. zelenga

Böylede şaka yapılmaz ki

eşoleşek şakası... hangi millet bunlar..böyle şaka mı olur
  18. zelenga

Bu Telefonları Almanın Tam Zamanı

bu iphone 2g'nin garantili sıfır fiyatını da yazsaydınınz aydınlanırdık..
  19. zelenga

Tek Bacağa Mal Olan İhmal...

bu olayda ihmal varsa, ihmale neden olanların meslek hayatını bitirmek lazım...tazminat da öyle teselli eder gibi değil adam gibi bişey olması lazım...en az 500 bin tl gibi bir rakam olması lazım..ki bu miktar da devlet kontrolünde kullandırılmalı... Allah c.c şifa ve kolaylıklar versin geriye...
  20. zelenga

teşekkürler bilgi için. işlemci farkı nedeniyle i5700 almak daha mantıklı gibi duruyor..ama ekranın amoled olması da büyük avantaj..dokunmatik kalitesi de ayrı bir konu tabii...en iyisi iki telefonu da ele alıp deneyerek karar vermek galiba...
  21. zelenga

samsung i7500 neden yok listede... telefonun dokunmatiği çok iyi diyorlar.hemi de android li.. telefon ile ilgili başka fikri olan var mı?
  22. zelenga

Pit Stop Buna Denir Işde :)

nedir bu
  23. zelenga

İngilizce kelime oyunu

eternity : sonsuzluk
  24. zelenga

Ubuntu Lucid'te Conky

Masaüstümü düzenlemeyi seviyorum..Ama sonu olmayan bir uğraş olduğu için genelde orjinal haline yaptığım bir kaç müdahaleden sonra aylarca aynen kullanıyorum..Sıkıldığımda en fazla duvar kağıdını değiştiririm...vesselam
  25. zelenga

İngilizce kelime oyunu

plural . çoğul
  26. zelenga

İngilizce kelime oyunu

neutrality : tarafsızlık
  27. zelenga

İngilizce kelime oyunu

torpido . torpido
  28. zelenga

İngilizce kelime oyunu

similar . benzer
  29. zelenga

İngilizce kelime oyunu

dolphin : palamar babası (ama yaygın manasıyla "yunus")
  30. zelenga

Biz Oruç Tutmik

doğru diyor..oruç tutsaydı saldırmazdı öyle...
  31. zelenga

İngilizce kelime oyunu

extract : çıkarmak
  32. zelenga

Biz Oruç Tutmik

kaynak belirtmemişsiniz..
  33. zelenga

İngilizce kelime oyunu

diablo : şeker hastalığı
  34. zelenga

İngilizce kelime oyunu

estrada : yol :)
  35. zelenga

İngilizce kelime oyunu

restless - huzursuz
  36. zelenga

İngilizce kelime oyunu

handicap : sakatlık
  37. zelenga

Yine Geçemedin Firefox Chrome'u !

Chromium 'un farkı nedir...
  38. zelenga

İngilizce kelime oyunu

lantern : fener, fanus
  39. zelenga

İngilizce kelime oyunu

encourage: cesaretlendirmek / teşvik etmek
  40. zelenga

Acaba Mahvedebildim Mi ? Kasa Ve Lcd Monitör Boyanır Ve Fan Takılır...

gerçek! ben bunu da düşünmüştüm...:)
  41. zelenga

İngilizce kelime oyunu

mayhem : sakatlama suçu/savunmasız bırakma suçu
  42. zelenga

Düz Çizgi Çizememe Derdine Son

düşünmeye gerek yok...görünüşe göre pratik..
  43. zelenga

İngilizce kelime oyunu

waitress . garson ---------- saat 18:35 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:35 eklenmişti ---------- sleepless . uykusuz/uyanık
  44. zelenga

İngilizce kelime oyunu

rainbow : gökkuşağa
  45. zelenga

İlk Teravihi Kıldınız Mı?

bursa'da Orhan camiindeymiş galiba..bilen veya giden varmı yarın gidek bi dadına bakakh...hoş olur cuma akşamı
  46. zelenga

İngilizce kelime oyunu

kind - nazik(sıfat) - tür,çeşit(ad)
  47. zelenga

İngilizce kelime oyunu

razor - ustura
  48. zelenga

o kadar da farkı arkadaşlar gözümüzde büyütmeyelim..:flowers: 2'şer kılındığında fazladan rabbena duaları okunuyor ve selam veriliyor..bir de iftitah tekbiri var..o kadar yani aşağı yukarı fazladan 20-25 saniye ediyor. 30 saniye olsun hadi. 5x30=150..2,5 dakika ediyor... secde ve rükular için...
  49. zelenga

2010 Kpss Lisans Sonuçlarınız Neler Bakalım?

KTUNNEL'den de bakılabiliniyor..
  50. zelenga

İngilizce kelime oyunu

earth - yeryüzü
  51. zelenga

İngilizce kelime oyunu

trance (trans-hipnoz hali)
  52. zelenga

ayıptır yaa..öyle ulu orta yerde gösterilir mi :drool:.. olanı var olmayanı var :P
  53. zelenga

sünnete daha uygundur ikişer kıldırmak... hatta şafii mezhebinde 4 rekat sünnet kılınmaz..2 şer 2 şer kılınır..hanefi de öyle değil ama sünnetteki yerini göstermek babından örnek verdim
  54. zelenga

İngilizce kelime oyunu

enımıl...:) embroider (nakış işlemek)
  55. zelenga

Bill Gates: Üniversiteye Gerek Yok

zaten örgün öğrenimde de herkes bileğinin hakkıyla geçiyor dersleri...10 da 1'i tamamen el emeği göz nuruyla geçiyor diyin elinizi öpeyim.. beyin bedava
  56. zelenga

Windowsa Para Vermek Zorunda Değilsin!

Windows 7 ile gelen bi bilgisayardan ne kadar kopartabiliriz acaba ^_^
  57. zelenga

Kahverengi Pantolon (bizans X Osmanlı)

süper yaa...aniden güldürüyor :D
  58. zelenga

Bill Gates: Üniversiteye Gerek Yok

örnek: aü aöf
  59. zelenga

İngilizce kelime oyunu

key - anahtar
  60. zelenga

En Ucuz Plazma Televizyon

yeminle ben bunu düşünmüştüm :D
  61. zelenga

Cezaevi mi? !!! Ayrıca cezaevinde çalışmanın ve sonuçların daha iyi olması beklenmez mi :) Bu arada Allah(c.c) kurtarsın gardaş..:confused1:
  62. zelenga

Sonuç: Server is too busy
  63. zelenga

o da doğru ya :thumbup1: ama gitmek isteyip de gidemeyenler de vardır mutlaka...:helpsmilie: eşi izin vermemiştir, işi izin vermemiştir, nefsi izin vermemiştir, olabilir yani..insanlık hali :blink:
  64. zelenga

Sylvester Stallone Daha Ölmedi!

bir açıdan bakarsak azmi ve kararlılığı takdire şayan... ancak diğer açıdan baktığımızda durum hiç de iç açıcı değil...
  65. zelenga

gidenler gitmeyenlere anlatsın bari :)...nasıldı ilk teravih ?
  66. zelenga

Ubuntu O Ne ?

üyeliğim var ama hesaba kendi bilgisayarımı ekleyeceğim seçeneğe, menüye ulaşamadım..yardım dosyalarında öyle bir sayfa gösteriyor bilgisayarın eklendiği..ama ben bulamadım vaya bende görünmüyor..bi eksiklik var ama..
  67. zelenga

Ramazan Tavsiyesi

TrackMania Nations Forever haritalar neredeyse sınırsız..skorda listenin üstüne çıkmaya çalışmak da ayrı zevk
  68. zelenga

Kuran'ı Kerîm - Hayrat

Hayrat Neşriyat'ın güzel bir hizmeti. Kur'an-ı Kerîm'i görerek dinlemek için güzel bir site...İster istemez indirmek istiyorum ama kolay bir yolu yok heralde..:) Şimdilik buradan idare edeceğiz... Yapan ve yaptıranlardan Allah (c.c) razı olsun.
  69. zelenga

We No Speak Americano (yolanda Be Cool Vrs Dcup)

sonu hoşmuş...karargaht duymasın/görmesin ^_^
  70. zelenga

En son okuduğunuz kitap

Müzekki'n Nüfûs (Nefisleri Temizleyen) - Eşrefoğlu Rûmî Şeker gibi kitap gerçekten..Ramazan da özellikle okunması çok fayda sağlayacaktır.. Bu arada Ramazan-ı Şerifiniz mübarek (bereketli) olsun... Allah c.c affımıza vesile kılsın bu güzel mevsimi inş.
  71. zelenga

Bu Aralar Hangi Oyunu Oynuyorsunuz?

Trackmania Extreme
  72. zelenga

Ubuntu, Kubuntu, Ubuntu Satanic Edition Arasındaki Fark ?

"Ubuntu Muslim Edition" isim hakları gibi birşey nedeniyle SABILY olmuş.. Sabily kelimesi arapça ve Yusuf suresi 108. ayette bulunan"سبيلي" den geliyor. Manası "benim yolum" Sistemin açılışında da yer alan YUSUF suresi 108. ayetten alıntı: "De ki: "İşte...
  73. zelenga

Apaçinin Nereden Çıkacağı Belli Olmaz !

bu "apaçi" durumu nedir... nedir bu apaçi?
  74. zelenga

12 Eylül 2010'da Referanduma Gidecek Anayasa Değişiklik Paketi İçeriği

bu dosyanın asıl kaynağı neresi..yani değiştirilmiş mi değiştirilmemiş mi nasıl öğrenebilirik
  75. zelenga

Haşema İle Denize Girdiği Için Saldırıya Uğradı

İslam son peygamber Muhammed Mustafa (s.a.v) ile kemale ermiş tamamlanmış bir dindir. Elmacik'in dediği gibi bir dağıtım olarak bakarsak Yaratıcının en başta Adem (a.s)a verdiği dağıtım ile sonradan zamanla gönderilen paketler sayesinde İnsanlığın o çağdaki durumuna uygun hale getirilmiştir...
  76. zelenga

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

boynuz kulağı geçermiş derler... kopyalamak yasak mıydı..açık kaynağın amacı nedir ki yoksa (eğer dediğiniz gibiyse tabi) alırım ubuntuyu geliştiririm adımı da verip parayla da satabilirim..özgürlük budur ;)
  77. zelenga

evet fitne nasıl çıkar, çıkarılır...ihtisas yaptılar... memleket deney tahtası oldu, bizler de kobay fare.. ama basına özgürlük sonuna kadar..ne halt yerlerse yesinler..kutsal bir meslek çünkü!!(kutsal kitapları da galiba "şeytanın hileleri" kitabı)
  78. zelenga

1400 yıl özümseyemediysek, bi 1400 yıl daha İslamla yaşar özümseriz merak etmeyin..Bu yolun alternatifi, kaçarı, sağı, solu yok...başka çıkış yolu yoq
  79. zelenga

Ubuntu "kız Arkadaş" Testi.

yani windowsda çok uğraşmadan çok güzel görünüm sağlanabiliyor ama linux çok çok uğraşmak gerekiyor ki güzel görünüm sağlansın.. abartılı bir karşılaştırma olmuş gibi..
  80. zelenga

Ubuntu "kız Arkadaş" Testi.

windowsun neresi kolay anlamadım... sadece solitaire oyununu oynayan birisi için windows falan farketmez..internetten tavla veya okey oynayacaksa işletim sistemine bile gerek yok... işletim sisteminin herşeyiyle bilgisayarda kurulu olması gerekliliği bile tartışılırken windows gibi 400 lira...
  81. zelenga

Netbook ve Taşınabilir Hdd

vatan'da indirim var... bütçene göre bir asus öneririm.. taşınabilir disklerde de indirim var..
  82. zelenga

Dünyanın En Gelişmiş Cahil Ülkesi

en gelişmiş olduğu da nereden çıkıyor acaba...en korkunç silahları yapabilmek gelişmişliği mi gösteriyor?? ilginç
  83. zelenga

Jolicloud Yayında!..

kurdum.. arasıra açılışta Joli seçiyorum...1.0'dan önceki alfa mı beta mıydı! o sürümde Ubuntu Netbook Remix'e benziyordu..Netbook sürücüleri içinde geliyor ve kablosuz ağ için sürücü aramak gerekmiyordu.. işlemci frekansını ayarlamak için bir program var ayrıca.(performance, powersave,...)...
  84. zelenga

Kuran Yakma Eylemine Devam Ediyorlar

Hz.Meryem onların değil inananların anasıdır.O sapkınların sapkınlıklarına katılacak değilis inş. nereye varmaya çalıştığın belli ve tuzağına kimse düşmeyecek..neden daha zorluyorsun acemice :) sen de katıl istersen yakanlara..buraya bildirirsin "1 milyondayız hâlâ çarpılmadık" falan...
  85. zelenga

En son okuduğunuz kitap

Kaynaklarıyla Tasavvuf - Dilaver Selvi Yeni başladım okumaya...Tasavvuf nedir, ne değildir, öğrenmek için birebir..
  86. zelenga

Lgx130 Netbook Için Linux Sürümü Tavsiye Edermisiniz.

dosyalara verdiğimiz sırayla çift tıklayarak kurulumları başlatabilirsiniz..tabi ikinci bir onay istiyor herbiri..
  87. zelenga

İsrailli Turistler Gelmez Oldu

bunlara hediye, armağan verilmez.:thumbdown: bombadır bu diye bahaneyle saldırıya geçebilirler..:hammer:
  88. zelenga

Wine Dev- Stable RC sürümler

sanırım windos tarzı menü ve pencere stilini kastediyor...gerçi eskiden de öyleydi ama !
  89. zelenga

Gmail Çoklu Hesap Açmak

google.com.tr yerine google.com'dan giriş yapınca oldu..teşekkürler. evet.sonradan farkettim ama türkçe olunca görünmüyor. anasayfada "google.com in english" e tıklayıp ingilazca sayfadan girince oldu...
  90. zelenga

Nasıl Windows Fanatiği Olunur?

bildiğim kadarıyla koda moda gerek yok...tıkladın mı kuruluyor..depoda virtualbox vardı bildiğim kadarıyla.. noname82 'nin ise nereye varmaya çalıştığını anlayamıyorum...insanların belki bilgisizlikle belki de heyecanla yaptığı yanlışlar nedeniyle bir özgürlük mücadelesine karşı çıkmak...
  91. zelenga

Linux Cafe

gidenlerin yolu açık olsun... gelenler de hoş gelmişler...
  92. zelenga

Günün Bedava Oyunu: Peggle Extreme

"world of goo" süper bir oyundu... yapanların eline sağlık..peggle da ailecek oynadığımız bir oyun uzun zamandır
  93. zelenga

Gmail Çoklu Hesap Açmak

benim ayarlarda bulamadım...
  94. zelenga

Xp'ye Geçen Linuxçu'dan Xp İncelemesi

o da senin görüşün.. bence de "bıktım linuxcuların windowumu kötülemesinden..ben window kullanacam işte banane..banane" diyenler herşeyden haberi olan kategorisine girmiyor...
  95. zelenga

Bu Sabahın Bedava Yazılımı

Windows'da linux'daki gibi iki masaüstü kullanmak isteyenler için düşünülmüş basit, sade bir yazılım. Sadece iki masaüstüne müsaade eden yazılım 96kb boyutunda olması ve hafızada da çok az yer kaplamasıyla gönlünüzde taht kurabilir. :) SCREEN-IT v1.2 >>indir<<
  96. zelenga

zamanında windows'u tercih etmeme gibi bir imkanımızın olmaması nedeniyledir bu tartışma.. istiyoruz ki günümüzde veya yakın gelecekte en azından bu tercih hakkı ilk kez bilgisayarla tanışanlara tanınsın.. durumun özeti budur yoksa çok da şeyimizde değil körü körüne windows a sarılanların...
  97. zelenga

sizin işletim sisteminiz size bizimkisi bize güzel...biz sizinkini biliyoruz ama siz bizimkini bilmiyorsunuz...alınganlık veya kızgınlık da buradan çıkıyor...bilmemekten istenen odur ki, mecbur olmayanlar/kalmayanlar açık kaynak yazılım kullansın...kullanım oranı artsın. okullarda açık kaynak...
  98. zelenga

2 çalışma Daha... [Turx wallpaper]

netbuklar için de isteriz...1024x600 :)
  99. zelenga

Kısa Dönem Askerlik Yapacaklara

Ramazanda nasıl farklı olmaz ! Oruç tutmayanlar tek tük çıkacaktır ama genelde oruç tutulduğu için ona göre hareket edilecektir.. küfür edilme oranı dibe vuracaktır..daha ne olsun Gece 2-3 te kalk sahur...öğle yemeği yok..iftar ictiması süper olacak süper sanslısınız :)
  100. zelenga

acemilik ramazana denk geldiği için daha değişik geçer..en azından güneş altında eğitim olmaz ve ictimalar o kadar uzamaz diye tahmin ediyorum...
  101. zelenga

Windows 7 Aldım; çünkü...

w7 almayı düşünmeye başladım ... şimdiye kadar bedava kullandık (netbuk ile gelen xp hariç, kapı gibi lisansı var ama o sayılmaz) belki microsoft yakamdan düşer böylece...
  102. zelenga

no virus no cry
  103. zelenga

Sınırsız internetle ne indirebilirsiniz ?

sunucuların imacını alırsın tek tek..veya batch yaparsın sıraya koyarsın :P ---------- saat 01:35 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:27 eklenmişti ---------- süpperonline'ın 100mbit fiber internetle ilgili bir plan düşündüm ama...yasadışı olabilir..yasadışı olmasa da bi şekilde engel...
  104. zelenga

317 büyük büyük dedenizden selam...birebir aynısıdır, dikkate alın ..;) yapanlara geçmiş olsun, yapacaklara da kolay gelsin.. bitmeezz ^_^
  105. zelenga

Sabily Linux(Diğer adıyla Ubuntu Müslüman Versiyonu)

64 bit çok farkediyor mu..bir ara 64 bit ubuntu kurmuştum flash ve video oynatmalarda sorunlarla karşılaşmıştım..hala bu sorunlar var mı?
  106. zelenga

Wine Dev- Stable RC sürümler

bu arada Wine 2.0 ile windos bölümünde kurulu olan Steam ve bağlantılı olarak Trackmania çalıştırdım..ilk kez denedim oldu gerçekten..o kadar ıvır zıvır yere bağnaıyor falan ama oldu ilginç..
  107. zelenga

linux'un üstünlüklerinden değil de eksikliklerinden bahsettim, windows fanatikliğin nedeniyle farkedemedin galiba :)
  108. zelenga

Namaz Bitmeden Tren Hareket Ederse Nolur?

WE ARE AGAINST RACISM!!! u c?
  109. zelenga

Cübbeli Hoca Tv Programı Yapacak

bir anlamda doğru söylüyor ne demek yaa... "tarikatçiler" diyerek küçümseyen veya din dışı görenlerin mantığyla peygamberimiz (s.a.v)'e de gerek yoktu haşa.. Allah (c.c) Kur'an-ı Kerim-i indirirdi bütün kütüphanelere..alın okuyun doğru yolu bulun..kalplerinizi temizleyin...haşa haşa normal...
  110. zelenga

savunduğu bir fikir olmadan karşıtlıktan taraf seçmek de yanlış... şuursuz bir kişinin bir tarafta olması o tarafı bağlamaz...pireye kızıp yorgan yakmayalım linux ile yapamadığımız şeylerde windows..onun haricinde sonuna kadar açık kaynak (en azından şimdilik) linux ile tam olarak yapılamayan...
  111. zelenga

Namaz Bitmeden Tren Hareket Ederse Nolur?

namazın terk edilebileceği durumlar vardır..burada da onlardan birisi geçerli olabilir. trende tekrar kılınabilir..namazın bir yere gittiği yok. ha denilebilir ki bu trenin kalkacağı belliyse trenin içinde cemaat yapılabilirdi..tedbirsizlik söz konusu olabilir.. aşırı yorumlardan kaçınırsak...
  112. zelenga

Cübbeli Hoca Tv Programı Yapacak

mustafa islamoğlu'na laf atmadı...onunla topyekün savaşa girdi.. mustafa islamoğlu denilen adamın foyalarını bir bir anlatıyor..eğer bu delil ve uyarılara rağmen hâlâ islamoğlu denilen adamı savunabilecekseniz iyi niyetinizden şüphe ederim.. ---------- saat 18:18 eklendi ---------- önceki...
  113. zelenga

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

jolicloud (bir nevi UNR ama daha havalı :))
  114. zelenga

Bu Parkta Oturamazsınız. Paranız Varsa O Başka...

süper fikir.. namaza kaldırma amaçlı evlerde kullanılabilir...alarm çalmadan gözler açılır :D
  115. zelenga

Gnome Shell Hakkında

ya linux bölümünde windows kirliliği neden yapıyorsunuz şimdi..tövbe est.
  116. zelenga

Ubuntu O Ne ?

Şu "ubuntu one" zımbırtısını bir türlü aktifleştiremedim..."hesap yönetimi"ne giriyorum ubuntu one menüsünden...sayfasına yönlendiriyor..oraya kayıt oldum ama şu "bilgisayar ekleme" seçeneği çıkmıyor yardım'da anlatıldığı üzere... ancak elle dosya yükleyebiliyorum.. bilgisayarımdaki klasörü...
  117. zelenga

Fıkra Dediğin Böle Olurrrr :) +18

çıkmamış candan ümit kesilmez..samimi tövbeye devam
  118. zelenga

Gnome Shell Hakkında

yırtılma nedir?
  119. zelenga

Fıkra Dediğin Böle Olurrrr :) +18

bi daha tövbe eder..son nefese kadar tövbeye devam
  120. zelenga

Vatan Bilgisayar, Notebook Sahibi Yapıyor!

404'e netbuk, daha ne olsun...
  121. zelenga

Bizde Burda Oylama Yapalım Referandum

ankete çekimseri de ekleyelim
  122. zelenga

Ve Raul İmzaladı!

dedim beşikteş mı aldı yine :D gerçekten
  123. zelenga

Facebook'tan ''İnci''ler..

Pislik ahırın içinde kalsa neyse de..o ahırdaki mallar dışarı çıkıyor..yürüyor etrafı kirletiyor..kokusu mahalleyi rahatsız eder polise haber eder..polis derse ki bu özgürlüktür karışamam..mahalleli de alır fırçasını çamaşır suyunu orayı bir güzel temizler..malları da yıkar paklar.. o mallar da...
  124. zelenga

Facebook'tan ''İnci''ler..

evet adini duyuyordum.. gecen bi girdim...girmez olaydim.. her turlu pislik melanet var...
  125. zelenga

olur böyle durumlar...
  126. zelenga

Yahoo Yapıyor Google Yapamıyor

Google Maps web uygulamasında yol tarifinde feribot güzergahını göremezken Yahoo Map'de çok güzel bir şekilde feribota binebiliyorsunuz..Bu eksikliği ne zamandır görüyorum neden giderilmiyor acaba.Örnek altta>>>
  127. zelenga

Kesin denemem lazım...Iso neredeyse bitmişti ama Windows içinden deneyelim bari. Bu yeni buluşunuz için teşekkür ederiz rise
  128. zelenga

what is this?
  129. zelenga

buyrun hepsi birarada efem... LG X130 KABLOSUZ ilacı ;) <<<Alternatif link>>> not: önce klasördeki adı "fakeroot" ve "dkms" ile başlayan dosyaları kurduktan sonra diğer dosyayı kurunuz.. ---------- saat 01:44 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:40 eklenmişti ---------- ancak...
  130. zelenga

Bu pakete ek olarak "fakeroot" ve "dkms" paketlerini de istiyor ve bunun için de internet bağlantısı gerekli tabii ki... ---------- saat 01:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:54 eklenmişti ---------- Sonuç : oldu :)
  131. zelenga

ubuntu netboox remix tanımıyor kablosuzu..Al Arabi'nin verdiği şey çalışır büyük ihtimal..ben de tanıtmıştım önceden şonradan aynı dosyayı bulamamıştım..çok da uğraşmadım gerçi..bakalım olcek mi..
  132. zelenga

Milyon Dolarlık Robot Aşçı

bunlara harcanacak parayla afrikadan yardımcı kabile getirtirsin...
  133. zelenga

Wikileaks, Afganistan Savaş Sırlarını Yayınladı

hemen indiriyorum...
  134. zelenga

Microsoft'tan İnanılmaz Başarı!

135. zelenga

Linux Cafe

Gecenizi tekrar kutlar bu gece vesilesiyle lisanssız, korsan Windows kopyalarını bırakıp tamamen temiz LINUX'a geçmenizi tavsiye ederim. Bu gecede kul hakkına girmeme niyetiyle LINUX'a geçtiğiniz takdirde ecri büyük olacaktır inş... Bize yakışmıyor korsan program ve işletim sistemi kullanmak...
  136. zelenga

Tron Legacy Fragmanı! Üstelik Türkçe!

son hareketi çok acayipti yaa...
  137. zelenga

Linux Cafe

niyetinizin alay olmadığına inanıyorum ama yine de tehlikeli sulardasınız...
  138. zelenga

biraz abartılı gibi dursa da birşeyler yapmazsak başımıza neler gelebileceğini hatırlatıyor gelecekte...
  139. zelenga

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Sdn!

Berat gecemiz mübarek(bereketli) olsun...
  140. zelenga

Linux Cafe

resmini linux'landırırsan düşünebiliriz :)
  141. zelenga

Sudo Dergisi 21. Sayı Yayınlandı

İlgimi çeken konular bunlar: .Remastersys ile Sistem Yedeği Almak .Linux&#8217;ta Güvenlik Duvarı ve Virüsler .Blender Bakalım içerik tatmin edebilecek mi :)
  142. zelenga

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

Sdntv arada kalmış .."Forumdan Başlıklar"ın altında daha iyi olmaz mı.Foto Galeriyle aynı sütunda. Böylece yeni haberler kesintisiz görünür.
  143. zelenga

En Doğal Sivrisineksavar!

yüzyılın icadı...gerçekten
  144. zelenga

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar -2

ikinci okuyuşumda anladım şu Devekuşu Algoritmasını :) ehveni şer durumu yani... veya yıldırım çarpma olasılığını yok sayarak yağmurlu bir havada evde tıkılıp kalmak yerine açık arazide dolaşmak gibi...mi!
  145. zelenga

Emniyet'te Mini Cooper Dönemi

nfs de bile yok minicooper lı polis..^_^
  146. zelenga

Toshiba'dan Bellek Kazanma Şansı

A şıkkı Sandisk tabiiki...
  147. zelenga

Şans Dediğin Budur !

çok gerçekçi yapmışlar..helal olsun
  148. zelenga

Netbook - Notebook Tavsiyesi

Lg x130 kullanıyorum ama ASUS tavsiye ederim netbook konusunda...
  149. zelenga

Siyahi Çiftin Sarışın Bebeği Oldu!

çekinik gen nesiller sonra patlama yapmış..."heyyt savulun leyn" diyerek :)))
  150. zelenga

Sırp-yahudi

ince ve ağır bir espri..haksız da değil
  151. zelenga

Facebook'ta Değişime Devam

sponsor bağlantılar nedir...nerededir...:)
  152. zelenga

Google'ı çalmaya çalışmıştık

konu sabitlensin..aşı tuttu yani..:) Blood oynayacağız güya...ilk mezarda başlıyor hatırlayanlar olabilir..oyunda zıplama tuşunu bulamadık.:D her tuşa bastık yok..elimizde de bir dirgen var silah olarak...mezarın duvarına vurmaya başladık kıra kıra ilerleyelim bari diye ^_^ daha o zamandan...
  153. zelenga

Düşmeyeceksin !!

kim demiş "düşenin dostu! olmaz" diye :)
  154. zelenga

Klavyeli Ve Ekranlı Kredi Kartı

bunlar da kredi kartı büyüklüğünde işe yarar aletler... :P isviçre çakısından daha pratik bence.. ipod standı (bu da haber olabilir "Muhteşem iphone/ipod icatlar") çatal-kaşık
  155. zelenga

iPhone 4'e Dair Önemli Notlar

ı ıh..belki ilerde 3. el alırım :)
  156. zelenga

Acımasız Gerçekler Gays +18

her konuda yapılan komikliklere gülemiyorum malesef..bazı istisnalarımız olsun artık..izin verirseniz
  157. zelenga

Acımasız Gerçekler Gays +18

gereksiz, lüzumsuz, lutî
  158. zelenga

Google'ı çalmaya çalışmıştık

ilk bilgisayarla tanıştığımız halk eğitim kurs ortamı ...97-98 gibi... dos ortamında diskete deltree yapıcam sözde...evet evet onaylıyorum tabi soruyor her dosyada emin misiniz... bir de baktım C'deymişim :D artık ben mi farkettim yoksa beni tutup çektiler mi bilgisayar başından hatırlamıyorum...
  159. zelenga

Ajans Pardus Ile Mehmet Ali Alabora

konuk konuya hakim olunca programı yapanlar da çok mutlu oldular/olmuşlar... :) çok güzel program olmuş..herkes dinlesin ama linuxcular mutlaka dinlesin... anafikir: ubuntu pardusu döver :D vindows mu o kim? ---------- saat 02:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:50 eklenmişti...
  160. zelenga

En İyi Torrent Siteleri Sizce Hangisi?

torrentz.com torrenturkey.com
  161. zelenga

İkiz Kuleler'in Altındaki Sır

bu da mı gol değil !? :O
  162. zelenga

Linux Nvidia Sürücü Kurulumu

boynuz kulağı geçermiş...çakma diyerek diğerlerini küçültmek debianı yüceltmez... debian da kullanalım bakalım çapı nedir..du bakiim ;)
  163. zelenga

Opensuse 11.3 Final Sürümü Bizlerle

o kadar da fantazi yapmayalım artık :)
  164. zelenga

SDN'nin Maskotunu Belirleyin

budur...
  165. zelenga

Linux Cafe

neler oluyor hayatta...keşke...
  166. zelenga

Portekiz Ile Vize Kalktı, Hücum:)))

gezmek için ülkemiz yeter de artar bile...bir ömür bitiremeyiz elhamdulillah...
  167. zelenga

Portekiz Ile Vize Kalktı, Hücum:)))

tekneyle gideriz..ucuza gelir
  168. zelenga

Linux Nvidia Sürücü Kurulumu

Daha önce verildi mi bulamadım ama ben biraz uğraştım siz de uğraşmayın. Ben Ubuntu ve Sabily'de denedim oldu..Siz belki ubuntu benzerlerinde de bu yöntemi uygulayabilirsiniz :) Bu adresten donanımınıza uygun linux sürücüsünü indirin... ".run" uzantılı dosyayı kolay kurulum için...
  169. zelenga

Forumda Büyük Skandal

davet ettiğin ve önceden banlanmış olduğu anlaşılan biri tekrar banlanıyor ve onu davet ettiğin için tanımasan bile sen de banlanıyorsun... süresiz banlanmaysa çok ağır bir ceza...uyarıdan sonra tekrarında banlama olsa daha şık ve anlaşılabilir olur... kaberdey tanımadığını iddia ediyorsa normal...
  170. zelenga

Araba Geri Geri Giderken Km Sayacı Işler Mi?

bir şehir efsanesini yıkma çabasına girmişler...bunun gibi şeyleri biraz da süsleyerek belgesel yaptıklarını biliyorsunuzdur sanırım.. küçümseme küçülürsün ;)
  171. zelenga

Forumda Büyük Skandal

şimdi jack bauer'ın kankasını davet edersem banlanıyor muyum? denesem mi acaba... ... bunu düşündüğüm için de kovulur muyum yoksa !!!
  172. zelenga

Bir Insan 2 Yılda Ne Kadar Değişir?

gece nasıl uyuyor acaba... ---------- saat 06:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 06:00 eklenmişti ---------- o odunu bi de ıslatıcan...
  173. zelenga

Forumda Büyük Skandal

davetiye nedir ki... üyelik kapalı mı ?!!! :huh:
  174. zelenga

Hangi Sözlükleri Takip Ediyorsunuz?

the oxford wordpower
  175. zelenga

Google Games Geliyor!

yunanistan'dan bir ada satın alıp GOOGLE Halk Cumhuriyeti olarak ilan ederse şaşırmam doğrusu
  176. zelenga

Allah Şaşırtmasın

yeniliklere çok kapalısınız çook...
  177. zelenga

Firefox İle Video İndirmek Çok Kolay

uzun süredir kullanıyorum..hatta chrome'dan firefox a bu eklentiyi kullanabilmek için geçiş yapıyorum gerektiğinde. chrome'da bu eklentinin kopyası yok mu... çeşitli denemelerimde eklentiyi kullanırken çevirme işlemlerini yaptıramadım henüz..eksik olduğu belirtilen kodekleri de kurmama rağmen...
  178. zelenga

Ubuntu Studio Kullananlar

tavsiye için teşekkürler..bunlar fazla gelirse Ubuntu üzerine gerekli programları kurarak da halledebiliriz sanırım. ilginiz için teşekkürler. Ancak linux işletim sistemi için program arıyordum..tercihen ücretsiz olanlarından ;)
  179. zelenga

Hangi Linux dağıtımı sizin tarzınıza uygun öğrenin

masaüstü olarak "gnome seçtiğiniz için" diyor..ve ekliyor "ama bunun depolarında da güzel programlar mevcut" :) deposunu bi bulabilsem neler yapıcam da :hammer: kde menüleri bana göre değil
  180. zelenga

ardour :) parçalardan remix yapan bir arkadaş var da..onu windowsdan kurtarmaya çalışıyorum ;) kullandığı programın adını hatırlayamıyorum..
  181. zelenga

UBUNTU STUDIO kullanan var mı... Yoksa bile, ses düzenleme ile ilgili profesyonel (ileri düzey) ihtiyacı karşılayabilecek nitelikte midir...? Bilen Varmı ?
  182. zelenga

Hangi Linux dağıtımı sizin tarzınıza uygun öğrenin

hepsi %100, bu hariç> Kubuntu %95 sıralama
  183. zelenga

Söyle Rahatla

biri "hüzünlü" diyerek dokundurdu sanırım
  184. zelenga

Bela Okuyacağım Olmayacak!!

tek bir şey geriye kaldı...o da "Pardus lanetlendi mi?":scared:
  185. zelenga

Apple'dan Beklenmedik Hamle!

hayır taşlar yerine oturmadı malesef.. internet tarayıcı gibi sık kullanılan bir programın enerji tasarrufu bahanesiyle flash desteğini reddetmek ayrı konu.. telefonu el feneri olarak kullanabilmek için bir programa izin vermek apayrı..asıl aynı bahaneyi ileri sürerek yasaklasaydı önemli haber...
  186. zelenga

Pardus Özgür Olmayan Bir Yazılım Mı Seçti?

Pardus'un isimlendirmelerinden başından beri hazzetmiyordum zaten..acayip acayip latince safsatalarla doldurursan... Koy şöyle isim olarak papatya, yasemin, kardelen,...efil efil..püfür püfür... di mi ? :) (ciddiyim) o kadar kasarsan kendini bi yerden patlak verir (yeri gelmişken sivilceli...
  187. zelenga

Bela Okuyacağım Olmayacak!!

cd-yazıcınızdan veya kullandığınız yazılabilir cd lerin kalitesinden kaynaklanabilir...
  188. zelenga

Söyle Rahatla

offff
  189. zelenga

Dünya'yı Bekleyen Mega Projeler!

ayın yüzeyine güneş paneli projesinde biraz saçmalamışlar galiba...bi bildikleri vardır heralde :)
  190. zelenga

apple reklamı olsun da haberin içi bi şekilde doldurulur...Haber ne? iphone a flaşı çalıştıran program apple dan onay almış..peh peh peh...Apple dan Beklenmedik hamle!!!!
  191. zelenga

diğer telefonlar için böyle bir program lazım..örnek samsung d900i...tabi onu bi de yüklemesi var:)
  192. zelenga

Kaçak Elektrik İçin Askeri Çözüm

elektrik ücretsiz olsun...kaçak elektrik biter...kaçak elektrik kullananlar sokaklara dökülürse şaşırmam :D
  193. zelenga

Müthiş Icat !!

manyak akıllı bunlar :P
  194. zelenga

Pardus Özgür Olmayan Bir Yazılım Mı Seçti?

surda gedik açılma durumu var..
  195. zelenga

İsrail Gemileri Vermeyeceğini Açıkladı !!

turşusunu kursun...ördüğü duvarlara destek yapsın... onlarla oyalansın işte..belki bu meşguliyet kana susamış nefislerini meşgul eder bir süre...
  196. zelenga

Böyle İşten Kovulma Sebebi Görülmedi!

mantık budur...+8
  197. zelenga

Akıllı Telefonlara Yenik Düşen Teknolojiler

pusula yerine kullanıyorum.. kıble yönünü tayin etmek için ve ekran izin verdiği ölçüde kuran okumak için kullanıyorum. radyo olarak da rahatça kullanmak istiyoruz ama kulaklığı anten olarak zorunlu tutması bunu zorlaştırıyor...
  198. zelenga

Prizlerin En Güvenlisi

espri mahiyetinde yapıyor olabilir..elektrik çarpsa elini çekemez kanımca
  199. zelenga

iPod Touch'ı Hiç Böyle Kullandınız mı?

yapabildiklerini kanıtlamışlar ...işe yaramasa da
  200. zelenga

Ubuntu Torrent

bir süredir kullanıyorum..deneyebilirsiniz..depoda var
  201. zelenga

Gece Online Listesi

gece gece forumda 600 küsur kişi varmış..dağılın ulenn ^_^
  202. zelenga

Şunun Yerine Şunu Diyenlerden Nefret Ediyorum!

yazdığımızı bir okuyanın olduğunu bilmek güzel :rolleyes:
  203. zelenga

Bu netbook'u alıyorum onay veriyormusunuz ? ( Mobee S CW001-FHD )

taşınabilirlik için performanstan ödün verilebilir
  204. zelenga

Cepte Pil Tasarrufu İçin Yeni Metot

film izlerken resimlere bakarken kendiliğinden geçiş yaparsa tAm renge, daha kullanışlı olabilir.. duvar kağıdını kırmızı görsem nolur ki !
  205. zelenga

100mW Lazerle Ne Yapılabilir?

10000 MW gibi bir güçte olursa anlık bir darbeyle deler geçer... hoş olur:thumbup:
  206. zelenga

diyanetinkinde ihtiyat payı yok diye biliyordum ama...
  207. zelenga

Sabily kullanan veya kullanmış olan var mı...Yorumlarını bekliyoruz
  208. zelenga

"SDN Slax Remix"

"Tux boyama" programını da koyabilirsiniz...
  209. zelenga

Şunun Yerine Şunu Diyenlerden Nefret Ediyorum!

Her "milli" kelimesinin yerine "ulusal" getirmeye çalışanlardan nefret etmiyor, bilakis acıyor ve onlar adına üzülüyorum. ÖzTürkçe merakıyla veya kompleksiyle linuks dağıtımlarını uydurukçaya boğanlara ise sadece gülüyorum :D Yetersizliklerine rağmen sadece belli dillere karşı tavır takınıp...
  210. zelenga

2 Saniyede 2 Kere ölümden Döndü

3 yapabilirmiş..ilk zıplayış bana da gerçekçi gelmedi başta ama sanırım şapkadan dolayı öyle görünüyor..gerçek olabilebilir....
  211. zelenga

MSN Messenger Alternatif ?

aMsn de kameralı sohbet yapılabiliyor bildiğim kadarıyla
  212. zelenga

Rapidshare Premium Account Dağıtıyor Koş!koş!

rapid daha işlevsel olmuş ama..iyi olmuş
  213. zelenga

Aklınızdan Şu An Ne Geçiyor

hiç.
  214. zelenga

Bilgisayar Eğitim Kitapları Kazanın

vzgçtim istEmiyorum kitAp mitAp
  215. zelenga

Aklınızdan Şu An Ne Geçiyor

sdn nin resimdeki türden sürekli tarihi karıştıran haberlerle chip.komtereye benzemeye başladığı...geçti bilmem..belki de böyle olması gerekiyordur...
  216. zelenga

konuyu nasıl hortlatmışım ama...herkez hiç ara vermemiş gibi devam ediyor :D
  217. zelenga

aMsn tabii ki :rolleyes:
  218. zelenga

Bu Telefonun Pili Hiç Bitmiyor

netbooklarla birlikte neden yapılmıyor ki dediğim şeylerdendi uzun pil ömrü olan telefonlar. netbuklar patladı sıra bu telefonlarda...tamam philips yapmıştı ama daha iyisi de yapılabiliyormuş demekki...
  219. zelenga

110 Kilometre Hızdan Geri Dönüş Yok!

sorunu kaynağında çözmek varken neden sürücülere işkence ediliyor anlamıyorum... sen istediğin kadar hız sınırlarına uy..adam basmış gidiyor 150-200 sonra moral 0 :) .. araçların motorlarına hız kilidi gibi bişey yapılsa daha iyi olmaz mı...sosyopat ve psikopatlar haricinde bu hız kilidini...
  220. zelenga

Bu Telefonun Pili Hiç Bitmiyor

yok satar hem de....ekstra özelliklerini kullanmayan ve de kullanmak da istemeyen çok kişi var..
  221. zelenga

Bursa Bu Kadar Mı?

kısmete bak..istanbul a kaç saat orası :) troy zayıflamış galiba koruparkda görsem tanımam :D
  222. zelenga

Merak edenler için D seçeneğindeki yazının anlamı Yüzüklerin Efendisi Kitabından alıntı imiş...
  223. zelenga

Günün Bedava Oyunu

oyuna bağlantı yok...ya da henüz yok :) the cube 2
  224. zelenga

Windows 8'de Son Bilgiler

düzeltme: "çek(e)mediler" ama ısırılmış APPLE olsa "ikspi mikspi yok bundan sonra ulen..geçin vistaya çabuk..bir de klavyedeki apple düğmesini de daha sık kullanın" demişti yıllar yıllar önce...büyük ihtimalle ...yalan mı galiba microsoft daha insancıl kalmaya çalışıyor ;)
  225. zelenga

Trtye fena patladı

seyretmediğim için bilmiyordum..gerçekten böyle oluyor ve kimde gıkını çıkarmıyor öyle mi..tüüü
  226. zelenga

Windows 8'de Son Bilgiler

8 den hiç beklentim yok... reklam kokan hareketler bunlar.. sonradan eklersin 7 ye usb bluetooth 3 ü.. yok müşteri odaklı olacak..falan fişman..
  227. zelenga

Steve Jobs iPhone 4 Kullanıcılarına Kızdı

çek elini ... iPhone o!!! öyle tutulmaz..saygın olsun biraz..nazik dokunuşlarla..okşayarak tUtAcaksın
  228. zelenga

Ortaklaşa İnternet Başınızı Yakabilir

böyle haberleri gördüğümde gözlerim yaşarıyor...ya ne kadar düşünüyorlar bizi o kadar düşünüyorsanız bizi yapın sınırsız 1 mbit 10 tl..paylaşanı ben döverim zaten...:D
  229. zelenga

tam da iphone'a ısınmaya başlamıştım.. anteni koyacak yer mi bulamadın be adam... ya bunlar da reklam .kazanan yine ısırıklı elma oluyor...
  230. zelenga

Çocuklarımı askere göndermek istemiyorum

lütfen gönder..senin çocukların olmadan bu memleket ne yapar. nasıl yaşarız... ama bunların ağzına bu lafları söyleten yönetimde de hata var.orası ayrı mümkünse böylelerini ve çocuklarını parası neyse verelim! yurt dışında yaşasınlar..
  231. zelenga

her türlü reklamı oluyor bu aletin..anlamadım gitti...
  232. zelenga

Müthiş takas teklifi

sana yaramayan adamı napsın bursa..yol alll
  233. zelenga

Kız Arkadaştan Korkunç Ceza!

iyi..hoş..pek güzel olmuş...bi gün ben de böyle sapıtırsam birisi fişimi çeksin :O ;)
  234. zelenga

Linux'e yeni geçenlerin bilmesi gereken 5 şey

Linux'e yeni geçenlerin bilmesi gereken 5 şey 1. Sürücülerin harfleri yoktur, bağlantı noktaları (mountpoints) vardır. 2. Kayıt Defteri (registry) yoktur. 3. Uygulamalar D/Repolardan gelir, CD veya web sitelerinden değil 4. Yönetici (root) olarak giriş yapmayın 5. Yardım sürekli mevcut...
  235. zelenga

Linux Cafe

ubntU'yu bilgisayarımıza göre optimize etme durumu vardı galiba..daha hızlı açılması için gereksiz sürücüleri kaldırma gibi..bunu yapan yapmayı bilen varmı ? ne deniyordu..bi adı vardı bu işlemin ama...!?
  236. zelenga

Linux Cafe

SDN Ubuntu Linux yapalım..veya SDN teması hazırlayalım...bizim de bi dağıtımımız olsun...
  237. zelenga

RAM Satın Alma Rehberi

son dönemdeki fiyat şişirmesinden dolayı Ram'lere küstüm.... :(
  238. zelenga

Çift kişi sendromu

adam kelimenin tam manasıyla "kendinden geçmiş" ^___________^
  239. zelenga

Samsung d900i ekranı bozuldu

şöyle bir ilan var değerlendirebilirsin... eğer dediği gibiyse çok güzel...
  240. zelenga

Twitterdaki türkler neler yapıyor?

sonunda ben de merak edip giricem bu twitter'a ama ... iyi sabrettim ne zamandır :)
  241. zelenga

Vuvuzelayı Bir de C64'ten Dinleyin!

başlangıcı vuvuzela ile mi yapılmış ne?!! :/ http://www.dailymotion.com/video/x6gfp0_metallica-the-unforgiven-ii_music
  242. zelenga

Vuvuzelayı Bir de C64'ten Dinleyin!

meraktan alır millet..bizde de meşhur olur da tutulursa gör o zaman maçlarda seyir zevkini :D
  243. zelenga

CHP sigara yasağını da mahkemeye götürecek mi?

:mrgreen::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
  244. zelenga

Adalet küçük böceklerin takılıp, büyüklerin ise delip geçtiği bir örümcek ağı mı?

normal bir üyenin ceza alacağı durumlarda mod'lar da ceza almalı..dünyanın sonu değil ya..3 gün giremesin yeter..duruma göre 1 gün bile yeter ceza olarak..Veya uyarılmıştır türünden bir mesaj da geçilebilir.. ama kesinlikle bir karşılığı olmalı ..
  245. zelenga

Bayrak böyle dikilir !!

:D muhtemelen vidyo görünmediği için öyle bir yorum olmuştur. vidyo ekledikten sonra altına da bir iki kelime bişey yazılırsa böyle yanlış anlaşılmalar azalır kanımca..
  246. zelenga

E-f-H-I da gitti...gider...
  247. zelenga

Bayrak böyle dikilir !!

hangi fİlmden...
  248. zelenga

MMourcebuntu GNU/Linux 10.04.1

3-5 program için mi 1,1 gb ? bu dağıtIm değil de "düzeltim" galiba :)
  249. zelenga

Linux dağıtımınız kaç saniyede kapanıyor

6-7 saniye...ubuntu son şekli ve efEkt, program kurcalanmış haliyle..
  250. zelenga

Yeni Need for Speed'in Hasar Modellemesi

bu most wanted değil mi!!! ???
  251. zelenga

Mouse ile karalama sayfası

Bakış açısı...
  252. zelenga

Linux'ta Güvende Kalmak İçin 3 Adım

Linux'da şifreyi sürekli kullandığımız için karmaşık bir şifre kullanmak işkence olur... harfler-rakamlar ve sembollerden oluşan bir şifre kullanan var mıdır acaba :)
  253. zelenga

Linux'ta Güvende Kalmak İçin 3 Adım

fazla güvende hissediyoruz galiba.. şimdi olmasa da yakın zamanda bu rahatımız bozulabilir. bir de root şifresi önemli değil mi? . o belirtilmemiş.. basit veya karmaşık olması farketmiyor mu ?
  254. zelenga

Yeni başlayacak olan kişiye linux tavsiyesi

kesinlikle ubuntu veya ZorinOs qibi ubuntu türlerinden biri .windows a alışık olanlar için... pardus diyemiycem çünkü kde masaüstüne bir türlü alışamadım
  255. zelenga

Internet Kafe için hangi dağıtım ?

adam yapmış...isteyen Ubuntu'ya uyarlasın. isteyen pardusa... http://www.ozgurlukicin.com/forum/gonullu-calismalar/15275/?page=1 ekran görüntüleri
  256. zelenga

Paşalar gibi' askerlik

asıl acı olan da şu ülkede fırsatı olup da torpil yaptırmayacak adam kaç tane...millet neyse yönetenler de odur. ağlama gariban görünümlü vatandaşım. fırsat bulduğunda yapmamak bir yana, en azından "ben olsaydım yapmazdım" diyebiliyor musun?
  257. zelenga

Ubuntuda harika bir özellik

vidyolarda da olsa nasıl olurdu dedirten özellik... sanki öyle bişeyi bi yerde gördüm ama.......
  258. zelenga

klite son sürüm yükledim..gom player ile denedim yine olmadı..ama Gom player ayarlarından DXVA (quick play) zımbırtısını etkinleştirince oldu galiba:unsure:.!. galiba diyorum çünkü bi oluyor bi olmuyor..bilgisayara hiç dokunmamak gerekiyor sanırım :mrgreen: bir de high priority'nin den realtime...
  259. zelenga

G diyorum...usta işi gibi duruyor...
  260. zelenga

şu anda x130'dan yazıyorum.. sürekli kullanmayanların yorumları haricindekilere aldırma derim. kasıt olmasa da ister istemez masaüstü bilgisayar ile kıyaslama yapılıyor. 2 gb ram ve 250 gb hdd olumlu yönleri.PCI-Express Card yuvası da varmış ek olarak.özellikle 2 gb ram olması en önemli artısı...
  261. zelenga

Windows 7'yi korsan kullanmak isteyenler Bioslarını değiştirmeleri gerekecek

hop hoop..neler oluyor burada :) korsan eylem alanına dönmüş burası... modlar neredesiniz :D
  262. zelenga

Pardus 2009 Kitabı Kazanın!..

d hepsi
  263. zelenga

iPhone 4, Engelleri Yıkıp Geçti

kafa karıştırmadan tek ürün üzerinden gidiyor..marka değerini ucuz ürünlerle (hak etsin-etmesin) düşürmüyor.. bize de iTebrik 'den başka yapacak birşey düşmüyor.
  264. zelenga

Kaç Kişiyi Linux'a Geçirdiniz?

yazım hatası olmuş olsa da anlam cuk oturmuş...
  265. zelenga

SDN Windows E-Dergisi Yapalım mı?

bunlar alışılmış tepkiler.:dirol: kimsenin umursayacağını zannetmiyorum. :glare:
  266. zelenga

2010 Dünya Kupası Stadyumları Galerisi

stadlar güzel olmasına güzel de... buralarda kim, ne için, neye tapıyor veya ibadet ediyor ki adı mabed oluyor anlayamadım...
  267. zelenga

Newbieden selamlar

hoşgeldiniz. 1 linuxcu 10 windowscu eder teknik olarak. hatta 100 diyenler de çıkabilir. abartılmış da olmaz yani. ;)
  268. zelenga

SDN Windows E-Dergisi Yapalım mı?

başlıklar: *windows'u 10 adımda hızlandırın.. *windows nasıl temizlenir *en iyi virüs programı *programlarınızı güncel tutun *zararlı sitelere karşı önlemler *en şaşaalı oyunlar için xp yetmez size w7 lazım (+ram) ...
  269. zelenga

Neden Linux Daha İyi ??

o kadar karışık yani !? :D
  270. zelenga

Kaç Kişiyi Linux'a Geçirdiniz?

1 bilgisayara bağlı olarak, benimle birlikte 3,5 yaşındaki yeğenimi de katarsak 7 kişiyi ubuntu'ya geçirdim. ık mık etselerde arada bir, sorunsuz ve virüssüz bir şekilde kullanıyoruz. windows olsa haftasına kalmadan içine ediyorlar sistemin.. kardeşim de netbook(x130)'una ubuntu kurmamı...
  271. zelenga

Şampiyon Pes Etmedi

yani maç regaip gecesinde öyle mi? kadrosunda müslüman olan varsa o kazanacak demek ki ;)
  272. zelenga

Gish Oyunu Açık Kaynak Oldu

ekran görüntüleri de verilirse oyuna atlayabiliriz...
  273. zelenga

Neden Linux Daha İyi ??

aklın ve mantığın yolu linux... oyun bağımlısı değilsen windows kullanmanın pek bi getirisi yok.hatta olumsuz yanları da anlatılıyor burada zaten. bir arkadaş demiş ki linux da standart yok..dağıtımlar çok fazla ..bilgisayarı monitörden ibaret sanan ve windovsu bilgisayarın ayrılmaz bir parçası...
  274. zelenga

Linux Neden Oyunlarda Geri Kaldı, Linux İçin Oyun Geleceği, OpenGL ve DirectX

parça parça olması ve resimler sayesinde böyle uzun bir yazıyı okuyabildim. yazının kendi de gayet çekici geldi bana... eskiden half-life oyununda OpenGL veya DirectX seçimi yapabiliyorduk..Ben oyunu kurduktan sonra ilk iş olarak OpenGL seçiyordum daha hızlı akıcı oyun oynayabilmek için.. Merak...
  275. zelenga

Pardus'u çalıştırabilecek bir sanal sistem kurucusu

Pardus çok kullanmadım ama kde masaüstü ortamına pek ısınamadım.özellikle program menüsüne.. ubuntu kullanıyorum şu an..evdekiler de windovs a benzer bir masaüstü ortamı (gnome) olduğu için alışabildiler. windovsdan alıştığımız programların benzerlerini de kurunca bana pek sorun çıkarmıyorlar...
  276. zelenga

Crysis 2 Oynamak Böyle Bir Şey!

oyuna ekran kartı..ekran kartına güç kaynağı...güç kaynağına kasa...endless game eski 8 bit mario'daki gizem hiç birinde yok..konu desen konu..görsellik full..kasılma yok..akıcı grafikler :|
  277. zelenga

Microsoft, Google ile Dalga Geçti!

aşırmada Maykrosoft a yetişecek nadir bulunur...
  278. zelenga

Kullandığınız Linux Dağıtımına Göre Karakter Analizi

daha iyisi çıkana kadar UBUNTU ....
  279. zelenga

SDN'nin en karizma nickini seçiyoruz

evet sanki ruhu buralarda bir yerlerde...i feel it...cooolld ^_^
  280. zelenga

Eko. sistem tavsiyesi

yok o kadar da değil :)..sempron işlemci internet, film izleme veya basit oyunlarda çok farkeder mi pratikte..sonuçta 2.7 ghz iki işlemci de...1 gb da çok program açılmazsa fark oluşturmaz..ileride deneyim kazandıkça bilgisayar kullanımıda ram takviyesi de olur..
  281. zelenga

Eko. sistem tavsiyesi

sistemi kendim için toplamadığımdan tam da karar veremiyorum nereden kıssam nereye eklesem :) bütçesi kısıtlı (400-500) olan birine toplayacağım inş. lcd ekran onun için düşünmedim sürekli açık olmayacağından (tahminen).. sempron, 1gb ram ve biraz da anakarttan kıssam da LCD yapsam ayıp olur mu...
  282. zelenga

winblowscular görememiş olabilir linux meyvelerini... malum ext dosya sistemi için ek program gerekiyor :P
  283. zelenga

meyve veren ağaç taşlanır :unsure: :sleeping: :)
  284. zelenga

Eko. sistem tavsiyesi

@ Black_ICE tavsiye için teşekkürler.. intel'in işlemci özelliklerini az çok araştırdığım için onu tercih ettim. bir de amd yi araştırmaya üşeniyorum doğrusu..x2 x3 anlamlarını bilmeyince kafam karışıyor :) biostar t serisi övülüyor ama gigabyte düşünüyordum ben. neden gigabyte yerine biostar...
  285. zelenga

Ankara kaynıyor,İsrail'e fiili müdahale mi?

fiili yaptırım; ambargo, sınırları kapama, ilişkileri kesme, Türk vatandaşlarını geri çağırma, elçilik kapama gibi olur heralde..bunlar da bişeydir yani
  286. zelenga

Eko. sistem tavsiyesi

ev bilgisayarı oyun amaçlı değil..ekonomik olması önemli.. yakın veya düşük fiyata performans fark ettirecek öneriler olabilir mesela
  287. zelenga

Eko. sistem tavsiyesi

hayırlı günler aşağıdaki gibi bir sistemcik:) toplamayı düşünüyorum..parçalara alternatiflerinizi belirtirseniz müteşekkir oluruz efem.. Gigabyte GA-G31M-ES2L Intel dual core e5300 2.6ghz Hi-Level 1gb ddr2 800mhz Tx Puma 300W Midi-Tower Kasa Samsung SH-S223C 22X SATA DVD Yazıcı Siyah Kutusuz...
  288. zelenga

Adsl

aztech dsl605ew modelini aldım bir süre önce..şimdilik sorun yok..görünümü de güzel yani :)
  289. zelenga

Güncel PC tavsiyeleri

bir de süper ekonomik sistem tavsiyesi eklenebilir..max 500 tl gibi
  290. zelenga

Uçaklarla Yarışacak Helikopter

helikopter böceği de denilen Yusufçuklara benziyor 4 pervaneli yapısıyla. Yusufçukların da 4 kanadı var...bkz..
  291. zelenga

VirtualBox OSE ile Başım Belada

"sun virtualbox" kullanıyorum diğerinden farklı mıdır..diğeri oracle falan ama program aynı galiba..geliştirenler mi farklı
  292. zelenga

İlginç futbol rekorları...

tam da ben ekleyecektim..kaç saniyeydi ?
  293. zelenga

silin ordan birini, beni de ekleyin işte.. ha söyleyin, ederi ne kadar , atarız bişiler icabında :glare:
  294. zelenga

Pardus 2009.2 Beta Yayınlandı!

deneyelim... Ubuntu'dan eksiği fazlası çıksın ortaya
  295. zelenga

Efes Pilsen ligden çekiliyor!

nolur efes bizi bırakma..sensiz naparız.!!!., futbol ve basketbolda başarının önünü tıkayan da güç eşitsizliği değil mi!! böyle bir iki takım basıyor parayı ligi abluka altına alıyor.., rekabet ortamı sağlanamadığından diğerlerininin hevesi kaçıyor :) tofaş da gitti ne oldu..hiç.
  296. zelenga

"Sağlam" Bombalar..

çalışan kazanır...çalışıp sa sağlam duran daha bi güzel kazanıyor galiba
  297. zelenga

beni de ekleyiniz
  298. zelenga

Samsung S7070 Diva Video İnceleme

kamyonla gül :) bu samsung kafamı karıştırmaya başladı..kıldan tüyden bir sürü model
  299. zelenga

iPad Benzeri Ürünler

iphone'daki dokunmatik ekran hassasiyetini yakalayamazlarsa ipad'e rakip olamazlar.. bir de windows ile bu iş olmaz..özel bir arayüz şart tabi ipad al(a)mayacak bizler için tablet'e dönüşebilen netbook ideal şimdilik.asus'un böyle bir modeli çıkacaktı... çıktı mı?