802.11 N Serisi Wireless Modem ve Adaptör Tavsiyesi

t7k5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb Arkadaşlar;

145 metrekare lik ev içinde kullanılmak üzere wireless modem almak istiyorum. Modeme Laptop Ve Masaüstü Bilgisayar ile bağlanacağım. Aynı zamanda da akıllı telefonlarla bağlantı durumu olacak.

Masaüstü Bilgisayarımın modeme bağlanabilmesi için hangi wireless adaptörü tavsiye edersiniz. Modem konusunda da tereddütlerim var. Elimdeki kablolu modemi (Airties RT-101) yaklaşık olarak 7 yıldır kullanmaktayım. Kablosuz ihtiyacım olmasa değiştirmeyi düşünmezdim bile canavar gibi çalışıyor çünkü. Yani aldımmı iyisini almak istiyorum çünkü yıllarca kullanacağımız cihazlar bunlar.

Air 5440 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Router

Air 5452 300 Mbps Çift-Bant ADSL2+ Modem

Airties'ın bu iki modeli arasında kaldım. Buradaki "Router" ve "Modem" ayrımının bir esprisi var mıdır? 1 Mbit veya 8 Mbit olarak kullandığımız bağlantı hızları için 300 Mbps nin bir anlamı var mıdır? Nette baktığım kadarıyla kişilerin 300 Mbps olan bu airties modemlerde 150 mbitten fazla göremediklerini söylüyorlar.

fauconni arkadaşımızın burada ki yorumu beni düşündürüyor ve gene başka konu altlarında haklı olduğunu gördüm airties konusunda gördüğü teknik sıkıntıları aktarmış.

Öncelikle bu dediğim sistemdeki bir ev için birbiriyle uyumlu 802.11n serisi modem ve wireless adaptör konusundaki tavsiyelerinizi alMak istiyorum.
sonrasında airties açısından tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi kıyaslamalı olarak verebilirseniz çok memnun olurum. İyice kararsız kaldım bugün alıp testlerimi yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

t7k5

t7k5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Airties'ın wireless modemleri ve adaptörleri gerçekten güzel görünüyor. Fakat burada ki yorum beni düşündürüyor. QoS'nin çalışmıyor olması ve harddisk içeriğini internete açıyor olması 300 Mbit hızların hayal olduğu vs. vs.

Bu konular hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız varsa görüşlerini alabilirmiyim.