Wireless adaptör tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 800 mt ilerde
kaplosuz kullandgm ag
var.Elimdede alfa nha modeli
var.ama sürekli agda
proplem oluyor.óncedn
olmazdı ama şimdi ag
kötü.bende yeni adaptör
almaya karar verdm .acaba
hangi marka
önerirsiniz.bütçem 70 tl.

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fiyatı çok yüksek.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
@EnverYigit kullanıyor. TP-Link TL-WA5210G Detayları kendisinden alabilirsin. Fiyat ~110 TL civarı.
Hatırladığına şaşırdım :) Ben 2 tane kullanıyorum çok yüksek verim alıyorum. Daha önce adaptör + 5210g kullanıyordum o halde bile baya iyiydi sadece kablo derdi vardı.

Uygun bütçeyle şöyle yapabilirsin. Bağlandığın modemin olduğu binaya bu 5210g yi bağlarsın dama yada balkona birbirini görsün yeter. Baya verim alırsın. 5210g yi kendi tarafınada kurabilirsin fakat verici modeme takarsan daha iyi sonuç alırsın.

bu 5210g lerin içerisinde 2 adet anten bulunuyor 12 db. ben 500 metrede full çekim alıyorum.

Ben hepsiburada dan almıştım fakat orada zam gelmiş niye anlamadım. 115 e aldım ben şimdi 150 tl yazıyor
http://www.hepsiburada.com/Liste/tp...tails.aspx?productId=bd100333&categoryId=2699

hizlial.com da 129 tl
http://www.hizlial.com/u30.026.9250...0g-54mbps-yuksek-guclu-dis-ortam-access-point

Tp-Link TL-WN725N 150 Mbps Nano Kablosuz N USB Adaptör

Çeşitli yerlerde fiyatı 25 ile 30 tl arası değişiyor.

Bu ürünleri tavsiye etmem çünkü mesafe 800 metre ve kablo sıkıntısı yaşarsın

alidiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[h=1]Tp-Link TL-WN725N 150 Mbps Nano Kablosuz N USB Adaptör[/h]Çeşitli yerlerde fiyatı 25 ile 30 tl arası değişiyor.

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
150 fiyat çok yüksek. :D Hem de o kadar tesisat kurmaya gerek yok.max 70 tl civarında olacak çekm iyi olacak.

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
menzili nasıldr.alfa nha modelinden dahamı güçlüdür.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
@kayseri398

alfa nha modeli internette pek özelliklerini tam gösteren site bulamadım 250 yada 500mw diyorlar. 7200nd 500 mw

alfanın anteni 5dbi, benim sattığımda 9 db.

bu şekilde kullandığımda 500 metre ilerideki 5210gye full çekimin bir alt kademesi çekiyordu hızda herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

sahibinden den get li satış açarım ürün sana gelir denersin kargo parasını ödersen geri iade edersin paranıda iade alırsın. sonuçta fazladan elimde. İşine yaramazsa en fazla geri gönderirken kargo parası ödersin.

kayseri398

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arada fazla engel varmıydı peki.ve indrme hızı ne kadardı.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kardeş alfa 200mw alcaksın yada arkadaşın dediği gibi 5210g alcaksın tplinkin 25 30 liralıklar işini görmez

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26

Ben ALFA 2W AWUS036NH almıştım. Epey kullandım ve arıza yaptı**. TP-Link TL-WN7200ND 500mW aldım ve şuan onu kullanıyorum. Tp-link gelince antenleri değiştirdim ve aslında arızalı olan antenmiş. İkisinin çekim karşılaştırmasını yaptım. Biri 2000mW diğeri 500mW ancak çekim kalitesi birebir aynı. Fiyat olarakta Alfa iki kat pahalı. bahsettiğin nha modeli ise 1W diye geçiyor.
Eğer USB ürün alacaksan TP-Link TL-WN7200ND tercih edebilirsin. Başka arayışa girip daha pahalı ürünler tercih etme derim. Menzil uzatmak için birde anten alırsın. Bu ikiliyi Enver arkadaşımız satıyor. Bütçene de uygun.

AP alacaksan yine TP-Link TL-WA5210G dış ortam ürünü tercih edebilirsin. WebdenAl 115TL. Benim tavsiyem bu yönde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende alıcam arkadaşlar da araştırıyorum hala TP Link WN 7200 gördüm bi tane 51 TL falan ya aslında işimizi görmesi sağlıklı olan tarafı bu nedenle parası pekte önemli değil sıkıntı çekmeden kullanabileceğim birşey arıyorum, sanırım tp-link modellerinden birini alıcam.

ayhanuzun26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Benimde böyle bir sıkıntım var. Yeni eve taşındım.Daha önce ttnet kullanıyordum şimdi buraya bağlanması 2 ayı bulur vs. dediler bende kızdım kapattırdım. Karşı komşudan alıcam arada 30 40 mt. var ya da yok. h ben apartmanın diğer cephesinde komşun ise sokak tarafında binanın karşısında yükseklik olarak aynı hızadayız. hatta aradaki engeller ise söyle Sokak- giriş kapısı dündüz hol ve benim dairem. Tp-link 822N Aldım sanırım 300 luklerden iki anteni var komşumada daha önce kullandığım zyxel 660hw verdim tplinki daire kapısının dışına(Evet malesef dışına ancak öyle çekti) üstüne koydum 3 çekiyor. tp linki iade seçeneğim var sizce nasıl daha iyi olabilir.? [MENTION=45414]enver[/MENTION]yiğit beyin dediği TL-WA5210G bu tam olarak nedir nasıl çalışır ve dediği kadar iddalımıdır bunu önerir misinız sonuçta verdiğim paraya değer mi.?Bunun yerine o fiyata daha kaliteli modem alsam .? Bu şekilde çok sıkıntı yaşıyorum dairemde tek odada usb ile giriş yapabiliyorum ondada bazen sıkıntı oluyor artık deliricem.s Umarım bi çözüm yolu gösterirsiniz. İyi geceler. Ayhan Uzun

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
air tires yada tp-link başkasına bakma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
800 metre baya abarttın millette buna kanıyor köyde bile en iyi cihazla 130 metre acık alanda cekim alınabiliyor 100 metre ilersini bile görmez cihazlar matamatik hocan kulağını fazla cekmiş sanırım :hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
airties tp link bunlar yakın mesafe çekim için...uzun mesafede işe yaramaz....outdoor pc dış mekan wireless alıcısı alın fiyatı 70 tl civarı......
EDUP ED-W14 AUOTDOOR DIŞ ÜNİTE WİRELESS ALICI arattırın bulursunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben alfa nhr modelini kullandım açık alanda yaklaşık 1000 metreya çok rahat bağlanıyordu kimse atıp tutmasın olmaz diye antenimde 20 dbı panel antendi

Son mesajlar