Zorin OS 3.0 ~ Ubuntu 10.04 Tabanlı Görsel Şölen

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
win 7 taklit mi edilmiş

hahhahhahahahhaaayyyyt

ya arkadaş geçmişi hatırlamakta zorlanıyor yada linux masaüstlerinin tarihçesinden haberi yok

asıl win 7 + vista bunlar kendisi taklit be
hemde linux taklidi
ama ne kadar taklit etselerde halen adam gibi sallan pencere yada masaüstü küp ü yada masaüstü yuvarlaaaa yada ateşle yazı yazma hatta masaüstüne yağmur yağdırma

bunların kaç tanesi var 400 tl değerindeki windows 7 ultimate işletim sisteminde acebaaaaa
>>Anlamadan dinlemeden yorum yapmak bu olsa gerek....
>>Win-7 nin taklidi olmuş...(linux un hangi sürümü daha önce böyleydi sorarım?)
>>Bu da şunu gösteriyor ki win-7 taklit edilmiş.Ama zararı yok...:thumbup1:

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
>>Anlamadan dinlemeden yorum yapmak bu olsa gerek....
>>Win-7 nin taklidi olmuş...(linux un hangi sürümü daha önce böyleydi sorarım?)
>>Bu da şunu gösteriyor ki win-7 taklit edilmiş.Ama zararı yok...:thumbup1:

Win 7 KDE'den bir çok özellik aldı bunun dışında zorin os son kullanıcıyı Linux'a alıştırmak için oluşturulmuş bir platform bunu taklit ile alakası yok :glare:

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Dikkat ette sizin bilginiz sıfır olmasın!!!
>>Bu işin başlangıcı olan windowsun ilk geliştirici olduğunu( masa üstü özzellikleri) diğerlerinin onu taklit ettiğini bilmeyen yok..
>>Pardon sizin dışınızda...

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Araştırmak ilginç bi kavram olsa gerek...Ama sizin için pek geçerli değil galiba.
>>Herkesin bildiği bi şeye yani aka kara dediğinize göre...Cidden beni güldürdünüz allahta sizi güldürsün...

chirkin_01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@ffgul dostum silikon vadisi korsanlarını izlemeni öneririm o bahsettiklerini windowsun nerden kimden çaldığını oldukça güzel bir şekide gösteririr

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
2001 mac os ilk animasyonlu masaüstü işletim sistemini geliştirdi
2009 windows 7 windows un ilk görsel masaüstü işletim sistemini yaptı ama animasyonlu menü yok tabiiki :p

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
asıl win 7 + vista bunlar kendisi taklit be
hemde linux taklidi
ama ne kadar taklit etselerde halen adam gibi sallan pencere yada masaüstü küp ü yada masaüstü yuvarlaaaa yada ateşle yazı yazma hatta masaüstüne yağmur yağdırma

bunların kaç tanesi var 400 tl değerindeki windows 7 ultimate işletim sisteminde acebaaaaa

Bence ateşle yazı yazma, yağmur vs.. görsellikten öte çok fazla çocuk işi gibi duruyor. Linux' u gerçekten çok seven biri olarak bunları söylüyorum.

Bu arada Ubuntu yerine Zorin ' i tercih etmem gerekir mi ? Gerçekten ahım şahım kalite bir görsellik sağlıyor mu ? Ubuntuyu eklentiler ile zaten çok görsel hale getirebiliyorum. Yine de değer mi yani Zorin kurmaya ?

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
@rise a bakarsan mutlaka kurmalısın
ama bana göre gerek yok
aynılarını hatta daha fazlasını ubuntuda yapabilirsin
ben şahsen zorinde ubuntudan pek fark göremedim
adamların grub menüsünde bile ubuntu yazıyor yahu :D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bence ateşle yazı yazma, yağmur vs.. görsellikten öte çok fazla çocuk işi gibi duruyor. Linux' u gerçekten çok seven biri olarak bunları söylüyorum.

Bu arada Ubuntu yerine Zorin ' i tercih etmem gerekir mi ? Gerçekten ahım şahım kalite bir görsellik sağlıyor mu ? Ubuntuyu eklentiler ile zaten çok görsel hale getirebiliyorum. Yine de değer mi yani Zorin kurmaya ?

Ekran görüntülerinin hepsi bana ait. Alıntı-çalıntı-kalıntı değil. Görselliğini test edip onaylayıp yazdığım tarih de ortada.
Bu dağıtımdaki görselliği başka denediğim hiç birinde görmedim :)

@ramboberk, açtıracaksın benim bayramlık ağzımı... :D
Yahu yap bu dağıtımın aynısını görelim. Sana bunu anlatmaktan dilimde tüy bitti.
Aynısını hatta benzerini yap, buralarda bir daha yazarsam ne olayım..:dil:
Sanki ben ZorinOS geliştiricisiyim gibi konuşuyorsun..
Önceki sayfalarda da yazdım, olumlu - olumsuz eleştiri tabii ki yaparız, fakat aynı cümleleri sulayıp sulayıp buraya yazmak insanlara sadece usanç getirir.:hammer:

Ben sözlerimin arkasındaysam görelim şimdi, Zorin OS ya da benzerini senden görelim bakalım.
Aksi halde sana bu konuda yazdığım-yazacağım son cevaptır. Bundan sonraki mesajların tarafımdan dikkate alınmayacaktır.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Hodri Meydan diyorsun yani :D
Bak yaparım aynısını sonra utanırsın foruma bile giremezsin :p
Zaten şu ara başım kalabalık Tulga yüzünden :D

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
ya o degilde bunun bir sonraki sürümünü merak ediyorum,bu arada nedir bu tulga muhabbeti

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@ramboberk,Ben diyeceğimi dedim.
Ubuntu tabanlı bir dağıtım getirdiğin anda sözümün arkasında durduğumu göreceksin.
Bizde kuldan utanmak yoktur. Allah' tan utanırız ve sözümüzün arkasında dururuz.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
bu arada rambo sade temayla degil herseyiyle ayni yapacan ,kurulum hizi örnegin :),benim kullandigim en hizli linux sürümü diyebilirim zorrin icin

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
farketmez dostum ben iddiamin arkasindayim
bizde heryol ankara

tulga muhabbeti icin link veremem burada yasak
ozelden veririm

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
nekadar ise yarar o tartisilir ama bravo ,bu arada renk cok kapali insani icini karartiyor

X_X_X_X_X

Asistan
Reaksiyon puanı
2
rambo yoksa kendi GNU/Linux türevini mi yapıyor ? eğer bu işe girdiyse onu tebrik etmek gerek.. :)

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Ben indiriyordum ama vazgeçtim. Çünkü çok yavaş iniyor. başka bir siteden 80-90 ile gelirken bu siteden 15-20 ile geliyor. 1 GB lık bir iso dosyası ve bunu 15-20 ile indirmek. Tamam kalsın daha sonra bakarız.

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Zorin OS 3 sistemini az önce kurdum ve çok memnun kaldım, özellikle efektler konusunda çok başarılı ve özelleştirme konusunda super bir esneklik sunmuş, sistem açılış sesi de çok hoşuma gitti :) Çok değişik linux dağıtımlarını deniyorum bu aralar kesinlikle bunda karar kıldım şimdilik. Yalnız bi sorunum var Look Charger temalarında; bende sadece Windows 7, XP ve Gnome gözüküyor, Mac OS X teması gözükmüyor, manuel olarak yükleme falan mı yapmam lazım acaba, bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen..

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Evet onu kendimiz yüklememiz gerek.
Aşağıdaki bağlantıdan kolayca yükleyebilirsiniz.

SDN Forum >>

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Zorin OS 4 Beta yayında...

The Zorin OS Team are pleased to release the Zorin OS 4 Lite Beta.
This is a pre-release of the first "Lite" version of Zorin OS which is aimed at Linux beginners. This new version of Zorin OS was designed to provide one of the fastest and most feature-packed interfaces for low-spec machines. We have used the LXDE desktop environment and Lubuntu as a base system as opposed to Zorin OS's standard GNOME environment and an Ubuntu base system. We have included some new and exclusive programs and features such as our unique Look Changer tailored especially for the LXDE environment, our Internet Browser Manager, a new theme and many others. To find more information about the Zorin OS 4 Release please take a look at the official Release Notes, or if you want to take a look at the future of lightweight computing go here to download the Zorin OS 4 Lite Beta.

We hope that you will enjoy our latest development and we are looking forward to your feedback!

Best regards,
The Zorin OS Team
Final sürüm omadığı için konu açma gereği duymadım.

Zorin OS 4.0 Beta (ISO) x86
-iso- [837 MB]

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
şu an kurulumdayım, pardus betada çok sık çökmeler yaşadım, kararlı sürüm çıksın o zaman tekrar kurmak lazım, bakalım zorin 4 nasıl :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Hayırlı olsun.
Ekran görüntülerini bekliyoruz.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
bende pardus beta kullaniyorum inanin hiv bir sekilde donmaya yada cökme adina bir seyle karsilasmadim ,hatta alha 2 bile sorunsuz calisiyordu bende , kubuntu 10,10 iskencesi üzerine cok iyi oldu,