Yeniden Başlatma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarı normal bir şekilde kullanırken ( youtube video izlemek vs) kendi kendine bilgisayar yeniden başlatılıyor. Hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam ediyor. anlayamadım. Durup dururken oluyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Merhabalar;

Bütün sürücüleriniz güncel mi?Son zamanlarda herhangi bir güncelleme yaptınız mı veya korsan bir yazılım yüklediniz mi?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayarı normal bir şekilde kullanırken ( youtube video izlemek vs) kendi kendine bilgisayar yeniden başlatılıyor. Hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam ediyor. anlayamadım. Durup dururken oluyor.
Merhaba;
Sorun ilk nasıl başladı? Bilgisayarı Malwarebytes ile taratın.

Reaksiyon puanı
6
Merhabalar;

Bütün sürücüleriniz güncel mi?Son zamanlarda herhangi bir güncelleme yaptınız mı veya korsan bir yazılım yüklediniz mi?
Evet güncel

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba;
Sorun ilk nasıl başladı? Bilgisayarı Malwarebytes ile taratın.
Dediğim gibi durup dururken. Eskiden mavi ekran hatası verip kapandığı oluyordu fakat son zamanlarda kendiliğinden yeniden başlatma gibi anlam veremediğim bir eylem ortaya çıktı. Bu sefer mavi ekran da yok. Bİr an görüntü kesiliyor ve bilgisayar yeniden açılmaya başlıyor.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Evet güncel

Dediğim gibi durup dururken. Eskiden mavi ekran hatası verip kapandığı oluyordu fakat son zamanlarda kendiliğinden yeniden başlatma gibi anlam veremediğim bir eylem ortaya çıktı. Bu sefer mavi ekran da yok. Bİr an görüntü kesiliyor ve bilgisayar yeniden açılmaya başlıyor.
Mavi ekran hatası vermesi zaten bazı şeylerin kötü gittiğine işarettir.Mavi ekrandan başlayıp bu hataya dönmesi gayet normal.Büyük ihtimalle donanımsal sıkıntı vardır ama tam olarak hangi parçada teker teker denemek gerek.

Reaksiyon puanı
6
Mavi ekran hatası vermesi zaten bazı şeylerin kötü gittiğine işarettir.Mavi ekrandan başlayıp bu hataya dönmesi gayet normal.Büyük ihtimalle donanımsal sıkıntı vardır ama tam olarak hangi parçada teker teker denemek gerek.
Bende aynen öyle düşünürek yeni işlemci aldım. Kargoda şu an bakalım ondan sonra ne olacak...

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayara bir daha mavi ekran gelirse hata koduna dikkat edin. Masaüstüne girebiliyorsan Memtest ile de ramlerini test et.

Reaksiyon puanı
6
Memtest ile ramleri test edin. Driverları ve biosu güncelleyin daha sonra sorun devam ediyor mu gözlemleyin.
Biosu güncelledim. Driverlar zaten günceldi. Memteset ile yaklaşık olarak 1 saat kadar test ettim. Baktım biteceği yok durdurdum. 2 tane hata tespit edilmiş.

Reaksiyon puanı
6
Geliştirici seçeneklere gelin ve oradan başlangıç onarmayı deneyin.
Ben onu bulamadım kardeşim daha açık tarif eder misin

Bende başlangıç onarma bu bilgisayarı onaramadı diyor.

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ben onu bulamadım kardeşim daha açık tarif eder misin
Bilgisayar açılırken F8 deyip Gelişmiş Seçeneklere girebilirsin. Ya da bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak Gelişmiş Seçeneklere girebilirsin.

Bende başlangıç onarma bu bilgisayarı onaramadı diyor.
Memtest ile ramlerinin testini tamamla. Ramlerin sorunlu gibi görünüyor. Bilgisayarın masaüstü mü?

youhappinesss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bilgisayarınıza en temizi bir format atmanızı öneririm. Aynı hatayı aldıgınız takdirde harddiskinizi değiştiriniz.

Reaksiyon puanı
6
Bilgisayar açılırken F8 deyip Gelişmiş Seçeneklere girebilirsin. Ya da bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak Gelişmiş Seçeneklere girebilirsin.

Memtest ile ramlerinin testini tamamla. Ramlerin sorunlu gibi görünüyor. Bilgisayarın masaüstü mü?
Evet masaüstü ama o testin bir sonu yok. İngilizce olarak ne kadar uzun süre test ederseniz hata şansı o kadar artar yazıyor. Memtest64 ile teset ettim doğru program değil mi?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Evet masaüstü ama o testin bir sonu yok. İngilizce olarak ne kadar uzun süre test ederseniz hata şansı o kadar artar yazıyor. Memtest64 ile teset ettim doğru program değil mi?
Evet doğru program. Büyük ihtimalle ramlerin sorunlu. Başka bir ram varsa bilgisayarı onun ile kullanmayı dene. Ram slotlarını temizle. Ramleri silgi ile sil.