Yardım Hastalığımdan dolayı okula gidemiyorum devamsızlık işimi nasıl çözerim ?

Bu konuyu okuyanlar

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Mide ve bağırsağımda ki sorundan dolayı özellikle geceleri ve sabahları benim için son 2 3 senedir kabus olmaya başladı. Anlamsız ağrılar, alınamayan hastane randevuları, ufak kan tahlillerinde hiç bir şey çıkmaması vb. Anlayacağınız hayattan ufakta olsa soğutan şeyler. Ama maalesef sistem öyle bir sistem ki ilk olarak sağlığım yerine okulu düşünüyorum. Çünkü devamsızlık hakkım ikinci dönemin başlangıcında bitti bitecek. 15,5 gün özürlü 2,5 gün özürsüz devamsızlığım var. Yani 11,5 gün devamsızlık hakkım kaldı. Fazla gibi gözükse de şikayetlerimden dolayı 2 3 gün ard arda devamsızlık yapıyorum. Canım çok sıkılmaya başladı. Müdür yardımcısı olan hocamız çok anlayışlı ama o da devlet sistemine karşı bir inisiyatif kullanamayacağına göre bu sene okula kalmaya yaklaştım gibi gözüküyor. Herhangi bir yapabileceğim bir şey var mıdır yoksa sancılarla okula gitmem lazım mı ? Geçen sene 29,5 günde bıraktım. Bu sene geçen seneye göre bugünlerde daha az devamsızlık yapmıştım. Yardımcı olursanız çok sevinirim başım çok ağrımaya başladı bu konulardan dolayı.

Not: 10. Sınıfım.

Reaksiyon puanı
59
Valla ben ayak bileğimi ciddi bir şekilde kırdım 3 ay gitmedim daha da bir şey yapamayız dediler o halde aylarca okula gitmek zorunda kaldım. Bir yerlere başvurunca 30 günlük süre 45 veya 60 oluyor diye biliyorum ben öyle yapmıştım sanırım uzunzaman oldu. Araştırmanı tavsiye ederim.

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Valla ben ayak bileğimi ciddi bir şekilde kırdım 3 ay gitmedim daha da bir şey yapamayız dediler o halde aylarca okula gitmek zorunda kaldım. Bir yerlere başvurunca 30 günlük süre 45 veya 60 oluyor diye biliyorum ben öyle yapmıştım sanırım uzunzaman oldu. Araştırmanı tavsiye ederim.
Önemli bir sağlık sorunu olmadıkça yani ameliyat, kanser, kırık ve ya okula kaynaştırma öğrencisi olarak gelen ruhsal sağlık sorunu yaşayanlar bir rapor alarak 60 güne uzatıyor. Onun içinde heyetten belge almak lazım. Ben daha doğru düzgün randevu alamadım maalesef. Tam olarak sorun ne onun da farkında değilim. Heyetten onay alır mıyım onu da bilmiyorum.

Son mesajlar