Yeni Oyuncağım :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
yav biri de çıkıp demiyor ki şundan bir htpc yap, media server yap, ev içinde depolama olarak nas gibi çalıştır, içindekileri boşalt mangal yap :D , soba niyetine kullan vs ... :D

Valla en mantıklısı içindekileri boşalt mangal yap :D

Bende komşudan hurda bir bilgisayar aldım.AMD'nin ilk işlemcisi desem yeridir.Modelini hatırlamıyorum şimdi.İçine eski HDD'leri koydum.Çok özel verilerimi saklıyorum içinde.İnternettede idare ediyor.480P videodan sonra kilitleniyor bilgisayar :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Benimkide fan tam oturmuyordu yerine.Silikonla sonsuza dek yapıştırdım.Yıllardır sorun çıkmadı.Silikonu taşırmamaya dikkat et eğer yaparsan.
iyi bir fikir aslında :D çok ucuz basit ve kullanışlı :D zaten bunu açıp ta işlemcisini değiştirmem :D belki o klipsleri çıkartıp yerine vida takabilirim temizlemek için vs.. daha hoş olur elimde öyle küçük vidalar var bir deniyeyim sonucu yazarım :)

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
ne çabuk tarih oldu bunlar
ilk bilgisayarımın diski 2.1GB tı dolduramıyordum :)

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
benim eski masaüstü halen duruyor celeron işlemcili ama sonradan ram takviyesi yapmıştım 2gb:mrgreen: en iyi yanı ekranıydı sanırım samsung 740n monitör ile almıştım,henüz lcd ekranlar yaygın değilken.
bu arada 740n çözünürlüğü iyimi internetten baktım 1280 x 1024 diyor kaç yıllık monitör :huh:

Mehmet.Ç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de 2 tane kürüstür vardı , parçaladım cpularını aldım :D acaba o uclarındaki şeyler altın mı ? altınsa 2 tane işlemcinin altını kaç para eder :D

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Hocam onla müthiş klasik oyun oynanır. Demedi demeyin.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Hocam onla müthiş klasik oyun oynanır. Demedi demeyin.
açabilsek oynayacağım ama açılmıyor bir türlü meret :D soğutucuyu söktüm şimdi ayakları felan kırılmış bende çıkardım ayakları 4 tane somunla civata uydurdum ama onlar da anakarttaki deliklere büyük geldiler yarın anakartın deliklerini genişletçem soğutucuyu öyle takıcam bakalım sonuç ne olcak :)

@Mert Ahmet 500TL'ye canavar gibi yaparsın onu :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

:D nimet hiç çöpe atılır mı? :D

Yok ya para harcayamam, malum öğrenci adamız :D 3-5 bişeyler anca :)

bende de 2 tane kürüstür vardı , parçaladım cpularını aldım :D acaba o uclarındaki şeyler altın mı ? altınsa 2 tane işlemcinin altını kaç para eder :D
parçalarını bana bağışlayabilrisn :D

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
açabilsek oynayacağım ama açılmıyor bir türlü meret :D soğutucuyu söktüm şimdi ayakları felan kırılmış bende çıkardım ayakları 4 tane somunla civata uydurdum ama onlar da anakarttaki deliklere büyük geldiler yarın anakartın deliklerini genişletçem soğutucuyu öyle takıcam bakalım sonuç ne olcak :)

Yok ya para harcayamam, malum öğrenci adamız :D 3-5 bişeyler anca :)

parçalarını bana bağışlayabilrisn :D
İyi demişsin, ders olmuş onlara. "Nimet o hiç çöpe atılır mı?" :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
bizim evde çöp yok diyebilirim :D ufacık birşey olsun birgün gelir lazım olur :D

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende de var böyle bir pc kaç yıldır yan odada boş boş duruyor bi gün bende açıp bi özelliklerine bakayım atarım buraya :)

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
bizim evde çöp yok diyebilirim :D ufacık birşey olsun birgün gelir lazım olur :D

Hayırlı olsun. Aslında o bilgisayara xp yerine win 98 SE kur. Driver sıkıntısı olur belki ama bulabilirsin heralde. Daha sonra dos tabanlı oyunları kur. Müthiş bir keyif olur. :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Hayırlı olsun. Aslında o bilgisayara xp yerine win 98 SE kur. Driver sıkıntısı olur belki ama bulabilirsin heralde. Daha sonra dos tabanlı oyunları kur. Müthiş bir keyif olur. :)
bir açabilsem :D neler yapıcam ama açılmıyor işte soğutucu problemim var yukarıda yazdım :) ubuntu kurmayı planlıyorum...

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Android kurulabilir ekran kartına bağlı makinenin. Ama daha düşük linux sistemlerine bakabilirsin. Ve makineyi bir ftp server,web server,dlna servera çevirebilirsin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Mesela bunlar :

http://bloggerspath.com/5-best-lightweight-linux-distributions-your-old-computers/

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/8-of-the-best-tiny-linux-distros-683552

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
yok o benim çocuğum gibi oldu birkaç saatte :D sakin kalmak için başka yöntemler kullanıyorum :)

biraz önce çalıştırmayı başardım :D cpu üzerindeki stock fan yerine oturmuyormuş :D o yüzden de bozuk sanmışlar ve atıyolarmış :D olayı şimdi çözdüm :D cpu fanı güzel taktım ramini de kontrol ettim güzel takılmamış onu da güzel taktım tıkır tıkır çalışıyor fakat çok yavaş ya :D benim laptop i5 işlemcili yanda celerona geçince attan indim kaplumbağaya bindim gibi oluyor :D

Senin en güzel yapacağın şey onu güzel calıştır hale getirmen bir sevap işleyip bilgisayarı olmayan maddi durumu düşük bir okul dersleri icin bir cocuğu vermek bilgisayar hayali olan cok cocuk var biliyormusun ben şimdiye dek 4 cocuğa bilgisayar verdim eski olsada bunu gibi etrafımda araştırma yaptım fakir ve maddi durumu olmayanları buldum verdim cok sevindiler sende yapabilirsin.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Senin en güzel yapacağın şey onu güzel calıştır hale getirmen bir sevap işleyip bilgisayarı olmayan maddi durumu düşük bir okul dersleri icin bir cocuğu vermek bilgisayar hayali olan cok cocuk var biliyormusun ben şimdiye dek 4 cocuğa bilgisayar verdim eski olsada bunu gibi etrafımda araştırma yaptım fakir ve maddi durumu olmayanları buldum verdim cok sevindiler sende yapabilirsin.
şunu bir çalıştırıp stabil hale getirebilirsem neden olmasın :) ama önce ben bir hevesimi atayım üstümden ondan sonra :) güzel öneri böyle şeyler bekliyorum :) gırgır şamata bir yere kadar :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bence Kubuntu kur. Gerçekten çok hızlı ve stabil bir sistem.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34

Bu mesajın şimdi dikkatimi çekti. Aklıma hemen
firat+bisi+yapar%25C4%25B1m+bunla.gif

bu karikatür geldi :D

herry26

Asistan
Reaksiyon puanı
0
buna benzer bir bilgisayar bendede vardı ama göç edeli uzun zaman oldu :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
bi fikri olan var mı :D bir tane cpu soğutucu lazım marka model önemli değil uydurma yaparız :D elinde olan varsa bana bağışlayabilir :D
Not: kargo benden :D