Firefox, Chrome ve IE'nin Sesini Çıkaramadığı An!

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bende çalışıyor

Chrome versionu kaç ( about:version )

Bendekiler

Google Chrome 4.0.266.0 (Resmi Derleme 33992)
WebKit 532.6
V8 2.0.3.1

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Bende Opera 10.10 ile açtım siteyi ve hiçbir sorun yok şu an. Opera'yı seviyorum :rolleyes:

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bende çalışıyor

Chrome versionu kaç ( about:version )

Bendekiler

Google Chrome 4.0.266.0 (Resmi Derleme 33992)
WebKit 532.6
V8 2.0.3.1

chromeq.jpg

Bugün bilgisayarımda bir mallık var. Firefox da sapıtmaya başladı, Opera 10.50'nin de SDN Forum'u açana kadar canı çıktı.

---------- saat 19:23 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:21 eklenmişti ----------

Bende Opera 10.10 ile açtım siteyi ve hiçbir sorun yok şu an. Opera'yı seviyorum :rolleyes:

Ben hiçbir tarayıcıyla ulaşamıyorum. Sorumlusu bence Windows 7. :glare: İşletim sistemi anakart gibidir, üzerindeki her şey bozulmuşsa kafanı çevirip ona bakacaksın. Aha aynen bu durumdayım şu an. Windows 7'yle başım belada. Çözmeden bırakmam ama.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Gözünü seveyim Ubuntu'nun :D

Bu arada Opera 10.50 nin 10.10 dan arabirim olarak farkı var mı? Ama Carakan, Presto 2.5 ve Vega ile hız olarak çağ atladığını biliyorum...

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bendeki Chrome v4.x sendeki v3.x dev kanalındaki chromede bu sorun yok.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

Aynen penguin ya, bilgisayarımı bazen kardeşim de kullanıyor diye GRUB'da Windows 7 ilk sırada ve timeout süresi 1 saniye. Ben de bilgisayarın güç düğmesine bakıp ekrana bir 10 saniye bakmayan biriyim. O ara geçiyor o ekran, bir daha yeniden açması da zor geliyor.

---------- saat 19:31 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:26 eklenmişti ----------

Bu arada Opera 10.50 nin 10.10 dan arabirim olarak farkı var mı? Ama hız olarak çağ atladığını biliyorum...

Farkı olmaz mı hiç, görünümde de mükemmel olmuş. :) Menü çubuğunu kaldırmışlar ve başlık çubuğu siyah. Çok hoş görünüyor, menüleri filan.

operao.jpg

Bu da 10.10 sürümünden:

operaeski.jpg

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Arabirimde de ufak dokunuşlar yapılmış. Hoş olmuş gerçekten. 10.50 nin durum çubuğunda "Opera Unite" simgesini göremedim. Sanırım orada yer kaplamasına gerek olmadığını düşünmüşler.

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
hiç biri mozilla firefoxun eline su dökemez google chrome hızıyla belki denenebilir

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Aynı filmi Google chrome ile açtım gayet hızlı ve şık bi şekilde açtı... Bence sorun senin sisteminden kaynaklanıyor.... Birde şöyle diyorsun yaa geçmişi filan uzun zaman temizlemiyorum işte böyle temizlik yapmazsan böyle olur... Bilgisayarı ümraniye çöplüğüne çevirmişsin bide siteleri açmiyor diyorsun... Ama yinede opera yı kutlamak lazım o karmaşada açabildiği için...:laugh:

Asla silmem. :D Önemli şeyler var.

O geçmiş kaç kere hayatımı kurtardı, haberin var mı? Ümraniye çöplüğü gibi olabilir ama gururlu bir geçmişim var. :D

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
indirdim kurdum10.5 i windows 7 ye. hem windows 7 destekli olması, hızı, ve görünümü bayağı memnun etti beni. firefox kullanmaktan vazgeçirirmi beni? bunu da zaman gösterecek.

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
iki dakika kaybolduk konu uçmuş :D

Opera 10.50'nin de SDN Forum'u açana kadar canı çıktı.

bu operanın değil forumun problemi, herhalde sunucuya fazla yükleniliyor ve bir süre erişim kesiliyor. günde iki üç kere oluyor ve birkaç tarayıcıyla denedim sonuç aynı. daha kuvvetli bir sunucu lazım sdn ye :D

Farkı olmaz mı hiç, görünümde de mükemmel olmuş. :) Menü çubuğunu kaldırmışlar ve başlık çubuğu siyah. Çok hoş görünüyor, menüleri filan.

ufak bir not, başlık çubuğu siyah değil, tema uyumlu :thumbup1: ayrıca operaya katıldığına sevindim Jeaquares :thumbup:

bu arada arkadaşlar şunu unutmayalım: 10.5 hala pre-alpha, çökmeler sizi deli etmesin sakın :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
iki dakika kaybolduk konu uçmuş :D

bu operanın değil forumun problemi, herhalde sunucuya fazla yükleniliyor ve bir süre erişim kesiliyor. günde iki üç kere oluyor ve birkaç tarayıcıyla denedim sonuç aynı. daha kuvvetli bir sunucu lazım sdn ye :D

ufak bir not, başlık çubuğu siyah değil, tema uyumlu :thumbup1: ayrıca operaya katıldığına sevindim Jeaquares :thumbup:

bu arada arkadaşlar şunu unutmayalım: 10.5 hala pre-alpha, çökmeler sizi deli etmesin sakın :)

Yani benim Windows temamı algılıyor ve onun rengini mi alıyor? :huh: Bukelamun gibi? :huh:

Yoksa ben mi yanlış anlıyorum akşam akşam? :D

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
walla bende senin izinden yürüyom arkadaş. operayı kullanıyom herkese de tavsiye ederim

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
vayy be bir operacı daha kazandık

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
BAstır opera kim tutar seni.

firefox4ever

Profesör
Reaksiyon puanı
41
eklenti desteği olsa operada bi dakika düşünmem operaya geçerim

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Ders çalışıyordum ve canım The Mist filmini tekrar izlemek istedi. Bir blog buldum, izlemeye başladım. Mozilla Firefox kullanıyorum normalde. İnternette kısa bir bağlantı kopması olduğunda film yüklenmiyor, yine bir bağlantı sorunu oldu ve sayfayı yeniledim. Fakat Firefox'un bu konudaki inadını bildiğimden, o filmi bilgisayarı yeniden başlatmadan Firefox'ta izleyemeyeceğimi biliyordum, bu sebeple Chrome'u açtım. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Chrome yanıt vermemeye başladı ve kapatmaya çalıştığımda kapanmadı. Görev Yöneticisi'ni açmayı düşünürken Chrome'dan bir bilgi ekranı: "Aşağıdaki eklentilerden biri yanıt vermiyor.". Hangi eklenti o? Shockwave Player. "Tamam, lanet olsun sana, sonlandır." dedim ama sonlanmadı. Bu ekranı 2-3 kez aldım. Sonra Chrome iyice mala bağladı, tükürdüğümü yalayarak Firefox'a döndüm fakat o da nesi? Firefox'u da kilitliyordu! İstemeye istemeye son 2 alternatifimi, IE ve Opera'yı açtım. Opera uzun zamandır güncelleme yapmak istiyordu, 10.10 sürümüne geçmek istiyordu, bunu yaptırırken IE'de şansımı deneyeyim dedim. Bilirsiniz IE'nin görünümünü, her yüklediğiniz programı araç çubuğuna ekler! O karışıklık içerisinde istemeye istemeye adresi girdim. Hiç umudum yoktu, çalışmayacağını düşündüm. Beni şaşırttı, çünkü çalışıyordu ama tatmin etmedi, çünkü görüntü yoktu. 2-3 kere denedim, görüntü hala yok. O arada Opera'nın da güncellemesi bitti, kurulumda bir sorun yaşasam da düzgün bir şekilde kurulabildi en sonunda. Sonra adresi girdim, arkama yaslanıp filmi izleyeceğim çünkü 3 tarayıcı da yetersiz kalmışken Opera hem tıkanmıyor, hem de görüntü var! :w00t:

Kısacası diyeceğim o ki, Firefox'çu olabilirim ama artık ilk tercihim Opera. :)

Chrome'u da gözünde çok büyütenlere sesleneyim, bir eklentiyle çökebilen bir tarayıcı hayal edin. :)

IE için zaten bir şey demiyorum. Her zamanki gibi insanın hevesini kursağında bırakıyor. :D

Firefox hala benim kıymetlim fakat bugün fena halde gözümden düştü. Zaten bilgisayarımdaki 4 tarayıcının açılış hızları sıralaması şöyle:

1-) Chrome
2-) Opera
3-) IE
4-) Firefox

Firefox bir süre sonra böyle oluyor, en çok da onu kullandığım için en çok çerezi o kaydediyor, eklentilerde de etkin olarak Form Recovery, Adblock Plus, AVG Safe Search ve AVG Security Toolbar kullanıyorum. Geçmişi de hiç temizlemediğim için yaklaşık 4 aydır bayağı bir şişti. Bu sebeple Firefox'un geç açılmasını kendime de bağlıyorum ama gerçeği saklayacak değilim, ben kullandığım bir ürünü eleştirmeyi de bilirim. Chrome'un arayüzü berbat, sadelik uğruna işlevlerden kısmışlar, daha alacağı çok yol var. Opera'yı da nedense sevemiyorum, çok gereksiz özelliği var gibi ama IE'yi taklit yeteneği (kullanmasam da) çok hoş; son olarak IE için zaten söylenecek bir şey yok. Toolbar'ları yeter. :D Firefox geç açılıyor ama açıldığı an etkin oluyor, IE'de ise en az 3-4 saniye beklemem gerekiyor.

Kısaca açıklayacaktım ama bayağı bir doldum şu son 20 dakikada. Teşekkürler Opera, şimdi izin verirse diğer tarayıcılar ve lanet Shockwave eklentisi, filmimi izleyeceğim.

Konuyu açma sebebim de geçen gün forumda geçen Opera-Chrome-Firefox muhabbeti. IE'yi de ben kattım araya, garip kalmasın orada. :D Opera'yı tebrik ediyorum. 10.10 ile çok mükemmel işler yapmış (bana göre).

chrome'un hangi sürümünü kullanıyorsun. ben 4.0.249.11 sürümünü kullanıyorum. bir eklenti çöktüğünde şu eklenti çöktü diyor. ama chrome kilitlenmiyor. çalışmaya devam ediyor.zaten sayfayı refresh edersen o çöken eklentiyi yeniden çalıştırmayı deniyor o eklenti çalışıyor.
ben böyle bir sorunu facebook'ta farmville oynarken yaşıyordum.adobe shockwave bazen kilitleniyordu ama chrome çalışmaya devam ediyordu.

ek:
ek olarak cryptload'da modem resetlemek için firefox'un http live header eklentisi kullanayım dedim ve firefox 3.5 kurdum.cryptload'un ilgili sayfasının firefoxta açılmasını uzun süre bekledikten sonra acaba bu sitedemi yavaşlık var dedim ve aynı sayfayı chrome'da açtım.o da ne chrome'da site saniyeler içinde açılıyor.firefox'ta sayfayı refresh ediyorum yine yavaş. firefox'tan chrome'a geçen biri olarak hız konusunda eşekten inip ata binmiş gibi hissettim. firefox'u işim bitince kaldırdım.
eklentiler konusunda firefox'un hakkını vermek lazım. ama hız konusunda karşılaştırma bile yapmaya gerek yok.