Firefox, Chrome ve IE'nin Sesini Çıkaramadığı An!

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ders çalışıyordum ve canım The Mist filmini tekrar izlemek istedi. Bir blog buldum, izlemeye başladım. Mozilla Firefox kullanıyorum normalde. İnternette kısa bir bağlantı kopması olduğunda film yüklenmiyor, yine bir bağlantı sorunu oldu ve sayfayı yeniledim. Fakat Firefox'un bu konudaki inadını bildiğimden, o filmi bilgisayarı yeniden başlatmadan Firefox'ta izleyemeyeceğimi biliyordum, bu sebeple Chrome'u açtım. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Chrome yanıt vermemeye başladı ve kapatmaya çalıştığımda kapanmadı. Görev Yöneticisi'ni açmayı düşünürken Chrome'dan bir bilgi ekranı: "Aşağıdaki eklentilerden biri yanıt vermiyor.". Hangi eklenti o? Shockwave Player. "Tamam, lanet olsun sana, sonlandır." dedim ama sonlanmadı. Bu ekranı 2-3 kez aldım. Sonra Chrome iyice mala bağladı, tükürdüğümü yalayarak Firefox'a döndüm fakat o da nesi? Firefox'u da kilitliyordu! İstemeye istemeye son 2 alternatifimi, IE ve Opera'yı açtım. Opera uzun zamandır güncelleme yapmak istiyordu, 10.10 sürümüne geçmek istiyordu, bunu yaptırırken IE'de şansımı deneyeyim dedim. Bilirsiniz IE'nin görünümünü, her yüklediğiniz programı araç çubuğuna ekler! O karışıklık içerisinde istemeye istemeye adresi girdim. Hiç umudum yoktu, çalışmayacağını düşündüm. Beni şaşırttı, çünkü çalışıyordu ama tatmin etmedi, çünkü görüntü yoktu. 2-3 kere denedim, görüntü hala yok. O arada Opera'nın da güncellemesi bitti, kurulumda bir sorun yaşasam da düzgün bir şekilde kurulabildi en sonunda. Sonra adresi girdim, arkama yaslanıp filmi izleyeceğim çünkü 3 tarayıcı da yetersiz kalmışken Opera hem tıkanmıyor, hem de görüntü var! :w00t:

Kısacası diyeceğim o ki, Firefox'çu olabilirim ama artık ilk tercihim Opera. :)

Chrome'u da gözünde çok büyütenlere sesleneyim, bir eklentiyle çökebilen bir tarayıcı hayal edin. :)

IE için zaten bir şey demiyorum. Her zamanki gibi insanın hevesini kursağında bırakıyor. :D

Firefox hala benim kıymetlim fakat bugün fena halde gözümden düştü. Zaten bilgisayarımdaki 4 tarayıcının açılış hızları sıralaması şöyle:

1-) Chrome
2-) Opera
3-) IE
4-) Firefox

Firefox bir süre sonra böyle oluyor, en çok da onu kullandığım için en çok çerezi o kaydediyor, eklentilerde de etkin olarak Form Recovery, Adblock Plus, AVG Safe Search ve AVG Security Toolbar kullanıyorum. Geçmişi de hiç temizlemediğim için yaklaşık 4 aydır bayağı bir şişti. Bu sebeple Firefox'un geç açılmasını kendime de bağlıyorum ama gerçeği saklayacak değilim, ben kullandığım bir ürünü eleştirmeyi de bilirim. Chrome'un arayüzü berbat, sadelik uğruna işlevlerden kısmışlar, daha alacağı çok yol var. Opera'yı da nedense sevemiyorum, çok gereksiz özelliği var gibi ama IE'yi taklit yeteneği (kullanmasam da) çok hoş; son olarak IE için zaten söylenecek bir şey yok. Toolbar'ları yeter. :D Firefox geç açılıyor ama açıldığı an etkin oluyor, IE'de ise en az 3-4 saniye beklemem gerekiyor.

Kısaca açıklayacaktım ama bayağı bir doldum şu son 20 dakikada. Teşekkürler Opera, şimdi izin verirse diğer tarayıcılar ve lanet Shockwave eklentisi, filmimi izleyeceğim.

Konuyu açma sebebim de geçen gün forumda geçen Opera-Chrome-Firefox muhabbeti. IE'yi de ben kattım araya, garip kalmasın orada. :D Opera'yı tebrik ediyorum. 10.10 ile çok mükemmel işler yapmış (bana göre).

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Opera zaten hızlıydı ve güvenilirdi.Firefox*un tek artısı eklentileri.:)

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
vay operaya yeni bir kullanıcı mı katılıyor ;) 10.10u beğendiysen 10.5e bayılacaksın :D seni de operacılar arasında görmek güzel :D forever Opera

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
vay operaya yeni bir kullanıcı mı katılıyor ;) 10.10u beğendiysen 10.5e bayılacaksın :D seni de operacılar arasında görmek güzel :D forever Opera

İndireceğim ama sanırım sadece Developer bölümünden indirilebildiğini söylemiştin.

Ne zaman çıkıyor?

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bende Opera 10.50 sürümünü indirip denemek istedim ancak şöyle bir not ile karşılaştım.

Today we are releasing Opera 10.5 pre-alpha for Labs. This pre-alpha is based on the Evenes branch and includes Windows and Mac builds, with an UNIX/Linux version coming later.

Sanırım Linux kullanıcıları olarak bir süre daha sabırsızlıkla bekleyeceğiz. :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bende Opera 10.50 sürümünü indirip denemek istedim ancak şöyle bir not ile karşılaştım.

Today we are releasing Opera 10.5 pre-alpha for Labs. This pre-alpha is based on the Evenes branch and includes Windows and Mac builds, with an UNIX/Linux version coming later.

Sanırım Linux kullanıcıları olarak bir süre daha sabırsızlıkla bekleyeceğiz. :)

Nereden indiriliyor, paylaşabilir misin?

Şu an Windows'tayım ve denemek istiyorum.

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Valla Opera'nın en sevmediğim yanı hani yazı üstüne gelince imleç değişir ya işte Opera'da ok olarak kalıyor. Ben yazıları seçerek okumaktan hoşlanıyorum o ince çizgiye dönüşmeyince de tatmin olmuyorum :D :D sırf o yüzden Firefox'u daha çok kullanıyorum.

kayıp kuşak

Profesör
Reaksiyon puanı
33
opera gerçekten çok iyi bir tarayıcı bu arada sis i izleyebildinmi sorunsuz gerçekten güzel film

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Nereden indiriliyor, paylaşabilir misin?

Şu an Windows'tayım ve denemek istiyorum.

arkadaşlar yardımcı olmuş galiba :) final release yeni yılın ilk haftalarında çıkacak deniyor ama bekleyip görcez bakalım. pre-alpha olduğu için çökmeler bayağı fazla ama benchmark testinde 10.10u 3-4e katlamış durumda. daha önce de bahsettiğim gibi, görüntü işlemlerinde artık ekran kartı kullanılacak, bu da performans artışı demek. yalnız duyduğuma göre, bu destek pre-alphada henüz yer almıyor. 10.5 çıktığında opera ile ilgili detaylı bir anlatım/yazı yazmayı düşünüyorum. daha fazla kullanıcı kazanırız belki :)

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İnternette kısa bir bağlantı kopması olduğunda film yüklenmiyor, yine bir bağlantı sorunu oldu ve sayfayı yeniledim. Fakat Firefox'un bu konudaki inadını bildiğimden, o filmi bilgisayarı yeniden başlatmadan Firefox'ta izleyemeyeceğimi biliyordum, bu sebeple Chrome'u açtım.

Firefox'da böyle bir sorun olduğunu ilk defa duydum.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Firefox'da böyle bir sorun olduğunu ilk defa duydum.

Firefox'un sorunu değil zaten. Youtube'da video izlerken internet kesilirse dolmadan kalıyor ama bu film sitelerinde genelde internet kesildiği an videoyu dolmuş gibi gösteriyor ve sayfayı yenilemem, tekrardan aynı yere kadar dolmasını beklemem gerekiyor.

---------- saat 15:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:45 eklenmişti ----------

Çok teşekkürler. :rolleyes:

Valla Opera'nın en sevmediğim yanı hani yazı üstüne gelince imleç değişir ya işte Opera'da ok olarak kalıyor. Ben yazıları seçerek okumaktan hoşlanıyorum o ince çizgiye dönüşmeyince de tatmin olmuyorum :D :D sırf o yüzden Firefox'u daha çok kullanıyorum.

:D O da güzel. :D

opera gerçekten çok iyi bir tarayıcı bu arada sis i izleyebildinmi sorunsuz gerçekten güzel film

Önceden izlemiştim televizyonda ama şimdi tekrar izlemek istedim. Başıma neler geldi... :rolleyes:

arkadaşlar yardımcı olmuş galiba :) final release yeni yılın ilk haftalarında çıkacak deniyor ama bekleyip görcez bakalım. pre-alpha olduğu için çökmeler bayağı fazla ama benchmark testinde 10.10u 3-4e katlamış durumda. daha önce de bahsettiğim gibi, görüntü işlemlerinde artık ekran kartı kullanılacak, bu da performans artışı demek. yalnız duyduğuma göre, bu destek pre-alphada henüz yer almıyor. 10.5 çıktığında opera ile ilgili detaylı bir anlatım/yazı yazmayı düşünüyorum. daha fazla kullanıcı kazanırız belki :)

Yazını bekliyorum. :) Pre-alpha'yı da indireceğim, şu anki Firefox'umdan daha çok çökebileceğini sanmıyorum.

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Hangi blog bu merak ettim linki paylaşırmısın birde ben bakayım

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
masal anlatır gibi anlatmış...Bence sen önce i.netini düzelttir yada kopma yapmıyacak bi nete geç..Ayrıca sana o kötü opera menüsüyle mutluluklar dilerim.....
MOZİLLAYI tek geçerim gerisi hikaye....

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Hangi blog bu merak ettim linki paylaşırmısın birde ben bakayım

http://filmizlesene.turkblog.com/20...gerilim-filmini-online-bedava-indirmeden-izle

:4: çökmeyle karşılaşırsan da daha iyi bir opera için çökme sonucunda açılan geri bildirimi onaylarsan seviniriz :cool:

Elbette. :)

masal anlatır gibi anlatmış...Bence sen önce i.netini düzelttir yada kopma yapmıyacak bi nete geç..Ayrıca sana o kötü opera menüsüyle mutluluklar dilerim.....
MOZİLLAYI tek geçerim gerisi hikaye....

İnternetimde sorun yok. Kopmanın sebebi başka, modemle alakalı bir arıza.

Firefox'u ben de hala tek geçiyorum ama gerçekleri de inkâr edecek değilim. :)

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
karalamak ne kadar da kolay değil mi, çamur at izi kalsın hesabı :) kötü olan yeter ki menüsü olsun (ki menüler gayet güzel), firefox kadar açığı yok ya o yeter ;)

Bu araştırma çok tartışılacak: İşte en güvensiz, açıklarla dolu tarayıcı ve rakiplerinin durumu...

Hangi tarayıcının daha güvenli, hangisinin açıklarla dolu olduğu konusunda pek çok şey yazılıp çizildi. İşte bu konuda yapılan son araştırma, özellikle Firefox fanatiklerini derinden sarsacak sonuçlar içeriyor.

Cenzic firmasının tarayıcılar üzerinde yaptığı güvenlik araştırmasının sonuçlarına göre, bütün tarayıcı güvenlik açıklarının yüzde 44'üne sahip olan Firefox birinci oldu. İkinciliği yüzde 35 ile Apple firmasından Safari üçüncülüğü ise sadece yüzde 15 hata payıyla emektar Internet Explorer aldı.

Dünya üzerindeki internet kullanıcılarının yüzde 65'i Internet Explorer, yüzde 24 ü Firefox, yüzde 4.4'ü Safari, yüzde 3.6'sı Google Chrome ve yüzde 2.2'si Opera kullanıyor.

kaynak: http://www.veteknoloji.com/arama.php?id=24509

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bu arada film de bitti. Ağlayacağım şimdi ya. :( Salak David, 5 dakika daha bekleyemedi. :(

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Hep diyordum yine dicem: "Google Chrome"

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
İsterse 5 yıl beklesin, senarist her durumda vurduktan 5dk. sonra dünyayı kurtaracak. :D

Ama Stephen çok acımasızca bir karar almış yine. :crying: Adamın hiçbir kitabı mutlu sonla bitmiyor zaten, kendisine o yüzden tapıyorum. :)

Hep diyordum yine dicem: "Google Chrome"

Neye dayanarak? Basit bir eklentiyle çöktü resmen ya, hala sinirliyim bu duruma.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
139
eklentilerde de etkin olarak Form Recovery, Adblock Plus, AVG Safe Search ve AVG Security Toolbar kullanıyorum

firefox avg eklentisi kurdurmaması lazım:huh:çünkü mozilla, firefoxun stabilitesini bozduğu için avg eklentisini bloklamıştı:sleep:

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
nedense bu opera dk 1 gol 1 bende hata veriyor :D kanımız kaynaşmadı bir türlü opera :D

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Chrome arada bir çöküyor sebepsiz yere hemde ama yinede inatla Chrome kullanıyorum bende :D.Daha çok fırın ekmek yemesi lazım Firefox a yetişmesi için :).

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Ben hiç bir tarayıcı ile açamadım ama tarayıcılarda sorun yok site açılmıyorki :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Opera 10.50 Pre-Alpha'yı kurdum. Hiçbir tarayıcı için demediğim bir şeyi diyorum, hayran oldum Opera'nın yeni haline. :) Şimdi geçiyorum Opera'ya. :)

---------- saat 18:55 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:54 eklenmişti ----------

Ben hiç bir tarayıcı ile açamadım ama tarayıcılarda sorun yok site açılmıyorki :)

Evet site açılmıyor şu an, ben filmi bitirdim, 10.50'yi yükledim ve açamadım siteyi. Sanırım bir sorun var.

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Eklentilerle alakalı bir durum.Kurduğun eklentilerden birisi sebep oluyor.
Aynı eklentiyi kullanıyoruz heralde :) Aynı sorun bendede vardı:)
Tabi hangi eklenti sebep oluyor bulmaya uğraşmadım direk hepsini kapattım (Hedefin sonuna --disable-extensions ekliyoruz) sorunsuz izlendi.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Eklentilerle alakalı bir durum.Kurduğun eklentilerden birisi sebep oluyor.
Aynı eklentiyi kullanıyoruz heralde :) Aynı sorun bendede vardı:)
Tabi hangi eklenti sebep oluyor bulmaya uğraşmadım direk hepsini kapattım (Hedefin sonuna --disable-extensions ekliyoruz) sorunsuz izlendi.

Tamam da Opera'da da Chrome'da da açmıyor, iki tarayıcıda da eklenti kullanmıyorum. Dur bakayım, tekrar deneyeyim.

---

Hala açılmıyor.

proghakan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
site açılyor arkadaşlar ama bu arada konu sapmış biraz.. ben ilk kurduğumda opera yı sevmiştim explorer yerine kurmuştum bi zaman sonra kullanım farklılığından sinir olmaya başladım şimdi arada açıyorum açıkçası chrome safari explorer sıkça kullanıyorum arada firefox haftada 1 2 de opera takılıyorum ama chrome başlangıç hızından dolayı daha çok tercih ediyorum... bu arada Advanced SystemCare kullanarak bakım yapıyorum dünde glary utilities programını kurdum onu deniyorum bence bunlardan yardım almada fayda var...