Zorin OS 3.0 ~ Ubuntu 10.04 Tabanlı Görsel Şölen

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
rise, mac os temasını yükleyip, ekran görüntüsünü paylaşabilirmisin ?
flickr de küçük görünüyor. Karar veremedim :/

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
ben sunu diyim inamassiniz fakat kurulum tam üc dakika sürdü ve kde ci oldugum icinmidir nedir cok alistim gnome nin bu görünümüne nerdeyse kde gibi olmus saten dosya sistemini kdenin dolphine benzetmisler,her neyse bu cok hosuma gittigindde hatta sistemde bulunan mandrivayi ve opensuseyi sildim tekrar kurdum ,ve üstüne kubuntu -desktop uda yükledim onuda kde 4.4.5 yükselttim süper oldu hem gnomesi süper hem kde si artik pardus 2011 gelene kadar bundan vaz gececegimi sanmiyorum ,bence tavsiye edilecek bir sistem olmus en azindan mandriva ve suseden sonra ilac gibi oldu saten pardusda ses den dolayi hic kullanamiyordum

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Beğendiğinize sevindim..
Benim de çok hoşuma giden bir dağıtım

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
az biraz win7 az biraz kde 4 biraz gnome :) tam bir sala olmus

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
bence zor bişi değil

bi kaç arka plan bi tane win 7 teması bi tane bootsplash resmi üçbeş ekran kartı sürücüsü o kadar

adamların grub menüsünde bile zorin yerine ubuntu yazıyor

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
ramboberk, öyle bir şey söyledin ki..
"Ben daha iyisini yaparım" gibi anladım ben ??
...
Bana göre bu dağıtım Ubuntudan daha kullanışlı ve görsel :)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Tabiiki her dağıtım üzerinde küçük oynamalarla dahada özelleştirilip güzelleştirilebilir

Ama bunlar gibi çok bariz hatalar yaparak kendilerinin resmen ubuntu modifiyesi olduklarını adeta bağıra bağıra gösterirlerse
doğal olarak benim ve benim gibi dikkatli kullanıcılar tarafından farkedilmemeleri mümkün değil

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Tabiiki her dağıtım üzerinde küçük oynamalarla dahada özelleştirilip güzelleştirilebilir

Ama bunlar gibi çok bariz hatalar yaparak kendilerinin resmen ubuntu modifiyesi olduklarını adeta bağıra bağıra gösterirlerse
doğal olarak benim ve benim gibi dikkatli kullanıcılar tarafından farkedilmemeleri mümkün değil
Zorin OS Ubuntu 10.04 tabanlı bir Linux İşletim sistemidir.
...
Zorin OS 3 en son Ubuntu 10,04 Lucid Lynx temelinde tüm yeni özellikleri ve Lynx' ın getirdiği güncellemeleri ile birlikte geliyor
...
İlk mesajı tekrar okumanı öneririm :)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
peki mademki zorin
ayrı bir dağıtım
peki neden kendisine ait bir grub menüsü yok

yada neden bootsplash resmini ubuntu ismini kapatarak zorin yazıyorlar

bak mesela ben bile az önce ubuntumu win 7 yaptım tema ile

inanmazsan linux ekran görüntüleri konusuna gelen son mesaja bak

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
internet bağlantısı olmayan kullanamıyormu yani

bende beğenmedim

benim sistemdede

xp pro+ubuntu 10.04 var

tabii şimdilik hehehe

dostlar

ben zorin kurdum da

bende tamamı 5 dakikada kuruldu

sizce normalmi

birde ben pek beğenmedim

ne bileyim ısınamadım

acaba win 7 i taklit ettiği içinmi

zorin sitesinemi

sdn den bile kolay giriyorum

aynı adres bende sorunsuz

net ayarlarına bak istersen

dns ler bazen böyle yapabiliyor

hoşgörmek lazım :)

bende beğenmedim :)

bence ubuntudan tek farkı bikaç farklı temasının olması

aslında zorin bi dağıtım bile sayılmaz ya

bence zor bişi değil

bi kaç arka plan bi tane win 7 teması bi tane bootsplash resmi üçbeş ekran kartı sürücüsü o kadar

adamların grub menüsünde bile zorin yerine ubuntu yazıyor

peki mademki zorin
ayrı bir dağıtım
peki neden kendisine ait bir grub menüsü yok

yada neden bootsplash resmini ubuntu ismini kapatarak zorin yazıyorlar

bak mesela ben bile az önce ubuntumu win 7 yaptım tema ile

inanmazsan linux ekran görüntüleri konusuna gelen son mesaja bak
İlk mesajı okuduysak bir de alıntılara gözatabiliriz.
Bir negatiflik görüyorum @ramboberk ?

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
anlamadım nasıl yani negatiflik

neye karşı

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
kusura bakma sen beğendin değilmi

ama ben beğenmedim

ne bileyim bana çok yapmacık geldi

neyse boşver beğenen kullanır

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
rambo isin asli taban saten yoksa ayri bir isletim deil ona bakarsan ubuntuda debian tabanli ama daha güncel paketleri iceriyor ,bundada biraz farkli olarak dahil olan görsellik ve bazi eklenti beraberinde geliyor ,ayni sekilde linux mint de ayni .mesela ben sudo apt-get install kubuntu-desktop emiriyle bildigimiz anam babam kubuntu yükledim ve bootsplash dahi kubuntu oldu ,fakat bunun kurulumu 3 dakikayi gecmedi bende ilginc tarafi bu süre zarfinda böyle bir sey ciksin ortaya vallahi bravo

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
...mesela ben sudo apt-get install kubuntu-desktop emiriyle bildigimiz anam babam kubuntu yükledim..
Gece yarısı tebessüm ettirdin :flowers:

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Win-7 kullanıcısı olarak şunu söylemeliyim ki; windows gerçekten büyük bi iş yapmış..(taklit edilmesi bile bunu gösteriyor.)
>>Ayrıca zorinin, ubuntu,mint ve kubuntudan daha iyi olduğu kesin...

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
dedigin bir anlamda dogru gibi hala adam akilli bir blur efeckti saglayamadilar halbuki ta visadan biridir kullanilan bir tecknolojie idi yeni bile sayilmaz

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
win 7 taklit mi edilmiş

hahhahhahahahhaaayyyyt

ya arkadaş geçmişi hatırlamakta zorlanıyor yada linux masaüstlerinin tarihçesinden haberi yok

asıl win 7 + vista bunlar kendisi taklit be
hemde linux taklidi
ama ne kadar taklit etselerde halen adam gibi sallan pencere yada masaüstü küp ü yada masaüstü yuvarlaaaa yada ateşle yazı yazma hatta masaüstüne yağmur yağdırma

bunların kaç tanesi var 400 tl değerindeki windows 7 ultimate işletim sisteminde acebaaaaa

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
sallanan pencerenin olmayisi insanda eksiklik hissetirmez ,sahsen ben sallanan pencere efektini dahi kullanmiyorum linuxda ama kde bu isi daha ileri götürecegi belli o yüzden foreverkde diyorum ,ubuntuya gnome dafaul hali windows 98 gibi onuda zorin gibi dagitimlar sekle sokup veriyorlar bakalim gnome 3 ne gibi yenilikler getirecek ,

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu dağıtımdaki efektler diğer dağıtımlardan bildiklerinizden farklı :)
En basitinden bir HD video:

umuthvr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu masaüstü çubuğu aynı olmuş gerek yoktu böyle bişeye o başlat çubuğuna bile gerek yok linuxta ...

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İlk mesajda da söylenildiği üzere, bu dağıtımın amacı-misyonu budur:
Değerlendirme yaparken bu hususu gözönüne alırsak durum daha iyi anlaşılacaktır.
Taklit, özenti vs. kelimelerin yersiz olduğunu rahatça görebileceksiniz.

Zorin OS Takımı Zorin OS 3 resmi sürümünü gururla sundu. Bu sürüm çığır açan bir sürümdür.
Zorin OS Ubuntu 10.04 tabanlı bir Linux İşletim sistemidir. Hayatının geri kalanında Windows ile haşır-neşir olmuş kullanıcıların Linux' a ilk adımlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu en yeni Zorin OS gösterişli sürümü bazı yeni ilginç özellikleri ile birlikte geliyor. Bunlar arasında en başta gelen Zorin Look Changer, masaüstü görünümü ve buna bağlı tercihleri istediğimiz gibi değiştirip kişiselleştirmeye imkan sağlıyor.

Zorin OS dağıtımının en büyük ve yeni özelliği Look Changer. Dağıtım amacına uygun olarak , kullanıcıların önceden tanımlı popüler işletim sistemleri temaları arasında hızla ve kolayca geçiş yapabilmelerini sağlıyor. Ayrıca bu yeni sürümde birçok yeni temalar bulunmakta...

Zorin OS 3 en son Ubuntu 10,04 Lucid Lynx temelinde tüm yeni özellikleri ve Lynx' ın getirdiği güncellemeleri ile birlikte geliyor
Bunlar arasında entegre sosyal özellikleri, Plymouth ekranı, daha hızlı açılış, vb sayılabilir.