Sony xz premium mu HTC U11 mi

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben ne yazdım 4k destekli uygulamalarda 4k çalışıyor. 4k destekli değilse fhd çalışıyor. Epey apple ı gömüyor. İphone 7 ve 8 bekleme süresine bak
İşte gömüyor en iyi bekleme süresi iPhone'larda olduğu halde sen hala kalkmış epeyin verilerine göre 3G bekleme süresine bakarak batarya karşılaştırmasaı yapıyorsun :D
Ne diyeyim Allah akıl fikir versin. Cİhazı biz hiç kullanmıyoruz hep kapalı kalıyor kapalı kalması için şarj ediyoruz :D
Aktif kullanım ortada istediğin kadar bir şey de XZP'nin pil ömrü ile HTC U11 pil ömrü birbirine çok yakın :D

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
İşte gömüyor en iyi bekleme süresi iPhone'larda olduğu halde sen hala kalkmış epeyin verilerine göre 3G bekleme süresine bakarak batarya karşılaştırmasaı yapıyorsun :D
Ne diyeyim Allah akıl fikir versin. Cİhazı biz hiç kullanmıyoruz hep kapalı kalıyor kapalı kalması için şarj ediyoruz :D
Aktif kullanım ortada istediğin kadar bir şey de XZP'nin pil ömrü ile HTC U11 pil ömrü birbirine çok yakın :D
Niyeyse bunu diyen bi tek sensin. Senin gibi bir apple düşmanı burada sırf bana laf yetiştirmek için apple övüyor. Bizim ailede benim dışımda herkse apple kullanıyor. Plus modeller bile akşama kadar biraz fazla kullanınca pili yetmiyor. Sen en iyi bekleme apple da diyorsun.
Benim lg g6 3g açık sabaha kadar ( ortalama 6 7 saat) % 1 şarjı azalıyor. İphone iyi bekler diye bişey yok. Kimin arka planı az güç harcarsa o çok bekler iddia ediyorum. Note 8 7 saat 3g açık kalsa en az %5 şarjı azalır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Niyeyse bunu diyen bi tek sensin. Senin gibi bir apple düşmanı burada sırf bana laf yetiştirmek için apple övüyor. Bizim ailede benim dışımda herkse apple kullanıyor. Plus modeller bile akşama kadar biraz fazla kullanınca pili yetmiyor. Sen en iyi bekleme apple da diyorsun.
Benim lg g6 3g açık sabaha kadar ( ortalama 6 7 saat) % 1 şarjı azalıyor. İphone iyi bekler diye bişey yok. Kimin arka planı az güç harcarsa o çok bekler iddia ediyorum. Note 8 7 saat 3g açık kalsa en az %5 şarjı azalır.
Neymiş en iyi bekleme süresi bir şey ifade etmiyormuş :D Şuan bunu kendin de ifade ediyorsun :D

Ya sen kalkmış 3G bekleme süresi ile batarya karşılaştıran birisin ne desem kendi dikine gideceksin. :D Habire kendinle çelişiyor ama fark etmiyorsun. :D

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Neymiş en iyi bekleme süresi bir şey ifade etmiyormuş :D Şuan bunu kendin de ifade ediyorsun :D

Ya sen kalkmış 3G bekleme süresi ile batarya karşılaştıran birisin ne desem kendi dikine gideceksin. :D Habire kendinle çelişiyor ama fark etmiyorsun. :D
Bade bye. Sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan kolay

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir şey daha aktif kullanımda 4K çalışıyor da 4K çalışıyor diyorsun. Banane ?? Bi ekran kalitesini savunuyorsun bir de 4K çalışıyor ğili çok tüketiyor diyorsun bize ne?
Ya kaliteli ekran sunacak ya da çok pil tüketecek bunun başka oluru yok haberin olsun :D Koymasaydı 4K ekran
--- Gönderi Güncellendi ---
Bade bye. Sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan kolay
Pil süresini bekleme süresi ile kıyaslayan bilgisiziz mi diyeyim ne diyeyim bilemedin :D
İşine gelmeyince kaç :D

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefonda 4K ekranın günümüzde gerekliliği ne önce ona bakmak lazım. Herkes 4K diyor ama sanki 120 ekran televizyon alıyor.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Pil konusunda test lerde xz premium htc den az farkla önde olabilir ama telefondan anlayanlar yada sony kullanıcıları sony ler günlük kullanımda stamina falan hiç bi zaman size pil konusunda problem yaşatmaz zaten xz premium SDN UKT videosunuda izlediyseniz dolu dolu kullandığı elinden düşürmediği bi gün de bile akşam %10 15 kalıyor yani xz premium sizi gün içinde yolda bırakmayacağı garanti

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Yahu ben bu markanin z2 sini kullandim bi ara.kasma,donma,hata,cokme,uygulama durdurma falan filan bir kere gormedim.pil desen adamlar optimizeyse optimize etmis.yazilim bakimindan kusursuza yakin diyeyim.tasarim goreceli bisey diyemem.beni gicik eden conta atmasiydi.o model icin konusuyorum.bilen bilir o donemde sd ve sim contalari ayriydi.bir tek buna takilip sattim telefonu.kaldiki burda premium’dan bahsediyoruz daha ne diyeyim?

Burdan u11’in kotu oldugu anlami cikmiyor tabiki...sony bilene adam gibi telefondur.(ayni zamanda adam gibi markadir)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Sen demedin mi oyunlarda android uygulamarında FHD çaışıyor diye? Bulur getiririm :D
Kendini yalanlıyorsun şuan :D
XZP oyunlarda 4K çalışmıyor. O çözünürlüğü oyunlarda ne 835 ne de pil taşır. Biri taşıdı öbürü iflas eder :D
Pil testi ortada diyorum epeyin yanlış bilgilei ile gelmeyin diyorum sen 3G bekleme süresi ile (LTE bile değil :D) kalkmış pil performansı kıyaslıyorsun.
Senin hesabına göre iPhone Plus'lar hepsinin içinden geçer dışından çıkar :D Epeye bakıp bakıp gelme buraya

Hocam sürekli gülücük işareti koyarken seni ciddiye almamızı beklediğinden emin misin?

Bu sürekli 4 K çalışmıyor muhabbeti nedir? Ben ne zaman ekran görüntüsü alsam, 4K ekran görüntüsü alıyor daha hiç FHD ekran görüntüsü aldığını görmedim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
[
Pil süresini bekleme süresi ile kıyaslayan
Hocam sürekli gülücük işareti koyarken seni ciddiye almamızı beklediğinden emin misin?

Bu sürekli 4 K çalışmıyor muhabbeti nedir? Ben ne zaman ekran görüntüsü alsam, 4K ekran görüntüsü alıyor daha hiç FHD ekran görüntüsü aldığını görmedim.
Ben de onu diyorum çalışabileceği her yerde arayüzün tamamında 4K çalışıyor.
Adam kalkmış bı diyor FHD çalışıyor bir diyor 4K çalışıyor.
3G bekleme süresi ile batarya karsilastirmasi yapıyor kaynak ise Epey
Aktif kullanım testi atıyorum kalkmış bana XZP 4K çalışıyor diyor e yahu 4K çalışıyor ise ekran kalitesi var batarya gidiyor bataryaya olumsuz etki yapıyor diyorum bunu anlamıyor.
Size sorayım XZ Premium, U11'e göre iki kat pil performansı verebilir mi? Ben diyorum veremez adam kalkmış hala 3G bekleme süresi atıyor.
Böyle saçma bir kişiliğe anca gülücük atarım ben.

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
xz premiumun tasarımdan dolayı pek sıcak bakmıyorum.Hafta sonu teknoloji marketinde xzp ye bakıcam ona göre karar vericem

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
xz premiumun tasarımdan dolayı pek sıcak bakmıyorum.Hafta sonu teknoloji marketinde xzp ye bakıcam ona göre karar vericem
Kenarlar rahatsız ediyor ama oyun oynarken kenarlar daha iyi deneyimlemeni söylerim benim param yetmediği için alamamıştım
Kenarlar rahatsız ediyor ama oyun oynarken kenarlar daha iyi deneyimlemeni söylerim benim param yetmediği için alamamıştım

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu paraya p10 plus nasıl bir seçenek

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
htc u11 e u11 plustaki arayüzü yükleyebiliyomuyuz ve gezegen gsm de ürünü alınca ürüne güncelleme gelmiyomuş bu doğrumu

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Iki renk secenegide guzel u11'de.hangini alirsan pisman etmez ama kisisel olarak kirmizi tercih ederdim...
kırmızı çok şaşalı.senin kişiliğini bilemem.ben mavi alırdım.kırmızı seviyorsan al çok şık duruyor.resmi bir iş adamı değilsen al :)
Evet kıytırık kamera. Gündüz fotoğrafı konuşmaya gerek yok zaten her amiralin gündüz fotoğraf performansı gayet iyi.
İş video performansına girdiğimi P10 yamulur. U11'in çok iyi çalışan OIS'i XZ Premium'un 4K'da bile Gımbal etkisi oluşturan bir Steady Shot'u var.
Kıytırık P10'un neyi var? Vİdeoda zangur zungur titreyen bir OIS.

Düşük ışık performansları? P10 4K ve FHD 60'da gece inme inmişçesine yamuluyor sanki etrar kararıyor diğerleri ile kıyaslandığında. U11'in düşük ışık performansından söz etmeye gerek yok P10'u biçer. Aynı şekilde XZ Premium da çok başarılı bir gece performansına sahip.
P10'un neyi var kıytırık bokehi mi?
XZ Premium yakın planda o işi tek kamera ile yapıyor. Hadi diyelim yapamıyor. XZ Premium'un saf kamera kalitesini P10'un kıytırık kamerasına tercih ederim.
Sen beni ciddiye al veya alma. Sizin anladığınız tek şey gündüz fotoğraf çekmek gerisi olmasa da olur. P10 FHD 60 FPS'de bile ısınırken XZ Premium saatlerce 4K video çekebiliyor.
1000 tl lik telefonların bokeh efekti için 2 kamera koyması gibi birşey özetle.
htc u11 e u11 plustaki arayüzü yükleyebiliyomuyuz ve gezegen gsm de ürünü alınca ürüne güncelleme gelmiyomuş bu doğrumu
hepsiburada artık kendi deposunda getirtiyor ordan al.HTC U11 128 GB Dual Sim (İthalatçı Garantili) Fiyatı. bir sorun olmaz diye tahmin ediyorum.güncelleme şu şekil mesela ilk ameraki'ya gelen güncelleme daha sonra TR cihazına geliyor bazen.Hangi ülkeyse o zaman gelir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Aynı sense arayüzünü kullanıyorlar.Zaten Temalar uygulaması ile bir sürü tema değiştirebilirsin.Güncelleme olayı ise satıcıya bağlı değil.IMEI numarası orijinal U11 IMEI si ise güncelleme alır.E-Devlet aracılığı ile bakabilirsin.

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
n11 den 222 tl hediye çeki aldım. Gezegen gsmden veye turuncu mağazadan alsam bir sorun olurmu güncelleme sorunu vb olurmu

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
n11 den 222 tl hediye çeki aldım. Gezegen gsmden veye turuncu mağazadan alsam bir sorun olurmu güncelleme sorunu vb olurmu
Olmaz.Turun mağazayı daha önce duymuştum oradan alabilirsin.Güncelleme satan ile alakalı değildir.Her cihazın kendi modeline göre IMEI numarası vardır ve güncellemeler IMEI numarasına göre verilir.Eğer cihazda orijinal U11 IMEI numarası varsa bakkaldan dahi alsan güncelleme alır :D.

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Olmaz.Turun mağazayı daha önce duymuştum oradan alabilirsin.Güncelleme satan ile alakalı değildir.Her cihazın kendi modeline göre IMEI numarası vardır ve güncellemeler IMEI numarasına göre verilir.Eğer cihazda orijinal U11 IMEI numarası varsa bakkaldan dahi alsan güncelleme alır :D.
Yazlım numarasını buldum 1.13.401.1 oda olurmu

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Yazlım numarasını buldum 1.13.401.1 oda olurmu
Ayarlar>Hakkında>Telefon Kimliği>IMEI olması lazım oradan sadece anlaşılabilir.IMEI numarasını burada paylaşma ama.Bu numarayı alıp E-Devlet aracılığı ile sorgulat oradan çıkar her şey.

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ayarlar>Hakkında>Telefon Kimliği>IMEI olması lazım oradan sadece anlaşılabilir.IMEI numarasını burada paylaşma ama.Bu numarayı alıp E-Devlet aracılığı ile sorgulat oradan çıkar her şey.
1.13.401.1 yazılımı araştırmama göre güncelleme alan yazılımmış. Turuncu mağazadan sipariş edicem bugün

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
1.13.401.1 yazılımı araştırmama göre güncelleme alan yazılımmış. Turuncu mağazadan sipariş edicem bugün
O şekilde de olur.Cihazı alıp dediğim yerden IMEI numarasını E-Devlet aracılığı ile sorgulat.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
[
Pil süresini bekleme süresi ile kıyaslayan

Ben de onu diyorum çalışabileceği her yerde arayüzün tamamında 4K çalışıyor.
Adam kalkmış bı diyor FHD çalışıyor bir diyor 4K çalışıyor.
3G bekleme süresi ile batarya karsilastirmasi yapıyor kaynak ise Epey
Aktif kullanım testi atıyorum kalkmış bana XZP 4K çalışıyor diyor e yahu 4K çalışıyor ise ekran kalitesi var batarya gidiyor bataryaya olumsuz etki yapıyor diyorum bunu anlamıyor.
Size sorayım XZ Premium, U11'e göre iki kat pil performansı verebilir mi? Ben diyorum veremez adam kalkmış hala 3G bekleme süresi atıyor.
Böyle saçma bir kişiliğe anca gülücük atarım ben.

Bekleme süresi ile kullanım başka şeyler tabi. Ama bekleme süresinin 2 kat fazla olması yazılım tarafında işlerin daha doğru olduğunu gösterir. Pili daha doğru kullandıklarını gösterir. Ekran 4K olmasına rağmen kullanım süresinin de hala diğer bir çok cihazdan fazla olabilmesinin sebebi bu.

Sürekli gece çekimine laf etmişsiniz, sesinin daha düşük kaldığından bahsetmişsiniz ama bunları yapamıyor değil bu cihaz. Evet bir tık geride kalıyor olabilir ama hala daha epey başarılı sonuçlar üretiyor. Ama mesela dayanıklılık, akıcılık gibi konulara girildiği zaman ya hep ya hiç kuralı işler, sebebi de zaten yarışın bu olmasıdır. Yani sesin bir tık az çıkması senin müzik dinlemene engel olmayacakken, telefon ufak bir darbede büküldükten sonra kullanılamayacaktır yada akıcı olmaması kullanırken sürekli mutsuz edecektir. Akıcı olmasının ne kadar önemli olduğunu Apple'ın kullanıcı memnuniyetlerinden görebiliyoruz. Gidip paralel ithalat cihaz alıp, telefon arızalandığında muhattab bulamamak canını sıkacaktır heralde.

Sözün özü telefon alırken öncelikleri belirlemek lazım, senin için gece çekimi hayatın en önemli parçasıysa dsc-rx100m5 gibi ürünler önerebilirim. Ne de olsa gece çekim yapmak için cihaz almayı düşünüyorsun. :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ama bekleme süresinin 2 kat fazla olması yazılım tarafında işlerin daha doğru olduğunu gösterir.
Yahu Sense arayüzünün Sony arayüzü karşısında geri kalır bir yan mı var? Epey gibi ne idüğü belirsisiz siteden veri atıyor.
Evet gece çekimi önemisyorum. Evet U11 ses ve düşük ışık tarafında XZP'nin içinden geçiyor.
Sizin dediğiniz daha iyi düşk ışık performansı istiyorsan şunu al diyorsunuz ya ben de diyorum Ağır çekim yapmak için kameralar var iyi görüntü istiyorsanız Samsung TV alın bir tane sizin dediğiniz bu dediğim yola çıkıyor.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Yahu Sense arayüzünün Sony arayüzü karşısında geri kalır bir yan mı var? Epey gibi ne idüğü belirsisiz siteden veri atıyor.
Evet gece çekimi önemisyorum. Evet U11 ses ve düşük ışık tarafında XZP'nin içinden geçiyor.
Sizin dediğiniz daha iyi düşk ışık performansı istiyorsan şunu al diyorsunuz ya ben de diyorum Ağır çekim yapmak için kameralar var iyi görüntü istiyorsanız Samsung TV alın bir tane sizin dediğiniz bu dediğim yola çıkıyor.
Tamam. Murat sen haklısın

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Daha neyi tartışıyorsunuz arkadaş ithalatçı garantili alabiliyorsa 6gb lı Htc u11 modelini alsın alamıyorsa XZ Premium alabilir ikiside güzel cihaz

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2500e mavi u11 aldım n11 den inidirim kuponlu.Xz p birazda butcemi aşıyodu.Bide bu u11 hemen bükülüyomu oyle bir vidyo gördüm

Son mesajlar