Zorin Os

Bu konuyu okuyanlar

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sırf senin için dvd yi tekrar sokup deneme yaptım.. 32bit paketlerde çalışıyor yalnız bazı programlarda sıkıntı çektim onunda bu yüzden kaynaklandığını düşünmüyorum.. Live cd den kaynaklandı diye düşünüyorum malum cd de performans pek olmuyor ama genede çok güzel bi sistem.. Tavsiye ederim..

Çok saol hocam minnettarım :) o halde ben partı ayırıp x64 indireyim :)

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
linux'te windows uygulamaları açacaksanız ya da windows'a benzesin diye kuracaksanız ne özelliği kaldı linux'ün.

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
linux'te windows uygulamaları açacaksanız ya da windows'a benzesin diye kuracaksanız ne özelliği kaldı linux'ün.

Senin kadar gösterişliyim,senin kadar maharetliyim,senin kadar çalışıyorum sana da çok benziyorum ama! senin gibi tekelci değilim :)

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
işaretçi neyi gösteriyodu bilmiyorum ama fena copy/past yapmışlar bence. :D

şaka bi yana, denicem eve döner dönmez...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amd işlemcilerde oLmuyomu bu kaç kere kuelumunu deniyorum olmuyo sanalda surunsuz kuruyorum hiç sorun yok ama iş hdd ye kurmaya gelince olmuyoo
yardım ederseniz sevinirim

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Üzgünüm,konuyu hortlattım ama,1 saat vakit geçirdim ve kesinlikle tavsiye ederim.Windows'a bu kadar benzeyenini ilk defa gördüm :) Usb üzerinden live olarak girdim ve yine,persistent olayı ile kayıtlar tutulabiliyor.Görselliğe çok önem verilmiş ve en tuhafıma giden ise,windows üzerinde yapılan donanım değişikliğini hemen aynı şekilde uyguluyor,mesela ben win üzerinde mause tıklama seçeneklerini değiştirmiştim sağ tık,sol tık görevini tersine yapmıştım,aynı tepkiyi verdi.Tekrar windows'a girdim tık seçeneklerini değiştirdim ve yine usb den zorin'e giriş yaptım baktım,değişikliği hemen algıladı :)
merhaba arkada;im zorinos ye nasil persistent yapiliyor yardimci olurmusun ben live cd yi usb den calistiriyorum persistent ozelligi yok nasil yapariz persistenti

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
konuyu tekrar hareketlendiricem,bu sistemde oyun oynanabilir mi ? far cry mesela

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
hmm boş ver ya motorla iyi performans olmaz

oktay454

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hmm boş ver ya motorla iyi performans olmaz

Wine, öykünücü(emülatör-taklitçi) değil. Kütüphanedir. Yani Windows API'lerinin kaynak kodlarını ters mühendislik ile elde edip Linux için azır hale getiriyorlar.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
yani oyun oynanabilir kasmadan? [MENTION=131959]oktay454[/MENTION]

real_gun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zorin os 9 kurdum görüntüsü cok iyi ama tam türkce degil
yznına compiz küz ve efect lerini yükeldim kasma yok kaymak gibi görüntü cok iyi hele küp efekti başlı basına ayrı bi zevk
kısayol olsun diye doc kurdum üste yerleştirdim tam yerinde durdu tam kolaylık saglıyor
ve tweak kurdum kolaylık sagladı bunları sizde yaparsanız hem [COLOR=#009900 !important]windows[/COLOR] 7 hem [COLOR=#009900 !important]mac[/COLOR] kullanıyormuş gibi hatta daha da iyi bir sekilde kullanabilirisniz

zorin os 9
compiz
doc (ismini hatırlayamadım)
tweak

ekran görüntüsü sonra paylaşırım

Son mesajlar