Sony xz premium mu HTC U11 mi

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Yalnız XZ Premium'un gündüz ışık ortamında çektiği fotoğraflar eşsiz muazzam bir kalitesi var ama yetersiz tabikide diğer telefonlar ile kıyasladığımız zaman

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok müzik dinlemem zaten de xzp 2950 tl olmuş

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Tam tersi u11 daha iyi diyolar dxomarka görede u11 daha iyi
--- Gönderi Güncellendi ---

Hİç iyi bir durum değil:D:D
Aramızda hala DXOmark'a güvenen var mı ya? :) Adamlar kimden para alırsa onu öne çıkarıyor açık bir şekilde. Çift kameralı telefonla tek kameralı telefonu aynı bukeh effect testine tabi tutuyor üstüne google pixel'in sıradan kamerasına olağan üstü puan veriyor. Bence çoktan para karşılığı puan verdikleri ortaya çıktı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence de kesinlikle DxOMark rezillik.
Ama hala şunu söylüyorum genel toplamda U11 kamerası XZP'den iyi ben olsam U11 alırdım.
Aramızda hala DXOmark'a güvenen var mı ya? :) Adamlar kimden para alırsa onu öne çıkarıyor açık bir şekilde. Çift kameralı telefonla tek kameralı telefonu aynı bukeh effect testine tabi tutuyor üstüne google pixel'in sıradan kamerasına olağan üstü puan veriyor. Bence çoktan para karşılığı puan verdikleri ortaya çıktı.

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dxmorak ın böyle olduğunu anlamam iyi oldu. Ama anlamadığım konu sony htcye göre gündüz daha güzel çekiyo testlerde gördüğüm bu

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
kesinlikle XZ PREMİUM derim tasarım olarak bence çok karizmatik bi telefon ekran ı da 4K , bataryası daha iyi ,kamerası bence daha iyi ,ayrıca cat 20 modem kullanılıyor ve güncelleme konsunda android de en hızlı firmalardan dır sony

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Yetersiz mi? Şakaysa komik değil ciddiyse durum vahim.

Kameralarda Ois yok Diyafram değerleri maalesef yetersiz sensörler büyük ihtimal 4k 60 fps kaydı desteklemiyor durumu vahim keşke geçen sene çıksaymış ama DNC sesmodu harika tüm gürültüleri azaltabiliyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne bu U11'i gömüp XZP'yi yüceltme çabası? U11 sandığımız gibi cihaz değil XZP ile rahat yarışır çoğu yerde geçer.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
U11 tokatlar tartışması bile olmaz aynı odada bi müzik açın sesi fulleyin bakalım xperia nasıl eziliyo kamera desen s8 le aynı seviyede androidin en stabil markası tasarım olarak çok şık xperia gibi tuğla değil kesinlikle u11 mavi renk olanından :)
U11 tokatlar tartışması bile olmaz aynı odada bi müzik açın sesi fulleyin bakalım xperia nasıl eziliyo kamera desen s8 le aynı seviyede androidin en stabil markası tasarım olarak çok şık xperia gibi tuğla değil kesinlikle u11 mavi renk olanından :)

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Dostum ben Htc U11 safir mavisini kullanıyorum. Oldukça memnunum. Benim gözümde tek eksiği batarya biraz daha iyi olabilirdi bu demek değil ki batarya kötü. Günü çok rahat çıkarıyor kafanda soru işareti kalmasın. Ayrıca madem arada kaldın kullanıcı kulüplerindeki yorumlara bak. O zaman rahat bir şekilde seçim yapabileceğini düşünüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dostum ben Htc U11 safir mavisini kullanıyorum. Oldukça memnunum. Benim gözümde tek eksiği batarya biraz daha iyi olabilirdi bu demek değil ki batarya kötü. Günü çok rahat çıkarıyor kafanda soru işareti kalmasın. Ayrıca madem arada kaldın kullanıcı kulüplerindeki yorumlara bak. O zaman rahat bir şekilde seçim yapabileceğini düşünüyorum.
Kaç saat ekran süresi veriyor?
Ah bir de çalışabilen link bulabilirsen.
Senin hesabına göre şuan piyasada Android tarafında Note 8'in rakibi yok ve herkesi ezip geçiyor. (hoş bana göre de ezip geçiyor ama orası ayrı bir mesele :D)
835li cihazlar arasında hız diye bir şeyi konuşmak mantıksız. Kameraya vb. Bakılıyor bana göre ek özellikler bir kenara saf kamera kalitesi olarak U11 daha iyi

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Murat BurYhHLb6e8gAo 78326 dedi ki:
Kaç saat ekran süresi veriyor?

Ah bir de çalışabilen link bulabilirsen.
Senin hesabına göre şuan piyasada Android tarafında Note 8'in rakibi yok ve herkesi ezip geçiyor. (hoş bana göre de ezip geçiyor ama orası ayrı bir mesele :D)
835li cihazlar arasında hız diye bir şeyi konuşmak mantıksız. Kameraya vb. Bakılıyor bana göre ek özellikler bir kenara saf kamera kalitesi olarak U11 daha iyi
İki cihaz da 835 i kullanıyor ve xz premium daha akıcı dayanıklılık, pil ve ekran ı da daha iyi kamera konusunda farklı avantajları var kasa tasarımı ise göreceli bi kavram bence xz premium un kasası çok daha karizmatik

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Tamam işte.
Ben 7 saat alan gördüm sizin 5-5.5 saat full 4.5 G kullanım mi
Çalıştığım yerde şebeke sorunu var çok az çekiyor o yüzden o da fazlaca şarj tüketiyor. Günün çoğunluğunu mobil veri ile geçiyorum.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İki cihaz da 835 i kullanıyor ve xz premium daha akıcı dayanıklılık, pil ve ekran ı da daha iyi kamera konusunda farklı avantajları var kasa tasarımı ise göreceli bi kavram bence xz premium un kasası çok daha karizmatik
Stabilite uzun kullanımda belli olur hız testlerine bakarak karar veremeyiz m8 kullanıp hala stabil diyen arkadaşlarım var pil kullanımı kişiye göre değişir mesut çevik 1.5 gün kullanımda 5 saat ekran süresi aldığını söyledi xz premium nasıl performans sergiler bilemem yalnız o kasa değil bildiğin tuğla u11 in bi çekiciliği var en azından çok şık kasası var herneyse u11 in olduğu yerde xzp alınmaz ben böyle düşünüyorum

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Sony Xperia xz premium A tuğla deyip samsung galaxy s8 in kasasını tercih eden insanlara hak veriyorum. Ama xz premium htc 11 den 2 mm uzun 1mm enli ve iki telefonda 7.9 mm kalınlığında ve xz premium 20 gr daha ağır arada bi insan ın birine "tuğla" deyip diğerin den zarafet aktığını söylemeside biraz çelişkili

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Sony Xperia xz premium A tuğla deyip samsung galaxy s8 in kasasını tercih eden insanlara hak veriyorum. Ama xz premium htc 11 den 2 mm uzun 1mm enli ve iki telefonda 7.9 mm kalınlığında ve xz premium 20 gr daha ağır arada bi insan ın birine "tuğla" deyip diğerin den zarafet aktığını söylemeside biraz çelişkili
HTC-U-11-inceleme-3.jpg
HTC-U-11-inceleme-3.jpg
19_Xperia_XZ_Premium_silver_dualview-5fe16139e93243ef4714f1e35d7b2423.png
19_Xperia_XZ_Premium_silver_dualview-5fe16139e93243ef4714f1e35d7b2423.png
HTC-U11-100.jpg
HTC-U11-100.jpg
Resimlere bidaha bak istiyosan

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
htc u 11 tasarımı ile alakalı tuğla v.b bi kelime kullanmadım demek istediğim sony xperia xz premium dan tuğla diye bahsedip iphone x v.b seviyede bi kasa ya sahip bi telefon önermiyosunuz ayrıca tasarım göreceli bi kavram ben sony tasarımını beğeniyirom htc nin de sony de ekran kasa oranı başarılı değil ekran kasa oranında kesinlikle iyileştirmeye gidilmeli
xperia-xz-premium-ozellikleri-3.jpg
özellikle parmak izi okuyucucnun yeri harika ve kasa da ki malzeme kalitesi üst düzey

M

Murat Burç

SDN Okuru
U11 malzeme kalitesi üst düzey değil mi? HTC yıllardır metalda muazzam işçiliğe imza aten bir şirket camı da gayet becerir.
htc u 11 tasarımı ile alakalı tuğla v.b bi kelime kullanmadım demek istediğim sony xperia xz premium dan tuğla diye bahsedip iphone x v.b seviyede bi kasa ya sahip bi telefon önermiyosunuz ayrıca tasarım göreceli bi kavram ben sony tasarımını beğeniyirom htc nin de sony de ekran kasa oranı başarılı değil ekran kasa oranında kesinlikle iyileştirmeye gidilmeli
Ekli dosyayı görüntüle 29503özellikle parmak izi okuyucucnun yeri harika ve kasa da ki malzeme kalitesi üst düzey

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
U11 malzeme kalitesi üst düzey değil mi? HTC yıllardır metalda muazzam işçiliğe imza aten bir şirket camı da gayet becerir.
Kasa sağlamlığı ve kalitesi pil i ekran ı u 11 karşı tartışmaya açık değil bunun dışında hangisi daha şık diye tartışmak anlamsız kamera konusunda u 11 iyi fotoğraf çekiyor ama sony yede kötü diyemeyiz ikisininde iyi olduğu noktalar var iki telefonda güçlü ve arayüzleri de stabil güncelleme ve garanti konusundada sony avantajlı alacak kişi için kamera ve kasa konusundaki tercihine göre ikiside alınabilir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kasa sağlamlığı ve kalitesi pil i ekran ı u 11 karşı tartışmaya açık değil bunun dışında hangisi daha şık diye tartışmak anlamsız kamera konusunda u 11 iyi fotoğraf çekiyor ama sony yede kötü diyemeyiz ikisininde iyi olduğu noktalar var iki telefonda güçlü ve arayüzleri de stabil güncelleme ve garanti konusundada sony avantajlı alacak kişi için kamera ve kasa konusundaki tercihine göre ikiside alınabilir
Ne tartışmaya açık değil ? İkisi de cam kasa. Saçmalıyorsunuz

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Ne tartışmaya açık değil ? İkisi de cam kasa. Saçmalıyorsunuz
HTC U11’in dayanıklılık testinde şaşırtan sonuç [Video] - LOG

JerryRigEverything, HTC U11’i test masasına konuk etti. Yapılan test gösteriyor ki HTC U11 sağlamlık konusunda bazı sorunlar yaşıyor
cihazın yan kısımlarının çizilmesinin sıkıştırma hareketini etkileyip etkilemeyeceği de test ediliyor. Telefonun her iki yanı da güçlü bir şekilde çizilmesine rağmen sıkıştırma fonksiyonu sorunsuzca çalışmasını sürdürüyor.

Bükülme testine gelindiğinde ise sıkıştırılabilir yapının nelere mal olduğu anlaşılıyor. Telefon belki de son zamanlardaki en fazla bükülebilen cihaz olduğu anlaşılıyor. İki taraftan baskı yapıldığında cihaz gözle görülür şekilde bükülüyor ve ekran kullanılamaz hale geliyor. Cihazla ilgili birçok farklı testin yapıldığı videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
HTC U11’in dayanıklılık testinde şaşırtan sonuç [Video] - LOG

JerryRigEverything, HTC U11’i test masasına konuk etti. Yapılan test gösteriyor ki HTC U11 sağlamlık konusunda bazı sorunlar yaşıyor
cihazın yan kısımlarının çizilmesinin sıkıştırma hareketini etkileyip etkilemeyeceği de test ediliyor. Telefonun her iki yanı da güçlü bir şekilde çizilmesine rağmen sıkıştırma fonksiyonu sorunsuzca çalışmasını sürdürüyor.

Bükülme testine gelindiğinde ise sıkıştırılabilir yapının nelere mal olduğu anlaşılıyor. Telefon belki de son zamanlardaki en fazla bükülebilen cihaz olduğu anlaşılıyor. İki taraftan baskı yapıldığında cihaz gözle görülür şekilde bükülüyor ve ekran kullanılamaz hale geliyor. Cihazla ilgili birçok farklı testin yapıldığı videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.
Yahu her gün telefonu büküyorsanızda bükülme testine bakıyorsunuz.
Yok XZP daha sağlanmış yok şuymuş. U11'in düşük ışıkta kamerada XZP'yi gömdüğünden ses olarak XZP'yi paramparça ettiğinden konuşan yok.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Yahu her gün telefonu büküyorsanızda bükülme testine bakıyorsunuz.
Yok XZP daha sağlanmış yok şuymuş. U11'in düşük ışıkta kamerada XZP'yi gömdüğünden ses olarak XZP'yi paramparça ettiğinden konuşan yok.
Kasa sağlamlığı ve kalitesi pil i ekran ı u 11 karşı tartışmaya açık değil diye yazdığımda sizin cevabınız 'Ne tartışmaya açık değil ? İkisi de cam kasa. Saçmalıyorsunuz' diye cevap vermiştiniz bende size telefonlara dayanıklık testi yapan JerryRigEverything htc u 11 e fail verirken sony xperia xz test den geçti acaba kim saçmalıyor
bu arada evet u 11 iyi olduğu konular kameranın düşük ışık performansı ve ses kalitesi
xz premium iyi olduğu konular bu kadar sınırlı değil
ekran çözünürlüğü ve piksel yoğunluğu
batarya kapasitesi örneğin xzp 4g bekleme süresi 610 Saat u 11 336 Saat bu fark 3g de daha fazla
xz premium da cat 16 modem kulllanılıyor u11 de cat 15
suya dayanıklılık seviyesi daha yukarda telefonun genel dayanıklılığı ve sağlamlığı da öyle
kamerasın dada bazı avantajlar var tabii 720p 960 fps slow motian video falan gündüz fotoraflarıda çok başarılı

Son düzenleme: