Soru 27 inc 4k veya QHD monitör tavsiyesi (Minimum 120hz)

Bu konuyu okuyanlar

Rousseau01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Ofis için gözü yormayacak bir monitör arıyorum. Evde 27 inc 2.560 x 1.440 yani QHD çözünürlüğünde 60 Hz monitör var. 2019 da all in one pc olarak almıştım, şu an monitör olarak kullanıyorum.
Çözünürlüğü çok hoşuma gitmiyor pikselleri sayıyorum. Yorgunluk yapıyor. Gündelik yazı okuma, video ve müzik çalışmaları yaparken kullanıyorum. Gözlerim de çok yoruluyor.
Monitörü Macbook air m2 ye bağlıyorum. Size sormak istediğim 4k 120 veya 144hz lik bir monitör için 3 katı fazla para vermeye değer mi. QHD monitörler ile aradakı fark aşağı yukarı bu şekilde. Bir de 4k bir monitör alırsam eğer 2.560 x 1.440 çözünürlükte kullanmak istiyorum. O zaman ne alaka 4k diyecekler için de, bu çözünürlükte hem ikonları daha rahat görürüm hem de evdeki qhd monitörden çok daha net görüntü elde ederim diye düşünüyorum. 4k çözünürlüğe alınca ikonlar fazla küçülüyor. Amacım net ve gözü, düşük piksellersen dolayı yormamak. Bu düşüncelerim hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
Aklımda şöyle bir monitör var sizin düşünceleriniz nelerdir.

Fiyatı bir hayli fazla geliyor bana ama mecbur kalırsam alabilirim. Tavsiye eder misiniz veya sizin tavsiye ettiğiniz bir model var mı? 4k monitör kullananlar da yorumlarını paylaşabilirse çok iyi olur.

Not: Macbook air m2 nin 13 inclik ekranı biliyorsunuz ki retina ekran ve görüntü çok net ve canlı. Onunla çalışıp bu monitöre geçince fark çok belli oluyor.

Son mesajlar